Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 856
ХуЛитери: 1
Всичко: 857

Онлайн сега:
:: Boryana

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Уважаеми...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 16 Май 2011 17:12:47 » Уважаеми... Отговори с цитат върни се горе

Когато съпругът ми се върна от работа днес, настъпи котката, която обожава (вместо да обожава мен), а носът му закачи полилея.
И всичко това, защото получил писмо, което ми хвърли с думите “ти не ме оценяваш, ама я виж хората...”.
И се заключи на сигурно място в клозета.
Четем с любопитство:

“Уважаеми...
Широко разпространено е становището, че в наше време няма българи, които във висока степен да са допринесли за добруването на хората. Подобно твърдение не само, че не е вярно, но и оказва отрицателно влияние върху развитието на личността и интелектуалния потенциал на обществото. То е обидно и елементарно. Днес нашата страна разполага със сънародници, които със своя всеотдаен труд и талант са обогатили съкровищницата на човешките постижения. Те са бележити.
Считаме за исторически дълг да се състави Енциклопедична книга, в която да бъдат представени на българската и международна общественост тези наистина бележити хора.
Изложеното съображение ни даде основание да проведем широко обществено проучване за заслугите на български личности и техните качества за включването им в изданието.
Вие сте оценен като българин с високо народно признание и класифициран за представяне в енциклопедията “БЕЛЕЖИТИ СЪВРЕМЕННИ БЪЛГАРИ”. Вашето присъствие в изданието ще бъде полезно, както за днешната човешка общност, така и за идните поколения.
Ако приемате направената покана за включването Ви в изданието, молим...”

Следва покана да представи сам великите си постижения за добруването на цялото човечество, като между другото изпрати и 104 лева на адрес: Висша книжовна школа Сириус 4, Велико Търново.

Висша книжовна школа? В старопрестолния град? Това ми звучи като Софийския университет и БАН, ама взети заедно. В какви времена живеем, добре че го има интернет. Поразравям се - и на какво попадам:
http://www.borbabg.com/?action=news&news=2542
Седемдесетикусургодишният инженер еди кой си е решил, че моят съпруг е толкова бележит, че заслужава да го удостои с честта да му изпрати стотина лева, за да си види името напечатано.
Заемам позиция пред клозета със своя наистина бележит чехъл в ръка. Полилеят още се клати, а аз се чудя дали да не изпратя стотина лева на небезизвестната Хасковска академия на науките, за да се подписвам вече:
С уважение,
академик krasavitsa.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 16 Май 2011 20:45:38 » Отговори с цитат върни се горе

Уважаема, не се колебай, а действай - на кого да му приляга "академик", ако не на нас, скромните български труженици?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 16 Май 2011 21:20:34 » Отговори с цитат върни се горе

Не съм достойна, анониме.
Все още не питам: а-каде-ми-е бастунът? а-каде-ми-е шапката? Казват, че било sine qua non, за да станеш а-каде-ми-к.
А великотърновският инженер проявява непростителна неинформираност - не ми е изпратил покана да му платя, за да ме включи в книгата си "Бележити българки" - и такава издава!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Май 2011 22:13:33 » Отговори с цитат върни се горе

Накефи ме на мах! Laughing Laughing Laughing Всеки луд с номера си, а този - с академия. Laughing Laughing Laughing

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 16 Май 2011 22:36:35 » Отговори с цитат върни се горе

Той, съставителят, Красавице, си знае кого къде да включва. Преглътни разочарованието и не завиждай на по-добрата си половинка. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 16 Май 2011 23:15:36 » Отговори с цитат върни се горе

Не съм завистлива, а просто стисната. Laughing Laughing Laughing

Пуснах тази тема, защото след самопубликуването и самообявяването на куцо и сакато за поет и писател, сега се започва и със самозакичването с "бележитост" - пак срещу пари.
И тъй като демократичните порядки го позволяват, време е да се научим да отсяваме сами кой издател е отговорен за издаденото и кой прави пари с всякакви средства.
Накратко – не купувайте книгите на издателството на Висшата книжовна школа (хахаха) “Сириус 4”!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Май 2011 15:58:24 » Ах този зелник! Отговори с цитат върни се горе

то да е само този нещастен човечец, ами във Варна до скоро се подвизаваха книжлета " 100-те най-......на Варна", личности, бизнесмени, спортисти.... Луда работа!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 17 Май 2011 18:21:18 » Нямат край балъците, ей)))))))))))))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

Rolling Eyes Razz
Здравей, красавицата и чехъла Wink

Добро правиш като информираш...евентуалните балъци Twisted Evil

един академи-к

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
nikoi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 01, 2004
Мнения: 104

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 10:50:32 » Отговори с цитат върни се горе

И аз искам да съм академик nikoi!
Ще събирам парички!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 14:56:16 » Re: Ах този зелник! Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
то да е само този нещастен човечец, ами във Варна до скоро се подвизаваха книжлета " 100-те най-......на Варна", личности, бизнесмени, спортисти.... Луда работа!

Тези книжлета сигурно са от типа "Кой кой е", но това "най"... Справочните издания са много полезно нещо, но да са справочни, без оценъчен момент. Не може всеки да дава оценки. Когато в Англия в средата на 19 век са започнали издаването на справочника "Who's Who" е било допустимо някои от сведенията за себе си да дава самата личност (но не и да дава сама оценка за обществената си значимост, както предлага нашият човек). Току що прочетох, че с времето много издатели са започнали да правят такива издания и реномето им е спаднало доста, защото информацията в тях, естествено, не е надеждна. Най-сигурно останало изданието на Оксфорд Юнивърсити Прес, което в момента се предлага и в он-лайн вариант (който се ъпдейтва) и в комлект с хартиен екземпляр цената му за 2011г. е "само" 295 паунда. Laughing
Информацията струва пари, много пари.
P.S. Имам предвид надеждната информация, разбира се. Сега и медии, и интернет ни заливат с недостоверна информация и ще видим скоро дявол на магаре, ако не се научим на кого да вярваме и на кого - не. Laughing


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: krasavitsa на 18 Май 2011 15:09:41 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 14:59:53 » Re: Нямат край балъците, ей)))))))))))))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Rolling Eyes Razz
Здравей, красавицата и чехъла Wink

Добро правиш като информираш...евентуалните балъци Twisted Evil

един академи-к

Така сме известни - костенурката на Зенон, чукът на Тор и чехълът на красавицата.
Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 15:02:29 » Отговори с цитат върни се горе

nikoi написа:
И аз искам да съм академик nikoi!
Ще събирам парички!

Спокойно, ей-сега ще притичам до фирменото отделение да регистрирам една фирмичка с "академия" в името, и си уредена.
За свои хора ще има намаление. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 17:24:59 » Re: Нямат край балъците, ей)))))))))))))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

[quote="krasavitsa"][quote="doktora"]Rolling Eyes Razz
Здравей, красавицата и чехъла Wink

Добро правиш като информираш...евентуалните балъци Twisted Evil

един академи-к[/quote]
Така сме известни - костенурката на Зенон, чукът на Тор и чехълът на красавицата.
Laughing Laughing Laughing[/quote]

))))))))))))))))))))))))))))) и спринцовката на доктора Rolling Eyes Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 18:22:01 » Аз пък го одобрявам. Отговори с цитат върни се горе

Браво на човека за инициативата му! Смятам начинанието му за полезно и патриотично, а вреда голяма не виждам. Нека да се види колко талантлив народ сме, колко заслужили личности имаме във всички области. А кой би могъл да опише по-добре и тях, и постиженията им, от тях самите? И защо трябва някой друг да решава вместо тях кой и с какво да бъде включен? Пак комисии, пак корупционни практики, и колко подценени, забравени, неоткрити и неоценени!
Щом има нужда от нещо, то трябва да се прави!Има нужда от такива справочници, в чужбина отдавна се правят, защо нашите личности трябва да пращат там пари, и то много по-големи суми, за да бъдат включвани. И защо на нашата икономика - доколкото и книгоиздаването е икономика, да не се даде тази глътка въздух?
Достатъчно е да се знае на какъв принцип се правят тези справочници, а то не е тайна, и не би могло да остане тайна и вече се знае. Правилата са ясни. Предполагам, че те ще служат главно за родова гордост, а по-нататък, в далечината, времето ще отсее най-достойните и ще ги събере в други енциклопедии.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 18 Май 2011 20:42:11 » Отговори с цитат върни се горе

Ангаре, дете невинно, ти живота не познаваш... защо така?
Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com