Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: migolf
Днес: 1
Вчера: 0
Общо: 14144

Онлайн са:
Анонимни: 655
ХуЛитери: 7
Всичко: 662

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: diogen
:: kameja
:: migolf
:: pavlinag
:: pastirka
:: rajsun

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Криза
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 14 Ное 2008 17:49:46 » Re: Айнщайн като изтривалка Отговори с цитат върни се горе

Paisa написа:


Само малка реплика - науката се занимава с творението, а религията - с Твореца. Съвсем е очевидна връзката между двете.
Що се отнася до свободната воля, всеки който е чел Библията би трябвало да е наясно с този въпрос. Човек има свободна воля и затова е отговорен за постъпките си.
Че си за такъв Бог е според мен чудесен избор, но замислял ли си се кой в края на краищата ти е заложил онези критерии, по които правиш подобно заключение и за които Кант е написал прословутата си мисъл:
“Две неща ме изпълват с преклонение: звездното небе над мен и нравственият закон в мен".
И когато говорим за криза и по-точно нравствена криза, чии нравствени критерии може да приемем за еталон? Твоите? Моите? Много богове - хилав свят. Криза.


Една още по малка реплика: Като гледам творението, представям си какъв майстор е твореца, падна ми да побогохулствам сега. Нека да предположим, че ние сме действително творение, продукт, своево рода биологичен механизъм в който е вградена генетичната програма на съществуването.

До тук добре...

Нека също да предположим, че програмата има под-програма с името "свободна воля", която Твореца е дал да се пише от най-талантливия калфа Сатанаил, преди да го изгони от дюкяна. Сатанаил, върху когото се сипели най-бляскави хвалебствия за таланта му се възгордял, самозабравил, освен това се влюбил в една нимфа и позагубил част от бляскавия си разсъдък, че даже рещил да не се придържа към кардиналната линия на майстора. Пуснал няколко буболечки (bugs) в под-програмата с неизвестни корисни цели и осрал целия пейзаж. Майстора надушил каква е работата и изгонил от дюкяна бляскавия самохвалко, но било твърде късно! Бъгясалия код бил вече внедрен в двата пробни модела с кодови имена Адам и Ева, а прототипите - пуснати в Едем - най-уреденото опитно поле на Твореца-майстор.

На там историята я знае всеки, извесни са и опитите на Твореца да прибере опитните модели за ремонт и на тяхно място да пусне подобрен вариант (Ной). След поредния неуспех, граничещ със повсеместен крах майстора решава да изпрати най-свидното си - собствения син, който да позамаже нещата, но и неговите действия не довеждат до подобряване на картинката. Творението продължава да дава все по-задълбочаващи се дефекти и все повече да бъгясва. Сатанаил си бил свършил работата!

До тук.

А не е ли туй възможно, питам ви ????????????????????????
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 14 Ное 2008 19:44:47 » Отговори с цитат върни се горе

Много объркващо изложение. От една страна твърдиш:

berkut666 написа:

Защо човек трябва да има убеждения, да бъде атеист или вярващ?
Откровен дефект в мисленето. Аз нямам установена представа за света поради простата причина, че съществуващите не ме задоволяват.


А само малко след това казваш:

berkut666 написа:

Интересувал съм се от паранормални явления и съм имал преживявания постигнати с усилие на волята, които ме убеждават, че сме част от нещо като мрежата и не сме изцяло в това тримерно пространство.


Не става ясно имаш ли или нямаш убеждения. При началните условия, които си поставил като аксиома за себе си - липса на убеждения, липса на представа за света, наличие на полиреалност, просто трябва да млъкнеш и да не казваш нищо не само по отношение на обобщения за света, но и за каквото и да било.
Ако трябва да си точен, според мен изложението ти на някакви принципи все пак, трябва да се нарече - "онова в което вярва berkut666", защото всичко, което прочетох от теб, не почива на нито едно доказателство или солиден аргумент, освен собствените ти мисли. Разбира се, ти имаш право да им отдаваш огромно значение, но ми се струва, че много залиташ по отношение на останалия свят, придавайки малоумни черти на всеки, който не мисли така. Както виждаш - скепсисът не е твое откритие. Не знам за многостранната ти реалност, но аз си мисля, че реалността хич и не се интересува какво си мисля. Пак в този дух, ако човек приеме твоята теза - изложението ти пет пари не чини, защото е част от една така или иначе многообразна реалност, на която всеки може да придаде черти, каквито си пожелае.
Донякъде разбирам защо не отговаряш на въпроса ми как казваш "да" и как "не". Тук определено имат намеса и щраусът и пясъкът и течението, взети заедно. Виж, berkut666 - не е въпросът да се затапваме взаимно, а да споделим собствените си виждания по тема, която ни интересува. Ако ти нямаш виждания, или за теб абсолютна истина няма, няма за какво да си говорим. Всяка приказка ще бъде просто лаф-мохабет, без никакъв смисъл.

Прочети новия постинг на Лео - пряко доказателство за това, което ти писах преди - всеки в реално време може да генерира някаква що-годе логически последователна реалност.

Много съм далеч от мисълта да отрека всичко, което си писал. В някои неща има принципи, които аз също споделям. Но не съм от хората, които ще се впечатлят особено, ако те видя да ходиш по тавана. Най-много да ме заинтересува как става това. Но сигурно ще ти задам въпроса - Е, и?
Според мен много хора кълват на стръвта "ти си нещо повече". А щом има стръв, най-вероятно вътре има кука, пък и въдичар ще се намери.
Ако не си разбрал досега, ще ти го кажа в прав текст - според мен Кризата има един единствен източник и това е егоизма. Този същият, който ни кара да превъзнасяме себе си и да обезценяваме и отричаме способностите, нуждите и правата на всички други. И за да няма криза е достатъчно всеки да започне промените от себе си - да слезе от пиедесталчето, което сам си е построил и да постави на него Бога. Защото пред него всички са равни като ценност и защото онова, което иска е много просто - Любов. Ти ще ми кажеш какво лошо видя в това.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
amfree
Гост





МнениеВъведено на: 14 Ное 2008 19:51:54 » Отговори с цитат върни се горе

Paisa написа:
Много объркващо изложение. От една страна твърдиш:

berkut666 написа:

Защо човек трябва да има убеждения, да бъде атеист или вярващ?
Откровен дефект в мисленето. Аз нямам установена представа за света поради простата причина, че съществуващите не ме задоволяват.


А само малко след това казваш:

berkut666 написа:

Интересувал съм се от паранормални явления и съм имал преживявания постигнати с усилие на волята, които ме убеждават, че сме част от нещо като мрежата и не сме изцяло в това тримерно пространство.


Не става ясно имаш ли или нямаш убеждения. При началните условия, които си поставил като аксиома за себе си - липса на убеждения, липса на представа за света, наличие на полиреалност, просто трябва да млъкнеш и да не казваш нищо не само по отношение на обобщения за света, но и за каквото и да било.
Ако трябва да си точен, според мен изложението ти на някакви принципи все пак, трябва да се нарече - "онова в което вярва berkut666", защото всичко, което прочетох от теб, не почива на нито едно доказателство или солиден аргумент, освен собствените ти мисли. Разбира се, ти имаш право да им отдаваш огромно значение, но ми се струва, че много залиташ по отношение на останалия свят, придавайки малоумни черти на всеки, който не мисли така. Както виждаш - скепсисът не е твое откритие. Не знам за многостранната ти реалност, но аз си мисля, че реалността хич и не се интересува какво си мисля. Пак в този дух, ако човек приеме твоята теза - изложението ти пет пари не чини, защото е част от една така или иначе многообразна реалност, на която всеки може да придаде черти, каквито си пожелае.
Донякъде разбирам защо не отговаряш на въпроса ми как казваш "да" и как "не". Тук определено имат намеса и щраусът и пясъкът и течението, взети заедно. Виж, berkut666 - не е въпросът да се затапваме взаимно, а да споделим собствените си виждания по тема, която ни интересува. Ако ти нямаш виждания, или за теб абсолютна истина няма, няма за какво да си говорим. Всяка приказка ще бъде просто лаф-мохабет, без никакъв смисъл.

Прочети новия постинг на Лео - пряко доказателство за това, което ти писах преди - всеки в реално време може да генерира някаква що-годе логически последователна реалност.

Много съм далеч от мисълта да отрека всичко, което си писал. В някои неща има принципи, които аз също споделям. Но не съм от хората, които ще се впечатлят особено, ако те видя да ходиш по тавана. Най-много да ме заинтересува как става това. Но сигурно ще ти задам въпроса - Е, и?
Според мен много хора кълват на стръвта "ти си нещо повече". А щом има стръв, най-вероятно вътре има кука, пък и въдичар ще се намери.
Ако не си разбрал досега, ще ти го кажа в прав текст - според мен Кризата има един единствен източник и това е егоизма. Този същият, който ни кара да превъзнасяме себе си и да обезценяваме и отричаме способностите, нуждите и правата на всички други. И за да няма криза е достатъчно всеки да започне промените от себе си - да слезе от пиедесталчето, което сам си е построил и да постави на него Бога. Защото пред него всички са равни като ценност и защото онова, което иска е много просто - Любов. Ти ще ми кажеш какво лошо видя в това.


Пфу...превъзходно го каза. Целувам те!
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 14 Ное 2008 19:58:14 » Отговори с цитат върни се горе

Браво, Paisa!!!

Ти и само ти си! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 14 Ное 2008 20:12:11 » Отговори с цитат върни се горе

beche написа:
Браво, Paisa!!!

Ти и само ти си! Smile



Благодаря beche, знам че си ми неудържим фен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 14 Ное 2008 21:06:14 » Отговори с цитат върни се горе

berkut666 написа:

...Информация без носител, дух без тяло са невъзможни...


Извинявай приятелю, но това което си написал е повече от смешно...А твърдиш, че си се сблъсквал лично с необясними и паранормални явления. Ако човек по някакъв начин е имал среща с Необяснимото и е прониквал Отвъд, едва ли би говорил по този начин. Предполагам, че е възможно да си имал моменти на спорадично и спонтанно ясновидство, но едва ли си успял да се докоснеш до Светлината...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
berkut666
Гост





МнениеВъведено на: 15 Ное 2008 00:59:43 » Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:
berkut666 написа:

...Информация без носител, дух без тяло са невъзможни...


Извинявай приятелю, но това което си написал е повече от смешно...А твърдиш, че си се сблъсквал лично с необясними и паранормални явления. Ако човек по някакъв начин е имал среща с Необяснимото и е прониквал Отвъд, едва ли би говорил по този начин. Предполагам, че е възможно да си имал моменти на спорадично и спонтанно ясновидство, но едва ли си успял да се докоснеш до Светлината...


Откъде знаеш?Прочети всичко , което съм написал до тук, защото трябва да се повтарям.
И какво разбираш под ясновидство. Няма нищо загадъчно в това да откриеш човек в гората или какво е станало в някаква къща. Нали все пак някой знае, а ние сме свързани в мрежа и аз имам понякога способноста да усещам това, особено когато съм в стресова ситуация.
Представи си плоски хора. За тях кръгът е затворено, изолирано пространство до което нямат достъп, но за тримерният индивид какво има вътре не е тайна. И понеже няма двумерни хора, ще кажа, че няма и тримерни. Плоското човешко мислене е измислило чудесата.Чудеса няма-има незнание и неразбиране и сляпа вяра ,че Дядо Коледа носи подаръци. Както нямаме чиста енергия без да е качествено определена, така нямаме чиста информация без енергиен носител.
Едно взаимодействие е информационно, когато резултата зависи прагово от енергията на въздействието, а не пропорционално.
Какво загадъчно има в тово един предмет да изчезне и да се появи в затворено пространство. Представи си плоски хорица и една тримерна сфера. Те ще виждат кръг с някакви размери. Ако преместиш топката като я отделиш от повърхнината, тя ще изчезне за тях и ще се появи необяснимо на друго място. По същият начин летящите чинии изчезват от радара.
Сега обърни поглед навътре, към другото измерение и кажи "разбрах".
Твоята светлина ще ти се зарадва, че поумняваш.Ако използваме ядрено магнитен резонанс, можем да локализираме областта, която отговаря за връзката с другите измерения. Въпрос на време е някои явления да бъдат овладяни и обяснени поне частично, но необяснимото винаги ще присъства по простата причина, че всесъществуващато е безкрайно, безкрайномерно и безкрайно сложно.
Да сложиш в скоби всички неизвестни, да ги обединиш в едно е просто неработещо и погрешно. Опитай да решиш система линейни уравнения по този начин и ще разбереш какво ти казвам.
berkut666
Гост





МнениеВъведено на: 15 Ное 2008 01:52:58 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
[quote="Paisa"]Много объркващо изложение. От една страна твърдиш:

[quote="berkut666"]
Защо човек трябва да има убеждения, да бъде атеист или вярващ?
Откровен дефект в мисленето. Аз нямам установена представа за света поради простата причина, че съществуващите не ме задоволяват.


А само малко след това казваш:

berkut666 написа:

Интересувал съм се от паранормални явления и съм имал преживявания постигнати с усилие на волята, които ме убеждават, че сме част от нещо като мрежата и не сме изцяло в това тримерно пространство.


Интересувам се от абсолютно всичко и особено от хората с нелогично , художествено и религиозно мислене, защото , уви, те са болшинство и според мен са най-голямата заплаха за съществуването на човечеството. Само ще спомена откаченият Бояджия. Говори си с него или с изперкалия Буда, или с капака на пророците, с дядо си Маркс или чичко Ленин. Те със сигурност са имали убеждения.
Защо мислиш че убежденията са ценност и къде е границата между убеждение и предубеждение. За мен ценност е живота, човещината, знанието и мисълта. Това стига ли?
Друго, в което съм убеден е , че всесъществуващото е безкрайно по безкраен брой начини и измерения.Убеден съм, че идеята за абсолюта е погрешна и плурализма и еклектиката са по-доброто.
Знам, че няма всемирно добро и всемирно зло. Злото и доброто са си наши понятия и касаят човешките взаимоотношения. Зная, че Европа загуби, изоставяйки своите традиционни религии и приемайки Християнството. Тази мръснишка религия прегази и унищожи и индианските култури. Тя съдържа, както и исляма, идеята за абсолюта
и забави с поне хиляда години развитието на Европейската цивилизация.Както реформацията отласквайки се от една догма, роди друга ,така и комунизмът се роди като догма. Кокво да си говоря с хора с догматично и литературно мислене. Вие сте просто моите опитни зайчета. Аз искам да усетя как ще се развият нещата по-нататък за човешкият род и за съжаление не мога да направя добра прогноза.
Колкото до вашият бог-той си съществува щом вярвате в него и всичко ще ви се случва според вярата ви. Всесъществуващото е безкрайно и има място за всички и всичко. Що да ви ритам патериците, ако нямате крила или поне крака.
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 15 Ное 2008 09:05:27 » Отговори с цитат върни се горе

berkut666 написа:

...
Кокво да си говоря с хора с догматично и литературно мислене. Вие сте просто моите опитни зайчета.
...
Що да ви ритам патериците, ако нямате крила или поне крака.


С това казваш достатъчно.
Разговорът приключи.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 15 Ное 2008 13:07:10 » Отговори с цитат върни се горе

berkut666 написа:

...
Кокво да си говоря с хора с догматично и литературно мислене. Вие сте просто моите опитни зайчета.
...
Що да ви ритам патериците, ако нямате крила или поне крака.


Бурни овации, г-н 666.
Зная, че не съм на Вашето ниво, но за Ваше съжаление, тази лаборатория не е създадена от Вас. Поемайки риска да се развихрите в нея, предполагам сте преценили много добре всички плюсове и минуси от тези ваши действия. Когато стъпихте накриво с предишните си три шестици(666), се наложи да Ви "спра интернета в Хулите"(думите са Ваши).
Сега Високостоящий, Ви подчертавам, че нарушихте не само точка 6 от правилата:
6. Няма да се публикуват произведения, коментари или мнения във форумите, съдържащи обиди, заплахи и клевети към други потребители на сайта или трети лица. В случай на забелязани такива, потребителите трябва незабавно да уведомят администраторите.
а и елементарната човешка етика, наричайки хората в този сайт "опитни зайчета" и понеже Вие, за разлика от всички тук имате крила, а аз - хей тъй безног и безкрил, но съвсем случайно с ножица в ръцете, Ви казвам следното - ако не се извините в публичното пространство на всички в този сайт - отлитайте много бързо.
Давам ви срок до понеделник в 12ч. на обяд.
В противен случай, ще се наложи да Ви отрежа крилата(демек да Ви "спра интернета" в ХуЛите, но този път завинаги) и да пратя в небитието всичко написано от Вас тук.
Този срок е, за да можете да си копирате произведенията, а не от някакъв сантимент.
Тази тема приключи!

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com