Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 855
ХуЛитери: 1
Всичко: 856

Онлайн сега:
:: Boryana

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Библиотека ''Графоман'' - Брой 2 - Идвааааа!!!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 06 Юни 2005 11:19:34 » Библиотека ''Графоман'' - Брой 2 - Идвааааа!!! Отговори с цитат върни се горе

“Графоманите са като децата – те нямат спирачки! Пазете ги!” – почти си измисли нов пътен знак графоманската колегия, докато правеше кръгчета по китните улички на брой ВТОРИ на списание Библиотека “Графоман”. Отбиваше се ту в тая пресечка, където някой грижливо и с финес беше подредил думичките в стройна градинка, ту в онази надзърташе, където бясно препускаха младите мисли на бъдещите класици, ту хихикаше като се засечаха на някое кръстовище с чувството за хумор на умело боравещи с него автори... Понякога забиваше спирачките и дъъъълго се любуваше на многообразието от талантливи графомани...

И тъй като, както е рекла едно време Голда Меир, “Не сме достатъчно велики, за да се правим на скромни”, сърце не ми дава да не се похваля, че втори брой вече е факт! Въпреки грубите манипулации от страна на някои младоженци (не се оглеждай, точно за теб говоря Razz ), избутахме и този брой, а и следващия готвим Smile С помощта на всички вас ще има още много, много други, както си е редно, за да си се пазим взаимно ние, графоманите Very Happy
Скоро ще имате щастливата възможност и вие да го държите в ръцете си и да го употребите по предначначение или предпочитания Wink

Хей, ти, скептичният, който питаш какво пък толкова имало вътре. Ами има! Разочаровахме вече и критиците Very Happy
Ето на, срещаме онзи ден един критик и той ни се подхилва. “Гледам” – вика – “една Библиотека “Графоман” и решавам да си я купя, та да видя на какво ниво са ни графоманите.” – вика и се усмихва. – “Чета, чета, тук графоман, там графоман, а бе това ли са ви графоманите, бе?” – вика и вече гледа строго. – “Много съм разочарован! Тъкмо мислих да ви напиша една разбиваща статия, а то – само сериозна литература сте набутали вътре.” Той продължава да гледа строго, ние се изчервяваме Embarassed . То кога ли се е видяло графоман да се изчервява, ама нали трябва да има елемент на неудобство... Все пак наум злорадствахме, че и този път критиците ще останат разочаровани Laughing Very Happy Laughing

И тъй като... да не се повтарям със скромността Smile... във Брой 2 ще намерите:

- как Via - един изключителен представител на “града на поетите” - тръгва “Пеш до земетръса”, служейки си само със “Звездна карта” и след множество приключение се озовава на страниците на “Графоман”. Когато човек се докосне до поезията, неизбежно става по-богат...
- как Donsky се е заразил с вируса на графоманията и какво е общото между него, Милн и Джером;
- защо Moka събира живота си в осем изречения и как с това предизвика обявяването на акция за събиране на бутилки;
- колко страшно може да стане, когато на едно място се съберат политика, риболов, футбол, литература и за капак – много любов. И всичко това, а и много още, само в едно създание – Dubrav!
- за силните предчувствия на dia_mia и къде точно е мястото на Швейк и Йосарян я тях;
- ще разберете защо правителството на Канада обяви “дивия козел” Краси Йорданов за персона нон грата за радост на многобройните му фенове (и най-вече фенки Smile) в България. Също така ще разберете как се отглежда чужд мъж... Wink
- какви ги твори всестранно развитата и престъпно млада талантливка hekuba

- в специалната рубрика “ТопГрафомани” ще се срещнете с главния секретар на СБП Христо Караславов, който много добре знае какво се случва “Когато Иван срещне Мария”, а и се справя чудесно с не малко други неща.

- и не на последно място: колко храбро понесе “охулването” си една Принцеса и дори не си загуби пантофката, да не говорим за еротичните нотки в гласа й... Laughing

Да не забравяме също, че първите графомани, намерили смелост да участват в конкурса за титлата “Графоман на месеца” и “Графоман на годината” ще бъдат изненадани от себе си, когато се намерят в този нов брой на Библиотека “Графоман”. А тези смелчаци не са никак малко и съвсем са си заслужили титлите.

Не можете да повярвате, че всичките тези съкровища могат да се съберат на едно място? Вярвайте, могат и повече Laughing Прекрасните картини на един хулитер правят имАнето още по-голямо! Но кой е той... ще откриете в самото списание!

Съвсем скоро ще можете да присъствате на първото публично излагане на Брой Втори! И не забравяйте да си го купите – вие може да сте следващите, за които многобройните читатели от цялата страна ще прочетат в него!

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Pord
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 05, 2004
Мнения: 268
Място: Във времето

МнениеВъведено на: 06 Юни 2005 13:36:39 » Отговори с цитат върни се горе

Защо това ми звучи познато?
Ами как защо? Дъртото си е дърто! Всичко, написано от Светла Стайкова, се отнася до брой 2 на "Графоман", а аз се сетих, че вече съм го чел на коректури.
Ми няма какво да се добави - трябва да се купи и чете.
Не си мислете, че забавянето бе случайно: майският бръмбар се излюпва като ларва през май, а захваща да лети и бръмчи през юни. И ние, търтеите от графоманската редколегия, гребахме ненаситно през целия май с яки лъжици мед от хулитерския кошер, за да избръмчим през юни с брой 2. И ето ги хулитерските ларви - увенчани с поетични лаври!
А иначе толкова мед се е насъбрал, че и брой 3 е готов, но ще излезе веднага, щом свърши брой 2.
Мъдрецът е казал: бръмча, следователно съществувам!
За мед - като за мед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ivanat
Гост





МнениеВъведено на: 06 Юни 2005 14:49:00 » Отговори с цитат върни се горе

Той Караславов, освен за Иван и Мария е написал и нещо много силно, дано сте вникнали в него.

Цитат:
БОГ ДА ПАЗИ ЮГА
Бог да пази юга с тези тесни,
малки улички и лигави песни,
които забравяш почти на мига.
Онзи юг със пробити подметки,
с груба наглост и надписани сметки,
с всички свади, започнати без злоба,
просто така, на шега.
Бог да пази юга.
Бог да пази юга с хитреците,
с политиците, взривени в колите,
с деца и преврати,
правени на бърза ръка.
И да го пази с Карин и Румяна,
с Марта, Моника, Мария, Джована,
които карат моряците да спят на брега.
Бог да пази юга
Бог да пази юга
Бог да пази юга с непукизма
на самовлюбеност, сходна с расизма,
от която понякога ти се ще
да го затрупа снега.
И да го пази от него самия,
от онзи навик да залива с помия
всички тези неюжни,
ненужни, според него, неюжни неща.
Бог да пази юга
Бог да пази юга.
Бог да пази юга, момиче,
ти, което мразиш, както обичаш
и се смееш както и плачеш –
просто така.
И защо да превръщаме в драма,
някаква си случайна измама –
нима не сме били винаги
просто деца на мига.
Та Бог пази юга,
та Бог пази юга.
Бог да пази юга.
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 06 Юни 2005 14:58:30 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, Б Smile Много ме радвате, че се сетихте именно за това Very Happy Аз имам и някои други любими, всъщност доста, но... който дойде на 10-ти, сам ще разбере Wink

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Гост






МнениеВъведено на: 08 Юни 2005 08:15:16 » Отговори с цитат върни се горе

BlackCat написа:
Благодаря, Б Smile Много ме радвате, че се сетихте именно за това Very Happy Аз имам и някои други любими, всъщност доста, но... който дойде на 10-ти, сам ще разбере Wink


За мен ще е чест сеньора. Както знаете 10.06 по това време ми е Happy hour:)
casablanka
Гост





МнениеВъведено на: 15 Юни 2005 19:23:01 » Отговори с цитат върни се горе

хайде, пращайте го към солените води Smile на попътен вятър!
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 15 Юни 2005 22:44:16 » Отговори с цитат върни се горе

Още утре го пращаме с първото корабче за Бургас Smile Нали ще му помогнете да акостира? Very Happy В този брой отново има силно бургаско присъствие. А да знаете само какво ще бъде в третия брой... Няма да издавам, любопитствайте Razz

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 17 Юни 2005 17:01:05 » Отговори с цитат върни се горе

Хайде да отразим и онези смелчаци, които взеха участие в конкурса на списанието и намериха място на страниците му.
Малко повече КЛИК Т У К
Smile

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com