Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 796
ХуЛитери: 4
Всичко: 800

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian
:: durak

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - ЗА СЪДБАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ В ЛИБИЯ
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
mojsei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 24, 2004
Мнения: 136
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Дек 2005 14:14:21 » Писмо на Силвия Вартан Отговори с цитат върни се горе

Силвия Вартан е изпратила писмо до българските медицински сестри в Либия, осъдени на смърт, в което ги уверява, че се полагат усилия да бъде мобилизирана световната общественост в тяхна защита и че светът не ги е забравил.


В тази връзка изразявам увереността, че поетите и писателите от сайтовете за нова художествена литература намират своето място за отстояване на правото за достоен живот чрез премахване на недостойните му условия, в това число и мизерията, и насилието...
Валери
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Selianin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 29, 2004
Мнения: 15
Място: Девня

МнениеВъведено на: 13 Дек 2005 19:34:39 » Благодарност към Mojsei Отговори с цитат върни се горе

Трогнат съм от Вашата отзивчивост!
Явно темата не допада и не трепти в чувствителните души на колежките и колегите Хулитери. Какво да се прави?
След разгрома на Априлското въстание чуждестранни журналисти и общественици с перо и талант са трогнали световното обществено мнение и са предизвикали съчувствие към онеправдания български народ. Днес чужди лекари, творци, журналисти, политици, държавници и т.н., МАКАР И В ПОСЛЕДНИЯ МОМЕНТ, се включват в защита на нашите нещастни медицински сестри осъдени на смърт от необективния либийски съд. Днес виждаме, че с малки изключения,
положението в България е спокойно... Стягаме се за Коледа и Нова година... Пишем разни излияния според своите виждания, преживявания, капризи, прищевки, морал и т.н...
Няма го сърцето, няма я човешката отзивчивост, няма я прословутата българска солидарност... Уви! Уви!... У - у - у - в - в - в- ИИИИИИИИ...!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mojsei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 24, 2004
Мнения: 136
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Дек 2005 23:31:25 » Чакай бе, брато! Отговори с цитат върни се горе

Първо, добре дошъл! От кога те чакам? Ама и на теб човек трябва да ти обяснява...Готов си пак да сгрешиш! Недей така бе, човек! Погледни фактите и ще видиш, че ти си първият, който повдигна въпроса, а аз само те подкрепих...Заслугата ти не може да бъде отнета. И ти си първият не само в Сайта, не само в страната, но и в света - ти надигна глас като гражданин и това е важното. Имаш правото да се гордееш...Така е! Но работата сега започва... Не е коректно да обвиняваме другите...Постепенно ще се получи широка подкрепа...Хайде сега, като се появи, заеми си заклуженото място. Ето, днес Президентът Първанов обяви българската инициатива за решаване на въпроса с лечението на заразените деца в Либия и смегчи политическата грешка, допусната преди, когато бе отказано да се плати...Човечеството ще трябва да плати! Какво? Собствената си мерзост, защото причините за това нещо са по-дълбоки...
Та такива работи, Селянин! Сега е важно да се следят инициативите на отделни институции, държави и граждани, за да ги отразяваме тук...Помагай! И запомни - ти си първият! Ти даде инициативата! Така е, но повечето, какво говоря, всички ще подкрепят инициативата...Аз само те подкрепих...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
mojsei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 24, 2004
Мнения: 136
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Дек 2005 12:20:52 » Пробив по казуса "Либия" Отговори с цитат върни се горе

Сериозен пробив в преговорите с родителите на заразените със СПИН деца в Либия бе постигнат на среща между представители на нашата неправителствена организация Гражданско сдружение за насърчаване на двустранните отношения с Джамахирията и Асоциацията на родителите на болните деца.

Сигнал за това даде шефът на асоциацията Идрис Лага, който определи разговорите в Триполи като "образцова стъпка в правилната посока за прекратяване на бедствието". Лага допълни, че срещата е "първата официална стъпка в правилна посока". Като представители на Гражданското сдружение в либийската столица отидоха кметът на Пловдив Иван Чомаков и шефът на БТА Максим Минчев.

Междувременно електронният сайт "Ал Манара" съобщи, че на 18 декември предстои втора среща между двете организации, която трябва да намери генерално решение на случая с болните деца в Бенгази. Агенцията се позовава на Салех Абдул Салям Салех Абдесалам, изпълнителен директор на Международната фондация за благотворителност "Кадафи".

"По време на разговора двете делегации стигнаха до убеждението, че най-положителното и приемливо решение е това, гарантиращо на първо място интереса на децата по справедлив и окончателен начин", съобщи Лага. На срещата е присъствал посланикът на Еврокомисията в Триполи Марк Пиерини, което се приемало като добър знак от ЕС.
"2006 година ще бъде решаваща за благоприятния изход от делото в Либия", бе коментарът на президента Георги Първанов от Дъблин, където е на посещение. Върховният съд трябва да се произнесе за съдбата на петте осъдени на смърт български медици в края на януари. Първанов определи създаденият контакт между двете граждански организации като ползотворен в усилията за създаване на международен фонд за подпомагане на заразените деца и техните семейства. "Този фонд ще има и много силно застъпена европейска част, но едва ли ще се затвори само в рамките на Европа", допълни Първанов. Ирландия също е обещала съдействие чрез фонда.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Selianin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 29, 2004
Мнения: 15
Място: Девня

МнениеВъведено на: 14 Дек 2005 21:01:08 » Да защитим българските заложнички в Либия1 Отговори с цитат върни се горе

Драги Моисей,
Ти си по-опитен в контактите, в ситуациите и изобщо... Дай да обменим мнения, предложения и съображения по въпроса с какво можем да помогнем за защитата на петте наши невинни, но осъдени на смърт в Либия, медицински сестри.
Като първа моя стъпка, аз смятам да направя опит да изпратя чрез каналите на Интернет целия текст на моя "литературен" (по-скоро човешки) опит да трогна много българи, политици, държавници, творци и т.н.
За колегите от Хулите, които не са прочели моя материал, си позволявам да го публикувам и тук. Дано да имаме повече последователи в нашия сайт, пък и в другите литературни сайтове.

...........................................................................................................

Писмо до моите пет дъщери – смъртнички

Адрес:
Либия, Затвора “Джудейда”. Осъдените на смърт пет български
медицински сестри.
Копие: Българския народ.
Копие: Българските управници.
Копие: Цялото човечество.

Чеда мои!
Пиша ви аз -
вашата майка
България!
Ден и нощ
от мъка
по вас
се късам,
рева
и вия…
че
с либийски
смъртен
гердан
сте
на шия.

Седем
години
поругани
в либийски
зандани!!!...
Седем
години
далеч
от мен,
вашата
майка -
Родина!
Там -
в таз
омразна
и пуста,
жестока
чужбина!…
Кося се
що вас
съм създала
и що
съм
аз
се родила!
Искам,
но нямам
сила,
да си
ви върна
мои
мили!
Няма
как
да ви дам
спасение
или
закрила,
щото
цяла
съм вече
прогнила.
Про-гни-ла!…

Държави
приятелски
имам
аз
много…
… (на книга)…
В НАТО
членувам
и за Европа
все
се надувам,
надувам…
Разбрах:
хаир
няма
от никой
и нищо!

Политиците ми
(цели
пет-най-сет!!!...
години)
съвсем бедни
в душите
и разчекнати
силно
в устите.

Прощавайте,
дъщери мои!
Държавници
нямам
да ви закрилят.
Дипломати
нямам
да ви помогнат.
Войска си нямам
да ви освободя.
Пари
си нямам
да ви откупя.
Сълзи
си нямам
да ви
.. изплача…
Сърце ми
едва тупа
и мъката
майчинска
трупа ли
трупа…

Дъщери
мои,
чаровни!
Знам,
че сте
невиновни.
Цял
свят
разбра,
че
вий сте
заложници
на коварни
и диви
безбожници.

Няма
правда!
Няма
истина!
Има
само
лъжа!
И
голяма,
подла,
световна
игра
с вашта
и мойта
черна
съдба.

Решила съм!
Твърдо!
Недостойно
аз
моя позор
ще измия!
Преди вас…
с трибагреника
на шия
ще се
обеся
и позорно
затрия!

1.12.2005
* С голяма надежда, че най-после ще се сложи край на либийската трагедия на осъдените на смърт ПЕТ БЪЛГАРСКИ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ И ЕДИН ПАЛЕСТИНСКИ ЛЕКАР, коварно обвинени в умишлено заразяване на над четиристотин либийски деца със СПИН. Свобода и живот за медиците и живителен въздух за Република България!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mojsei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 24, 2004
Мнения: 136
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Дек 2005 22:26:13 » До ХуЛиТе-р "Селянин" Отговори с цитат върни се горе

Здравей, Селянин!

С интерес се запознах с публикувания от теб текст. В случая, е важно това, че ти даваш воля на своите чувства по повдигнатия тук въпрос, които заслужават уважение и подкрепа. Тези чувства са изразени по начин, който не е съвсем безупречен, но едва ли пък тук му е мястото да правя литературен разбор. И все пак, нотките на конфронтация, си остават архаизъм, което го споделям с теб най-добронамерено.
Гражданската ти доблест не буди никакво съмнение, а и тезите, които застъпваш могат да получат своята защита.
Поздрав!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Selianin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 29, 2004
Мнения: 15
Място: Девня

МнениеВъведено на: 17 Дек 2005 21:13:18 » Свобода за петте български медицински сестри! Отговори с цитат върни се горе

Последното дело ще бъде на 25 декември 2005 год. Дано най-после ги видим свободни и невинни!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Гост






МнениеВъведено на: 01 Яну 2006 12:26:11 » Да споделим мисли по въпроса Отговори с цитат върни се горе

Здравей Селянин! ЧНГ!

Желанието ти да се направи тещо повече буди уважение. Това може да стане като продължим даправим необходимото, а то е да се поддържа темата, която окрихме тук. Няма да правим просветителска кампания. Писането, четенето, обмяната на позиции тук е онзи необхдим минимум, чрез който могат да се родят и други идеи. Събитията потвърдиха, че се на прав път и сайтът се превърна в един от центровете, който обединява хората около хуманността. Успех!
Selianin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 29, 2004
Мнения: 15
Място: Девня

МнениеВъведено на: 03 Яну 2006 13:29:47 » За съдбата на българските медицински сестри в Либия Отговори с цитат върни се горе

Гостенино, ЧНГ! Дано да е честита и за нашите български заложнички!
Хубаво е, че в сайта, освен нас - криещите се зад разни псевдоними, се намират и хора като теб, които изразяват чисто нормални, човешки мнения и позиции.
Съжалявам, че я няма моята първа мотострелкова рота, че го няма моят първи мотострелкови батальон, че го няма моят 29-ти мотострелкови полк от периода 1961-1963 година. Можехме да не стигнем чак до Либия, но до София - СИГУРНО!
Благодаря за включването ти, гостенино драги...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com