Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 2
Вчера: 1
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 573
ХуЛитери: 5
Всичко: 578

Онлайн сега:
:: nickyqouo
:: rosy88
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Помощ за добра кауза
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 16 Окт 2005 21:39:08 » Помощ за добра кауза Отговори с цитат върни се горе

Здравейте на всички! Обръщам се с една голяма и спешна молба към вас: Трябва да пиша анкета за съучениците ми от 8-12 клас свързана с училище.Тъй като има много различни мнения, а и тази група от деца е доста разнообразна (зубари,гъзари,интелигентни...и др.), бих искала да запитам и вас какви въпроси и отговори бихте включили. Темата на анкетата е всичко свързано с училище и се прави с цел да се разбере какви са желанията и предпочитанията на децата.Целим да коригираме, което е възможно така че да е приятно на всички времето споделено в училище...Очаквам вашите предложения с неограничен брой отговори по зададен въпрос.


п.с. Въпросите може да са от сорта на:

1. Обичате ли да ходите на училище?
а).....
б)...
...
2. Какво не обичате...и т.н


Въпросите са примерни и съм сигурна, че ще дадете много по-добри предложения.Очаквам вашата помощт, която ще е за една добра кауза!Благодаря предварително.

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 17 Окт 2005 16:33:41 » Отговори с цитат върни се горе

Може да се включи примерно следния въпрос:
"Колко учебни часа да има седмично и колко най-много в един ден?"
Ама дали някой ще се съобрази с мнението на учениците, е друг въпрос. (И той не е за анкетата. Wink )

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Lisica
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 28, 2004
Мнения: 35
Място: Русе

МнениеВъведено на: 17 Окт 2005 17:08:56 » Нещо по-така Отговори с цитат върни се горе

Виж сега, мило дете!
Smile
Кака ти като журналист с опит ти прави такова предложение:
ПРОВОКИРАЙ ги! Бъди Джей Лено, Опра Уинфри и Барбара Уолтърс в нашенски и ученически вариант. Аз ако съм ще задам следния въпрос: Днес си на 30 години за един ден, утре пак си си ти. Как ще си прекараш деня, какво е първото нещо, което ще направиш, какво в никакъв случай няма да правиш?

Гарантирам ти страхотно свежи отговори, ще падне и смях, ще има и сериозни отговори, че и шестица ще изкараш... Wink

Или пък....Днес си депутат за един ден? Какво правиш? Или пък - днес си Мис/ Мистър България за един ден - какво правиш? Или пък - днес си в тялото на майка си/ баща си за един ден - какво павиш, как се държиш с децата си и т.н..../това последното си го харесах от един филм - Шантав петък - ако не си го гледала - виж го - страхотна комедия е/

Може да комбинираш по малко от всичко, което ти написах....Пробвай, няма да сбъркаш... Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Lisica
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 28, 2004
Мнения: 35
Място: Русе

МнениеВъведено на: 17 Окт 2005 17:13:18 » Допълнение Отговори с цитат върни се горе

Темата била за училището...Добре де, въпрос тогава!

Днес си директор на училището за един ден, каква работа ще свършиш, кого ще назначиш, уволниш, какви учители ще търсиш, какви ученици ще порицаеш, накажеш....
И също - за подправка - Днес си невидим за един ден - какво ще направиш в училище?
Или...Днес си милионер за един ден- ще направиш ли нещо за училището и какво?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 17 Окт 2005 18:08:15 » Отговори с цитат върни се горе

Интересни предложения,но ние не целим да се разсмиваме, а да вършим работа...ако зададем въпроса "ако бяхте невидими какво ще направите" 100 % ще се ръсят простотии, но каква е ползата от тях? И моля към предложенията си добавяйте и отговори, защото това все пак е анкета,а не лексикон....при това анинимна с цел по-голяма достверност...

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
estela41
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 28, 2004
Мнения: 142
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Окт 2005 08:53:38 » давам предложения Отговори с цитат върни се горе

Първо искам да споделя опасенията си, че тази анкета е поредното занимание с цел оптимизиране на емоционалния фон. Тя едва ли ще доведе до някакви промени в училищния живот.

Бих поставила някои въпроси

1. Как си представям оптималния час?
а)задачите са поставени от предния час и аз вкъщи съм мислил
б)задачите се поставят в момента и аз мога да използвам общата си култура и натрупаните знания
в)задачите са от колеткивен тип и трябва да работим заедно
г)задачите са тестови и мога да налучквам отговорите дори и без да съм подготвен

2.Какъв да е учителят срещу мен?
а)учителят е много взискателен и държи на всички детайли, педантичен е, никога не ми се разминава, ако съм без домашно...
б)учителят е разбран човек, можеш винаги да го излъжеш, че имаш проблеми , или някакви други причини, за да си неподготвен
в)учителят има строго излъчване и постоянно усещам колко много не знам,, колко много съм под неговото ниво
г)учителят е авангарден, предпочита някакви нови подходи, постоянно ни поставя в неочаквани ситуации и аз понякога не знам какво да правя

3) Как да ми се поднасят знанията?
а)Учителят ни казва всичко, което той лично знае, и аз си го записвам
б)учителят ни кара сами да се подготвяме и после ни изпитва, за да види дали сме се справили
в)в час ни се дават самостоятелни задачи и се опитваме да намерим отговори
г)учителят ни кара да наизустяваме новите знания от текстове, които са сложно написани, но в момента са актуални

4)трябва ли към всички ученици да има едни и същи изисквания?
а)да трябва. нали сме по една програма
б)не ме интересува. за мен е важна оценката
в)мисля, че всеки е силен в своята област и претенциите на преподавателите ни комплексират, когато не сме в собствена орбита
г)мисля, че да оценяваш другите е много смешна идея

5) Какво ми е становището по избрания учебен материал
а)мисля, че е добре програмиран, дава широка обща култура
б)прекалено е. някои учители ни мислят за студенти
в)за какво ми е да уча нещо, което след две години ще забравя
г)трябва да се включват две равнища на преподаване и да се делят класовете на групи по интереси


Нямам време да пиша повече, защото, ако трябва да правя упражнения за влизане в агитката за най-добър педагог... Embarassed Crying or Very sad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 18 Окт 2005 21:47:30 » Отговори с цитат върни се горе

харесасха ми въпросите ти...бих се радвала ако намериш време да пуснеш още някои.... Wink

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com