Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 786
ХуЛитери: 2
Всичко: 788

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс за детска поезия
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
michi-san
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 11, 2010
Мнения: 9

МнениеВъведено на: 13 Мар 2011 19:41:24 » Конкурс за детска поезия Отговори с цитат върни се горе

КОНКУРС ЗА ПОЕЗИЯ под наслов:
„Едно пътуване около света!”
Със следния регламент:
Поезия за деца
- Възраст на участниците над 18 год.
- Непубликувани стихотворения – 3 бр.


Творбите за конкурса в електронен вид, с обозначени на тях: трите имена, възраст (навършени години), домашен адрес, телефон и e-mail за контакти, изпратете на адрес:: danikoleva@ yahoo.com
Срок за изпращане до 10 май 2011 г.
Всички участници ще бъдат включени в електронна книга - алманах, като творбите им ще бьдат преведени на немски и френски език.
Първа награда – издаване на книга /64-80стр/.
Втора награда - изработване на електронна книга.
Трета награда - нотбук.
Съпътстваща награда за млад поет до 25 години – GSM апарат
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vladun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 10, 2009
Мнения: 416

МнениеВъведено на: 13 Мар 2011 20:09:45 » С трици - маймуни... Отговори с цитат върни се горе

Много неясни са условията - кой организира този конкурс - даден е само някакъв мейл, ама кой се крие зад него - не се казва...При положение че стиховете се отпечатват в алманах, при това преведени на два чужди езика, авторите ще получат ли хонорари, или пращането на стихотворенията на посочената електронна поща вече означава, че поетът е подарил на неизвестния издател авторските си права...
Без мен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
NikolRus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 17, 2010
Мнения: 62

МнениеВъведено на: 14 Мар 2011 09:54:22 » Отговори с цитат върни се горе

Ето какво съобщение получих преди малко:


Няма по-пряк мост към душата на детето от поетичното слово.
Този път,ако го извървим заедно,хванати ръка за ръка с децата ни,споменът за красотата на тази словесност ще остави трайни следи в живота им.
С цел популяризиране на българските поетични традиции и съхраняване на езика ни сред живеещите в и извън пределите на България и техните наследници и по повод 24 май - Деня на славянската писменост и българската култура и 1 юни- Международния ден на детето
Facebook групата CREATIVE NATURE
Обявява КОНКУРС ЗА ПОЕЗИЯ под наслов:
„Едно пътуване около света!”
Със следния регламент:
Поезия за деца
- Възраст на участниците над 18 год.
- Непубликувани стихотворения – 3 бр.


Творбите за конкурса в електронен вид, с обозначени на тях: трите имена, възраст (навършени години), домашен адрес, телефон и e-mail за контакти, изпратете на адрес:: danikoleva@ yahoo.com.
Срок за изпращане до 10 май 2011 г.
Всички участници ще бъдат включени в електронна книга - алманах, като творбите им ще бьдат преведени на немски и френски език.
Първа награда – издаване на книга /64-80стр/.
Втора награда - изработване на електронна книга.
Трета награда - нотбук.
Съпътстваща награда за млад поет до 25 години – GSM апарат

Организаторите на конкурса се обръщат и към евентуални спонсори и благодетели за подпомагане на това хуманно дело и при възможност за увеличаване на наградния фонд,с цел издаване на по-голям брой книги.

ГОЛЯМО ЗАДОВОЛСТВО ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ ЩЕ Е ПРИСЪСТВИЕТО НА ПО-ГОЛЯМ БРОЙ УЧАСТНИЦИ, ЖИВЕЕЩИ И ТРАЙНО УСТАНОВИЛИ СЕ, ИЗВЪН ПРЕДЕЛИТЕ НА БЪЛГАРИЯ!
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ УЧАСТНИЦИ!

Банкова сметка в евро: Danka Todorova, Sparkasse Karlsruhe Deutschland,
ISBN: DE 60 6605 0101 0022 6502 38
SWIFT-BIC: KARSDE66
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 14 Мар 2011 10:24:50 » Re: С трици - маймуни... Отговори с цитат върни се горе

vladun написа:
Много неясни са условията - кой организира този конкурс - даден е само някакъв мейл, ама кой се крие зад него - не се казва...При положение че стиховете се отпечатват в алманах, при това преведени на два чужди езика, авторите ще получат ли хонорари, или пращането на стихотворенията на посочената електронна поща вече означава, че поетът е подарил на неизвестния издател авторските си права...
Без мен!

Влади, не бъди така строг...
Стихчетата може да бъдат подарък за децата извън България, от опит знам колко не е лесно да се намерят български книжки в чужбина.
Ако идеята е сърдечна а не с цел печалба мисля да участвам, дори да не получа нищо в замяна и да не притежавам авторските права над произведенията ми (само че трябва и да ги напиша... Very Happy )

Подхода ни към дадена тема отразява самите нас - това към "трици и маймунки" което пък може да стане на стихче Razz Very Happy
хайде да го напишем заедно и да им го пратим, и дори да няма авторско право, ние нали ще си знаем, че си е нашето... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
4erGologan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 20, 2009
Мнения: 227

МнениеВъведено на: 14 Мар 2011 19:50:25 » Отговори с цитат върни се горе

Имам няколко стихчета на подобна тематика, така че мисля да участвам! Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vladun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 10, 2009
Мнения: 416

МнениеВъведено на: 14 Мар 2011 21:00:32 » Re: С трици - маймуни... Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
vladun написа:
Много неясни са условията - кой организира този конкурс - даден е само някакъв мейл, ама кой се крие зад него - не се казва...При положение че стиховете се отпечатват в алманах, при това преведени на два чужди езика, авторите ще получат ли хонорари, или пращането на стихотворенията на посочената електронна поща вече означава, че поетът е подарил на неизвестния издател авторските си права...
Без мен!

Влади, не бъди така строг...
Стихчетата може да бъдат подарък за децата извън България, от опит знам колко не е лесно да се намерят български книжки в чужбина.
Ако идеята е сърдечна а не с цел печалба мисля да участвам, дори да не получа нищо в замяна и да не притежавам авторските права над произведенията ми (само че трябва и да ги напиша... Very Happy )

Подхода ни към дадена тема отразява самите нас - това към "трици и маймунки" което пък може да стане на стихче Razz Very Happy
хайде да го напишем заедно и да им го пратим, и дори да няма авторско право, ние нали ще си знаем, че си е нашето... Smile

Съгласен съм да напишем стихче, Меги, съгласен съм и да подаря, ама не ща да ме залъгват с някакви неясни конкурсни условия, в които втора награда е издаване на електронна книга - нека госпожа Данка се обърне към нас, авторите, и ни обясни точно какви цели си поставя с тази инициатива, до кои деца ще стигне алманахът, ще се продава ли, ще се подарява ли, ще ни изпрати ли поне по един екземрляр... и тогава е възможно отношението ми да се промени и да участвам не заради конкурса и "наградите" му, а просто защото съм повярвал в благородните и безкористни цели на инициаторкатаSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 14 Мар 2011 21:37:11 » Отговори с цитат върни се горе

Едит:
Днес получих покана за пощенски запис.
Променям си постинга, но се надявам тази покана да няма общо с него.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: ATOM на 17 Мар 2011 22:03:14 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
4erGologan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 20, 2009
Мнения: 227

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 10:16:42 » Отговори с цитат върни се горе

В отговор на АТОМ:
Миналата година имах идентичен на твоя случай с конкурса "Жени и вино..." на "Буквите", от когото така и не получих наградата си за хумористичен поглед към темата "Жаден Пегас"...
Май това е честа практика напоследък, но си струва да се участва в един нов конкурс, за когото не се знае какъв ще излезе. Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 10:28:06 » Отговори с цитат върни се горе

Може би наистина госпожа Данка трябва да даде повече подробности. Може да и пишем...
Но идеята на конкурса се различава от всички останали по вестници и сайтове и много ми допада. Озадачи ме, че иска непобликувани стихове само, но...
Предпочитам да гледам на тази инициатива не като конкурс а просто нещо, направено за децата по света.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 10:45:36 » Отговори с цитат върни се горе

Сякаш не е добре конкурсите за творчество да стимулират отличените материално. Въпреки че авторът все някак се храни, неговото изкуство никога не би могло да се захрани така. Трябва да се търси чистия ентусиазъм, мотивиран от други видове общи цели, внушения, каузи... поради самата общност, поради платформата за изява на самото творчество. А другото да бъде между другото - само без измами и манипулации, че така се губят и предходно споменатите...
Та, в крайна сметка, ако имам време, може и аз да напиша нещо детско. Имам си Влади за модел. Smile


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: ATOM на 17 Мар 2011 22:00:46 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 11:06:05 » Отговори с цитат върни се горе

Аз писах на посочения мейл с молба за подробности около инициативата и дори показах темата тук. Ще видим ще отговорят ли.
Потърсих и във фейсбук групата CREATIVE NATURE, но групи с това име има безброй и нито една с информация за „Едно пътуване около света!”

п.п.
Цитат:
Невалиден имейл адрес.


не знам...
NikolRus, ти на мейл ли получи това?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Evil_Yosha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 146

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 13:37:14 » Отговори с цитат върни се горе

https://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_130654680321086&ap=1

Smile Ето тук е. Информацията за конкурса навсякъде е една и съща, но там можете да контактувате с инициаторката.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 13:42:40 » Links Отговори с цитат върни се горе

Creative Nature
http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=group_130654680321086
Danka Todorova
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000834701989
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
michi-san
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 11, 2010
Мнения: 9

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 17:47:49 » Отговори с цитат върни се горе

Привет на всички коментирали обявата за този конкурс!
И понеже аз съм един от арганизаторите на този конкурс,специално за територията на България, и аз помолих администраторите да качат тази обява на този сайт ,съм длъжен да дам всякакви пояснения,касаещи го на имейл mihri61@abv.bg или на тел.0899492414
Колкото до опасенията на някои,че това е поредното комерсиално начинание,не виждам къде точно го зъзряват.Идеята е наистина с най-благородни помисли - да се помогне на един /или дай Боже,ако се увеличи наградния фонд на още повече / автор да издаде стихосбирка с поезия за деца.Всяко издателство преди да пристъпи към подобен акт е длъжно да сключи договор и всякакви други юридически формалности,които пазят авторските права.Всички автори ще бъдат включени в електронния вариант на Алманаха и той естествено няма да се разпространява с търговска цел.От издадената книга,естествено ще има предвидени определен брой екземпляри и за автора/въпрос на допълнителна уговорка/.Крайната цел на този конкурс е наистина да достигнат вашите творби до децата на България живеещи извън пределите и. Опасения за злоупотреба с творбите ви винаги може да има,доказателство е и дадения по-горе пример с в."Уикенд",но както е казал народът ни :"Който се страхува от мечки,да не ходи в гората!" Очаквам въпроси! Милко Христов
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 15 Мар 2011 17:52:45 » Отговори с цитат върни се горе

На кой мейл да си пратя стихчетата?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com