Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 760
ХуЛитери: 0
Всичко: 760

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Облакът от страх
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Гласувайте за това произведение

5
66%
 66%  [ 2 ]
4
33%
 33%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 3


Автор Съобщение
Alkabala
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 75

МнениеВъведено на: 06 Май 2005 10:23:20 » Облакът от страх Отговори с цитат върни се горе

Облакът от страх

Имало едно време едно непослушно патенце, което никога не вървяло с другите патенца и мама Патка. То все се оглеждало встрани - ту помирисвало цветенцата, ту се гонело с пчеличките, ту си тананикало тихичко: "па-па-па". Един ден то се загледало в един мравуняк. Това е замъкът на мравките, където мравките носят зрънца и пръчици и от тях строят малки къщички за дечицата си. Докато се любувало на пъргавите мравки, майка му и братчетата му се отдалечили и когато то ги потърсило с поглед, видяло че вече ги няма. Патенцето се загубило. Изведнъж му станало страшно и то закрило главичката си с крилца. Така минало известно време и патето решило да погледне какво става край него. Открило очички и какво да види: край него на всички страни се простирал огромен облак. То попитало боязливо облака:
- Ти пък откъде се появи?
Облакът се ядосал, че патето му задава въпрос и отвърнал заядливо:
- То си е моя работа. Само ще ти кажа, че ще ходя с теб, докато не спреш да се страхуваш.
-Но как така - заплакало патенцето - аз се изгубих защото не послушах моята мама Патка и сега много ме е страх.
- Въобще не ме интересува - троснало се облачето.
Като чуло начумерените думи на облачето патенцето се изплашило още повече. И тогава облакът станал още по-голям и по-заядлив.
- Ха-ха-ха. Никога няма да можеш да се измъкнеш от мен. Ще те преследвам винаги. Ха-ха-ха....
На патенцето му се свило сърчицето и заплакало безутешно. Плакало, плакало цял ден и накрая се уморило и заспало. На следващия ден една капчица роса паднала на малкото му клюнче и го събудила. То било забравило къде е и колко е уплашено и се усмихнало на изгряващото слънце. Разтъркало очи и гледа: пред него се изправила една малка фея с вълшебната си пръчица. Патенцето се приближило и започнало да я разглежда с интерес. Изведнъж феята кихнала и започнала да мърмори бързо и задъхано:
-Пфу, най сетне те намерих, търся те цяла вечност.
Патенцето се слисало и не знаело какво да каже.
- Не, не, не се плаши пак, че отново ще дойде облакът от страх и ще те обгърне. Тогава пак няма да мога да те намеря.
- извикала феята.
Патенцето се поуспокоило и попитало:
- Но какво е това облак от страх?
- Ами не знаеш ли, той се появява винаги, когато много те е страх и ми пречи да видя къде си. Така не мога да те спася, когато си в беда и си се загубило.
- Аха - казало патенцето - значи си дошла да ме заведеш при моята мама.
- Да, щях да дойда и по-рано, но тебе все повече те беше страх и тогава облакът ставаше по-голям, докато накрая съвсем не можех да те видя. Добре че заспа и забрави да се страхуваш, та тогава най-сетне да изчезне облакът от страх.
Чак след тези думи на добрата фея патенцето се поуспокоило.
- Сега готово ли си да те заведа при мама Патка?
- Да - отвърнало радостно патенцето.
И феята влязла с патето в една локва наблизо, ударила с вълшебната си пръчица по водата и локвата политнала.
След като пристигнали при мама Патка тя целунала патето и преди да се сбогуват му заръчала:
- Друг път ако ти се случи да се загубиш, запомни едно: никога не се плаши, защото иначе няма как да те открия.
Патенцето кимнало в знак на съгласие и се сгушило в топлото тяло на майка си.
Феята се усмихнала:
- А сега трябва да вървя, че ме чакат и на други места.
После ударила с вълшебната си пръчица в един камък, бързо седнала на него и камъкът полетял към небето.


Автор: Д. Петрова
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
abc
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 14, 2004
Мнения: 86

МнениеВъведено на: 06 Май 2005 13:30:53 » Re: Облакът от страх Отговори с цитат върни се горе

Gledah animacionno filmche, koeto razkazva absoliutno sushtata istoriq, predi vreme - ti li si avtora na prikazkata, po koqto e suzdadeno?

_________________
ВИКОМТО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Гост






МнениеВъведено на: 10 Юни 2005 14:01:55 » Re: Облакът от страх Отговори с цитат върни се горе

Blagodaria za komplimenta, ja mi kazi kak se kazwa towa filmche i kade moga da si go nameria, zashtoto ili stawa duma za strahotno sawpadenie na material ot moeto nesaznawano i towa na niakoj drug ili waobrazenieto ti se e razwintilo sawsem? Wsashtnost moze bi stawa duma prosto za zawist, kolkoto i grubo da zwuchi. Istinata e che tazi prikazka ja napisah na edin dah, prochetoh ja na malkia si sin i toj ja izslusha. Shtom ja e izslushalo edno chetiri godishno dete - znachi ima osnowanie i hora kato tebe da dadat izraz na zawistta si tochno po tozi nachin. Otnowo blagodaria za komplimenta.
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com