Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 856
ХуЛитери: 1
Всичко: 857

Онлайн сега:
:: Boryana

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Любовта или първичното
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
ludi4ka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 25, 2005
Мнения: 5
Място: стара загора

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2007 15:13:33 » Любовта или първичното Отговори с цитат върни се горе

Как мислите, кое надделява в днешно време? Започвам да си мисля, че любовта се превръща в първично желание на сексуална основа. Дали вече "Обичам те" не означава "Харесваш ми и скам да спя с теб", а може би "Харесва ми сексът с теб"?!
Дали "Не те обичам вече" не означава "Не ми харесва секса с теб", а "Влюбен съм в друга" е "Правих секс с друга и ми хареса повече"?

И всички подобни преводи.. Това ли е любовта? Какво е "любов" в превод?

_________________
Обеща ми, че ще дойдеш! Обеща ми, но кога?
Ела да ме обичаш - имам нужда от това!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
flagumdei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 07, 2007
Мнения: 4
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Ное 2007 18:40:09 » Отговори с цитат върни се горе

Хубаво наблюдение... Smile
И страшен въпрос - какво е любов...
Днес избегнах един такъв въпрос тук, в този сайт, с помощта на една препратка към Лао Дзъ (4 в. пр.н.е): "Нищо, което има име, няма значение." Би трябвало тези думи да са абсолютно разбираеми за аудиторията на сайта.... Smile Та така - може да се каже, че любовта е отвъд думите. Тя може да бъде прекрасно описвана, разбира се, и наоколо има много примери за това, но - като чувство си остава необхватна с думи. И - понеже казах "чувство":
Може би ще бъде изненадващо за много хора, когато научат че това, което стандартно, масово, "средностатистически" наричаме "любов", е ново понятие. И при това - силно културално натоварено, т.е. идеята за "любов"в западния тип цивилизация не е същата като в африканската например. В психологическите изследвания на човешката емоционалност любовта не присъства като базова емоция. Тя е "концепт", възникнал в съвременния си вид (с всичките му разновидности) едва през Просвещението. Преди това, в Средновековието и в древността, любовта е по-скоро просто желание.
Накратко: от началото на Епохата на хуманизма досега представата за любов в нашите географски ширини се усложнява непрекъснато. До скоро... Вече май е друго, но да не превръщам бележката във ферман... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
kristi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2005
Мнения: 729

МнениеВъведено на: 10 Ное 2007 22:20:49 » Отговори с цитат върни се горе

Не мисля, че това е тема за форум в литературен сайт.
Ако имаш сетивата, задай този въпрос в стих, изплачи в рима, облечи го в "музика"...
Другото е БЛА,БЛА,БЛА....само да се дърдори за нещо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 11 Ное 2007 16:43:41 » Отговори с цитат върни се горе

kristi написа:
Не мисля, че това е тема за форум в литературен сайт.
Ако имаш сетивата, задай този въпрос в стих, изплачи в рима, облечи го в "музика"...
Другото е БЛА,БЛА,БЛА....само да се дърдори за нещо.

И какви трябва да са темите в един литературен сайт? За да не са бла-бла-бла?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 15 Ное 2007 09:39:51 » Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:
kristi написа:
Не мисля, че това е тема за форум в литературен сайт.
Ако имаш сетивата, задай този въпрос в стих, изплачи в рима, облечи го в "музика"...
Другото е БЛА,БЛА,БЛА....само да се дърдори за нещо.

И какви трябва да са темите в един литературен сайт? За да не са бла-бла-бла?

Twisted Evil
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 15 Ное 2007 16:34:58 » Какви да са темите ли? Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:
torbalan написа:
kristi написа:
Не мисля, че това е тема за форум в литературен сайт.
Ако имаш сетивата, задай този въпрос в стих, изплачи в рима, облечи го в "музика"...
Другото е БЛА,БЛА,БЛА....само да се дърдори за нещо.

И какви трябва да са темите в един литературен сайт? За да не са бла-бла-бла?

Twisted Evil


В един сайт за литература трябва да е пише "културно","възвишено", "литературно", въобще КУЛТИВИРАНО, никакви псувни, попръжни и оригвания (интересно какли се облича в графични символи една добра, освобождаваща и звучна оригня?)

Всички външни некултурни и саморасли безпардонници - вън! нека запазим чистотата на езика и литературата ни!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 15 Ное 2007 16:40:48 » Re: Любовта или първичното Отговори с цитат върни се горе

ludi4ka написа:
Как мислите, кое надделява в днешно време? Започвам да си мисля, че любовта се превръща в първично желание на сексуална основа. Дали вече "Обичам те" не означава "Харесваш ми и скам да спя с теб", а може би "Харесва ми сексът с теб"?!
Дали "Не те обичам вече" не означава "Не ми харесва секса с теб", а "Влюбен съм в друга" е "Правих секс с друга и ми хареса повече"?

И всички подобни преводи.. Това ли е любовта? Какво е "любов" в превод?


Любовта ли, коя любов? Изглежда позабравихме тоз термин, още от времето на спасителя, пардон Спасителя, ... търговците спокойно търгуват в храма й, кесаря, взе и кесаровото и всичко останало, рекламите от ТВ-то ни убеждават, че не трябва да се борим за нея, тя сама си идвала,а кака Минка уруспийката, позастаряла сладострсница ще ми бутне и за петарка, колкото и каквато си искам любов.

Ако това е любовта, мерси, предпочитам автоерозията, поне не се ловят въшки от нея Wink))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 15 Ное 2007 20:08:44 » Re: Какви да са темите ли? Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
torbalan написа:
torbalan написа:
kristi написа:
Не мисля, че това е тема за форум в литературен сайт.
Ако имаш сетивата, задай този въпрос в стих, изплачи в рима, облечи го в "музика"...
Другото е БЛА,БЛА,БЛА....само да се дърдори за нещо.

И какви трябва да са темите в един литературен сайт? За да не са бла-бла-бла?

Twisted Evil


В един сайт за литература трябва да е пише "културно","възвишено", "литературно", въобще КУЛТИВИРАНО, никакви псувни, попръжни и оригвания (интересно какли се облича в графични символи една добра, освобождаваща и звучна оригня?)

Всички външни некултурни и саморасли безпардонници - вън! нека запазим чистотата на езика и литературата ни!

Абсолютно съгласен. Крайно време е сайта да се превърне в кабинет по литература от 1967 година, крайно време е! И всички ХуЛитери в черни униформи и бели якички. Момченцата нула номер и с подковани кундурки а момиченцата с поли до под коляното и кокалени рамки на мусурките. А директорите и класната - с дъъъълги и болезнено здрави показалки.
- Клас - стани! Клас - мирно! Сааамо някой да е гъкнал! Ще видите вие, кон боб яде ли...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 16 Ное 2007 11:51:07 » Re: Какви да са темите ли? Отговори с цитат върни се горе

torbalan написа:

Абсолютно съгласен. Крайно време е сайта да се превърне в кабинет по литература от 1967 година, крайно време е! И всички ХуЛитери в черни униформи и бели якички. Момченцата нула номер и с подковани кундурки а момиченцата с поли до под коляното и кокалени рамки на мусурките. А директорите и класната - с дъъъълги и болезнено здрави показалки.
- Клас - стани! Клас - мирно! Сааамо някой да е гъкнал! Ще видите вие, кон боб яде ли...


Wink Може да се експериментира и с бой с пръчка по гол гъз. Тъкмо ще се комбинират часовете по литература с моден дизайн. На всички ще бъде ясно палавото Нинче с какви прашки е днес!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
kali
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 37
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Дек 2007 11:34:00 » : Отговори с цитат върни се горе

По повод темата -трябва да се пита и да се отговаря, така се е родила философията и после се е оформила истинската Литература. По самата тема, която според мен е много актуална, мога да кажа, че в момента се борят две големи стихии- духовността в лицето на всички езотерични и положително мислещи философии и нищетата на духа свързана с чалгата в най-общ смисъл, която ни залива. Вземете си чадъри вали силно!!!

_________________
Kali
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com