Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 747
ХуЛитери: 5
Всичко: 752

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pc_indi
:: Marisiema
:: LATINKA-ZLATNA
:: durak

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Риболовно-туристически клуб „Люто петле” Зидарци
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
66%
 66%  [ 6 ]
4
22%
 22%  [ 2 ]
3
11%
 11%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 9


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 17 Фев 2010 14:10:30 » Риболовно-туристически клуб „Люто петле” Зидарци Отговори с цитат върни се горе

Знаете – с Бацето си мислим, че сме най-големите риболовци. Обаче в последно време ми се чини, че не е съвсем така. Нещо го удряме само на туризъм. Обикаляме из родината, планини, язовири, реки, до Варна стигаме с пълна кола такъми. Че и у чужбинско даже се пробваме. Красоти колкото щете. Зеленина, цветя, бръмбари , пеперуди, лодки, яхти. Ама риба йок. Захранката – живи червейчета и те с нас. Разкарваме ги навсякъде. Живи гидове сме им станали. Кеф им да се окъпят в бистър планински ручей, да направят рафтинг по някоя бърза река или пък да се припечат на някой плаж и после хоп – цамбур в свежата морската вода... Мацета да бяхме взели, нямаше да им е такъв кеф. А и е гот щото на червейчетата нито им е студено, нито топло, нито са гладни, нито жадни нито недолюбени. Няма мрънкане при тях...
За да не попадаме под ударите на закона, а и за по здрава и стегната организация и дисциплина решихме да учредим един риболовно-туристически клуб. Аз и Бацето – съучредители. Управители тоже. И членове...
Името дойде от само себе си:
- Поне сте рибари – вика дядо Ванчо от нащо село Зидарци, я идете да хванете един звер в мойта градина. Всяка сутрин врещи, буди ме и не ми дава да спя. Освен това ни домат ни краставица се завърта в градината. Нахилва се леко под мустак и ни измерва от глава до пети с добродушните си очи.
Хубаво. Взимаме ние по една въдица, избираме от най-здравите и дебели телескопи щото ние друго оръжие не познаваме и правим засада в градината една сутрин рано рано. И ей го звера. Едно пъстроперо петле заковава здраво крака в тревата, разтваря леко крила, поема мощно въздух, издува гърди и извисява гръмовен глас. Буди цялото село и доволно от добре свършената работа се навира в най-едрите домати за да закуси.
Споглеждаме се ние, поглеждаме си оръжията, поглеждаме на къмто петлето и взимаме светкавично решение. Хвърляме въдиците, събличаме се голи до кръста и на прибежки почваме да дебнем и да приближаваме противника. Раз праз, пата кюта, като едни пехливани го сборихме и го хванахме. Вечерта – в тавата, фурната, биричката и от него останаха само кокалчета... Обаче се бяхме престарали с лютия пипер. Бирата едвам стигна да угасим пожара. На сутринта дядо Ванчо и той лют разлютен:
- Ей хубавци, абе аз ви майтапя бе...може ли да ми разсипете най-личното петле бе...Сега кокошките яйце няма да дадат. Да ми намерите петле веднага.
Ние гузни веднага се сещаме, че в съседното село има пилищарник, вадиме по десетарка, палим автомобила, избираме най-личния гривест петел и с извинения го връчваме на стареца. Мина му лютнята на дядо Ванчо, че и по ракийка почерпи за новата придобивка.
Тааа... лют старец, люто петле от Зидарци и ей ти го името на клуба...
Обаче. Сещаме се, че така както сме двама как ще имаме мнозинство при вземане на отговорни решения. Примерно, каква ракийка да вземем, какво месце за барбекюто, кой по-голяма риба е хванал, чия лъжа е по-опашата. Въртим, сучем все петдесет на петдесет излиза. А ни трябва петдесет плюс още малко. Почесваме се по главите и почваме да мислим – по едно време се усещаме, че само се почесваме и пак почваме да мислим.
Значи, ще тежи гласа на тоя дето е хванал повече риба. Не става. Ние нищо не хващаме. Тогава на тоя дето е по-тежък. Па не става щото по туризмите и двамата нагъваме яко от барбекюто и после кантар ни не хваща. Тогава който е по-умен. Споглеждаме се, идеята моментално отпада щото е ясно, че по тоя въпрос консенсус никога няма да има.
И тогава ни осенява идеята – за взимане на решения ни трябва квалифицирано мнозинство. Тоест две от три... Ама ние сме двама. Ами сега. Значи ни трябва трети. Ама къде пък да го намерим тоя трети.
- Давай да е Вале Соколето – вика Бацето.
- Не става. Жена му е усойница. Никъде няма да го пусне. По-добре Гошко Къртицата, отговарям аз.
- Не става, тоя ще ни изпива пиенето, жадни все ще си ходим. Давай Мони Татавицата...предлага пак Бацето.
- И тоя не става. Татавицата е тупанджия в духовия оркестър на съседното село. Без тупан не тръгва никъде. Като перне две ракии почва с ганкиното и призори свършва с Горан Брегович. Ушите ще ни проглуши. Кво ще кажеш за Марчето от горната махала. Млада е , красавица, пада си по туризма, природата и плажуването по монокини...плахо предлагам аз.
- Сакън, не думай. Жена на борда, на риболова де, е лоша поличба...Хептен и рибена кост няма да видиме.
Навеждаме унило глави. Изход никакъв от тази комплицирана ситуация. Изведнъж се сещам:
- Баце, ще обявим конкурс. Както си подобава. Пускаме обява. Без никакви условия за пол, образование и възраст. И изпит. В реални условия. Взимаме кандидата с нас. Огън да ни пали, водица от кладенче да донесе, песен да ни попее, такъмите да приготви, да го видим как държи на пиене и ядене па ако може и някоя риба да хване...
Та, риболовно-туристически клуб „Люто петле” Зидарци търси трети за съучредител, съуправител и съчлен.

Така, че моля.....
Конкурсното начало започва...сега...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Фев 2010 22:44:53 » Отговори с цитат върни се горе

От мен 5. Много е свежо!

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 26 Фев 2010 02:09:32 » Отговори с цитат върни се горе

"Без никакви условия за пол, образование и възраст. "

Ами щом е така, включвам се в кастинга. Надявам се да отговарям поне на една от липсите в горните три условия. Ще се постарая да бъда кеф ти без пол, кеф ти без образование, кеф ти без възраст. К`вот кажеш, само ме запиши за участие. Но се опасявам, че ще отпадна на трети кръг - този с пеенето. Тюх! Пак несправедливости!(

)))))))))
Поздрав!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 14 Мар 2010 14:59:30 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Таман за вас съм!
ТТДанни: 120+/пие по кило и канче/собствени такъми... и много лъжа...
Very Happy
Подмазвам се с една 5!

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com