Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 459
ХуЛитери: 4
Всичко: 463

Онлайн сега:
:: rajsun
:: LeoBedrosian
:: AlexanderKoz
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - И преди е имало правителства
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 12:44:05 » Отговори с цитат върни се горе

Позицията 'аз не вярвам на никого' за мен е израз на слабост и страх от отговорност, нищо повече.

Ха ха ха .Повтаряш като папагал мисли втора употреба на български "Политици"Не е ли чувстваш яко изманиполирана.А мен никога не ме е страх не съм слаб защото съм пълен и въпреки българските политици се оправям някакси.За отговорнос не мога да бъда отговорен пред тези за които не съм гласувал .Мисля че ти пееш във хор а аз съм си солист ако разбираш какво ти казвам
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 13:16:59 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Позицията 'аз не вярвам на никого' за мен е израз на слабост и страх от отговорност, нищо повече.

Ха ха ха .Повтаряш като папагал мисли втора употреба на български "Политици"Не е ли чувстваш яко изманиполирана.А мен никога не ме е страх не съм слаб защото съм пълен и въпреки българските политици се оправям някакси.За отговорнос не мога да бъда отговорен пред тези за които не съм гласувал .Мисля че ти пееш във хор а аз съм си солист ако разбираш какво ти казвам

Ми значи ти просто се имаш за голям индивидуалист, не си наясно какво е това общество и другите не те интересуват. Само че никак не си оригинален, на миналите избори като теб мислиха 70 процента от българите, затова я докарахме дотук.
Загубихте ме с Лео като обожателка, язък. Една красавица по-малко в списъка ви, ама вие сами сте си виновни. Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 13:39:14 » Отговори с цитат върни се горе

ААааа нямам никакви списъци , като харесвам ,харесвам
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
galina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2008
Мнения: 316
Място: някъде по морския бряг

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 13:43:13 » Отговори с цитат върни се горе

Да бъдеш /ли гласоподавател / или не...
Наистина туй е въпросът сега. И като се замислиш си казваш, че да, това е начинът да се противопоставиш на купени и контролирани гласове, но пък като се огледаш...бе не виждаш за кого и се притесняваш, че ако...после ще се чувстваш 4 години прецакан и изманипулиран.
Ех, Хамлете, Хамлете, твоите дертове ряпа да ядат....

_________________
Ако се приемаш прекалено сериозно, знай, че се обричаш на вечно разочарование!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 13:43:54 » Re: ox! Отговори с цитат върни се горе

divkozel написа:
Image


ГЛАСУВАЙТЕ!

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 14:52:17 » Отговори с цитат върни се горе

galina написа:
Да бъдеш /ли гласоподавател / или не...
Наистина туй е въпросът сега. И като се замислиш си казваш, че да, това е начинът да се противопоставиш на купени и контролирани гласове, но пък като се огледаш...бе не виждаш за кого и се притесняваш, че ако...после ще се чувстваш 4 години прецакан и изманипулиран.
Ех, Хамлете, Хамлете, твоите дертове ряпа да ядат....

Контрол, контрол и пак контрол, galina. За да не те прецакват.
Но има и друго - отвисоко нещата изглеждат съвсем другояче. На ниското всеки дърпа чергата към себе си, но като те качат горе, трябва да можеш да обхванеш и да разбереш цялата картинка. И да действаш не само за тези, които са те избрали, а за всички. И тогава най-често твоите избиратели се чувстват излъгани. Това го е изпитал всеки, който е стигнал до някакво началническо място.
Да не говорим, че има неща, които масата народ не може да разбере и затова й се спестяват. Колкото и да искаш да си искрен, не можеш.
Сложно нещо е политиката, нека не се лъжем. Затова и някои казват, че е мръсно нещо. Няма как да кажеш в лицето на простия човек, че е прост, нали ти трябва гласът му? А той е равен на гласа на най-разбиращия от държава и политика. Добре го е казал Чърчил - не е съвършена демокрацията, но още не сме измислили по-съвършена форма на държавно управление.
Да гласуваме, но и да контролираме след това!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 19:44:16 » Re: ox! Отговори с цитат върни се горе

copie написа:
divkozel написа:
Image


ГЛАСУВАЙТЕ!


Добре! Но първо да гласуваме!
(Краси, благодаря за този постинг! Спести ми куп излишни думи! И знам, че не се сърдиш за заемката ))))

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
stir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 18, 2007
Мнения: 45

МнениеВъведено на: 05 Юли 2009 02:43:23 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Много сте странни?Как да гласувам като никой ама никои от политиците не заслужава дори да го поздравиш.И какво значи:Избери по малкото зло.Как да гласувам за нещо което е зло колкото и малко да е то.За да го направя трябва да имам умственно разстроиство или да съм тъпанар които им влиза в схемата.Гласувайте си колкото искате и си търсете начини за оправдание.Те политиците дори ще ви измислят и оправдание и виновни ще ви накарат да се чувствате.


Има и нови субекти; тъй като възрастта им е толкова млада, те няма как да са "зло". Младият не може да лъже, защото не е имал годините да се научи. Затова може лесно да го прецените.

Ето тук примерно: http://www.zelenite.bg/1463
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 05 Юли 2009 03:00:24 » Re: ox! Отговори с цитат върни се горе

copie написа:
copie написа:
divkozel написа:
Image


ГЛАСУВАЙТЕ!


Добре! Но първо да гласуваме!
(Краси, благодаря за този постинг! Спести ми куп излишни думи! И знам, че не се сърдиш за заемката ))))

Все пак - това е за утре!
За след 4 години - ще видим!
Не разпилявайте гласовете си Sad

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
radi_radev19441944
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 04, 2006
Мнения: 351
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 05 Юли 2009 14:40:27 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Позицията 'аз не вярвам на никого' за мен е израз на слабост и страх от отговорност, нищо повече.

Ха ха ха .Повтаряш като папагал мисли втора употреба на български "Политици"Не е ли чувстваш яко изманиполирана.А мен никога не ме е страх не съм слаб защото съм пълен и въпреки българските политици се оправям някакси.За отговорнос не мога да бъда отговорен пред тези за които не съм гласувал .Мисля че ти пееш във хор а аз съм си солист ако разбираш какво ти казвам


Не че вярвам на политиците кой знае колко, нито съм националист, но ще гласувам, защото не обичам някакви мангали да ме вземат за канарче. То е като спортна злоба. Днес в Пловдив пак са засечени някакви анадолски гастрольори, които се регистрират във всички кметства, получават съответните документи и гласуват на няколко места /много умен закон са измислили за себе си/. Е, мама му стара, не ми харесва да остана в надупено състояние. И хич не вярвам, че подобна пасивност няма да се отрази на бъдещето на децата ни. А ти си помисли; все още има време...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 05 Юли 2009 20:54:35 » Отговори с цитат върни се горе

Е пак се оказа че съм прав.Добре че не гласувах щях да объркам нещо
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 08:29:46 » Спечелихте ли? Отговори с цитат върни се горе

От цялата тази помия, която се изля снощи по медиите за манипулирани, нагласени, изтъргувани и направо изтръгнати със сила гласове си направих едно много важно заключение. И то е, че разума ми ме предпази още веднъж от яко накисване в лайната. Благодаря му, че пак не ме подведе.

Вас, които гласувахте ви питам как се почувствахте, отдавайки "свещения" си вот заедно с мангала от постинга, като победители над един жалък маргинал? Или сте задоволени, че заедно със безумните (да ма простят) катунари, изплашени мохамедани и обезсърчени и озверели градски несретници и вие сте подали своя тъй-ценен гласец!

На почувствалите се победители - честито! Въпреки, че същите те само след месец ще започнат с пълен глас да псуват генерала, който ще ги донакисне във фекалиите от които днес си мислят, че са започнали да се измъкват.

А на онези, които и този път прозряха жалката истина и като мен предпочетоха да прекарат изборния ден с въдица, или по друг по-приятен начин - съжалявам братя, но след овчарчето Калитко ще ни гази генерал с лампази! Wink)) Въоръжете се с търпение!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 10:27:08 » Re: Спечелихте ли? Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
От цялата тази помия, която се изля снощи по медиите за манипулирани, нагласени, изтъргувани и направо изтръгнати със сила гласове си направих едно много важно заключение. И то е, че разума ми ме предпази още веднъж от яко накисване в лайната. Благодаря му, че пак не ме подведе.

Вас, които гласувахте ви питам как се почувствахте, отдавайки "свещения" си вот заедно с мангала от постинга, като победители над един жалък маргинал? Или сте задоволени, че заедно със безумните (да ма простят) катунари, изплашени мохамедани и обезсърчени и озверели градски несретници и вие сте подали своя тъй-ценен гласец!

На почувствалите се победители - честито! Въпреки, че същите те само след месец ще започнат с пълен глас да псуват генерала, който ще ги донакисне във фекалиите от които днес си мислят, че са започнали да се измъкват.

А на онези, които и този път прозряха жалката истина и като мен предпочетоха да прекарат изборния ден с въдица, или по друг по-приятен начин - съжалявам братя, но след овчарчето Калитко ще ни гази генерал с лампази! Wink)) Въоръжете се с търпение!

Като чета к'ви ги пишеш, Лео, ми става гнусно - и тъжно за теб. Няма изход от твоите разсъждения, сигурно животът ти е много черен. Най-достойно ти се вижда да не вярваш на никого, защото ако те излъжат, ще излезеш глупак? Ами това е погрешна жизнена позиция.
Ако някой те излъже, това означава, че той е лъжец, а не че ти си глупав. Поне така се мисли в цивилизования свят.
Победата е само първата крачка. Оттук нататък започва най-трудното. Защото, нали, не може - те незаконно, и ние незаконно. Доста неща трябва да минат най-напред през парламента, а после - през съда, а това иска време. И тогава ще разберем дали победителят не е искал, или мошениците пак са излезли по-силни и не са му позволили.

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 11:47:17 » Отговори с цитат върни се горе

Искам само да кажа едно простичко "благодаря" на всички гласували.
В последните 20 години, след наивната ми еуфория през 89-та, надеждата ми, че България ще заприлича на нормална държава, прогресивно боледуваше, докато умря, подобно на надеждата на Лео и на мнозина като него (ако изобщо са имали подобна надежда).
Години наред не гласувах, отвратен от политиците и политиката. Докато осъзнах, че това не само не е начин за противопоставяне на престъпността, но и "скрит вот" в нейна подкрепа. Преди вчерашните избори се опитвах, доколкото мога, да "агитирам" за гласуване. Не за определена политическа формация. За гласуване, което ще намали представителството на партиите с твърд или корпоративен електорат и с мръсни интереси.
Сега еуфоричността ми не е породена от "победата" на партия, на която тепърва предстои да се доказва с действията си. (Дано Бойко не се окаже поредният "лъжлив цар"). Радва ме събуждането на онова нещо, без което никоя нация не може да се надява на просперитет. Някои го наричат гражданско общество. Ако все още е рано да се говори в България за такова, бих нарекал "нещото" гражданска съвест. Радва ме осъзнатият вот на младите български граждани, без чието участие имаше вероятност престъпните групировки БСП и ДПС да останат в официалната власт. Сега поне, при добра воля на новото правителство, има вероятност икономическата им власт, довела до мизерия и корупция на всички нива, да бъде ограничена. Не си правя кой знае какви илюзии в тази посока. Само се надявам. Което означава, че и умрялата ми надежда възкръсва. Това, Лео, в личен план, не е малко.
Друго е по-важно. Престъпниците-олигарси, които досега разчитаха на породения от тях нихилизъм и практическа незаинтересованост на обществото, принизена до отчаяние, на първо време ще си имат едно на ум. При запазване на безскрупулното им икономическо влияние, подкрепено от безхаберна в обществено отношение политика, евентуален следващ граждански вот би бил доста по-масов и по-категоричен. Лека-полека обществото ще осъзнае силата си.
И ще излезне от миманса, в който е натикано или се е самонатикало.
И ти, Лео, може би след време в подобни моменти, когато хората, не политиците, имат нужда от твоя глас, няма да отидеш за риба или да си говориш с рибите.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: papacot на 06 Юли 2009 13:51:24 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 12:01:00 » Re: Спечелихте ли? Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:

Като чета к'ви ги пишеш, Лео, ми става гнусно - и тъжно за теб. Няма изход от твоите разсъждения, сигурно животът ти е много черен. Най-достойно ти се вижда да не вярваш на никого, защото ако те излъжат, ще излезеш глупак? Ами това е погрешна жизнена позиция.
Ако някой те излъже, това означава, че той е лъжец, а не че ти си глупав. Поне така се мисли в цивилизования свят.
Победата е само първата крачка. Оттук нататък започва най-трудното. Защото, нали, не може - те незаконно, и ние незаконно. Доста неща трябва да минат най-напред през парламента, а после - през съда, а това иска време. И тогава ще разберем дали победителят не е искал, или мошениците пак са излезли по-силни и не са му позволили.

Very Happy Very Happy Very Happy


Въпреки очевидната ти красота на мисъл, изказ и прочие и със известен риск да се лиша от прекрасното ти присъствие искам да те огорча и отвратя още повече. Не считам, че живота ми е по-"гнусен" или по-тъжен от живота на всеки един среден българин. Но си е мой живот и смятам, да го изживея по моему! Не искам и няма да позволя и на най-изкусния власт-жадуващ да ме манипулира и да ме обеждава в това в което и той сам не вярва. КОлкото и красноречив и добре изглеждащ да е. Съжалявам, че си се лишила от удоволствието да се запознаеш с цитираните от мен по-горе линкове. Там ясно съм изразил гражданската си позиция, макар и не толкова красиво Rolling Eyes просто си се лишила от едни брилянтни бисерчета, но не е късно да ги прочетеш. Ще ми е интересно мнението ти по въпроса.

Виж, красавице, на времето гледах един много поучителен филм на великия Сержо Леоне. "Добрият лошия и злия" беше името му. Ако си го гледала там имаше една запомняща се сцена в която Добрия държеше на прицел Лошия и му обясняваше, че на тоя свят има два вида хора - едните стрелят, а другите копаят. "Ти, Туко ще копаеш!" му обясняваше ДОбрият, който по своята същност беше не по-малък злодей от Лошия. Та, ако ми позволиш да перифразирам велия Леоне, искам да ти кажа следното:

На тоя свят, Красавице, има два вида хора. Едните вярват в неизбежниата роля на демокрацията и йерархичната и структура на управление и гласуват на всяка цена, считайки, че предоставяйки властта на най-заслужилия генерал на бял кон ръководят правилно живота си. И други, които не вярват в прокламираните ценности на тази демокрация и на искат да участват в конституирането на йерархичната и структура. Гледат си живота, свиркат си и се присмиват на отчаяните опити на власт-жадуващите да ги убедят в невъзможното. Ти, красавице си обречена вечно да пъшкаш по йерархичната стълба, ритайки ония от долу, които се стремят да те съборят и дърпайки за крачола ония от горе, та да паднат. Това ти е орисията Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com