Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 694
ХуЛитери: 1
Всичко: 695

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - ПОДКРЕПА ЗА МЕДИЦИТЕ НИ В ЛИБИЯ
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 09:40:44 » Отговори с цитат върни се горе

petkraski написа:
copie написа:
petkraski написа:
Апатията ни убива нас. Повече твърдост и мдостойнство - това ни трябва! Цяло НАТО и ЕС стоят зад нас, какво им се гънем на ония либийци!

я, да чуем как повече твърдост и достойнство? предполага се, че имаш идеи, щом си така войнствено настроен?аз, признавам, нямам. освен оная по-горе. за асиметрична реакция.
друг вариант - да им метнем някоя бомба? баси Sad
онзи тип има вътрешно-политически проблеми със съперничащи кланове. е, намери му цаката "звездата на Африка" Sad
(изобщо не смея да се надявам на помилване)

Никой не говори за война. Става дума за по-умела дипломация, която се основава на изконния принцип за тоягата и моркова. Нашата сила в момента е, че сме членове на мощна международна общност, която се солидаризира с нас. С нейна помощ трябва да наложим нашето виждане. Лошото при всички варианти е, че медиците могат да отидат курбан, както по либийското законодателство, така и на пук. Сложен е въпросът, но той трябва да се решава от принципни позиции, с достойнство, не на парче и с превит гръбнак. Ако ние губим, трябва да покажем на либийците, че те имат повече за губене. А ако спечелим, те също ще имат полза от успеха ни. Това е то политиката. Архи проблемът на нашата политическа класа е, че не е от класа и не следва ясна национална доктрина. Трябва най-сетне да осъзнаем, че влизането ни в ЕС не означава разтваряне в мега-общността, отказване от българското, раболепничене, слугуване и пр. Напротив. Това е яростна и достойна борба за отстояване на нашите интереси. В този смисъл пледирах за повече твърдост. Но кой ще ме чуе мене. Кой ни чува нас. Чува се само мляскането от голямата лапачка - горе.

БАШ ПОЛИТИК

И новият пастир на паството
по стария закон е вещ -
тук, за да си тежиш на мястото,
ще трябва да се оядеш!


Няма да ти е приятно, но ще ти го кажа: очевидно "мляскането от голямата лапачка горе" е нещо като идеал Sad Каква лапачка тук, в драмата с нашите сестри?? Хайде, някак се опитай да излезеш от схемата на "тъпите политици" и "умните избиратели". Тези избиратели избраха тези политици. И жертвите на Онзи Малоумник не са жертви на нашите политици, каквото и да се говори.
Аз пък съм за асиметрична реакция, защото симетричните са за цивилизования свят.
И млъквам. А ти размишлявай. Най-лесно е да се говори, когато нямаш никаква отговорност. По който и да е въпрос.

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 10:11:38 » Отговори с цитат върни се горе

Копи, споделям мнение, надявам се, не ми отнемаш правото да правя това, пък било то и по асиметрични подбуди. Любовта ти към политическата класа ми е чужда. Проблемът е сложен, но погледнат през призмата на Кисинджър, Хънтингтън, Хаусхофер и прочее, може да добие малко по-голяма яснота. Ако поразсъждаваш неинерционно, убеден съм, ще стигнеш до някой извод. Това е и целта на дискусията. Лапачката я има - факт. Това е икономическия интерес. Нефта. Корупцията. Ограбването на фондовете... Политическото винаги е свързано с икономическото. Що се отнася до последните думи на коментара ти, според мен с изявяването на позиция, всеки поема и своята отговорност. Фактът, че съм повдигнал тази тема показва, че тя не ми е безразлична и съм готов да поема атаки всякакви. Благодаря. Но не това е смисълът на рубриката, мисля.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: petkraski на 21 Дек 2006 10:24:05 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 10:21:10 » Отговори с цитат върни се горе

petkraski написа:
Копи, споделям мнение, надявам се, не ми отнемаш правото да правя това, пък било то и по асиметрични подбуди. Любовта ти към политическата класа ми е чужда. Проблемът е сложен, но погледнат през призмата на Кисинджър, Хънтингтън, Хаусхофер и прочее, може да добие малко по-голяма яснота. Ако поразсъждаваш неинерционно, убеден съм, ще стигнеш до някой извод. Това е и целта на дискусията. А с изявяването на позиция, всеки поема и своята отговорност. Фактът, че съм повдигнал тази тема показва, че тя не ми е безразлична и съм готов да поема атаки всякакви. Благодаря. Но не това е смисъла на рубриката, мисля.


Думи, думи, думи...
Може би е приятно да си ги пише човек. Но къде са тук жертвите...
Или - важно е ние да сме готини и умни??? Ще поразсъждавам, обещавам ти лично. Щом ТОВА е целта на дискусията Sad

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 10:27:07 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="copie"]
petkraski написа:


Думи, думи, думи...
Може би е приятно да си ги пише човек. Но къде са тук жертвите...
Или - важно е ние да сме готини и умни??? Ще поразсъждавам, обещавам ти лично. Щом ТОВА е целта на дискусията Sad


Ясно. Очевидно личната нападка става целта и на ТАЗИ дискусия. Съжалявам, Копи, ще ти кажа нещо, което няма да ти хареса. Това, което направи не беше много умно. Ако имаш някакви тежнения, пиши ми на лична да се разберем. Тук ми се ще да изразим солидарност и подкрепа.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 10:47:21 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="petkraski"]
copie написа:
petkraski написа:


Думи, думи, думи...
Може би е приятно да си ги пише човек. Но къде са тук жертвите...
Или - важно е ние да сме готини и умни??? Ще поразсъждавам, обещавам ти лично. Щом ТОВА е целта на дискусията Sad


Ясно. Очевидно личната нападка става целта на ТАЗИ дискусия. Съжалявам, Копи. Това, което направи не беше много умно. Ако имаш някакви тежнения, пиши ми на лична да се разберем. Тук ми се ще да изразим солидарност и подкрепа.


Изобщо не виждам за каква ЛИЧНА нападка говориш. Да, чужди са ми ураджийски изяви - твои или на когото и да било. "Дайте да дадем!" - добре, но какво, как? И са ми чужди също всякакви обобщения от типа - "те са лошите, а ние сме добрите" (в случая за т. нар. политическа класа). С публицистичния патос от този вид съм скъсала преди десетина години, съзнателно - поради пълната му импотентност.
По подобен ураджийски начин се изявяват Сл. Тр. и други "шамани", и какво? Хората и тук, и по улиците коментират - "това казаха учените!" Да, но защо го казаха? Защото бяха потърсени от България! да го кажат. И всеки, който говори от името на някаква европейска, американска или световна институция по въпроса за гаврата с медиците ни, е помолен от България! да го стори. Справедливостта изисква да се каже.
Просто не понасям приказки на "ангро", както казваше дядо ми.
Подкрепа и солидарност - да! Комплексарски изяви - съжалявам Sad

_________________
Да изковем от минусите плюсове!

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: copie на 21 Дек 2006 11:08:21 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 10:58:26 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="copie"][quote="petkraski"][quote="copie"]
petkraski написа:

Изобщо не виждам за каква ЛИЧНА нападка говориш. Мен просто са ми чужди ураджийски изяви - твои или на когото и да било. "Дайте да дадем!" - добре, но какво, как? И са ми чужди също всякакви обобщения от типа - "те са лошите, а ние сме добрите" (в случая за т. нар. политическа класа). С публицистичния патос от този вид съм скъсала преди десетина години.
По подобен ураджийски начин се изявяват Сл. Тр. и други "шамани", и какво? Хората и тук, във форума, коментират - "това казаха учените!" Да, но защо го казаха? Защото бяха потърсени от България! да го кажат. И всеки, който говори от името на някаква европейска, американска или световна институция по въпроса за гаврата с медиците ни, е помолен от България! да го стори. Справедливостта изисква да се каже.
Просто не понасям приказки на "ангро", както казваше дядо ми.
Подкрепа и солидарност - да! Комплексарски изяви - съжалявам Sad

Това да имаш мнение и да го заявиш е нещо нормално. Мълчанието е мъдростта на глупака. Не ми се иска тази важна тема да се превърне в престрелки на ниско равнище - кой бил комлексар и пр. По тази логика излиза, че писането е занятие за комлексари. Ти защо пишеш? Остави това, не му е мястото тука. Да не разводняваме темата с алабалистики.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 11:31:43 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="petkraski"][quote="copie"][quote="petkraski"]
copie написа:
petkraski написа:

Изобщо не виждам за каква ЛИЧНА нападка говориш. Мен просто са ми чужди ураджийски изяви - твои или на когото и да било. "Дайте да дадем!" - добре, но какво, как? И са ми чужди също всякакви обобщения от типа - "те са лошите, а ние сме добрите" (в случая за т. нар. политическа класа). С публицистичния патос от този вид съм скъсала преди десетина години.
По подобен ураджийски начин се изявяват Сл. Тр. и други "шамани", и какво? Хората и тук, във форума, коментират - "това казаха учените!" Да, но защо го казаха? Защото бяха потърсени от България! да го кажат. И всеки, който говори от името на някаква европейска, американска или световна институция по въпроса за гаврата с медиците ни, е помолен от България! да го стори. Справедливостта изисква да се каже.
Просто не понасям приказки на "ангро", както казваше дядо ми.
Подкрепа и солидарност - да! Комплексарски изяви - съжалявам Sad

Това да имаш мнение и да го заявиш е нещо нормално. Мълчанието е мъдростта на глупака. Не ми се иска тази важна тема да се превърне в престрелки на ниско равнище - кой бил комлексар и пр. По тази логика излиза, че писането е занятие за комлексари. Ти защо пишеш? Остави това, не му е мястото тука. Да не разводняваме темата с алабалистики.


"Ще поделяме световния геврек -
ха познайте кой ще духа супата?
Пак сме ние, българите, мой човек -
падна ни се на геврека дупката! "
- това, слава Богу, не съм го писала аз Sad Хайде да започнем да се отнасяме по различен начин със себе си, а? Ако сами не се уважаваме, защо друг трябва да ни уважава?

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:00:12 » Отговори с цитат върни се горе

Но те провокира, нали? Това е и същността на сатирата. За жалост, през 20-ти век постоянно ни се пада на геврека дупката. Ако можеш, опровергай ме, Копи. А ураджийският ти патос е забележителен, наистина. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zhgmuts
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 02, 2006
Мнения: 152

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:17:51 » Отговори с цитат върни се горе

Копи, що се ядеш? Чак ме събуди. Става дума за живота на българки, а не за личните ти предпочитания и вражди в сайта. Чест имай. М.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:26:13 » Отговори с цитат върни се горе

petkraski написа:
Но те провокира, нали? Това е и същността на сатирата. За жалост, пред 20-ти век постоянно ни се пада на геврека дупката. Ако можеш, опровергай ме.

Провокира ме... да ти кажа колко това е непродуктивно -непрекъснато да се оплакваме и да се самоунижаваме.
И още: в т. нар. национална катастрофа, за каквато българите смятаме Междусъюзническата война, всъщност България придобива нови 15 000 кв. км и излаз на второ море (Бяло море), а победителката Сърбия остава по-малка и без излаз на море. Има и други такива "дупки" през миналия век , а има и истински дупки...
Но днес причини да се самоунижаваме съвсем не виждам!
С това аз приключвам участието си в дебата.
За финал си пожелавам: Справедливост за медиците ни! И самочувствие за българите от 21 век!

_________________
Да изковем от минусите плюсове!

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: copie на 21 Дек 2006 12:39:21 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:32:22 » Отговори с цитат върни се горе

zhgmuts написа:
Копи, що се ядеш? Чак ме събуди. Става дума за живота на българки, а не за личните ти предпочитания и вражди в сайта. Чест имай. М.


Не се ям, жмуци. Нямам вражди в сайта и извън него. Но ако излезеш с още един ник, обещавам ти да не общувам с вас повече Smile

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zhgmuts
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 02, 2006
Мнения: 152

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:46:05 » Отговори с цитат върни се горе

copie написа:
zhgmuts написа:
Копи, що се ядеш? Чак ме събуди. Става дума за живота на българки, а не за личните ти предпочитания и вражди в сайта. Чест имай. М.


Не се ям, жмуци. Нямам вражди в сайта и извън него. Но ако излезеш с още един ник, обещавам ти да не общувам с вас повече Smile


Ша та изям, палачинке! Без конфитюр биля ша та изям! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:50:47 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="copie"]
petkraski написа:

Провокира ме... да ти кажа колко това е непродуктивно -непрекъснато да се оплакваме и да се самоунижаваме.
И още: в т. нар. национална катастрофа, за каквато българите смятаме Междусъюзническата война, всъщност България придобива нови 15 000 кв. км и излаз на второ море (Бяло море), а победителката Сърбия остава по-малка и без излаз на море. Има и други такива "дупки" през миналия век , а има и истински дупки...
Но днес причини да се самоунижаваме съвсем не виждам!
С това аз приключвам участието си в дебата.
За финал си пожелавам: Справедливост за медиците ни! И самочувствие за българите от 21 век!

Разумно решение, предвид обстоятелствата. Критиката в сатирата не е самоунижаване, Копи. Не обезсмисляй сатиричното. А исторческите ти аргументи не ме убедиха в правотата ти. Бих ти отговорил пространно, но нали целта не е да се правим на умници? Smile Подкрепям финалната част на коментара ти безрезервно.
Без лоши чувства: ПЕТКРАСКИ
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vesi_lina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 09, 2005
Мнения: 114

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 13:22:37 » Отговори с цитат върни се горе

Боже,Господи!
Коледа идва...Дай милост на невинните!
............................................................
Прости и на "великите!"
Смили се и над тях,объркали са се.Използвайки темата...Вместо да помълчат и да се помолят, са решили пак да си мерят..."величията!"
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 13:23:54 » Отговори с цитат върни се горе

vesi_lina написа:
Боже,Господи!
Коледа идва...Дай милост на невинните!
............................................................
Прости и на "великите!"
Смили се и над тях,объркали са се.Използвайки темата...Вместо да помълчат и да се помолят, са решили пак да си мерят..."величията!"

Именно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com