Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 435
ХуЛитери: 2
Всичко: 437

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: hunterszone

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Урок по раздвижване на мозъка!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
TEOTEO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 23, 2004
Мнения: 54

МнениеВъведено на: 13 Юни 2005 17:12:11 » Отговори с цитат върни се горе

roni_16_f_sf написа:
Smile

i az vladea english no ne 4ak tolkova dobre kato teb Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 13 Юни 2005 17:46:09 » Отговори с цитат върни се горе

ehehe еми да караме на Френски тогава Laughing Razz Wink

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
daik
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 07, 2003
Мнения: 268
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Юни 2005 19:04:31 » Re: Урок по раздвижване на мозъка! Отговори с цитат върни се горе

roni_16_f_sf написа:
Животните ядат и хората го правят..

понякога с прибори Smile
roni_16_f_sf написа:
Животните спят,хората също.

някои хора цял живот
roni_16_f_sf написа:
Животните се защитават,ние също.

и се самоубиваме
roni_16_f_sf написа:
Животните правят секс,но и ние също.

във всички дупчици
roni_16_f_sf написа:
И животните и ние имаме деца и домове.

и се събираме край огъня да си говорим
Ако животно се пореже ще му потече кръв,при нас също е така.[/quote]
режа една амеба ...няма кръв
камъка тежи и ние също
и атома също
и...
значи сме вещество
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 14 Юни 2005 12:05:00 » Отговори с цитат върни се горе

Не може само с една прилика между атом и човек да правиш заклучението,че сме вещества.Аз доказах колко много прилики има между животните и хората..Ти да не си рязал амеба,че да знаеш дали ще потече кръв?И изобщо наясно ли си с биологията,защото амебата не е животно....?А и кой яде амеби? Razz

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
TEOTEO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 23, 2004
Мнения: 54

МнениеВъведено на: 14 Юни 2005 19:35:24 » Отговори с цитат върни се горе

roni_16_f_sf написа:
ehehe еми да караме на Френски тогава Laughing Razz Wink

Sega nau4avam 4e i s frenskiat ezik si na ti!! Laughing Ta ti si golqm poliglot Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 14 Юни 2005 22:49:02 » Отговори с цитат върни се горе

Smile) Голяма си ми скица..По-добре обаче тея разговори да ги обсъждаме на маилаSmile) Wink

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
bebe_eli
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2004
Мнения: 110
Място: в собствените си мечти

МнениеВъведено на: 29 Авг 2005 19:39:53 » :) Отговори с цитат върни се горе

честно казано без мръвчици не можем и това си е
тези дето разправят за пречистващото действие на постите са в повечето случаи попрекалили с папкането и им е станало тежко да си носят килограмите

"вегатарянците" излизат много често с довода за здравето - то честно казано зависи от движението(спорт разходки фитнес) и ако ще само трева да ядеш пак може да си зле и с кг. и със здравето ако не се пораздвижиш
а колкото до душата ако животните имат то и всички тревички са одухотворени и в общи линии правят каквото и животните само че по - бавно, но на никой не му е жал да кльцне главата на някоя зелка нали?

пък и никой Лама не може да ме убеди че организмът ми ще се справя по - добре на фотосинтеза просто хората сме устроени така - ядем плодове и зеленчуци , но си хапваме и месо и нищо чудно - от него си набавяме вещества които в растение и с лупа не можеш намери
това се казва разнообразна и пълноценна храна

природосъобразен живот значи да живееш до колкото е възможно в хармония с природата - да се стремим да поправим каквото сме"потрошили" да пречистим водата и въздуха си, да залесяваме.......а не да не да се обречем на бавна смърт от липса на качествена храна
колкото и да не им се иска на вегетарианците ,лишен от естествената си храна организмът загива

_________________
ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ СА УСМИВКИТЕ И СЪЛЗИТЕ
bebe
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 29 Авг 2005 20:40:57 » Отговори с цитат върни се горе

не съм съгласна,че растенията правят същите неща като животните...И не мисля,че живота на вегетарианеца е много по-различен от този на месоядните....въпрос на предпочитания....и на нагласа е според мен..

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
ermand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 29, 2005
Мнения: 8

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2005 13:08:12 » Отговори с цитат върни се горе

Извинявай, но това не е логика.
Човек се различава съществено от животните.
Човек мисли.
Човек чувства.
При животните имаме първосигнални реакции.
Животните нямат душа.
Съвкупността от всеки вид има обща душа.
Разбираш ли? Трилиони комари или хиляди слонове. Те не са индивидуални.
Една душа е нещо огромно. Тя дори в един човек не може да се побере, затова се вселява в няколко. Прави си сметка тогава колко по висш спрямо животните е човек и колко по низш, спрямо душата.
А относно вегетарианството - Учените признаха: човек е устроен да се храни с растителна храна; животинската храна е вредна; всички необходими за организма вещества се съдържат в растенията (това разруши мита за аминокиселините); има Творец. Ако не вярвате поровете малко в Нет-а и ще видите.

_________________
[змей-горянин]
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2005 16:06:08 » Отговори с цитат върни се горе

Ти ЗА убиването на животните ли си?

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
ermand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 29, 2005
Мнения: 8

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2005 18:54:59 » Отговори с цитат върни се горе

Не се ли усети, че темата ти е не за този раздел?
Не, не съм.
Аз съм за назоваване на нещата с правилните им имена.
Останах с впечатление, че се опитваш да извисиш твърде много животните. Е, те са все пак животни.
Можеш ли да си обелиш два лафа или да заплачеш на рамото на някой булдог.
Или да рецитираш поезия на шимпанзе?
Те са едни много малки деца, в сравнение с хората.
Обичам животните и се стремя да не ги убивам, но какво биха ти допринесли те, което един човек не би могъл?

_________________
[змей-горянин]
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2005 21:24:20 » Отговори с цитат върни се горе

Абе то зависи от човека.В днешно време има толкова отвратителни хора, че аз лично предпочитам да си гушна някое животинче и да си му споделя болката на него.Поне ще знам, че няма да ме предаде...НО всяко нещо си е твърде индивидуално и зависи от гледната точка...Аз не извисявам нито хората, нито животните.

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2005 21:25:49 » Отговори с цитат върни се горе

ermand написа:
Извинявай, но това не е логика.
Човек се различава съществено от животните.
Човек мисли.
Човек чувства.
При животните имаме първосигнални реакции.
Животните нямат душа.
Съвкупността от всеки вид има обща душа.
Разбираш ли? Трилиони комари или хиляди слонове. Те не са индивидуални.
Една душа е нещо огромно. Тя дори в един човек не може да се побере, затова се вселява в няколко. Прави си сметка тогава колко по висш спрямо животните е човек и колко по низш, спрямо душата.
Има Творец. Ако не вярвате поровете малко в Нет-а и ще видите.


Аз смятам че по отношение на различията ни от животните се заблуждаваш! Животните и страдат, и обичат, и ревнуват, и хитруват, и воюват, и разговарят доколкото могат или доколкото им е необходимо... Различията между човека и животните са само количествени, но не и качествени; или ако са и качествени, то се дължи на количествените изменения, които в крайна сметка са се превърнали в качествени. Но това, че сме произлезли от животните в резултат на еволюцията, а не сме създадени такива каквито сме от някакъв "творец", е истина, която не подлежи на съмнение!
Що се отнася до душата, също не знам да има доказателства за съществуването й. Всичко което съм чел за нея - какво представлява, къде се намира, кога и откъде излиза, къде отива, колко тежи и пр. и пр. са фантасмагории.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
ermand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 29, 2005
Мнения: 8

МнениеВъведено на: 01 Окт 2005 23:36:30 » Отговори с цитат върни се горе

Приятел, чети повече!!!
Човек не е произлязъл от жиотните. Учените го доказаха.
Най-малко от маймуната.
С малки изключения, при повечето животни реакциите са първосигнални.
Да си чувал за големия руски учен Павлов?

Цитат:
Но това, че сме произлезли от животните в резултат на еволюцията, а не сме създадени такива каквито сме от някакъв "творец", е истина, която не подлежи на съмнение!


Докажи!!!

_________________
[змей-горянин]
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 02 Окт 2005 19:11:19 » Отговори с цитат върни се горе

ermand написа:
Приятел, чети повече!!!
Човек не е произлязъл от жиотните. Учените го доказаха.
Най-малко от маймуната.
С малки изключения, при повечето животни реакциите са първосигнални.
Да си чувал за големия руски учен Павлов?

Цитат:
Но това, че сме произлезли от животните в резултат на еволюцията, а не сме създадени такива каквито сме от някакъв "творец", е истина, която не подлежи на съмнение!


Докажи!!!


Защо аз да го доказвам? Дарвин прекрасно го е доказал преди повече от 150 години!

При това по неговото време археологията съвсем не е била развита както сега; сега вече съществуват много по-безспорни доказателства, открита е дори липсващата, последната брънка на веригата между животните и човека. Достатъчно е да се следи "Дискавъри".

Но и доказателствата, които Дарвин привежда, са необорими! Например това, че ембрионалното ни развитие повтаря историческото ни развитие! Само това е достатъчно доказателство за произхода ни: от животно, което е имало четири крайници и опашка, живеело е във водата, дишало е с хриле и пр. и пр.

"Доводите в тази книга /става въпрос за "Произход на видовете", б.м./ са в състояние да убедят всеки умен човек че схващането, че ние сме създадени веднъж завинаги такива, каквито сме, което беше и мое схващане, е погрешно!" - пише Дарвин.

И аз, който съм прочел тази книга, а тя е мирогледна книга и би трябвало да се прочете от всеки, съм напълно съгласен с Дарвин! Нещо повече - мисля, че който е запознат с теорията му и въпреки това още вярва че сме създадени веднъж завинаги такива, каквито сме, просто не е умен човек!

Виж това, че "Човекът не е произлязал от животните - учените го доказаха!" - наистина не го знам! Кои учени? Богословите ли? Астролозите ли? Какви доказателства привеждат? - наистина не съм чел такова твърдение, към което да си заслужава да се отнесеш сериозно!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com