Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 528
ХуЛитери: 0
Всичко: 528

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Книгата която Ви е впечатлила най- силно
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 26 Апр 2007 23:10:53 » чудото на източната литература Отговори с цитат върни се горе

Горещо препоръчвам на всички ценители романа на корейския писател
Ким Йонг-ха "Имам право да се унищожа". Публикуван е в сп. "Съвременник", бр.6 от 2006г. Има защо!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RosnaKitka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 24, 2004
Мнения: 5
Място: София

МнениеВъведено на: 27 Апр 2007 11:44:35 » Отговори с цитат върни се горе

Няколко са- "Строго охранявани влакове" и "Празници на кокичетата" на Бохумил Храбл, "Алексис Зорбас" на Казандзакис и много от латиноамериканската литература..последно "Леля Хулия и писачът" на Марио Варгас Льоса.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Esoterica
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 24, 2007
Мнения: 2
Място: Tamaranth

МнениеВъведено на: 25 Май 2007 15:57:47 » Отговори с цитат върни се горе

Еммм,интересен въпрос.Съмнява ме ,че някой може да отговори като посочи само една-единствена книга. Моите са две(авторът пише третата в момента). "Ерагон" и "Първородният " от Кристофър Паолини - американско фентъзи,което ми даде незабравими уроци - научи ме на човечност,мъдрост и уважение,войнска чест и рицарска доблест, смелост и вяра дори и в безнадеждни моменти. Струва си човек да им отдели малко време Smile

_________________
"♥ Hallo, meine kleine Schlampen! ♥ "
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
esperanca
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 29, 2007
Мнения: 508

МнениеВъведено на: 26 Май 2007 10:06:34 » Първата книга, Отговори с цитат върни се горе

която ми е направила силно впечатление бе, когато бях на 7год., това бе Повест за истинския човек.Дълго време ,каквото и лошо да ми се случваше си казвах :"и това ще мине ", като се връщах мислено в книжката и то ...минаваше. До голяма степен се индетифицирам с Рапорт пред Ел Греко и Змия и лилия на Никос Казандзакис. Всяка книга впечатлява повече или по-малко в сезоните на душата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 26 Май 2007 17:13:32 » Отговори с цитат върни се горе

"Мемоарите на Адриян" на Маргьорит Йорсенар, но не мога просто да си отнема което съм чел преди, защото утре ще ми се хареса друго Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
infinity1305
Гост





МнениеВъведено на: 27 Май 2007 00:11:48 » Отговори с цитат върни се горе

Много...е трудно за мен да посоча една или две, или дори три книги...
Всяка една оставя по нещо...
"Малкия принц", "Залутани птици " на Тагор...
Също и "Цената на истината" от Питър Джеймс...още не мога да я забравя.

Но е по - лесно да посоча най - безинтересната за мен книга, която обаче упорито прочетох до края. Казва се "Бабит". Very Happy
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 27 Май 2007 08:04:25 » Отговори с цитат върни се горе

infinity1305 написа:
Но е по - лесно да посоча най - безинтересната за мен книга, която обаче упорито прочетох до края. Казва се "Бабит". Very Happy

Сори, аз пък съм фен на Синклер Луис - първия американец, получил Нобелова награда за литература.

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
oberonus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2007
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 27 Май 2007 14:58:58 » Отговори с цитат върни се горе

"Престъпление и наказание" на Достоевски. Знам, че може да прозвучи като клише, но това е наистина книга, в която сякаш се допираш до друга реалност. В нея има нещо магнетично, идиотско, болестотворно и... отвъдно...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Shureja
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 24, 2005
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 28 Май 2007 13:18:52 » Отговори с цитат върни се горе

все така продължава да бъде Чевенгур на Андрей Платонов. Rolling Eyes
въпреки че Джан от същия автор беше на път за ей тонинко да я измести...ама не успя! Cool

много се съмнявам някога нещо да измести тая книга от върха на личния ми топ... Laughing

_________________
в Началото бех 6ureia!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
pafka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 24, 2003
Мнения: 226

МнениеВъведено на: 28 Май 2007 13:57:25 » Отговори с цитат върни се горе

Ех, този Платонов...Кога ли ще го пипна най-после да видя кво толкова му харесваш Laughing

Моите любими книги са все такива, които съм чела доста отдавна, защото само от дистанцията на времето смея да твърдя кое е оцеляло под кожата ми. Такива са например "Улица Косервна", "Тортила Флет", "За мишките и хората" на Стайнбек; "Сърца за изтръгване", "Червената трева", "Пяната на дните" и още няколко култови разказа на Борис Виан; "Параграф22" на Хелър; "Алексис Зорбас" на Казандзакис;
Последните, които бих препрочитала отново са "Скитащите сенки" и "Всички утрини на света" на Паскал Киняр...

_________________
"Не казвай на врабеца, че лети!
Ще падне!"

И.Методиев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
LoveHunter
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 20, 2007
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 20 Юли 2007 17:50:43 » Отговори с цитат върни се горе

За мен това беше "Граф Монте Кристо" на Александър Дюма. На него дължа и удоволствието да чета сега толкова много книги, защото преди да я прочета, книгите не ме влечаха, а сега просто съм като замобирана, постоянно купувам книги. Освен прекрасна история, за мен "Граф Монте кристо" е и като първа страница в сета на книгите. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Slon-Madrigal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 25, 2005
Мнения: 35
Място: по пътя за Мумбай

МнениеВъведено на: 20 Юли 2007 20:10:20 » Отговори с цитат върни се горе

"Трудно е да бъдеш бог" на А. и Б. Стругацки
"Понеделник започва в събота" - от същите автори
"Черните лебеди" от Богомил Райнов, както и повечето му "шпионски" романи, заедно с "Тихия кът"
"Вийет" от Шарлот Бронте, тя всъщност е на първо място
"Идиот" на Достоевски, "Престъпление и наказание", "Бедни хора", "Унижените и оскърбените" и разказът "Малкият герой" от същия, в дневниците му има и един друг разказ, мисля, че се казваше "Коледната елха"
"Посмъртните записки на клуба Пукиук" от Дикенс
романите на Карл Май, всичко, преведено на български език Very Happy
"Синухе Египтянина" от Мика Валтари
"Майстора и Маргарита" на Булгаков
някои разкази на Дина Рубина
"Ким" на Ръдиърд Киплинг
"Седемте чудеса на света" от Войтех Замаровски Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
gumbert
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 09, 2004
Мнения: 100
Място: Рио

МнениеВъведено на: 21 Юли 2007 00:16:16 » интересно е че редовно се пуска тази тема Отговори с цитат върни се горе

Препрочитам в момента "Великият Гетсби" и ми е интересно да преоткривам тази книга на толкова талантливия Фицджералд.
Много е хубава "Истанбул" на О.Памук но нямам време да чета редовно.
Велик роман е "Мостът на Дрина" на Иво Андрич.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Stanislav
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 357

МнениеВъведено на: 22 Юли 2007 10:46:29 » Отговори с цитат върни се горе

pafka написа:
Ех, този Платонов...Кога ли ще го пипна най-после да видя кво толкова му харесваш Laughing

Моите любими книги са все такива, които съм чела доста отдавна, защото само от дистанцията на времето смея да твърдя кое е оцеляло под кожата ми. Такива са например "Улица Косервна", "Тортила Флет", "За мишките и хората" на Стайнбек; "Сърца за изтръгване", "Червената трева", "Пяната на дните" и още няколко култови разказа на Борис Виан; "Параграф22" на Хелър; "Алексис Зорбас" на Казандзакис;
Последните, които бих препрочитала отново са "Скитащите сенки" и "Всички утрини на света" на Паскал Киняр...


Платонов наистина можеш да го пипнеш. Като летен вирус, няма отърване от него.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
dafna
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 31, 2005
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 23 Юли 2007 19:46:39 » Книга на лятото Отговори с цитат върни се горе

Миналогодишното ми "откритие" за лятото бяха двата тома избрани съчинение на Греъм Грийн - невероятно тънък психолог, разказва уж небрежно, но накрая се чудиш как от обикновен сюжет прави сензация.
Но тази година летен фаворит ми е Цвайг с "Нетърпеливо сърце", преиздадена наскоро в поредицата "Модерна проза".
Ако търсите предизвикателствата на добре познатите автори, отбийте се при тях! Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com