Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 807
ХуЛитери: 3
Всичко: 810

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Albatros
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - И преди е имало правителства
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 10:35:56 » И преди е имало правителства Отговори с цитат върни се горе

Откъс от "Човек в панталони", 3-та глава на "Автобиография" на Бранислав Нушич

"...Правителството включваше още четири министерства: министерство на полицията, на финансите, на просветата и на войската. По времето, когато ние играехме на правителство, не съществуваха още редица днешни министерства. Нямаше например министерство на народното здраве, защото тогава, изглежда, изобщо не е имало народно здраве. Нямаше освен това и министерство на събщенията. Пътища наистина имаше, но у нас отдавна вече се пееше като народна песен: „Ще заплачат друмищата за турците, защото няма кой да ни кара да ги поправяме!“ Гори също имаше, но в тях бяха господари разбойниците. Едва в най-ново време разбойниците бяха заменени от министри и бе образувано и министерство на горите. Подземни богатства, казват, и преди съществували, но тъй като тогава редовно се събираха данъците, не ставаше нужда да се търсят някакви други източници на богатства. Водите също така съществуваха и тогава и също както и днес служеха за наводнение, но по това време не се чувствуваше нужда наводненията да се управляват от отделен министър.

Видно от цитата на великия Нушич нищо ново не ни очаква. Особено ме впечатли пасажа: „Ще заплачат друмищата за турците, защото няма кой да ни кара да ги поправяме!“ Бих добавил също, че ще заплачат депутатите ни за немците, защото няма кой да ги в камерите вкарва!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 12:20:35 » Отговори с цитат върни се горе

Лео, цитирал си Нушич, за да подкрепиш с него личното си мнение, че и сега нищо ново не ни очаква. И, вероятно, си прав.
Искам по възможния най-толерантен и внимателен начин да ти кажа, че от това лъха примирение. Всички псуват депутатите, някои на чашка искат да ги вкарват в газови камери или да ги екзекутират публично на стадион. Това, според мен, доникъде не води, а е по-скоро въртене в порочен кръг, от който кръг единствено имат полза олигарсите, купили депутатите.
Ти преди малко в публично съобщение сподели и мнението си, че няма да гласуваш, понеже няма за кого. И аз дълги години споделях това мнение, преди да осъзная, че няма полза от него. За каква "полза" става дума. За обща, не лична. "Идеална" я наречи, няма да сбъркаш.
Негласуването е гласуване в подкрепа на това, от което си недоволен.
Вярвам, че ще разбереш какво искам да ти кажа.
Другият вариант е да се дистанцираш и да описваш отстрани, ако намериш за необходимо, това, което се случва около теб и в теб. Но, ако се върнем на "ползата" (общата), по-добре е да се проявява сега гражданска активност, отколкото да напишеш от "творческа дистанция" нещо, което е ценно, но ще бъде оценено (кой знае) след смъртта ти. И (кой знае) ще бъде цитирано в сайт "Хулите-22". (Под 22 разбирай 22-ри век). Smile
Дори интуитивно да усещаме, че нищо добро не ни чака, мисля, по-добре е да правим нещо в посока - промяна (ако сме недоволни, разбира се), отколкото примирено да констатираме.

Моите комплименти за темата, която си предложил.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 12:53:54 » Отговори с цитат върни се горе

Моментът не е за хумор и сатира, Лео. Доста е сериозно положението.
Ето ти един линк, поизкуших се да постна текста тук изцяло, но пък той е с ясна политическа насоченост, така че ще го дам по-дискретно. Струва ми се, че ще се разпознаеш там.
http://hammillbg.blogspot.com/
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 13:13:30 » Отговори с цитат върни се горе

Уважавам мнението и на двамата, папа и красавица. Аз не агитирам никого да гласува или не. Това е личен избор, израз на най-висше право.

Аз лично направих моя избор и в неделя ще навлека абитуриентския костюм, или поне онова, което са ми оставили молците от него и ще отдам гласа си. Ще изразя гласно гражданската си позиция, така, че да ме чуят и царе и олигарси и де що има шуро-баджанаци в политиката. За моето решение ми помогна много една публикация:

http://www.facebook.com/home.php#/photo.php?pid=30164915&id=1565015800&ref=mf

Виждате сами какъв богат избор, пък и смее ли човек да не гласува! Всъщност преди да прочета по-горното мислех да гласувам за Червената шапчица, вълка и Баба Яга, но решителният поглед на момчетата в чрно ме разубеди в тяхна полза.

Поздравявам ви по случай настъпващите избори, европейската ни алтернатива (виж линка) и светлото бъдеще!

ЧЕСТИТО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 13:39:54 » Отговори с цитат върни се горе

За мое съжаление, Лео, нищо не си разбал от предишните два поста. А моето съжаление по никакъв начин не може да е насилие спрямо свободата на словото ти и спрямо личната ти (личностна) свобода.
Линкът, който Красавица дискретно сподели, е от публикация на философа Христо Стоев, а Христо Стоев е човек, който не би искал по никакъв начин да се "забърква" в политиката. Простичко изразява гражданската си позиция. Твоята такава, ако съществува, каква е?
Сатиричното линкче, към което ни препращаш, вероятно.. .Хубаво, нямаме разминавания, отричаме Червената шапчица, вълка, джуджетата, принцовете, черните момчета, заклеймяваме ги, псуваме ги на майка...
И какво от това, Лео? Какво от подобна "гражданска позиция"???
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
divkozel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 310
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 15:45:31 » ox! Отговори с цитат върни се горе

Image
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 15:50:12 » Re: ox! Отговори с цитат върни се горе

divkozel написа:
Image

ТОВА Е ЛЮБИМИЯ МИ КОМЕНТАР!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 16:15:39 » Не съжалявам Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
За мое съжаление, Лео, нищо не си разбал от предишните два поста.
...

Простичко изразява гражданската си позиция. Твоята такава, ако съществува, каква е?

....

И какво от това, Лео? Какво от подобна "гражданска позиция"???


1. Аз за нищичко не съжалявам, папа. Отбелязвам гражданската позиция на един много по-стойностен човек от повечето от нас взети заедно. Има на какво да се посмеем, нека да прочетем още веднъж Бранислав Нушич и да се позамислим през сълзите за НЕГОВАТА позиция.

2. Моята гражданска позиция съм я изказал гласно и то не веднъж. Може да се запознаеш с нея на следните линкове, между другото всичките от ХуЛите:

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=100260&mode=flat&order=0&thold=-1

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=84464&mode=flat&order=0&thold=-1

и най-вече в есето:

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=14743&mode=flat&order=0&thold=-1

3. И не на последно място смятам, че освен факта, че като мен мислят повече от половината гласоподаватели, съвсем не смятам, че отказа от гласуване е израз на липса на гражданска позиция. Напротив, това е една много проста и ясна гражданска позиция: НЕ ВЯРВАМ НА ПОЛИТИЦИТЕ, НЕ СЪМ КАТО ТЯХ И НЯМА ДА БЪДА. КАЗВАМ ИМ ЯСНО НИКОГА НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА МЕН ДА ВИ ПОДКРЕПЯ!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 03 Юли 2009 19:28:26 » Отговори с цитат върни се горе

Жив и здрав да си, Лео. Подкрепяй себе си, роднините си, близките си, приятелите си. И дано си щастлив. И те, разбира се.
Не си туряй на сърце обществените болки. Че то общество няма, та чак пък болки... Преекспонация, политизация, манипулация, популизация, нали? И всякаква ация... (Без акация). (Салкъм, не в другия смисъл).
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
stir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 18, 2007
Мнения: 45

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 02:03:27 » Отговори с цитат върни се горе

абе, донякъде тази снимка подбутва народа да гласува, ама кой ти мърда.

обаче този циганин ли олицетворява същността на вашето недоволство? да виниш този, който си продава гласа, е като да съдиш младоците, които се друсат.

дайте да си го кажем: не циганите са виновни за помията, която сърбаме всеки ден. и не е коректно да им вменяваме вина и лепим етикети.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 09:34:55 » Re: Не съжалявам Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:

НЕ ВЯРВАМ НА ПОЛИТИЦИТЕ, НЕ СЪМ КАТО ТЯХ И НЯМА ДА БЪДА. КАЗВАМ ИМ ЯСНО НИКОГА НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА МЕН ДА ВИ ПОДКРЕПЯ!!!

Ама кой те кара да им вярваш бе, Лео? Ти гласувай, пък пак не им вярвай (както казва Стоев обаче Smile).
Гласувай заради мен, я каква съм хубавичка... м?
Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 11:19:41 » Отговори с цитат върни се горе

Много сте странни?Как да гласувам като никой ама никои от политиците не заслужава дори да го поздравиш.И какво значи:Избери по малкото зло.Как да гласувам за нещо което е зло колкото и малко да е то.За да го направя трябва да имам умственно разстроиство или да съм тъпанар които им влиза в схемата.Гласувайте си колкото искате и си търсете начини за оправдание.Те политиците дори ще ви измислят и оправдание и виновни ще ви накарат да се чувствате.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 12:03:53 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Много сте странни?Как да гласувам като никой ама никои от политиците не заслужава дори да го поздравиш.И какво значи:Избери по малкото зло.Как да гласувам за нещо което е зло колкото и малко да е то.За да го направя трябва да имам умственно разстроиство или да съм тъпанар които им влиза в схемата.Гласувайте си колкото искате и си търсете начини за оправдание.Те политиците дори ще ви измислят и оправдание и виновни ще ви накарат да се чувствате.

Ти си странен. Да не би да си се оженил за най-хубавата, умна, богата и лудо обичаща те жена? Все си направил нЕкой компромис, пък после си му мислил как да се оправяш.
Майката му е да използваме всичките си възможности за контрол - всеки от своето място, а не да гласуваме веднъж на 4 години и после само да четем жълти вестници, да им вярваме и да се жалваме.
Демокрацията е като хляба - всеки ден се замесва.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 12:12:57 » Отговори с цитат върни се горе

Тогава да приемем че съм неуправляем и непонасящ да го управляват.
Демокрацията е като хляба - всеки ден се замесва. а това е цитат които ти си си направила по тво вкус.оригинала е от Радои Ралин и става въпрос за СВОБОДАТА.Освен това не може да има демокрация там дето глупаците гласуват.Ако става въпрос за цитати
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Юли 2009 12:39:03 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Тогава да приемем че съм неуправляем и непонасящ да го управляват.

Бъди си неуправляем. Но човекът е социално животно и държавата е най-висшият му социален конструкт, поне засега все още не може без нея. Преди 140 години един американец - Хенри Дейвид Торо - е правил опит да покаже, че можело да се живее и без да се участва в обществения живот, ама хич не е станала работата.
Позицията 'аз не вярвам на никого' за мен е израз на слабост и страх от отговорност, нищо повече.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com