Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 874
ХуЛитери: 4
Всичко: 878

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy
:: LioCasablanca
:: Lombardi

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Има ли обяснение явлението: Оценяваш...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 10:31:42 » Има ли обяснение явлението: Оценяваш... Отговори с цитат върни се горе

НО НЕ КОМЕНТИРАШ.

Обратното е прекоментирано, моля конкретика по зададения от мен въпрос.

Ваш съм, плз...)))

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 10:49:04 » не на количественото оценяване Отговори с цитат върни се горе

Моето обяснение е ясно. За да оценяваш, без да коментираш, значи трябва да си свел Качественото явление Изкуство до Количествена елементарност и е много по-уместно присъствието ти в новинарски сайт, където се лайкват коментари и постове, отколкото в литературен. Very Happy Very Happy Very Happy
sliver
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2011
Мнения: 22
Място: София

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 10:49:06 » Отговори с цитат върни се горе

Простото обяснение е, че така е по - лесно, когато харесаш някое произведение. Ако си от тези, които дават оценки, разбира се Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 11:58:55 » Re: не на количественото оценяване Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
Моето обяснение е ясно. За да оценяваш, без да коментираш, значи трябва да си свел Качественото явление Изкуство до Количествена елементарност и е много по-уместно присъствието ти в новинарски сайт, където се лайкват коментари и постове, отколкото в литературен. Very Happy Very Happy Very Happy


Абсолутли, точно в десетката! Отново благодаря) Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 12:09:37 » Отговори с цитат върни се горе

sliver написа:
Простото обяснение е, че така е по - лесно, когато харесаш някое произведение. Ако си от тези, които дават оценки, разбира се Smile


Да, така е, силвер, благодаря за включването, оценки се дават в училище, темата е стара, да не я разчепкваме, а аз подсказах.. Smile че въпросът е, в новинарски сайт ли сме, както се изрази ранвир, или в литературен, мда Rolling Eyes

Смятам, че който оценява без да коментира, проявява известна доза неуважение към автора, колкото и да му е близък. време ще се намери за стойностен коментар, защото древните са казали: Ип сити ленти" , сиреч, бързай бавно... Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 12:37:29 » зависи от автора Отговори с цитат върни се горе

Моето мнение е, че не трябва да оценяваш, със или без коментар, и не трябва да искаш да те оценяват, но то е много екстремистко.Very Happy

Съгласен съм с доктора, че оценка без коментар е обидна за автора , но все пак зависи от автора.

За някои важна е само и единствено това, че имат точки, и те са мнооооого, да. Very Happy
За тук не знам, но в другите 2 "литературни" сайта са десетки.
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 13:13:12 » Отговори с цитат върни се горе

Smile)))))))))))))))))))))))))))))
...пак ли тази тема, бе Ранвир!!!!!
Повечето хора в този сайт, ползват опцията за оценки като място за
по-тихото присъствие на читателя. Ако има такива дето си броят точките,
това си е техен проблем, който няма да се реши с премахването на тази
възможност, щото човек като си е свикнал да си живее с илюзии,
той си създава такива - взимаш му едните, намира си други Wink)))))))))))))))))
Аз няма да си затворя оценките, защото това е възможност предоставена от
организаторите на сайта за читателите и не смятам, че имам правото да им я
отнемам - третирам го като нетолерантност към тези, които отделят от времето си, за да четат, а не са длъжни... Не бих искала да я отнемат и на самата мен като читател, който не държи непременно
да се ДЕМОНСТРИРА ЯРКО в коментарите.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 13:39:03 » ехо Отговори с цитат върни се горе

Ерка, темата не е моя, както се вижда. Very Happy Но е наистина тема за форум, а не размяна на цалувки кой ква книга издал, нали така?

Very Happy Никой не те кара да си затваряш оценките. Къде видя такова нещо?

Аз пък съм си ги затворил, както и доста хора, това е прекрасното, че се дава тая възможност, тъй като в другите " литературни" сайтове я няма и там очевидно мислят, че всички са любители на оценки.

Това за нетолерантността е несериозно. Значи ако някой ти хареса нещо, може да го изрази само като ти постави оценка? ами нали затова служат думите, а не цифрите?

Коментарите са съвсем друга тема. Да похвалиш някого и той да ти го върне не е точно коментиране.
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 14:19:35 » Отговори с цитат върни се горе

Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Никъде не съм казала, че някой ме принуждава да си затварям оценките,
а просто съм изразила личното си виждане и пак ще го повторя
/умирам си да се повтарям/ Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
третирам затварянето на оценките като нетолерантност към читателя!!!

Днес подминах двама автори, които харесвам и исках да кимна на прозорчето, но то беше затворено, а не исках да чукам на вратата и да
разкарвам някой да ми отвори, само, за да му кажа, че съм надникнала и
гледката ми е харесала. Да, разбирам, че оценяването е абсурдно, но това,
което не разбирам е, защо сте се вкопчили в думичката "оценка", след като
потребителите на сайта са достатъчно големи хора, за да си лъскат егото с
петички и, ако някой някъде е написал 5+ или 10 от мен или нещо подобно, то е чисто метафорично и, както обясни вече един от админите,
иде реч за степен на харесване, тоест читателя е отразил собственото си усещане, което текстът е провокирал в него, а не го е мерил на кило или на бройка. Сменете си гледната точка и отношението и може би прозорецът за оценките няма да ви пречи толкова много Smile))))))))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 14:34:30 » Отговори с цитат върни се горе

Аз пък не разбирам едно нещо - защо, след като прочетено от някого нещо му хареса, докосне го, той непременно трябва да му дава някаква външна проява? Не е ли най-нормалното просто да си останеш с вътрешното приятно чувство и да НЕ ОЦЕНЯВАШ или КОМЕНТИРАШ?

Няма друга гледна точка към количественото оценяване според мен. Да държиш да те оценяват количествено - от 1 до 5 тук, от 2 до 6 или с точки - на други места, значи само едно - харесва ти да си галиш егото. Не ме убеждавай, че не е така. Very Happy
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 14:51:25 » Отговори с цитат върни се горе

Smile)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Аз не споменах ли вече, че съм мноооого суетна и ми харесва, но след написаното от теб се чудя, защо изобщо си правиш труда да се публикуваш в сайт, след като най-простичкият начин да се спасиш от човешката суета е пълната изолация,
макар да не съм сигурна, че помага, щото ако си измиеш зъбите,
може пак да решиш, че е от суета, а не от хигиенна необходимост Wink))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 15:03:54 » пак за суетата Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Помня как си призна, че си суетна. Да спорим по същество. Публикуваме, и аз, и ти, и всички, по една причина и тя е ясна - желанието да изразим себе си пред другите. Това може да стане по два начина - като позволиш да те оценяват или като забраниш това. Темата тук е защо само оценяваш, без да коментираш, и аз изразих своето обяснение на факта, ти изрази своето. Получи се сблъсък на мнения, конкретно за мен вече споменах , когато пак спорехме веднъж - не съм суетен, ама хич Very Happy
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 15:08:46 » само да кажа и аз, Отговори с цитат върни се горе

че подкрепям мнението на Ерка. Смятам го за достатъчно изчерпателно и аргументирано и няма да си позволя да занимавам читателите по-нанатъшни интерпретации.

Не виждам особена необходимост да правиш това и ти, Ранвир, след като хората отдавна са наясно с възгледите ти, които явно не всички споделят! Като ти харесва, стой си заключен и си се радвай! Никой не ти пречи! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 15:10:39 » Отговори с цитат върни се горе

Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ето, постигнато е пълно равновесие!!!
Аз съм мнооооого суетна, а ти хиииииич!
Природата е мъдра!

Беше ми приятно! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 31 Юли 2015 15:27:14 » комично Отговори с цитат върни се горе

И на мен ми беше приятно, и наистина постигнахме равновесие, но е доста комично заключил оценяването автор да подкрепя застъпник на точно обратната теза, което ме кара да попитам зебайтел - ами след като ерка е права, ти защо си се заключила. Very Happy

Очевидно и възгледите на ерка не се споделят от всички, след като има забранили оценките, вкл. и зебайтел.
Естествено, че ще си стоя заключен, но моят статус не е обект на темата.

Авторът на темата смята, че оценка без коментар е смешна работа, аз - също, тъй че затова взех отношение.

Щом стане дума за тия оценки, и веднага се дочува недоволен тътен.Very Happy
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com