Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 437
ХуЛитери: 6
Всичко: 443

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: AlexanderKoz
:: Teoman
:: malovo3
:: Icy
:: Markoni55

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Съдебният процес срещу Никола Вапцаров-документи, размисли
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Дек 2009 12:20:53 » Отговори с цитат върни се горе

quote="copie"]Ангар, не разбирам как можеш така безочливо да смесваш епохите, за да защитиш предателството на комунистите??????? Та "македонизирането" на моите роднини от гр. Сандански е било след окупацията на България от съветската армия! [/quote].

Копие, аз откакто се помня, комунистите винаги са били за това, че македонците са българи. И са отчитали като голяма грешка, че през не знам коя си година (ти казваш 1946 година), са карали и живеещи в България хора да се пишат македонци. Но те вероятно са им дали право да се пишат македонци, а не са ги задължавали. Защото ако са ги задължавали, би било антикомунистическо.

Книгата "Войната се връща" е за положението около 1933 година. Ще цитирам нещо от предговора й: "Лъжата, че Титова Югославия е демократична федерация, изградена уж на принципа на западните демокрации, беше поддържана от тях и от северния славянски колос - Русия. Капиталистическият запад и социалистическият изток се състезаваха да спечелят на своя страна един от най-зловещите диктатори и убийци - Йосип Броз Тито. Дори светът беше излъган до такава степен, че Югославия беше признатият водач на движението на необвързаните, докато зад завесата на тази кървава "демокрация" и до ден днешен зловещо звучат имената на Суровичево, Голи Оток, Герлово, затворите в Крагуевац и Смередево, които се равняваха, а по някои показатели и надминаваха немските Освиенцим, Бухенвалд, Треблинка и съветския Гулаг... Македония (по отношение на тези, които са се водели българи вероятно, б.м.) беше превърната в скотобойна. Въпреки договорите за малцинствата, победителите бяха изработили безупречен механизъм за неспазване на човешките права."

Така че по жестокостите към българското население епохите не са се различавали много.
А книгата наистина трябва да я има в интернет. Но нея я и има – достатъчно е в гугала да изпишеш “Войната се връща” – и тя се появява, дори на няколко места.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
traveller
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2007
Мнения: 224
Място: Прага, Чехия

МнениеВъведено на: 10 Дек 2009 13:43:47 » Клатинка, Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:
traveller написа:

Този пасаж е достоен за приза "Идиот на столетието"... Като го подхванеш от началото - "...10 екзекутора със заредени 9 пушки..." - интересно десетия с какво е. Може би с метла и лопатка, да обира сентенциите на умниците, дето се изхождат пътьом.
"...стрелят едновременно от упор 10 метра" - това разстрелва и от "упор 1000 километра"... мисля, че е редно да ти се даде приза, нямаш конкуренция по глупост.
"...Ако е имало такъв обичай в някои държави "осъденият да даде прошка на палача преди екзекуцията като знак, че разбира" то това още един път потвърждава виновността на палача." - не само прошка са искали, умнице ловешка,...


Това са узаконени обичаи.

Заедно двете думи от упор означават в непосредствена близост. Виж второ фототипно издание, "Речник на чуждите думи в българския език" изд. БАН - София - 1993 г.

"осъденият да даде прошка на палача" е различно от "не само прошка са искали"
Съветвам те като четеш постингите ми и вземаш отношение по тях да не го правиш в пияно състояние.
Бъди Благословен, traveller!


Аз пък те съветвам, като ти покажат че си неука, да си замълчиш, вместо да даваш допълнителни доказателства за това.
Именно защото "от упор" означава "от непосредствена близост", няма как да е едновременно с това "от 10 метра". Не ми се занимава повече с твоята въпиюща глупост, ще ме прощаваш.
Колкото до благословиите, дето ги подкара другата умница, Касиана, а ти като съща овца поде блеянието й, нека те уведомя, че едва ли някой се нуждае от благословии тук, най-малко пък от вашите.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 10 Дек 2009 22:08:18 » Re: Клатинка, Отговори с цитат върни се горе

traveller написа:
LATINKA-ZLATNA написа:
traveller написа:

Този пасаж е достоен за приза "Идиот на столетието"... Като го подхванеш от началото - "...10 екзекутора със заредени 9 пушки..." - интересно десетия с какво е. Може би с метла и лопатка, да обира сентенциите на умниците, дето се изхождат пътьом.
"...стрелят едновременно от упор 10 метра" - това разстрелва и от "упор 1000 километра"... мисля, че е редно да ти се даде приза, нямаш конкуренция по глупост.
"...Ако е имало такъв обичай в някои държави "осъденият да даде прошка на палача преди екзекуцията като знак, че разбира" то това още един път потвърждава виновността на палача." - не само прошка са искали, умнице ловешка,...


Това са узаконени обичаи.

Заедно двете думи от упор означават в непосредствена близост. Виж второ фототипно издание, "Речник на чуждите думи в българския език" изд. БАН - София - 1993 г.

"осъденият да даде прошка на палача" е различно от "не само прошка са искали"
Съветвам те като четеш постингите ми и вземаш отношение по тях да не го правиш в пияно състояние.
Бъди Благословен, traveller!


Аз пък те съветвам, като ти покажат че си неука, да си замълчиш, вместо да даваш допълнителни доказателства за това.
Именно защото "от упор" означава "от непосредствена близост", няма как да е едновременно с това "от 10 метра". Не ми се занимава повече с твоята въпиюща глупост, ще ме прощаваш.
Колкото до благословиите, дето ги подкара другата умница, Касиана, а ти като съща овца поде блеянието й, нека те уведомя, че едва ли някой се нуждае от благословии тук, най-малко пък от вашите.


Думи като "идиот", "неука" и т.п., отправяйки към мене отминавам с безразличие, защото съм убедена, че не касаят моята личност.

"Бъди Благословен и Богословен" употребявам в сайта много преди Касиана да влезе в него(посъветвах те нещо... Very Happy ).

Бъди Благословен, traveller!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
traveller
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2007
Мнения: 224
Място: Прага, Чехия

МнениеВъведено на: 10 Дек 2009 23:48:01 » Re: Клатинка, Отговори с цитат върни се горе

LATINKA-ZLATNA написа:

Думи като "идиот", "неука" и т.п., отправяйки към мене отминавам с безразличие, защото съм убедена, че не касаят моята личност.

"Бъди Благословен и Богословен" употребявам в сайта много преди Касиана да влезе в него(посъветвах те нещо... Very Happy ).

Бъди Благословен, traveller!


латинкее, латинке, виж се какво изречение си сътворила само...

Думи като "идиот", "неука" и т.п., отправяйки към мене отминавам с безразличие, защото съм убедена, че не касаят моята личност.

Ако те накарам да му направиш разбор, сигурно ще речеш, че в главното изречение има подлог. Ти знаеш ли изобщо що е то "подлог"? Само не ми казвай, че е съпругът на подлОгата, дето си я държиш нощем под одъра.
И за да върнем темата обратно към Вапцаров, цитатът „...и бронебойни патрони за нея няма открити“ ми се струва особено подходящ за обрисуване на твоята умнотия.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 00:24:03 » Re: Клатинка, Отговори с цитат върни се горе

traveller написа:
LATINKA-ZLATNA написа:

Думи като "идиот", "неука" и т.п., отправяйки към мене отминавам с безразличие, защото съм убедена, че не касаят моята личност.

"Бъди Благословен и Богословен" употребявам в сайта много преди Касиана да влезе в него(посъветвах те нещо... Very Happy ).

Бъди Благословен, traveller!


латинкее, латинке, виж се какво изречение си сътворила само...

Думи като "идиот", "неука" и т.п., отправяйки към мене отминавам с безразличие, защото съм убедена, че не касаят моята личност.

Ако те накарам да му направиш разбор, сигурно ще речеш, че в главното изречение има подлог. Ти знаеш ли изобщо що е то "подлог"? Само не ми казвай, че е съпругът на подлОгата, дето си я държиш нощем под одъра.
И за да върнем темата обратно към Вапцаров, цитатът „...и бронебойни патрони за нея няма открити“ ми се струва особено подходящ за обрисуване на твоята умнотия.


Можеш само да си мечтаеш за подлОгата под моето легло. Very Happy

Лека вечер, умнико!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 07:27:08 » Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
quote="copie"]Ангар, не разбирам как можеш така безочливо да смесваш епохите, за да защитиш предателството на комунистите??????? Та "македонизирането" на моите роднини от гр. Сандански е било след окупацията на България от съветската армия!
.

Копие, аз откакто се помня, комунистите винаги са били за това, че македонците са българи. И са отчитали като голяма грешка, че през не знам коя си година (ти казваш 1946 година), са карали и живеещи в България хора да се пишат македонци. Но те вероятно са им дали право да се пишат македонци, а не са ги задължавали. Защото ако са ги задължавали, би било антикомунистическо.
[/quote]

Не, бе, как ще са ги задължавали, щом е антикомунистическо! Просто дядо ми са го спуквали от бой в милицията, нищо повече. Пък като го пуснали оттам и тръгнал да се прибира, се разминал с шефа на същата "народна" милиция, който го попитал: "Абе Мита, ти още ли си жив? Всичко ти взехме, бой яде, трябваше да си пукнал!"
ангаре, не пиши изречения, в които има "права" и "комунисти", освен ако двете думи в контекста не са в антонимия.

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 10:30:16 » Re: Клатинка, Отговори с цитат върни се горе

[quote="LATINKA-ZLATNA"][quote="traveller"]
LATINKA-ZLATNA написа:



Можеш само да си мечтаеш за подлОгата под моето легло. Very Happy

Лека вечер, умнико!


Егати просташкото изказване!!!
Първо не отива на жена на твоята възраст така да се цепи, второ имаш претенции че си човек на културата и трето не си на мегдана у село!
До това ли ниво стигна, г-жа Сапунджиева???
Но иначе с месеци размахваш "наградата" си на Славейков. Сигурно би умрял от срам, ако види що за особи се кичат с името му.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 10:51:50 » Отговори с цитат върни се горе

Ако темата продължи да се развива по този начин, с обидни реплики и дуплики, ще бъде заключена.
Приемете го не като заплаха, а като молба.
Моля
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 14:43:18 » Отговори с цитат върни се горе

copie написа:
Не, бе, как ще са ги задължавали, щом е антикомунистическо! Просто дядо ми са го спуквали от бой в милицията, нищо повече. Пък като го пуснали оттам и тръгнал да се прибира, се разминал с шефа на същата "народна" милиция, който го попитал: "Абе Мита, ти още ли си жив? Всичко ти взехме, бой яде, трябваше да си пукнал!"
ангаре, не пиши изречения, в които има "права" и "комунисти", освен ако двете думи в контекста не са в антонимия.


Кой го е бил, Копие - сигурно някой македонец го е бил!

Като не може да не клеветите, клеветете, но с мярка, така че да ви вярват! Не може българин да бие българин за това, че се пише българин! Още по-малко пък комунист!

Вие, антикомунистите, използвате, че хората до 35 годишна възраст не ги знаят, за да демонизирате комунистите. Какви ли глупости не им приписвате, какви ли зверове не ги изкарвате.

Хайде, няма нужда! Кой знае тези, които сега хулят, как преди 20-25 години са се подмазвали! Обикновено е така: когато се обърне вятърът, най-големите слагатели стават най-върли хулитери!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
traveller
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2007
Мнения: 224
Място: Прага, Чехия

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 15:45:28 » Отговори с цитат върни се горе

angar написа:

Кой го е бил, Копие - сигурно някой македонец го е бил!

Като не може да не клеветите, клеветете, но с мярка, така че да ви вярват! Не може българин да бие българин за това, че се пише българин! Още по-малко пък комунист!

Вие, антикомунистите, използвате, че хората до 35 годишна възраст не ги знаят, за да демонизирате комунистите. Какви ли глупости не им приписвате, какви ли зверове не ги изкарвате.

Хайде, няма нужда! Кой знае тези, които сега хулят, как преди 20-25 години са се подмазвали! Обикновено е така: когато се обърне вятърът, най-големите слагатели стават най-върли хулитери!


Теб, Ангаре, трябва да те дам под съд за нанасяне на тежка телесна повреда - колкото пъти прочета безумните ти писаници в тази тема, толкова пъти слизам да пуша цигара, за да овладея желанието си да те наругая. Laughing
Все пак, понеже съм изобретателен, открих как би могъл да допринесеш за благото на обществото. Ако правителството съумее да използва правилно съдържанието на главата ти, би могло да осигури на всеки пенсионер в България по една тава топъл тиквеник за Коледа. Което не е малко...
Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 17:49:45 » Отговори с цитат върни се горе

Нашия приятел Бранко Ристич от Сърбия получи наградата "Вапцаров".Да му е честита!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 18:04:37 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че темата отдавна мина добрия тон и дори авторът, убедена съм, вече съжалява, че я е пуснал. Не това е била идеята предполагам.

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 20:30:00 » Отговори с цитат върни се горе

angar написа:

Кой го е бил, Копие - сигурно някой македонец го е бил!

Като не може да не клеветите, клеветете, но с мярка, така че да ви вярват! Не може българин да бие българин за това, че се пише българин! Още по-малко пък комунист!

Вие, антикомунистите, използвате, че хората до 35 годишна възраст не ги знаят, за да демонизирате комунистите. Какви ли глупости не им приписвате, какви ли зверове не ги изкарвате.

Хайде, няма нужда! Кой знае тези, които сега хулят, как преди 20-25 години са се подмазвали! Обикновено е така: когато се обърне вятърът, най-големите слагатели стават най-върли хулитери!


Ангаре, ти май имаш проблем. Опитваш се публично да убедиш себе си в нещо и все не се получава. Фактите пречат. Значи какво - трябва да променим фактите. Чисто по комунистически.
Не ти завиждам на душицата. Как ли не я въртиш и сучеш, за да я накараш да повярва на отдавна осъзнатите ти заблуди. Да ама не става. Тя приема само истината, Ангаре. Ако продължаваш все в тоя дух - горко и.
Понякога, за да приеме човек реалността, се изисква силата да си слезеш от пиедесталчето и да си кажеш - ами не съм бил прав, заблуждавал съм се.
Когато преиграваш, ставаш много смешен. На светци ги направи комунистите. Щях да бъда извънредно вбесен от подобно безочие, но за всички отдавна е ясно, че то е основна характеристика на политиката и мисленето ви.
Десетки милиони хора избихте, а стотици милиони са сигурно пострадалите от безумието ви. Нито капка срам или покаяние няма.
Наистина сте чудовища.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 11 Дек 2009 23:19:09 » Не е до ангар, а до по-младите Отговори с цитат върни се горе

До ангар няма нужда да се пише. Ангар е прашинка от благодатната почва за развъждане на болести (не пиша гадини, все пак). Такива като него са направили благоприятната среда, в която се развиват болестите. Ако дядо ви е пребит от видинската "народна" милиция, такива като ангар ще ви обяснят, че това са само местни, видинчански изстъпления. Похабена е всяка дума, отправена към ангар.
На по-младите искам да кажа, че винаги е имало кръв в нашата история, но толкова лицемерие, толкова насилие над духа, толкова фалш, толкова безочие, толкова простотия, колкото в червения терор - в друг период не е имало. Започва веднага след незаконната окупация на България от съветската армия. Продължава и след закриването на последния трудов, иначе казано концлагер. Един от синовете на дядо ми, мой вуйчо, семинарист, е бил смазан в Белене. Кофти хора са го смазали, но те не са били истиснски комунисти, нали. Истинските убиват веднага. А най-гадното дори не е физическият терор. А продължаващият още десетилетия психически терор над собствения народ.
Приключвам. Ангар може да не ми отговаря.

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
traveller
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2007
Мнения: 224
Място: Прага, Чехия

МнениеВъведено на: 12 Дек 2009 01:53:39 » Re: Не е до ангар, а до по-младите Отговори с цитат върни се горе

copie написа:
До ангар няма нужда да се пише. Ангар е прашинка от благодатната почва за развъждане на болести (не пиша гадини, все пак). Такива като него са направили благоприятната среда, в която се развиват болестите. Ако дядо ви е пребит от видинската "народна" милиция, такива като ангар ще ви обяснят, че това са само местни, видинчански изстъпления. Похабена е всяка дума, отправена към ангар.
На по-младите искам да кажа, че винаги е имало кръв в нашата история, но толкова лицемерие, толкова насилие над духа, толкова фалш, толкова безочие, толкова простотия, колкото в червения терор - в друг период не е имало. Започва веднага след незаконната окупация на България от съветската армия. Продължава и след закриването на последния трудов, иначе казано концлагер. Един от синовете на дядо ми, мой вуйчо, семинарист, е бил смазан в Белене. Кофти хора са го смазали, но те не са били истиснски комунисти, нали. Истинските убиват веднага. А най-гадното дори не е физическият терор. А продължаващият още десетилетия психически терор над собствения народ.
Приключвам. Ангар може да не ми отговаря.

Оти се косиш, като че МУ мине? Тази сган е имунизирана и срещу срам, и срещу очи. Само човечеството е успяло да възпита бацил в средата си. Да си виждала сърна с червено знаме? Или катерица? Само гъза й се червенее, и тя бърза да го скрие, че току виж я сполетял оргазъм, изневиделица. Е от тоя оргазъм са болнави и тия като ангар. Излъгал ги някой, че трябвало да сме равни. Че ангар ще си почесва топките, а Стоян ще си блъска ума да разбира компютрите, а сетне ангар ще взема колкото него. Де е Киро на кирия...
Търтей и бездарник е комуниста. Само нищия духом може да плаче за равенство. И то докато има по-богати и по-добре живеещи от него. Ако са по-бедни и по-зле живеещи, ще ги натика още по-надолу, за да има на какво да стъпи, та да извика колко е велик. Гнус ме е да пиша, спирам...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com