Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 479
ХуЛитери: 4
Всичко: 483

Онлайн сега:
:: VladKo
:: pc_indi
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - За разделението на жанровете!?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
bebe_eli
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2004
Мнения: 110
Място: в собствените си мечти

МнениеВъведено на: 30 Авг 2005 08:05:51 » За разделението на жанровете!? Отговори с цитат върни се горе

Бих искала да попитам побликуващите хулитери, срещат ли трудности при избора на жанр в малкото каре "Раздел"?

Случвали ли ви се е да се зачудите за момент (а и за повече), кой от разделите да изберете за произведението си?
На мен винаги!Скомни са литературните ми възможности и пиша по-скоро за собствено удоволствие, но преди да пусна нещо тук винаги се чудя в кой раздел да го сложа.Не че няма избор, напротив, но все ми се иска да сложа поне два, за да придобие анонса към произведението по- цялостен вид.
Някои разкази, например биха стояли много добре и в раздел "Еротика", други във "Фантастика"...

Не е ли възможно да се направи лека корекция на "Добави ХуЛа" и там вместо едно да стоят вде карета "Раздел"?
В първото и по-главно де се избира между: Разказ, Поезия, Есета и пътеписи, Роман, Приказки,Преводи. Във второто да се прави един вид уточнение: Еротика, Фантастика, Произведение за деца, Хумор и сатира, Любовна лирика.

Мисля че така ще бъде по-рационално и за побликуващите и за търсещите подходящ текст за прочит.Ако е възможно да се направи, ще бъде много улесняващо и насочващо към предпочитания жанр.

Към кого от вас администратори да се обърна с това предложение - молба?
Ако имате отношение по въпроса и искате да споделите нещо, заповядайте!

_________________
ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ СА УСМИВКИТЕ И СЪЛЗИТЕ
bebe
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 30 Авг 2005 09:06:02 » Отговори с цитат върни се горе

При формирането на разделите умишлено се спряхме на ограничен брой по-общи раздели като спазвахме основните литературни родове и отделихме само най-популярните. Ако се задълбочим в това разделение, ще се получат десетки раздели, които много повече ще затрудняват. Само при поезията това разделение е доста богато (по критериите за форма и за съдържание) - освен любовна, има пейзажна, гражданска, философска лирика, също и доста голям набор източни и западни форми (хайку, танка, сонети и т.н.), има поеми, да не говорим, че има дори поезия в проза. Прозата е не по-малко разнообразна - разкази, повести, романи, публицистика, фейлетони, есета, има миниатюри, импресии и т.н. Сигурно ще изпусна много, ако почна да ги изреждам. Строго погледнато всеки един жанр си има своето определение, но колко от нас ги знаят? Дори и тогава ще има произведения, които ще клонят към два поджанра, а защо не и към повече. Ще трябва да напишем ръководство за определяне на раздела с пълното и точно определение на всеки. Обаче се питам колко от посетителите ще го прочетат? Практиката показва, че не се четат дори елементарните упътвания при пУбликуване на ново произведение, да не говорим за четене на Ориентира или, само си представи, няколко страници с обяснение кой раздел какъв е. Това май ще затрудни много повече.
Затова разделението е такова - Поезията си е поезия, като само Любовната лирика, която е най-масова, е изведена отделно. Няколко месеца след стартирането на сайта бяха добавени няколко раздела, за които се оказа, че има търсене - Фантастика, Хумор, Произведения за деца. И разбира се, раздела Други, където би трябвало да се поставя всичко, различно от това, което ясно е обособено. То дори тогава много стихотворения, за които си има раздел Поезия, се поставят там, въпреки че и аз не знам защо.
Та мисълта ми е, че това разделение е направено, за да е по-лесно, а не за затрудняване на потребителите. Който се интересува, много добре знае как се определя жанра на едно произведение.
Няма възможност да се направи избиране между два раздела - тогава ще настане такава каша, че не ми се мисли.
Ако се появи необходимост от нов раздел, предлагайте. Но наистина трябва да има такава необходимост.

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com