Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 753
ХуЛитери: 3
Всичко: 756

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Elling
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Как Хулите гонят своите автори или как Мелпомени си отива...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 22 Авг 2004 14:48:53 » Re: Как Хулите гонят своите автори или как Мелпомени си отив Отговори с цитат върни се горе

Melpomeni написа:
Здравейте

От скоро пиша тук, може би няколко месеца. Хареса ми мястото, но има нещо което разваля първоначалното впечатление.

Едно е да ме ПЛАГИАТСТВАТ. Разбирам, липсва им муза на някой автори. Друго е да ти пишат 1.
Нека да влязат да видят десет човека написали позитивен отзив, гласували максимално, и тогава да кажат:

НЕ ми харесва стила или построението.
НЕ ми харесва как пишеш, не ставаш т.н.
Но да влезеш и да пишеш единици ден след ден, това си е жив СПАМ.

Онзи ден пусках публично съобщение, и то след като Роза1 имаше подобен проблем. Като пишете 1-ца това означава, че ме четете или че не ме понасяте?!?!

В рамките на 4 часа в 12 мои произведение някой е влязъл и ми е написал от горе до долу 1.

Сорри ако това е някаква тактика за да се махна, може и на бележка.
Нещо от рода обирай си крушите ще свърши работа.

Настоявам, да се извадят АйПи на потребителите които така са гласували, за да си напиша и аз единичните.

АНГ сорри, но как да не се вържа. Това вече си е лично отношение.

Ако админите не вземат решение, моля само ме изчакайте да си копирам стиховете и се изнасям. После може да ме изтриете! Да не се пречкам и да понасям комплексите на някой неуравновесен поет или поетеса.

И спрете да ПЛАГИАТСТВАТЕ! Отвратително е!

Като не ви идва идея ми пишете ще ви услужа, имам си много! В излишък!
Със здраве!

П.С. В четвърти клас, една учителка ми писа 4-по литература, защо съм оставила Левски на бесилото и дори съм чула как грачат гарваните и дори съм видяла бройката им. Това само ме амбицира!

Благодаря, че за известно време бяхме заедно!

Има една поетеса тук : Благодаря ти Уф! Никога няма да забравя това което направи за мен! Ти си човек!





Мелпомени,мисля,че трябва да останеш.
Заради своите читатели.
Които не са малко.

С уважение:Уффф
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
suffer_angelus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 13, 2004
Мнения: 57
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Авг 2004 15:08:55 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
Настоявам, да се извадят АйПи на потребителите които така са гласували, за да си напиша и аз единичните.
...
НЕ ми харесва стила или построението.
НЕ ми харесва как пишеш, не ставаш т.н.

Ето така съм отговорил на абсолютно същия въпрос в Откровенията:

Цитат:
<Име> сега ще ти обясня нещо, което може би ще ти отговори на въпроса, който както виждам не те оставя намира - оценките са анонимни, защото се предполага, че те ще отразят реалните виждания на читателите. Който иска да се изложи на хорските критики (не веднъж съм бил обект на таива) пише коментар, който обаче иска да изкаже мнението си без опасност от преследвания, скандали, караници и т.н. го прави с оценка. Между другото питали ли сте се защо като гласувате влизате в стаичка отделена от помещението със нещо като чаршаф, вътре избирате бюлетина която пускате в плик с отпечатано черно поле отвътре (за да не прозира) и този плик пускате в запечатане урна? Това е защото е редно гласуването да е анонимно - за да няма страх от преследване (в нашия случай едниствената разлика е, че преследването е заменено с неодобрение от хората потребители на сайта). Точно затова дори номинациите за конкурса са анонимни, дори аз трябва да вложа доста усилия за да разбера кой е номинирал дадено произведение, правих го заради някои грешки във формата и вярвайте ми хвърлих доста пот, а за човек, който няма права просто не е възможно да разбере кой какво е номинирал. Както и при гласуването - ако искаш номинираш и казваш какво си номинирал във форума, ако пък искаш анонимност - имаш анонимност. Изобщо надявам се че схванахте замисъла.


Принципа за анонимност не бива да се нарушава нито с повод нито без повод, защото иначе дори незасегнатите от това ще се почувстват предадени. Аз ако разбера, че ммм ти е казал, кой е гласувал с 1-ци за теб просто си взимам шапката и адиос ХуЛите

Цитат:
В рамките на 4 часа в 12 мои произведение някой е влязъл и ми е написал от горе до долу 1.

Е добре, да приемем хипотезата, че аз съм гласувал с 1-ци. Обяснявам ти как е станало - чета едно твое стихотворение и си викам "Пълен шит" (не съм чел твои стихове, говоря хипотетично), минава ми мисълта - "Тая сигурно има и по добро" и чета и пиша 1 и чета и пиша 1. Често ако срещна калпаво произведение се старая да се запозная цялостно с творчеството на автора за да видя има ли надежа и винаги пиша оценки такива каквито мисля, че заслужава произведението.

А може и просто някой злобен човек да е минал и нацвъкал 1-ци (съученик, колега, "приятел", познат от чата, който си пратила да ти чете стиховете)
Цитат:
Едно е да ме ПЛАГИАТСТВАТ

А защо не даде примери, мисли че е лесно да се прочетат няколко хиляди произведения за да се види кой е плагиатствал?

Теб никой не те гони освен ефекта да спукаш надут балон! Сети се сама какво имам предвид!!!

_________________
http://www.sivosten.com/
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя Yahoo куриер ICQ номер
Dimi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 659
Място: Монтана

МнениеВъведено на: 22 Авг 2004 22:49:10 » Отговори с цитат върни се горе

Мелпомени, моля те, не си отивай! Very Happy
Ще търпим заедно. И ще претърпяваме. Всички сега се учим. Не само на поезия, но и на колегиалност. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
rainbow
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 24, 2004
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 22 Авг 2004 23:27:36 » Dami i Gospoda, Отговори с цитат върни се горе

stavate sme6ni s tezi ocenki.

Tolkova li e vajno naistina koi kak vi ocenqva? Mislq, 4e ob6tata ocenka e po-vajna. Stoite nad tezi ne6ta, horata na izkustvoto trqbva da sa blagorodni.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Melpomeni
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2004
Мнения: 30
Място: Атина

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 11:30:52 » В заключение Отговори с цитат върни се горе

Благодаря на всички хулитери за подкрепата. На админите за строгото и твърдо отношение, едва ли трябва да е към мен!
За плагиатството : Казаха ми, че не е! Не съм специалист, вероятно само в музиката е така.
По отношение на единиците : Аз си очаквам 1501- та единица.

Да си направя мой форум едва ли ще стане скоро, но все пак благодаря за идеята. Може и да опитам.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Satana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 06, 2004
Мнения: 34

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 11:48:49 » Re: В заключение Отговори с цитат върни се горе

Melpomeni написа:
Благодаря на всички хулитери за подкрепата. На админите за строгото и твърдо отношение, едва ли трябва да е към мен!
За плагиатството : Казаха ми, че не е! Не съм специалист, вероятно само в музиката е така.
По отношение на единиците : Аз си очаквам 1501- та единица.

Да си направя мой форум едва ли ще стане скоро, но все пак благодаря за идеята. Може и да опитам.

Твоето звучи като 'дойдох, писах и осрах'. Ще сподш ли все пак с многоуважаваните си 'фенове' кой те е изплагиатствал? Или за теб е важно да охулиш ХуЛите, пък след теб и потоп?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
tarassevitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2004
Мнения: 65
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 12:44:12 » Re: Да Отговори с цитат върни се горе

Melpomeni написа:
Разбира се, не може да ме харесва всеки! Пази боже от обратното!
За плагиатството, всеки може да прочете.
Доколкото зная в музиката е 7 ноти, а как ли е в поезията!
Питах, но отговор не получих. Както се казва, като те е страх от мечки не ходи в гората.
Влизаш в стиховете на един автор, четеш първото и не ти харесва ок 1. Четеш второто и то не ти харесва 1. Но така подред 12?!?!?! То голямо не харесване трябва да е! Затова се интересувах кой е толкова възмутен от моето творчество?!
Питах, писах съобщения на червен фон!
Добре, виждам че няма да има резултат. Така си и знаех.
Всичко хубаво!

Какво значи "За плагиатството, всеки може да прочете. " Кой, къде и как те е плагиатствал? Мисля, че за да си съставим мнение за твоя проблем, трябва да посочиш нещо по-конкретно, както те помоли BlackCat.

_________________
Искам да умра от страст, не да живея в скука.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Гост






МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 12:49:13 » Re: Да Отговори с цитат върни се горе

tarassevitch написа:
Какво значи "За плагиатството, всеки може да прочете. " Кой, къде и как те е плагиатствал? Мисля, че за да си съставим мнение за твоя проблем, трябва да посочиш нещо по-конкретно, както те помоли BlackCat.


I ne samo Black Kat ...
Vsichki pitat za tova, no osven prazni obvinenia drugo nema ...

A, da. I oplakvania, che gadnite admini sa zameseni v dolnoto i neprostimo neharesvane na velikata poetesa Melpomena Smile
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 13:33:10 » Re: В заключение Отговори с цитат върни се горе

Melpomeni написа:
Благодаря ... На админите за строгото и твърдо отношение, едва ли трябва да е към мен!

Разбира се, "строгото" и "твърдо" отношение винаги е по-добре да е отправено към другите, а не към нас. Иначе се разстройваме ...

Melpomeni написа:
За плагиатството : Казаха ми, че не е! Не съм специалист, вероятно само в музиката е така.

Дори и в музиката, никой не е забранил си бемол.


Melpomeni написа:
По отношение на единиците : Аз си очаквам 1501- та единица.

Аз пък, докато я очаквам, бих си задал въпроса - а защо на мен ?

- - - - -
Статистика.
В този момент, в ХуЛите има :
1562 регистрирани потребители.
11082 публикувани текста в 12 раздела.
66772 коментари към произведения.
3410 мнения в отделните раздели на форума.
И всичко това се администрира на практика от 5 човека, защото аз самият не се занимавам с текстовете ви, а се стремя да направя вашето пребиваване тук технически уютно. Или поносимо - както ви харесва. На желанието на ЕДИН да посоча айпи адреса на ДРУГ винаги ще отговарям еднозначно - няма да стане ! Но понеже ВСЕКИ ЕДИН от вас тук за мен е важен, ще направя следното :
Обещание.
Обещавам да помисля има ли реален начин да се включи опция, всеки сам да може при пускане на произведение за публикуване, да посочи желае ли то да бъде оценявано. В момента такава възможност съществува за коментарите към текстовете ви. Включихме я след подобен дебат, колко е кофти някой да не харесва кво пишеш ... Само, че НИКОЙ не я ползва.

- - - - -
Резюме.
Още в заглавието на тази тема има две неистини. Първата е, че на ХуЛите единствената цел е да гонят авторите си. Втората ще я оставя като тест за интелигентност на аудиторията.
Аз твърдо знам едно единствено нещо.
ХуЛите ще ги има и без "Melpomeni" и без "Administrator".
Независимо от (или въпреки) жестоките единички ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Melpomeni
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2004
Мнения: 30
Място: Атина

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 13:35:29 » Написала съм Отговори с цитат върни се горе

Не съм поетеса. Пиша за удоволствие.
Написах за плагиатството защото наистина си мислех, че е такова. Разговарях с админа разбрах, че нямам основание за това. Затова не е коректно и няма да пускам линкове.

Темата и болката ми беше за единиците! Благодаря за вниманието на всички влезли и прочели и се разписали в темата. Обаче смятам, че тя се изроди в нещо друго. Затова моля да ви не пишете обиди. Може ли без тях?

Лек ден
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
tarassevitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2004
Мнения: 65
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 13:45:56 » Re: Написала съм Отговори с цитат върни се горе

Melpomeni написа:
Не съм поетеса. Пиша за удоволствие.
Написах за плагиатството защото наистина си мислех, че е такова. Разговарях с админа разбрах, че нямам основание за това. Затова не е коректно и няма да пускам линкове.

Темата и болката ми беше за единиците! Благодаря за вниманието на всички влезли и прочели и се разписали в темата. Обаче смятам, че тя се изроди в нещо друго. Затова моля да ви не пишете обиди. Може ли без тях?

Лек ден

Много жалко, наистина, че даваш начало на такъв огромен дебат, без да си сигурна за какво става дума. Не би ли трябвало сега да се извиниш за клеветите за плагиатство? - Макар и не посочила конкретни имена, ти все пак отправи обвинения, че някой друг от сайта, пишещ стихове /например като мен/ те е изплагиатствал. И това твое безпочвено обвинение засегна всички нас.

_________________
Искам да умра от страст, не да живея в скука.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Melpomeni
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2004
Мнения: 30
Място: Атина

МнениеВъведено на: 23 Авг 2004 16:21:40 » ЗА какво Отговори с цитат върни се горе

Няма да отговарям на злобни забележки.
Извинението ми го дължи някой на мен!
Виждам, че става много забавно за Тарасевич.
Трудно се понася критика, той и Вонегът има какво да каже по въпроса.
Но пак казвам, добрите поети в сайта са повече и те творят. И го правят добре!
Така, че не се засягайте от една не поетеса! Това ви е под нивото.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainbow
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 24, 2004
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 24 Авг 2004 00:52:13 » Melpomeni, Отговори с цитат върни се горе

ti si POETESA!

Ne se poddavai na 4estolubieto si oba4e. V Internet tova e pagubno. Smile

Molq te OSTANI!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
paramour
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 13
Място: Костинброд

МнениеВъведено на: 24 Авг 2004 01:17:20 » Отговори с цитат върни се горе

Аз пак да кажа най-важното Мелпомени не си отивай!

И сега......
Ще ме извинявата ама....
Идвам аз в този сайт! УАУ! Невероятно! Таланливи хора. Говоря с този онзи и всички симпатични, приятни, сдържани, възпитани и тн. . И по едно време....някой напляскал 1-диници отгоре до долу! Ама нищо нали! Не гоним нито този нито онзи! Оплакваме се! ДА! Може би нямаме право незнам! Но все пак има един закон за свободната воля и свободата да говориш! Хубаво айде! Но после идват някакви хора! Е не ги знам! Може да са някви велики може и да не са! Но те виждат че някой е в затруднение(Няма да казвам кой)(тест за интелегентност както каза админа) и всички(пак няма да кажа кои) се нахвърлят! Както в стадото! При затруднение най-слабия или ранения се изяжда от другите членове! Та Извинявайте, но АЗ НЕ СЪМ ЖИВОТНО! Може би нямам право на глас! Но все пак ви казвам! И мисля че трябва да се засрамите! Едно дете да ви прави забележки за държание! Лично аз мисля че съм прав! Въпроса не е решен и няма да се реши! Но ако някои хора си държт езика зад зъбите поне няма и да се осложнява!!!!! Confused Shocked Ще ме прощава всеки обиден! Но затова ни е такава държавата! Да не почваме тази тема, но е така! При нас децата е по-лесно! Всеки е възпитан да помага и не мисли за последствията! ПОмагаме си и се държим очтиво и честно един към друг! Не че вас не са ви възпитавали така ...... НО! Пак казвам БЪДЕТЕ ДЕЦА! Такова отношение не е присъщо за такива хора! Хора на изкувството! Благодаря!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя AIM адрес Yahoo куриер MSN куриер
tarassevitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2004
Мнения: 65
Място: София

МнениеВъведено на: 24 Авг 2004 13:43:05 » Re: ЗА какво Отговори с цитат върни се горе

Melpomeni написа:
Няма да отговарям на злобни забележки.
Извинението ми го дължи някой на мен!
Виждам, че става много забавно за Тарасевич.
Трудно се понася критика, той и Вонегът има какво да каже по въпроса.
Но пак казвам, добрите поети в сайта са повече и те творят. И го правят добре!
Така, че не се засягайте от една не поетеса! Това ви е под нивото.

Забележката ми е всичко друго, но не и злобна. Имаш още един повод да се извиняваш, освен клеветата, която отправи към всички нас.
Когато човек обвини някого несправедливо като теб, и после осъзнае грешката си, трябва да се извини за несправедливите обвинения, нали? Мисля, че всички ще се съгласят за това с мен. А да ме обвиняваш в злоба и да правиш намеци по мой адрес, никак не е почтено. Аз просто се опитвам да бъда справедлива. Жалко, че възприемаш всичко като лична обида и че мислиш, че всички се движат от подбуди като твоите.
Оставам с добри намерения за честни и почтени взаимоотношения...

_________________
Искам да умра от страст, не да живея в скука.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com