Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 862
ХуЛитери: 2
Всичко: 864

Онлайн сега:
:: AGRESIVE
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс: А така!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Моля, гласувайте за това произведение

5
30%
 30%  [ 4 ]
4
23%
 23%  [ 3 ]
3
15%
 15%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
30%
 30%  [ 4 ]
Всичко гласували : 13


Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 13 Мар 2007 21:02:02 » Конкурс: А така! Отговори с цитат върни се горе

22-ри март. Първа пролет. Струва ми се подходящ ден да започна нов живот. Нов life style, както е модерно да се казва. На петия етаж съм, доста над земята, но настроенито ми е доста земно, та даже и подземно. Но днес е хубав ден - птички, цветя, зеленина, слънце. Aбе, въобще пролет отвсякъде. По - подходящ ден за промяна едва ли ще настъпи скоро, така че е време да се захващам за работа. А пък и лятото идва, а тия излишни килца ми тежат, та даже на душата ми тежат.
Иииии започвам. Едно, две, три... коремна преса, след коремна преса. Съсредоточена и надъхана. Предчувствам крайния резултат и задоволството ми, а и не само моето, при гледката на гладкия ми и стегнат корем. Мирисът на море нахлува през ноздрите ми и...

-А така! А така! А така...

Нечовешки женски глас пронизва тишината на моето спокойствие. Клякам и ставам.“А така!” Клякам и ставам. “ А така!” Клякам. “А така!” Ставам. “А така!” Клякам. “А така!” Ставам. “А така!”
Това момиче няма ли да млъкне?! Гласът й всяка сутрин озвучава квартала с позната на всички фраза. Но, точно днес имам чувството, че е най-силен и гръмогласен. То момичето не е виновно. Зад блока ни има дом за умствено изостанали деца. И някои от тях повтарят често едни и същи фрази в продължение на достатъчно дълго време, че да започнеш и ти да си ги повтаряш след това. Знам, че това възлицание “А така!” не е насочено към никой, а още по-малко към мен. Момичето сигурно го е чуло някъде и поради някаква неизвестна за мен причина го е запомнило доста добре, та даже се упражнява, за да не го забрави.
Повдигам крак. “А така!” Свалям крак. “А така!” Повдигам. “А така!” Свалям. “А така!” Опитвам се да си внуша, че това звучно “А така!” не се отнася до мен. Но, точно днес ми е много трудно да мисля обратното. Не стига, че се опитвам да променя живота си, ами на всичкото отгоре трябва да се боря усилено, за да не слушам този побъркващ глас. Оказва се доста трудна задача.

-А така!А така!А така...

Е, няма пък да е така! Няма да стане! Никога не съм слушала никой, никога не съм приемала съвети. Инатът ми се е прославил даже и в съседната махала. Така че, няма да слушам и този път. Щом трябва да е така, няма да го правя. Веднага спирам с упражненията. Пускам телевизора и се просвам върху дивана. Явно и днес не можах да променя живота си, нито да се преборя с килограмите, но поне няма да се боря с този налудничав глас. И ето, той като че ли замира и вече не го чувам толкова ясно. Но, лежейки пред телевизора започвам да си повтарям на ум “А така! А така!” и да размишлявам над екзистенциалния въпрос, от къде ли е чуло това момиче тази кратка, но убийствена за моя нов life style фраза.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
pencho_zaeka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 14, 2005
Мнения: 176
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Мар 2007 23:14:10 » Отговори с цитат върни се горе

Въобще не ме изби на смях, но нещо в това писание ме разчувства, та затова - 5!

_________________
Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
boevgeni
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 18, 2007
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 18 Мар 2007 12:07:48 » Отговори с цитат върни се горе

Mnogo interesno.Kakvo ne6to e jivota.pozdravleniq.5
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com