Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 843
ХуЛитери: 3
Всичко: 846

Онлайн сега:
:: Albatros
:: pinkmousy
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Трябва ли да се публикуват подобни произведения в сайта?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Трябва ли да се публикуват подобни произведения в сайта?

Не
51%
 51%  [ 16 ]
Да
48%
 48%  [ 15 ]
Всичко гласували : 31


Автор Съобщение
BMP
Гост





МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 12:37:20 » Отговор на Торбалан Отговори с цитат върни се горе

Торбалан написа :"Не лепя етикети BMP. Споделих, че на такова ми прилича. Всъщност доста творци са страдали от шизофрения - това не им е пречело да бъдат велики. Посочи ми един учебник от който мога да се поуча и да пропиша и аз така даровито. Не се заяждам, споделям мнение."

Ами, Торбалане, ако си беше направил труда да погледнеш кой е авторът и беше разгледал профила му, сам можеш да си направиш изводите. При условие, че повярваш в истинноста на профила.
Аз съм си разменила една лична бележка с автора и мога да те уверя, че обикновената му реч няма такива характеристики. Ако вземеш да прочетеш една психопатология, ще откриеш в главите "Разстройства на мисленето и речта" и "Психопатология на творчеството" богат илюстративен материал. Словесни салати, символно мислене, неологизми, "фуга идеарум" и други красотички, илюстрирани с конкретни примери.
Конкретният текст не може да се разглежда отделен от заглавието си. Затова не може и да се приеме като спонтанна психопатологична продукция. Героят, вместо да чупи истински лешници, тъй като не разполага с такива, "чупи" думата лешник. И се заиграва с фрагменти, асоциации, препратки към заглавия на книги и откъси от песни.Един объркан човек, живеещ в едно объркано време и полушизофренно общество.
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 12:59:47 » без коментар Отговори с цитат върни се горе

...от теб ли зависи кой къде да стои, анонимнико...що не се покажеш в профила си, а?

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 13:02:09 » към дхулеиано7 Отговори с цитат върни се горе

горният коментар е към един анонимник, наречен...7

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 13:08:51 » Re: Отговор на Торбалан Отговори с цитат върни се горе

BMP написа:
Торбалан написа :"Не лепя етикети BMP. Споделих, че на такова ми прилича. Всъщност доста творци са страдали от шизофрения - това не им е пречело да бъдат велики. Посочи ми един учебник от който мога да се поуча и да пропиша и аз така даровито. Не се заяждам, споделям мнение."

Ами, Торбалане, ако си беше направил труда да погледнеш кой е авторът и беше разгледал профила му, сам можеш да си направиш изводите. При условие, че повярваш в истинноста на профила.
Аз съм си разменила една лична бележка с автора и мога да те уверя, че обикновената му реч няма такива характеристики. Ако вземеш да прочетеш една психопатология, ще откриеш в главите "Разстройства на мисленето и речта" и "Психопатология на творчеството" богат илюстративен материал. Словесни салати, символно мислене, неологизми, "фуга идеарум" и други красотички, илюстрирани с конкретни примери.
Конкретният текст не може да се разглежда отделен от заглавието си. Затова не може и да се приеме като спонтанна психопатологична продукция. Героят, вместо да чупи истински лешници, тъй като не разполага с такива, "чупи" думата лешник. И се заиграва с фрагменти, асоциации, препратки към заглавия на книги и откъси от песни.Един объркан човек, живеещ в едно объркано време и полушизофренно общество.

Така. Нека уточним позициите. Изразих мнение, че текстът прилича, т.е. напомня на мен, като читател и като човек, който двадесет години от живота си е живял с близък, болен от шизофрения, на подобни шизофренно-налудни мисли. Това дали някой има заболяване е редно да каже единствено и само специалист. От такъв текст в никакъв случай не може да се съди, че човек е болен, но пък може да бъде червена лампичка. Текстът е силно провокативен, но в това няма нищо лошо. Една по-развинтена фантазия, като моята например, може да сглоби съвсем смислов текст и да поиграе с думите и словосъчетанията, да пожонглира с мислите на автора, връщайки се напред назад по редовете, между тях, над тях и под тях и в крайна сметка да хареса или не, идеята и замисъла на писалия. Ако това е замисъл за подхвърляне, начупване на думи, мисли и асоциации аз съм за - но за мен изпълнението е неудачно и не добре оформено чисто технически. Или с други думи: добър замисъл - кофти изпълнение. Приеми това като мнение на читател. Иначе съм "ЗА" публикуване на провокативни текстове - в случая този си е на точното място. А този факт му гарантира повече читатели, между другото.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BMP
Гост





МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 13:20:47 » Пак до Торбалан Отговори с цитат върни се горе

Да, вече те разбрах. А относно изпълнението, май пак сме на едно мнение. Вероятно, ако рамката беше по-широка, щеше да има по-друго звучене, дори в този си вид.
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 18:41:34 » Отговори с цитат върни се горе

Торбалан написа:
"Всъщност, на мен ми прилича на шизофрения...Дано не съм прав...

Според мене си напълно прав! И аз така го възприемам, а и никой нормален човек не би трябвало да го възприема по друг начин! Това е глупост, нонсенс, безсмислица, пародия на литература, подигравка с читателя, отнемане на време от краткия ни живот да четем и се занимаваме с глупости!

Това е оценката ми за текста, но тя не може да не се пренесе и като оценка на авторите на такива текстове - когато ни ги поднасят и представят не като пародия на литература, а за истинска литература. Иска им се да правят литература, но като не могат да я правят, правят каквото могат и го обявяват за литература! Бездарие, празнота, самовлюбеност и снобизъм! Не от липсата на такива текстове в него, а именно от такива текстове се заблатява литературното пространство! Литературата не е това и предназначението на литературата не е това, тя все пак трябва да има и има някакъв смисъл!

Изказвам мнението си за този текст и за това явление в литературата. Но не вземам отношение по въпроса трябва ли да се допускат в сайта подобни текстове или не. Сигурно трябва, но доколко - с оглед да не се заблати съвсем сайтът - ще зависи от чувството за мяра на админите!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 31 Окт 2008 20:49:19 » Отговори с цитат върни се горе

Знаеш ли Ангар, не съм съгласен с мнението ти. Идеята не е лоша и аз я разбирам и възприемам, както и желанието на автора да провокира мисли и да жонглира с възприятията на читателя. За съжаление може би е прибързал да пусне текста, без да узрее достатъчно в главата му. Доста приличат на незавършена чернова горките "лешници". И наистина не са за всеки. И за да бъда докрай откровен, ще кажа, че гласувах "против" такъв текст да се публикува в сайта, защото е необработен докрай (поне за мен). Но относно идеята гласувам твърдо "за". Всеки възприема окръжаващият го мир от висотата на собствената си камбанария - твърде вероятно е моята да се рее някъде високо в шизофреничното небе на някоя циклофренична планета...

П.П.Замисли се също и над факта, че някой, пишейки по този начин, е накарал свой читател да допусне за миг, че е автора е шизофреник. А той не е - просто има дарбата да "подведе" читателите си... Всъщност, казах дарба...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Veniamin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 16, 2004
Мнения: 139

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 02:06:32 » Отговори с цитат върни се горе

Ангаре, ти нямаш чувство за хумор и това много, ама страшномнодразни и ти пречи Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 09:15:41 » Отговори с цитат върни се горе

Veniamin написа:
Ангаре, ти нямаш чувство за хумор и това много, ама страшномнодразни и ти пречи Very Happy


Хайде сега - ще се обиждаме на чувство за хумор!
Но не бъди толкова пестелив - разкрий къде в цитирания от Валка текст виждаш хумор? И като хумор ли ни е поднесен той? Защото аз проверих чрез търсачката - но никъде не ми се появи - исках да видя дали пък наистина не е пуснато в раздела "Хумор".
Ако този текст ни се представяще като хумор, нямаше да имам нищо против - и в предния си постинг го казах. За този текст не знам от кого и с каква цел е написан - но много други подобни текстове ни се представят за върха на литературата. И в тях това е единственото смешно нещо!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 18:26:38 » Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:
Знаеш ли Ангар, не съм съгласен с мнението ти. Идеята не е лоша и аз я разбирам и възприемам, както и желанието на автора да провокира мисли и да жонглира с възприятията на читателя. За съжаление може би е прибързал да пусне текста, без да узрее достатъчно в главата му. Доста приличат на незавършена чернова горките "лешници". И наистина не са за всеки. И за да бъда докрай откровен, ще кажа, че гласувах "против" такъв текст да се публикува в сайта, защото е необработен докрай (поне за мен). Но относно идеята гласувам твърдо "за". Всеки възприема окръжаващият го мир от висотата на собствената си камбанария - твърде вероятно е моята да се рее някъде високо в шизофреничното небе на някоя циклофренична планета...

П.П.Замисли се също и над факта, че някой, пишейки по този начин, е накарал свой читател да допусне за миг, че е автора е шизофреник. А той не е - просто има дарбата да "подведе" читателите си... Всъщност, казах дарба...


Когато говорим за художествена идея, ние имаме предвид завършеното произведение, осъществения замисъл на писателя.
В случая, текстът на автора е така написан, че само той да си го разбере, ако въобще успее да си го разбере, де!А колкото до това, "че някой, пишейки по този начин, е накарал свой читател да допусне за миг, че автора е шизофриник", повярвай ми, приятелю torbalan, този автор направо успя! Exclamation Very Happy
Дали по професия не е артист, а? Rolling Eyes

Щастлив ден!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 19:38:49 » Отговори с цитат върни се горе

Всъщност авторът по професия, забелязвам, е лекар. А като гледам специалността му съм абсолютно сигурен, че е и тънък психолог. И съм почти убеден, че е държал изпит по клинична психология и психопатология...

Лека вечер.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 20:57:58 » Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:
Всъщност авторът по професия, забелязвам, е лекар. А като гледам специалността му съм абсолютно сигурен, че е и тънък психолог. И съм почти убеден, че е държал изпит по клинична психология и психопатология...

Лека вечер.


Приятелю torbalan , радвам се, че все още си запазил чувството за хумор! Exclamation

Лека...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 21:13:55 » Отговори с цитат върни се горе

Офффф...Въпреки, че има основателна причина, чувството ми за хумор все още, забелязвам, не се е загубило. А в случая говорех повече от сериозно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
snowking
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 08, 2007
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 21:14:22 » И аз да си кажа Отговори с цитат върни се горе

"Бе сгладне и ленивите комбруси
търляха се и сврецваха във плите.
Съвсем окласни бяха тук щурпите
и отма равапсатваха прасурси."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 21:35:44 » Прибави му и професията АРТИСТ Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:
Офффф...Въпреки, че има основателна причина, чувството ми за хумор все още, забелязвам, не се е загубило. А в случая говорех повече от сериозно.


Понеже аз също говорех много сериозно, тогава към тези професии "авторът по професия, забелязвам, е лекар. А като гледам специалността му съм абсолютно сигурен, че е и тънък психолог. И съм почти убеден, че е държал изпит по клинична психология и психопатология... " му прибави и артист!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com