Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 596
ХуЛитери: 0
Всичко: 596

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс ''Очи към себе си'' - 2011 г.
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Valka
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 340
Място: Добрич - Варна

МнениеВъведено на: 25 Яну 2011 16:58:20 » Конкурс ''Очи към себе си'' - 2011 г. Отговори с цитат върни се горе

От 25-ти януари 2011 г. стартира конкурсът на Сайт за нова българска ХУдожествена ЛИТЕратура "ХуЛите" и галерия „АРТ МАРКОНИ” - гр. Варна, който се провежда за осма поредна година по случай Деня на хумора 1 април. Темата на конкурса тази година е "Очи към себе си". Приемат се произведения в две категории: "Поезия" и "Проза". Разкажете интересни хумористични случки, които са се случили с вас, ситуации, в които сте попадали или просто погледнете на себе си с чувство за хумор и самоирония.

Текстовете в проза да са до 1 стандартна страница. Под стандартна страница се разбира страница в Word, шрифт 12 пункта, без промяна на междуредията и размера на зададеното по подразбиране печатно поле. Ще се правят изключения за по-дълги текстове, но няма да бъде правило - 2 страници вече са много. За поезията няма ограничения.
Произведенията да не са публикувани никъде преди това.
Един автор може да участва с не повече от 3 произведения.

Произведенията за конкурса изпращайте като прикачени текстови файлове (.doc, .rtf, .txt) само на адрес konkurs@hulite.net, като напишете трите си имена, псевдонима, който използвате в ХуЛите (ако имате такъв) и града, в който живеете. Конкурсът е отворен за участие за всички - регистрирани и не регистрирани.

Краен срок за изпращане: 13 март 2011 г.

Всички изпратени произведения за конкурса ще бъдат публикувани в специално създаден за целта форум като отделни теми, без да се споменава името на автора, за да се избегне частично субективността. Молбата ни е в самите теми да не се коментират предположения свързани с авторството! Могат да участват всички, включително и организаторите.

Номинирането на произведенията ще бъде извършено от читателите. Под всяко произведение ще има анкета с 5 възможности. Читателят гласува с една от тях анонимно - без да посочва името си, като може да гласува само един път. Крайната оценка се получава като се вземат предвид броя на гласувалите и поставените оценки. Могат да гласуват само регистрирани потребители. Ако се забележат нередности при гласуването, ще бъдат вземани веднага мерки.

Независимо жури ще определи финалистите. Никой от журито няма да знае кои са авторите на произведенията.

Заключителният етап, огласяването на резултатите и награждаването на отличените творби ще бъде обявено допълнително.

Специалните отличия за първите места са запазена марка на Галерия „АРТ МАРКОНИ” – Варна! Очаквайте много поощрителни награди и изненади!

Изпращайте своите хумористични творби! А всички, които ги прочетат, да не забравят да гласуват. Smile

Очакваме ви!

П.П. Не забравяйте да се забавлявате. Това е и основната цел на този конкурс. Успех и кураж на всички, които ще отговорят на предизвикателството.

А девизът ни си остава: "Да погледнем на себе си и света около нас с чувство за хумор!"
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 25 Яну 2011 19:55:16 » Да поясня! Отговори с цитат върни се горе

Трябва да разкажете история, в която главния герой сте вие. Това е смисъла на заглавието. И не забравяйте НЕКА Е СМЕШНО ТАКА ЧЕ КАТО ГО ПРОЧЕТЕ ВСЕКИ ДА ЗАБРАВИ ЗА ВСИЧКО КОЕТО ГО Е ТРЕВОЖИЛО ДО МОМЕНТА И ДА СЕ ПОСМЕЕ ОТ СЪРЦЕ !

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 25 Яну 2011 22:21:04 » ? Отговори с цитат върни се горе

Миналата година имах второ място в раздел проза. Така и не разбрах каква ми е наградата, за което се извинявам. Дя не съм спал! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Rumir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 02, 2004
Мнения: 205

МнениеВъведено на: 26 Яну 2011 00:29:14 » Отговори с цитат върни се горе

Sad

Не ми се връзва нещо...

Повече, не...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
4erGologan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 20, 2009
Мнения: 227

МнениеВъведено на: 26 Яну 2011 10:03:47 » Отговори с цитат върни се горе

Според мен темата вече доста се поизчерпа. Авторите са все едни и същи и едва ли ще се видят с различни очи... Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 26 Яну 2011 18:04:20 » Мдам... гледам тука едни изказвания, Отговори с цитат върни се горе

дето ме предизвикват да си отворя голямата уста... Confused Twisted Evil Very Happy

Rumir написа:
Sad

Не ми се връзва нещо...

Повече, не...


Като не ти се връзва, не го прави, Rumir! Насила хубост не става! Smile
Ама пък и никой не те кара зорлем да участваш.

4erGologan написа:
Според мен темата вече доста се поизчерпа. Авторите са все едни и същи и едва ли ще се видят с различни очи... Confused

А на теб, Гологанчо, ще ти предложа да измислиш нещо по-добро, ама тъй - неизчерпаемо да е, ако може! Пък тогава да зачеркваш с пълно право изчерпаните такива.
Авторите, дори да са едни и същи, може да споделят нови истории и да ги разкажат по нов начин. Щото животът си тече, променя ни и ни сервира изненади непрекъснато - къде черни, къде бели. А всички ние имаме нужда от усмивки! Да ти обяснявам ли, че се пръкнах в този сайт точно заради "Очи..." -те? И си ги чакам всяка година с нетърпение. И си ги обичам! Такива ми ти работи...
Не се ослушвайте, ами сядайте да пишете! Нека се посмеем! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
4erGologan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 20, 2009
Мнения: 227

МнениеВъведено на: 26 Яну 2011 19:39:39 » Отговори с цитат върни се горе

Не е зле да се въпросът за темата на конкурса да се поставя за обсъждане преди обявяването му и самите хулитери да определят темата. Сигурно ще има доста оригинални предложения Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 26 Яну 2011 21:05:02 » Отговори с цитат върни се горе

Колкото глави-толкова мнения, казали са го латинците. Темата си е хубава, така се създава традиция. Само че кой може да каже нещо дали съм го преживял, или е плод на творческо въображение. Без значение, важното е да бъде интересно и възможно... Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
diva_voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 19, 2009
Мнения: 101

МнениеВъведено на: 26 Яну 2011 21:06:19 » Какъв по-добър обект на насмешка от самия себе си?! Отговори с цитат върни се горе

Не че много ми се влиза в спорове, ама като се зачетох, та да кажа - защо да е "изчерпана" тая тема "... към себе си"; особено по отношение на хумора и иронията? Защото си е стипчива ли? И трудно си "признаваме", когато изпаднем в подобни ситуации? Ха, че то е много лесно да се смееш другиму! Хеле пък да даваш "акъл" и да иронизираш света!
Тъй де, такива ми ти работи ...

_________________
усмивката - агрегатно състояние;
естествена среда - радостта
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 27 Яну 2011 16:31:52 » Е трябва да да дам разяснения явно. Отговори с цитат върни се горе

За миналогодишния призьор на второ място. Предполагам наградите ти продължават да дремят на рафта, на който ги оставих преди да напусна предишната галерия. И вярвам, че е така, защото първото место си ги получи пред лятото и всичко си беше наред. Можеше да се обадиш да ти ги изпратя, както сега направи Астери. / имай пред вид, че тя е в Атина/.
Да, наградите са символични, подбирали сме ги с чувство за хумор, но и стойностни, имайки пред вид получателите. И не наградите са мотивирали толкова хора за участието им до сега, а купона, атмосферата и онази безценна магия на новите приятелства. Та затова и тази година/ след доста колебания/ реших да продължим традицията, която се пръкна от един истински случай.
За темата - спонтанността на тази случка, послужила като идея, непреднамерения и нережисиран хумор ми се сториха достатъчно убедителни да я споделя и да намеря последователи и привърженици. Хумористични теми - бол. Няма проблем, предлагайте, правете, та и аз да се включа, защото мисля имам чувство за хумор. Както виждате Кукларя също прави хумористичен конкурс, но си бере и гайлето по цялостната организация, което никак не е лесно. Смятам тази тема уникално по свой начин. Не мисля, че е изчерпана, както и че едни и същи за в тройките. Поне аз се запознавам с нови и нови хора.
Така че, както решите. Вече стана въпрос че сме отворена система - предлагайте, ама и поемайте ангажименти, защото е лесно да се критикува и орииналничи на чужд гръб. Организацията не е никак лека, но мисля че конкурсът, благодарение на неуморните си създатели си е изградил имидж и е наистина събитие, което липсва на много хора. Освен това с годините админите осъвремениха системата така, че все пак имаме едни коректни резултати, а именно произведения будещи искрен смях. А ТО ТОВА Е ЦЕЛТА!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 27 Яну 2011 18:42:12 » ! Отговори с цитат върни се горе

Razz
Грях е да се прекъсва такова хубаво начинание!
Най-малкото в името на това, което е направено досега.
Ако чувството за хумор се изчерпа, значи го е нямало.
Не вярвам.
Конкурсът може да се променя - според възможностите, според хората! - но не бива да се прекъсва.
Смехът не умира. Ако не го поканим на нашата маса, той ще иде на друга.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 29 Яну 2011 19:13:31 » Отговори с цитат върни се горе

За съжаление гледам изпратените произведения и ми направи впечатление, че някакъв комплексиран нещастник почти навсякъде е поставил единици...Предложението ми е, който коментира, той и да слага оценка, ако желае. Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
sonnic
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2006
Мнения: 98
Място: Монтана

МнениеВъведено на: 29 Яну 2011 21:52:58 » Re: Е трябва да да дам разяснения явно. Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
За миналогодишния призьор на второ място. Предполагам наградите ти продължават да дремят на рафта, на който ги оставих преди да напусна предишната галерия. И вярвам, че е така, защото първото место си ги получи пред лятото и всичко си беше наред. Можеше да се обадиш да ти ги изпратя, както сега направи Астери. / имай пред вид, че тя е в Атина/.
Да, наградите са символични, подбирали сме ги с чувство за хумор, но и стойностни, имайки пред вид получателите. И не наградите са мотивирали толкова хора за участието им до сега, а купона, атмосферата и онази безценна магия на новите приятелства. Та затова и тази година/ след доста колебания/ реших да продължим традицията, която се пръкна от един истински случай.
За темата - спонтанността на тази случка, послужила като идея, непреднамерения и нережисиран хумор ми се сториха достатъчно убедителни да я споделя и да намеря последователи и привърженици. Хумористични теми - бол. Няма проблем, предлагайте, правете, та и аз да се включа, защото мисля имам чувство за хумор. Както виждате Кукларя също прави хумористичен конкурс, но си бере и гайлето по цялостната организация, което никак не е лесно. Смятам тази тема уникално по свой начин. Не мисля, че е изчерпана, както и че едни и същи за в тройките. Поне аз се запознавам с нови и нови хора.
Така че, както решите. Вече стана въпрос че сме отворена система - предлагайте, ама и поемайте ангажименти, защото е лесно да се критикува и орииналничи на чужд гръб. Организацията не е никак лека, но мисля че конкурсът, благодарение на неуморните си създатели си е изградил имидж и е наистина събитие, което липсва на много хора. Освен това с годините админите осъвремениха системата така, че все пак имаме едни коректни резултати, а именно произведения будещи искрен смях. А ТО ТОВА Е ЦЕЛТА!


Права си, мила Маркони (Ваня), наистина това е събитие, което много от нас го искат и ни липсва!!! Аз бях два пъти, без да участвам с произведение, просто заради атмосферата, приятелите и купона. Не бях сред активните нито в една от посочените дейности, но ми беше хубаво на душата да ви гледам и да ви се радвам. Много, много съжалявам, че по обективни причини не успях да отида тази година...
Бих се обърнала към онези, които на всяка цена държат да са на върха, че не това е красивото в този конкурс, а самото присъствие.
И поклон на теб, Маркони, като организатор!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 30 Яну 2011 07:09:21 » Нямаш си *на представа* - колко много си права!... Отговори с цитат върни се горе

Не мога *да се удържа* и ще се повторя:

Нямаш си *на представа* - колко много си права!... , sonnic

Без да съм имал честта да бъда сред наградаваните, смятам, че Конкурсът *Очи за себе си* (вече Конкурс "Очи към себе си" ), беше, Е и ще бъде една успешна проява от *литературния календар* на годината.
Но - за хулитери, които го имат *присърце* и пишат за да получат УДОВОЛСТВИЕ, а не материални награди (без да умаловажавам наградите, разбира се!).
Какъв е за останалите - май НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!!!
За всеки е ясно, че НЕ ВСИЧКИТЕ 11 566 регистрирани в сайта ще участват!
Позволявам си да твърдя, че най-голямата ни *награда*, в случая (и в повечето случаи), когато говорим за *литературен календар* и *литературния живот* на Варна - неминуемо едно име *обира овациите*! Даже не е нужно да го казвам (или пиша Smile , Smile , Smile
А ние, останалите (с ник-ове различни от *Marconi 55* Smile , Smile , Smile , Smile - можем само да се радваме, че такова хубаво нещо ни се случва в този живот... е - и да си го ползваме по предназначение.
Конкурсът "Очи към себе си" Е за тези, коите ЩЕ УЧАСТВАТ по един или друг начин! Тези, които НЯМА ДА УЧАСТВАТ - не мисля, че трябва да са определящите темата за обсъждане. (без докачение... и - без извинение!)

Бой..Боев

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Яну 2011 19:24:41 » Темата си е супер!:) Отговори с цитат върни се горе

Отдавна ми се пишеше хумор - радвам се, че го има този конкурс, за да си "плюя" на клавиатурата! Все пак - самоиронията е знак за най- сладкото чувство за хумор!
Хайде да четем и се забавляваме!SmileSmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com