Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 864
ХуЛитери: 1
Всичко: 865

Онлайн сега:
:: AGRESIVE

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Изобщо не си въобразявайте, че бургазлии ще спрем дотук
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
desiteneva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2004
Мнения: 177
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 20 Май 2005 23:56:43 » Изобщо не си въобразявайте, че бургазлии ще спрем дотук Отговори с цитат върни се горе

Здравейте на всички! Явно сме ви интересни, но не повече, отколкото ние сме си интересни помежду си. Откакто започнахме да се събираме, живота ни се промени завинаги, защото завинаги отворихме място за новите приятели в сърцето си. Да изброявам ли поименно? Не мисля, че има нужда да правя това. Всички вие знаете прекрасно за хулитерите от Бургас. Незнам дали е от времето, защото ние цъфтим като пролетни дръвчета или заради човешката потребност за родово общинен строй, сиреч да се събираме на групи..., но вече никой от нас не посмява и да диша, без да уведоми за това свое намерение останалите от групата. И се оказа, че и по миризма си пасваме. Така де, подушихме, че сме от една порода. Господ да благослови интернет, Хулите и Ай си кю, останалото е история. Толкова много паметни вечери и толкова силно желание за още... И аз се нагърбих с (не)трудната задача да държа тази шепа хора на изкуството будни, защото това си е най-благородната мисия на света - да вдъхваш надежда у хората, че светът всъщност е едно прекрасно място за живеене.
И тук е момента да поздравя всички мои нови приятели със стихчето на Джани Рудари:
"Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал...познайте какво?
- Надежда, надежда за всички.
"Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!"
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.
А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда."

Усмихнете се мили мои! С вас е хубаво и топло!
И, ако 4и4о е запазил и подредил всичките си стари чувства в един Склад, то аз бих си отворила магазинче за надежда, за да получа в замяна частица място в сърцата ви.
Защо ви пиша всичко това?
Много просто, защото ние направихме само първата крачка, да се запознаем, да се опознаем, да се подушим и да разберем, че всички ние сме от една порода.
А сега следват много неща, които аз вече изложих на показ в магазинчето си. И, за да съм коректна спрямо всички хулитери, заради които ни има и нас, точно сега ще ви разкажа какво ще правим отсега нататък.
Като начало, ще ви кажа, че ние работим "Без сценарий", на прима виста, но не отстъпваме по професионализъм на обиграните творци и актьори. Това, което се случи снощи ни накара да повярваме, че ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ!
Та значи, седим си ние в една пицария, пиано бар, джаз кафе или където и да е там и навсякъде си се чувстваме уютно в компанията си. И творим гениалности, които после пък вземаме, че реализираме на практика. Без репетиции, без приготовления и други подобни екстри.
И така, най-накрая стигнахме до извода, че нещо трябва да ни обединява не само емоционално, но и чисто юридически, ей така, за принадлежност. Хубаво е да принадлежиш.
И затова снощи най-после си основахме Клуба на бургаските хулитери. Ей така, спонтанно. Както спонтанно решихме и какво ще правим след това:
1. Ще си направим страница, която ще ви уведомява за всичко, което се случва в Бургас;
2. Ще си направим първата професионална трупа от непрофесионални презентатори, с амбицията да се разрастнем и да организираме нетрадиционни представяния на всякакви теми. От осветлението до написването на книгите на авторите, както изрази готовност 4и4о. А приходите от тази ни дейност ще оползотворяваме за развитието на Клуба.
3. Ще поискаме карт бланш да станем клон на Сдружението, към което е и Хулите;
4. Ще се опитаме да направим едно свързващо звено в поетичните среди от чисто хуманни подбуди - пространство, където всеки ще се чувства приет, изслушан, насърчен - от лексиконната "портиерска" поезия до гениалността на бардовете, всички са добре дошли при нас;
5. Ще организираме всякакви инициативи;
6. Ще издаваме произведенията си на книга;
7. Ще организираме семинари, ще каним гости, ще бъдем...
От вас ни е нужна само морална подкрепа и молим ви, изпращайте ни своята любов по-често и по всякакви начини, ние имаме нужда от вашето одобрение;
Засега на първо място стои идеята да издадем сборник с творби на автори от Бургас, които пишат в Хулите. Можете да ни помогнете, няма да откажем. Обещаваме да не се изложим с някоя скучна и трудна за четене книга, а също така сме си дали обет да надминем себе си в представянето на стихосбирката.
Това е от мен! За идеи сме отворени, за приятелски критики също...
Оставете ни да ви подарим надежда...
Обичаме ви!

_________________
"Скубя се, следователно съществувам!" - от Алф
"Не е важно как и колко дълго ще живееш, важното е да оставяш косми след себе си!" - от мен
Обичайте се! Smile

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: desiteneva на 21 Май 2005 08:48:15 - общо 3 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
desiteneva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2004
Мнения: 177
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 21 Май 2005 00:05:27 » Отговори с цитат върни се горе

Мили бургаски хулитери, благодаря ви, че ви има, защото това, което правя няма смисъл, ако вас ви няма да ме вдъхновявате. И в този смисъл, това, което съм написала е повече за вас, отколкото за останалите хулитери. С мен сте, нали?
Нека нашият девиз бъде: ГЛЕДАТЕ НЕЩАТА И СИ КАЗВАТЕ: ЗАЩО?, А АЗ СИ ПРЕДСТАВЯМ НЕЩА, КОИТО НИКОГА НЕ СА БИЛИ И СИ КАЗВАМ: ЗАЩО НЕ?
Дж. Б. Шоу

_________________
"Скубя се, следователно съществувам!" - от Алф
"Не е важно как и колко дълго ще живееш, важното е да оставяш косми след себе си!" - от мен
Обичайте се! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
dafna
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 31, 2005
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 21 Май 2005 09:16:06 » Отговори с цитат върни се горе

Другите Хулитери само могат да ни завиждат за неуморимата и пълна с идеи Деси, за талантливия Чичо и за още няколко прекрасни Хулитери, защото май създадоха държава в държавата Хулитерия,т.е. Бургаска Хулитерия.
Страхотна си, Деси!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Nelsan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 25, 2010
Мнения: 20
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 06 Мар 2010 02:50:31 » Как да ви намеря? Отговори с цитат върни се горе

Аз съм от Бургас, но съм отскоро в "Хулите" и сега попаднах на тази тема. Не познавам почти никого от пишещите в Бургас, а много бих искала да намеря сродни души. Как мога да се свържа с вас?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
galina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2008
Мнения: 316
Място: някъде по морския бряг

МнениеВъведено на: 06 Мар 2010 11:49:21 » :) Отговори с цитат върни се горе

Обаждайте се бе хора! Къде, кога, как???
При първа възможност притичвам.:)

_________________
Ако се приемаш прекалено сериозно, знай, че се обричаш на вечно разочарование!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 06 Мар 2010 13:59:53 » Отговори с цитат върни се горе

И аз ще дотичам. Само кажете къде и кога!


Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theCock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 20, 2010
Мнения: 151
Място: В спасителната лодка си греба... към хоризонта, който ме очаква!

МнениеВъведено на: 06 Мар 2010 23:35:16 » Изобщо не си въобразявайте, че бургазлии ще спрем дотук Отговори с цитат върни се горе

Бе, то, бургазлиите, че са порода - порода са!!! И се подушват!!! И все ще измислят нещо, дето варненци да им завиждат. И аз... завиждам! То - какво ли му остава друго...на човека. Гледа - и завижда! Ако няма нищо за гледане - пак... завижда! От скука ще да е... Че - няма нищо за гледане...

А вие, там, бургазлийска порода - известявайте. Може и да се домъкнем... на гости! Пиенето - ще си носим, а вие по един чироз все ще почерпите...

<:={i) Wink))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(бабуин) - порода маймуни

_________________
Ще ти говоря за любов, а ти - не чувай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 09 Мар 2010 10:29:31 » Отговори с цитат върни се горе

Я , това обида ли беше?!
Северна порода сме, но с южни сърца. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
osi4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2004
Мнения: 136

МнениеВъведено на: 09 Мар 2010 11:16:37 » браво Отговори с цитат върни се горе

пък догодина ще ви дойда на гости, бургазлии Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com