Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 431
ХуЛитери: 3
Всичко: 434

Онлайн сега:
:: rady
:: LeoBedrosian
:: hunterszone

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На „Стоп” през времето...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 14 Май 2009 10:14:45 » Re: Да ти имам пътешествията Отговори с цитат върни се горе

dandan написа:
Дълбок човек си, Рейни


При такъв (дано да е заслужен) комплимент мога само да се оПЪНя и да млъкна като пукал...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Май 2009 12:49:09 » Отговори с цитат върни се горе

И така... Рейнич!
Докопах се до време и давам зелена светлина на желанието си да оставя словата си тук, под твоя пътепис!
Пълно, пълна, пълен, пълни.... Дали всички тези думи биха могли да отразят усещанията ми, душата ми, сърцето ми!!! Някои от снимките не успях да отворя, но за сметка на това пък, други отварях многократно, за да им се насладя отново и отново...

“Личностите с по-особени възприятия вярват, че нищо случайно няма...” Няма, няма, няма.... Който не се е убедил в това, рано или късно ще се убеди!

“На гръцки „Фенгари” означава луна, и според споменатата легенда ако изкачиш върха в такъв момент, ти се изпълнява едно желание.”
Искрено се надявам да сте си пожелали по нещо, и то да се изпълни! Но... мисля си, за да достигнеш до реализиране на смелата мечта да докоснеш тези вълшебни места, и то на стоп... няма как да не ти се изпълни желанието, каквото и да е то...

Дали случайно, или не, но и аз по същото време “докосвах” други вълшебни места, и разбрах за сетен път какво означава да осъществиш желанието си, да бъдеш свободен да го осъществиш, да усетиш Силата в себе си, да усетиш как летиш, и как си способен на всичко, и как можеш всичко....!!! Зная, Рейнич, че сте го преживели всичко това! И искрено, искрено ви се радвам!

“Ще премълча деликатно относно развихрилите се теми накрая за мъже и любов, за да не се излагаме като кифладжии със земните си слабости, след като проглуших тъпанчетата ви с възвишености, макар че... Макар че не знам дали тук е лесно „да се събудиш Бог”, обаче със сигурност човешката мая се тества, и то в най-висшата си степен и форма.”
Земни слабости, казваш! Но без тях не можем, и не бива да бягаме от човешкото си съществуване! Ако ги няма земните ни слабости, значи нещо не ни е наред! Неслучайно реших да цитирам точно тези твои думи. Пак дали случайно или не, но в последните дни попадах на хора, с които разсъждавахме точно върху земните ни слабости ))

И накрая, искам да пожелая на Лили Качова, вашият задочен спътник, да посети това божествено място още в този живот!

ИСКАЙТЕ, И ЩЕ ВИ СЕ ДАДЕ; ТЪРСЕТЕ, И ЩЕ НАМЕРИТЕ; ХЛОПАЙТЕ, И ЩЕ ВИ СЕ ОТВОРИ.
Евангелие от Матея 7:7

Smile

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 19 Май 2009 15:51:53 » Отговори с цитат върни се горе

Като си помисля, че и аз без малко да съм част от това приключение!Smile
Докато си бродила из познатите непознати земи, аз си копаех тихо и кротко в градината и всичко се случваше само в главата ми. Признавам си обаче, че из всички ъгълчета на въображението ми нямаше как да измъкна толкова картини като тези, които си приложила.Smile. Свежо, интригуващо, живописно и малко стряскащо за такива като мен инертни и уседнали екземпляриSmile. Но щом и Омир ти е припявал, и с поети, и поезия си поела на път, всичко е било добре. Вдъхновяващо!
Smile!!!

_________________
М*
Ударите по сърцето понякога оприличаваме на ударите на сърцето.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 20 Май 2009 09:10:18 » Отговори с цитат върни се горе

PLACEBO написа:
И така... Рейнич!
Докопах се до време и давам зелена светлина на желанието си да оставя словата си тук, под твоя пътепис!
Пълно, пълна, пълен, пълни.... Дали всички тези думи биха могли да отразят усещанията ми, душата ми, сърцето ми!!! Някои от снимките не успях да отворя, но за сметка на това пък, други отварях многократно, за да им се насладя отново и отново...

“Личностите с по-особени възприятия вярват, че нищо случайно няма...” Няма, няма, няма.... Който не се е убедил в това, рано или късно ще се убеди!

“На гръцки „Фенгари” означава луна, и според споменатата легенда ако изкачиш върха в такъв момент, ти се изпълнява едно желание.”
Искрено се надявам да сте си пожелали по нещо, и то да се изпълни! Но... мисля си, за да достигнеш до реализиране на смелата мечта да докоснеш тези вълшебни места, и то на стоп... няма как да не ти се изпълни желанието, каквото и да е то...

Дали случайно, или не, но и аз по същото време “докосвах” други вълшебни места, и разбрах за сетен път какво означава да осъществиш желанието си, да бъдеш свободен да го осъществиш, да усетиш Силата в себе си, да усетиш как летиш, и как си способен на всичко, и как можеш всичко....!!! Зная, Рейнич, че сте го преживели всичко това! И искрено, искрено ви се радвам!

“Ще премълча деликатно относно развихрилите се теми накрая за мъже и любов, за да не се излагаме като кифладжии със земните си слабости, след като проглуших тъпанчетата ви с възвишености, макар че... Макар че не знам дали тук е лесно „да се събудиш Бог”, обаче със сигурност човешката мая се тества, и то в най-висшата си степен и форма.”
Земни слабости, казваш! Но без тях не можем, и не бива да бягаме от човешкото си съществуване! Ако ги няма земните ни слабости, значи нещо не ни е наред! Неслучайно реших да цитирам точно тези твои думи. Пак дали случайно или не, но в последните дни попадах на хора, с които разсъждавахме точно върху земните ни слабости ))

И накрая, искам да пожелая на Лили Качова, вашият задочен спътник, да посети това божествено място още в този живот!

ИСКАЙТЕ, И ЩЕ ВИ СЕ ДАДЕ; ТЪРСЕТЕ, И ЩЕ НАМЕРИТЕ; ХЛОПАЙТЕ, И ЩЕ ВИ СЕ ОТВОРИ.
Евангелие от Матея 7:7

Smile


Преди всичко, Жен, държа да ти кажа, че именно подобни думи осмислят креативността на човек, усилията му и всичко в контекста...
А цитатът ти искрено ме усмихна.
Smile
Съвършено умишлено вкарвам неглижирани нотки дори и в най-сериозните си прозаични материали, защото на хората им е втръснало от натрапчиво вменяване на ценности, така че се опитвам да създавам свой стил, сътворявайки коктейл от непознати вкусове, оставящи нюанси на небцето, което то да запомни.
А иначе разговорът касаеше именно „пълното”, за което говориш, но нека не се отплесвам. Факт е, обаче, че тестването на маята там е изключително категорична...

Не, не сме си пожелавали нищо (поне аз), тъй като поверието е за пълнолуние и ако бяхме направили експеримента си тогава, едва ли щеше да четеш това съчинение...
Smile
Желанията, обаче, ги има и ги изразявам на глас. Вътрешно. Ако човек ги следва така, както себе си, вярвам се случват.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 20 Май 2009 09:37:54 » Отговори с цитат върни се горе

Meiia написа:
Като си помисля, че и аз без малко да съм част от това приключение!Smile
Докато си бродила из познатите непознати земи, аз си копаех тихо и кротко в градината и всичко се случваше само в главата ми. Признавам си обаче, че из всички ъгълчета на въображението ми нямаше как да измъкна толкова картини като тези, които си приложила.Smile. Свежо, интригуващо, живописно и малко стряскащо за такива като мен инертни и уседнали екземпляриSmile. Но щом и Омир ти е припявал, и с поети, и поезия си поела на път, всичко е било добре. Вдъхновяващо!
Smile!!!


Ако помислиш още малко, ще стигнеш до извода, че твоята вътрешна лудост е явно достатъчно видима, за да получиш достатъчно откачено предложение.
Smile
Тъкмо ще знаеш какво те очаква следващия път.
Mr. Green
Да ти кажа, стряскането е прекрасна терапия. Както и превръщането на дефекта в ефект. Говоря за живота ни...

Дано, дано е така!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Jiva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 21, 2006
Мнения: 160

МнениеВъведено на: 20 Май 2009 11:46:56 » рейнчо, Отговори с цитат върни се горе

винаги се радвам на някого, способен да случи това, което не бих могла, но умеещ да го внуши по начин да ме накара да го почувствам все едно съм го случила. и се окуражавам, че някога, някъде току-виж и аз...Smile

завиждам бяло за поредната торбичка със спомени, която си си събрала, докато аз съм дрямала безидейно, но пък се фукам, че познавам краката, които са оставили дъждовни следи по морените на времето Smile

на интерактивна книга отиват нещата, усещам аз Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 20 Май 2009 14:54:32 » Re: рейнчо, Отговори с цитат върни се горе

Jiva написа:
винаги се радвам на някого, способен да случи това, което не бих могла, но умеещ да го внуши по начин да ме накара да го почувствам все едно съм го случила. и се окуражавам, че някога, някъде току-виж и аз...Smile

завиждам бяло за поредната торбичка със спомени, която си си събрала, докато аз съм дрямала безидейно, но пък се фукам, че познавам краката, които са оставили дъждовни следи по морените на времето Smile

на интерактивна книга отиват нещата, усещам аз Wink


Да, ти притежаваш безценния талант да се радваш на хората и при теб не е декларативност, а истина. Затова, когато почувствам такова отношение, разбирам, че нищо не е напразно, когато аз самата се опитвам да правя същото, дори и спрямо непознати...
И недей само да се фукаш какво и кого познаваш, а кандисай да извадиш собствените си елегантни копита навън, както съм те ръчкала в ребрата, а не само да ги мотаеш елегантно по дансинги! Спокойно, ще ти направя застраховка!
Смея се...

Хм, нещата... Нещата следват собствения си ход, за който често ние дори и не подозираме. Ако те са правени от сърце, като сме следвали себе си, вярвам няма начин и следствието да е с друг резултат като смисъл, макар понякога животът опровергава грубо това ми твърдение. Все пак вярата е имагинерна, така че й е простено.
Smile

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 21 Май 2009 17:44:49 » Отговори с цитат върни се горе

Дочетох преди минути пътеписа, отворих всяка снимка, удивих се, възхитих се, облажавах, завидях, сви ми се гърлото и се гордея - на фона на тежкото ежедневие и изнервените, забързани, незабелязващи нищо наоколо хора, такова едно споделено пътуване си е връх и победа. Връхта, Гале!
...убедих се, че има система в твоята лудост. Да си жива! Razz Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Май 2009 00:28:35 » Отговори с цитат върни се горе

Истинско съкровище си ти! Благодарение на теб, се "разходих " няколко пъти до всичко описано и снимано от теб, но...понеже някъде по пътя си затрих коментарите, искам само да ти кажа, че си един от Човеците, от които се възхищавам! И благодарности за безценния подарък, който направи на всички с пътеписа си, и който отворих и аз!
Поздрави от една заклещена в ежедневието домо и работоседка! Smile
Бъди благословена! Kiss
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 22 Май 2009 09:07:30 » Отговори с цитат върни се горе

Marta написа:
Дочетох преди минути пътеписа, отворих всяка снимка, удивих се, възхитих се, облажавах, завидях, сви ми се гърлото и се гордея - на фона на тежкото ежедневие и изнервените, забързани, незабелязващи нищо наоколо хора, такова едно споделено пътуване си е връх и победа. Връхта, Гале!
...убедих се, че има система в твоята лудост. Да си жива! Razz Very Happy


Уби ме! Система... Импровизирана подреденост в хаоса от идеи и реализации е доста по-реалистична дефиниция.
Smile
Но все някакъв осмислящ смисъл търся, да. Иначе не ми е хубаво...
И ако има в крайна сметка визия на система, значи съм го откривала в една или друга степен. Защото сами по себе си нарцистичните лудости носят екстравагантност, но задължително стигат до автоконсумация и привършване на блюдото, наречено собствена личност. Да заредиш и отдадеш някому нещо е висша форма на елегантен егоцентризъм, защото получаваш в пъти обратното...
Не е истина как ме зарадваха думите ти!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 22 Май 2009 09:30:25 » Отговори с цитат върни се горе

pc_indi написа:
Истинско съкровище си ти! Благодарение на теб, се "разходих " няколко пъти до всичко описано и снимано от теб, но...понеже някъде по пътя си затрих коментарите, искам само да ти кажа, че си един от Човеците, от които се възхищавам! И благодарности за безценния подарък, който направи на всички с пътеписа си, и който отворих и аз!
Поздрави от една заклещена в ежедневието домо и работоседка! Smile
Бъди благословена! Kiss


Аха... Като детските съкровища от мидички и стъкълца, събирани по брега. Безценни за собствениците им и без съвършено никаква стойност за останалите.
Smile
Ти, всъщност, си достатъчно наясно как се правят подаръци само с две ръчички. Една Приказка за приказката често ми разказва що значи Човек...
Трогна ме до дъното на дълбокото ми, Индиана!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Omaia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 06, 2007
Мнения: 263

МнениеВъведено на: 25 Май 2009 11:10:29 » Отговори с цитат върни се горе

Рейни, няколко пъти се заканвам да те прочета и все не сколасвам.
Но сега го направих и съм още неприземена. Мога да споделя, че те четох с върховете Wink на кожата си, защото през цялото време преживявах написаното. Възхищавам се на смелостта и авантюризма ти, на умението ти да разказваш естествено и магнетично, на това, че си взрив от емоции и нестандартна смесица от щурост и рационалност. Харесвам самоиронията ти. Поздравявам те и за стиховете, които си избрала, за да подариш на земята на боговете и музите. Страхотни са! Няма да мога да напиша всичко, което искам да ти кажа. Най- важното е, че си много интересен човек и талантлив пътеписец! Радвам се, че те познавам. Very Happy И възхитено те прегръщам! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 26 Май 2009 10:18:45 » Отговори с цитат върни се горе

Omaia написа:
Рейни, няколко пъти се заканвам да те прочета и все не сколасвам.
Но сега го направих и съм още неприземена. Мога да споделя, че те четох с върховете Wink на кожата си, защото през цялото време преживявах написаното. Възхищавам се на смелостта и авантюризма ти, на умението ти да разказваш естествено и магнетично, на това, че си взрив от емоции и нестандартна смесица от щурост и рационалност. Харесвам самоиронията ти. Поздравявам те и за стиховете, които си избрала, за да подариш на земята на боговете и музите. Страхотни са! Няма да мога да напиша всичко, което искам да ти кажа. Най- важното е, че си много интересен човек и талантлив пътеписец! Радвам се, че те познавам. Very Happy И възхитено те прегръщам! Very Happy


Знаеш ли...
Ще ти споделя чистосърдечно, че колкото и да опитвам в отговор да направя хипер-специален всеки, оставил ми подобни наистина разтреперващи слова, със сигурност не се получава толкова дълбоко, колкото бих искала.

Може би леко ще се доближа до желания кладенец на усетите с една фраза лично към теб:
Животът ни би бил съвършено изпразнен откъм съдържание, ако не сме успели да спечелим с отношението си към хората отношение като твоето...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 27 Май 2009 07:06:13 » ! Отговори с цитат върни се горе

Тези твои произведения са нещо много повече от пътеписи. Невероятно е усещането при прочит! Задължително трябва да се четат по няколко пъти, защото не могат да се възприемат наведнъж. И да се чудиш кое по-напред да проследяваш: хронологията на самото приключение ли; вложените емоции ли; географските забележителности ли; историческите аспекти, митологията, мистиката... А ако се отплеснеш да проследяваваш отделни неща през Гугъла и да правиш справки, както и да проследиш маршрута по сателитните снимки от Гугъл-мапс... - преживяването се увеличава неимоверно, а времето, в което живееш с произведението - не знам колко пъти нараства. Отделно, четейки коментарите на четящите, човек разбира стойността на жеста, който си направила към всички нас. Изживяването на Сребърната не смея да коментирам, макар че и аз бях удостоен с такава чест - в такива моменти просто занемяваш пред силата на стореното.
Благословена си, Галя! Искаше ми се лудостите в мен поне малко да са съизмерими с твоите, да зарежа скапващото в живота и да потърся истинското. Благодарен съм и на това, че поне ми стигат силите да те прочета и съпреживея!
Свалям ти шапка!

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
vesi_lina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 09, 2005
Мнения: 114

МнениеВъведено на: 27 Май 2009 07:15:40 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Чета го за трети път...
Невероятна си!
Благодаря за удоволствието!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com