Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 803
ХуЛитери: 2
Всичко: 805

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Моля, посочете какви приказки предпочитате да четете на деца
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Какви приказки обичате да четете на себе си или на детето си?

тъжни приказки
25%
 25%  [ 5 ]
смешни и весели приказки
65%
 65%  [ 13 ]
приказаки-закачки
5%
 5%  [ 1 ]
приказки за животни
5%
 5%  [ 1 ]
Всичко гласували : 20


Автор Съобщение
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Май 2004 06:35:29 » Моля, посочете какви приказки предпочитате да четете на деца Отговори с цитат върни се горе

весели
Razz

Twisted Evil страшни

Crying or Very sad тъжни

Wink закачливи

Very Happy просто кратки приказки
В Приказния свят са много малко приказките с тъжен край. Написах една статия по този въпрос. Тези приказки са невероятно поднесени от приказниците и майсторите на словото. Вие какво мислите и имате ли приказка любима с тъжен край? /Андерсен, Екзюпери, Уайлд, прикзаката Егле/на естонските народи беше мисля/и Братче и сестриче/бълг.приказка/ и Майкта дето станала на кукувика/бълг.приказка/ итака нататък. Моля кажете:

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
lachistata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 03, 2004
Мнения: 115
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 10 Май 2004 07:13:00 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Дара, руски приказки обичам аз и български, и африкански. Спомням си обаче, че като дете се захласвах по древногръцката митология на А. Кун, братя Грим, Андерсен и Пушкин. А Оскар Уайлд ми напомня за токовия режим през 198...г.- майка ми обичаше да ми ги чете на светлината от свещта. Руските вече ги четях по-късно, а след като прочетох изследванията на Вл. Проп върху руската приказка- заобичах ги безконечно... Стига ли това за отговор?
P.С.Въпрос- Не може ли по-хубави илюстрации да им правят? Спомням си... Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
di
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 16, 2004
Мнения: 1
Място: Varna

МнениеВъведено на: 13 Май 2004 16:35:23 » [i][b]haresvam vsi4ki prikazki,osven sky4nite[/b][/i] Отговори с цитат върни се горе

Smile haresvam vsi4ko,koeto ima nqkakva poyka i 6te nay4i deteto mi da yvajava sebe si i horata okolo nego.iskam prikazkata da my vdahne jelanie za jivot.kogato bqh malka izrasnah s prikazkite na velikiq Andersen (i vse o6te smqtam 4e te sa the best).priznavam si 4e nai-malko sam 4ela balgarski prikazki...oba4e otkakto popadnah na saita sam priqtno iznenadana i zaradvana..poneje otkrivam mnogo talanti vav vsqka oblast na pisaneto...tova me radva
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 13 Май 2004 16:55:42 » През Отговори с цитат върни се горе

последните години се занимавам главно с децата си, следователно съм изчела купища приказки и ще споделя не какви предпочитам аз да им чета, а какви те искат да им се четат многократно. Най- предпочитани са вълшебните класически приказки на братя Грим, Шарл Перо, Андерсен и нашите народни приказки, преразказани от Ангел Каралийчев, Ран Босилек и други наши именити разказвачи. Четем и много Астрид Линдгрен, Памела Травърс, не им омръзва "Пинокио" и сборниците с приказки от различни краища на света.
Оскар Уайлд се опитах да им чета, но явно още е рано. Туве Янсон също не приемат още. Тъжните приказки натоварват по- скоро мен отколкото тях. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Keri
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 19, 2004
Мнения: 73
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Май 2004 19:25:42 » Отговори с цитат върни се горе

Az o6te se vodia dete mai, no ve4e niamam vreme da 4eta tolkova prikazki. Predi napravo obojavah. Liybimite mi biaha za Hitar Petar. Iz4ela sam stra6no mnogo za nego. Obi4am si hitroymnite prikazki. Osven tiah basnite ili prikazki s poyka, koeto pak vodi do Hitar Petar Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Merian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 17, 2003
Мнения: 192
Място: Варна

МнениеВъведено на: 13 Май 2004 19:37:57 » :)))) Отговори с цитат върни се горе

На моите две деца най им харесваха също класическите приказки. Някои от тях съм повтаряла многократно за една вечер, преди да заспят. И сега се връщат към тях с удоволствие...както и азSmile Мисля, че приказката трябва да бъде с ясна фабула и непременно да има поне мъничко вълшебство ( ако изобщо вълшебството може да се дозира). Вълшебство, което да подтиква към мечти, към обич. Да звучи и като песен, да има образен, красив език...без думи, натоварени с двусмислено и негативно съдържание...С приказките трябва да се внимава...те също формират света на децата ни. Така мисляSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Май 2004 20:58:52 » Благодаря ВИ Отговори с цитат върни се горе

че давате отговор на моето питане...а то е защото обичам децата и приказките, и искам и мойте приказки да им се превърнат в любими Very Happy вълшебните приказки са чудесни
тъжните са тежки и много мъдри
веселите те карат да се смееш заедно с мъничетата
просто всяка приказка е чудна по един собствен и неповторим начин
вярвам че има време за всяка приказка когато му дойде времето било то тъжна или весела...

Дъщеря ми обожаваше да и чета приказката "Егле", а тя е тъжна приказка, но прекрасна...

Както всяка приказка написана с любов, към онези, които ще я четат!

аз обичам "Малката кибритопродавачка" и всички останали...много, ама много!
Приятно четене на приказки, и нека никога не се затварят душите ви към тях на всичките деца от 4 до 104 години по света.

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
svetpen
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 06, 2004
Мнения: 4
Място: Русе

МнениеВъведено на: 04 Юни 2004 17:01:22 » Отговори с цитат върни се горе

lachistata написа:
Very Happy Дара, руски приказки обичам аз и български, и африкански. Спомням си обаче, че като дете се захласвах по древногръцката митология на А. Кун, братя Грим, Андерсен и Пушкин. А Оскар Уайлд ми напомня за токовия режим през 198...г.- майка ми обичаше да ми ги чете на светлината от свещта. Руските вече ги четях по-късно, а след като прочетох изследванията на Вл. Проп върху руската приказка- заобичах ги безконечно... Стига ли това за отговор?
P.С.Въпрос- Не може ли по-хубави илюстрации да им правят? Спомням си... Very Happy

В къщи, в София, имам една книга с руски приказки, преведени на български. По тях някога се научих да чета, преди още да бях тръгнал на училище.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Yahoo куриер ICQ номер
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 04 Юни 2004 18:45:18 » за мойте приказки Отговори с цитат върни се горе

намерих руска художничка талантлива и чудесна
също като от нашето детство рисува
магическо и прекрасно...
пожелай ми успех! Very Happy да осъществя желаното!

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 04 Юни 2004 19:19:08 » ЖЕЛАЯ Отговори с цитат върни се горе

ти успех и осъществяване на желаното от сърце! Smile
Твори приказност Exclamation
А ако и илюстрациите са приказни...страхотно ще стане Exclamation
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 04 Юни 2004 21:59:19 » Мила Марта Отговори с цитат върни се горе

благодаря ти от сърце за прекрасните пожелания дано да стане това което искам! Very Happy Razz Very Happy и книгата да стане приказна приказка с приказни картини Razz

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Aleko
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2004
Мнения: 57
Място: Graz, Австрия

МнениеВъведено на: 07 Юни 2004 08:36:11 » Отговори с цитат върни се горе

Според мене, приказката трябва да се разказва (приказва!), а не да се чете на детето. Тогава има по-близък контакт, а също и възможност за малко творчество. Все още си спомням някои приказки, които ми е разказвал дядо ми - За Димо, за четиридесетте братя и други, които ги няма написани никъде, а са се предавали от уста на уста - от дядо на внук! В тях има фрагменти от други приказки, които съм чел по-късно, има малко нецензурност (изсрал се, изпикал се и др.), но бяха изключително интересни и създаваха много близък контакт между дядо и внук.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя MSN куриер
cappuccino
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 11, 2004
Мнения: 4
Място: ангел в траур

МнениеВъведено на: 20 Юли 2004 19:52:05 » Отговори с цитат върни се горе

Приказките на Николай Райнов са ми любими, а също и тези на Оскар Уайлд. Когато бях малка, с майка ми четяхме "Приключенията на Габарко", класики като Перо, Родари, Андерсен,... Оскар Уайлд открих за себе си сама - в 5ти клас, а и до сега си остава един от любимите ми автори...

Аз обичам тъжните приказки - не защото са мъдри, не защото са тъжни... а защото са красиви... кой знае защо, но красотата като че ли е по-голяма, по-изкристализирала във мъката...

Тъжните приказки лекуват - лекуват те от собствената ти мъка, защото те карат да плачеш... и когато се разплачеш за съдбата на Вамприровата булка, или по загубената любов на Рибаря (и неговта душа), ти постепенно изплакваш и собствената си мъка, и на другото утро (защото приказки се четат преди сън, един вид като поръчка за сънища) светът може и да не е по-красив, но поне е по ведър.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
mabinogion
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 10, 2004
Мнения: 2
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2004 18:11:07 » ТЪЖНИ Отговори с цитат върни се горе

Crying or Very sad
Тъжните обикновено са автентични. Невинаги имат поука, но без изключение са интересни. Струва ми се, че всички те са били някога митове, разказвани съвсем сериодно около лагерните огньове на нашите далечни дядовци. И децата обикновено добре ги възприемат. Нямам синове или дъщери, но малкият ми племенник страшно се увлича, когато му разказвам за Крали Марко, Артур, Рагнарьок, Дярмюид и Грания или за Шестте епохи. Детето нито се плаши, нито се ядосва. Най-често се позамисля и после надълго и нашироко пита за разни неща, които са го заинтересували в разказаното.

_________________
"Ако изпълниш хищната минута
с шейсет секунди спринт - поне веднъж! -
светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно, сине мой - ще бъдеш Мъж!"
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2004 21:06:17 » Отговори с цитат върни се горе

Klasifikacijata predlozhena za glasuvane e nepxlna. V teorija na prikazkite otgovor bi zvu4al primerno A17G81K04 s variacii (mozhe v 6umersko izlozhenie) [uzhasno zvu4i, nali?]

A na seriozno - hubavite. Vseki roditel ima svoi prikazki: neka Cvetarkata i Starijat Morjak si pripomnjat tova, koeto njama da zabravjat.

Predi mesec podarih 4ast ot kolekcijata si na hora, koito se nadjavam, 4e 6te namerjat komu da gi dadat.
Samotnite prikazki smxrdjat na umreli knigi.

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com