Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 580
ХуЛитери: 1
Всичко: 581

Онлайн сега:
:: valchebnica

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Творчество и суета, или за нежеланието да те оценяват
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 28 Юни 2015 17:47:13 » Творчество и суета, или за нежеланието да те оценяват Отговори с цитат върни се горе

Най. хубавото на този сайт за мен е възможността да се откажеш от това да те оценяват и да те коментират. Вторият от трите литературни сайта изобщо не позволява това, третият пък го разрешава само ако специално си платиш Very Happy Very Happy

Често се питам защо по-голямата част от авторите не се възползват от тази чудесна възможност да докажат, че оценките не ги интересуват. Не би и трябвало да се интересуват, тъй като оценките нямат абсолютно никакво значение и смисъл. Те не биха могли да изразяват стойността на един текст, наличието и липсата на качества, а са абсолютно имагинерна величина. Пълна илюзия, фата моргана.

И единственият отговор, който намирам, е суетата. Блазни се уважаемият автор от факта, че може да има оценки, те в неговото съзнание са критерий за качество и индикатор за значимост, и като така е отворил широко портите си за оценяването. Very Happy

Суетата може да е най-човешкото качество, може да е генетично заложена у творците, но никой и нищо не може да ме убеди, че е нещо хубаво.

И лично аз най.много уважавам авторите тук, които не желаят да бъдат оценявани. Защото не са суетни. Rolling Eyes
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 28 Юни 2015 19:23:59 » Отговори с цитат върни се горе

Споделям твоето мнение напълно!За мен винаги са били по-важни коментариите, дори и когато са отрицателни!...Мнението на другите, някои забележки понякога са много полезни за автора да разбере дали е успял да защити темата и тезата си!...Отдавна се отказах от оценките, напомнят ми за ученическите години и не са критерий за стойност в творческите занимания!...

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 28 Юни 2015 20:31:49 » Отговори с цитат върни се горе

Това е проблем само на онези, които по принцип имат сериозни проблеми със суетата.

Отказът от коментари и оценки е едно изрично действие, тоест демонстрация. Това действие доказва, че имаш доста изявено отношение към коментарите и оценките.

Позволяването им, тъй като е функция по подразбиране, от една страна е уважаване на домакинството на сайта, а от друга - спокойно може да е и липса на отношение.

Освен това, всеки коментар и оценка могат да бъдат и нещо различно. И задължително са някаква форма на комуникация.
Аз лично съм върл противник на възклицания и одобрявания в коментари, но споделените асоциации във връзка с произведението са ми интересни.
Противник съм на безсъдържателните "поздрави" в коментар, но появата на приятел, който действително поздравява (по възможност с други, несхематични и откровени думи), е ценна част от битийността на ежедневието ни.

И т.н.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 00:23:53 » демонстрация на антисуета Отговори с цитат върни се горе

Отказът от оценки няма нищо общо със суетата. Той е демонстрация - да, но на пълно отрицание на суетата. Отказалият оценки заявява ясно - аз съм творец, дошъл съм да пиша заради удоволствието от писането, а не заради оценяването. Лично аз не намирам друга причина да позволиш оценки от тази да погъделичкаш егото си. Very Happy

Суетата е недостатък, порок, дори грях според всички религиозни и морални доктрини. Както и да се проявява.
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 07:38:41 » Отговори с цитат върни се горе

всяка показност е суета

да иска да изглежда неусетно може само суетата

другото е естественост


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: ATOM на 29 Юни 2015 13:15:05 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 08:50:30 » Отговори с цитат върни се горе

ATOM написа:
Това е проблем само на онези, които по принцип имат сериозни проблеми със суетата.

Отказът от коментари и оценки е едно изрично действие, тоест демонстрация. Това действие доказва, че имаш доста изявено отношение към коментарите и оценките.

Позволяването им, тъй като е функция по подразбиране, от една страна е уважаване на домакинството на сайта, а от друга - спокойно може да е и липса на отношение.

Освен това, всеки коментар и оценка могат да бъдат и нещо различно. И задължително са някаква форма на комуникация.
Аз лично съм върл противник на възклицания и одобрявания в коментари, но споделените асоциации във връзка с произведението са ми интересни.
Противник съм на безсъдържателните "поздрави" в коментар, но появата на приятел, който действително поздравява (по възможност с други, несхематични и откровени думи), е ценна част от битийността на ежедневието ни.

И т.н.



Напълно споделям мнението на Атом.

Освен това мисля, че тази тема, по начина, по който е формулирана, е манипулативен опит да се разделят потребителите на сайта на такива, които "трябва" да бъдат "уважавани" и на онакива, които "не трябва" по доста неточно изтълкуван признак.

И понеже Ранвир обясни какво означава за него отказът от оценяване, (който е негово право и негов избор), бих искал да го попитам какво демонстрира и със забраната на коментарите под собствените си публикации тук? И дали това не е висш израз на суета? Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 09:09:48 » ...:) Отговори с цитат върни се горе

формулирането и поднасянето на въпроси за суетата подсказва от къде е

източника - от непреодолелия себе си, който търси граници

...а за надмогването се иска свобода, мъдрост и любов (там няма забрани,

нито въпроси, нито въпросните отговори... но има дадени възможности)

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 09:23:13 » и тук да кажа Отговори с цитат върни се горе

Както отбелязах и в един друг форум авторите са суетни по презумпция. Освен това са и много ревниви към написаното от тях, в което също няма нищо чудно. Един от най-оригиналните и интересни художници, който познавах не веднъж е влизал в схватки (понякога и кървави) по кръчмите в защита на идеите и творчеството си. Достатъчно беше да го попиташ какво е имал в предвид в тая или оная картина за да си намериш голям проблем. Това разбира се не омаловажаваше творчеството му, което си остана уникално.

Та от ревността и суетата се ражда и нуждата твореца да получи обратна връзка за творчеството си. Ако нямаше нужда от това защо би го публикувал? А тънкостта се намира в баланса да пишеш и твориш освободено, без нуждата да угаждаш на чужди интереси и възможността да получиш обективна обратна връзка от реципиента на творчеството ти.

Така мисля аз.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 12:21:32 » Отговори с цитат върни се горе

ATOM написа:
Това е проблем само на онези, които по принцип имат сериозни проблеми със суетата.

Отказът от коментари и оценки е едно изрично действие, тоест демонстрация. Това действие доказва, че имаш доста изявено отношение към коментарите и оценките.

Позволяването им, тъй като е функция по подразбиране, от една страна е уважаване на домакинството на сайта, а от друга - спокойно може да е и липса на отношение.

Освен това, всеки коментар и оценка могат да бъдат и нещо различно. И задължително са някаква форма на комуникация.
Аз лично съм върл противник на възклицания и одобрявания в коментари, но споделените асоциации във връзка с произведението са ми интересни.
Противник съм на безсъдържателните "поздрави" в коментар, но появата на приятел, който действително поздравява (по възможност с други, несхематични и откровени думи), е ценна част от битийността на ежедневието ни.

И т.н.
така го разирам и аз. колкото за оценката мисля че тя е въведена от админите с желанието да дадат възможност за различни класации и т.н които обаче съвсем неправилно се ползват от гласуващите/ но това е друг въпрос/. по тази причина аз съзнателно забранявам оценките на произведенията си /последното съм го забранила за коментари по погрешка/ но коментарите са много ценни за мен, дори и само с поздрав. това означава, че все пак някой, го е прочел. тук, за разлика от ФБ не можеш само да "харесваш" за да дадеш знак че си забелязал произведението, трябва да си направиш труда на отбележиш с коментар. не винаги имам време да напиша смислен коментар, понякога се връщам към някое произведение в последствие, но смятам коментирането за един изключително ценен момент в този сайт.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 13:17:40 » творчество и суета Отговори с цитат върни се горе

Папакот се опитва да търси под вола теле, вменявайки ми в дълг някаква манипулативност. Very Happy Той впрочем държи много на оценяването.

Само с две думи тезата.

1. Оценяването е груб примитивен КОЛИЧЕСТВЕН подход към КАЧЕСТВЕНО явление като Изкуството. Текст с 4 петици по тая логика е 4 пъти по-добър от текст с една петица.

2. Желанието да получаваш оценки е проява на суетност и на нищо друго.

3. Суетността е порок, недъг и всичко свързано с това.

4. Суетността и Тврчеството са НЕСЪВМЕСТИМИ.


5. Никъде не споменавам в темата си за коментари. Когато не са възклицавания и размяна на хвалби, те естествено, че са ценни и извънредно важни.

6. Суетата е желанието да получаваш оценки, а не акцентирането върху това желание.
Exclamation
sliver
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2011
Мнения: 22
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 13:59:21 » Re: творчество и суета Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
Папакот се опитва да търси под вола теле, вменявайки ми в дълг някаква манипулативност. Very Happy Той впрочем държи много на оценяването.

Само с две думи тезата.

1. Оценяването е груб примитивен КОЛИЧЕСТВЕН подход към КАЧЕСТВЕНО явление като Изкуството. Текст с 4 петици по тая логика е 4 пъти по-добър от текст с една петица.

2. Желанието да получаваш оценки е проява на суетност и на нищо друго.

3. Суетността е порок, недъг и всичко свързано с това.


4. Суетността и Тврчеството са НЕСЪВМЕСТИМИ.


5. Никъде не споменавам в темата си за коментари. Когато не са възклицавания и размяна на хвалби, те естествено, че са ценни и извънредно важни.

6. Суетата е желанието да получаваш оценки, а не акцентирането върху това желание.
Exclamation




.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 16:09:04 » Re: Творчество и суета, или за нежеланието да те оценяват Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
Най. хубавото на този сайт за мен е възможността да се откажеш от това да те оценяват и да те коментират. Вторият от трите литературни сайта изобщо не позволява това, третият пък го разрешава само ако специално си платиш Very Happy Very Happy

Често се питам защо по-голямата част от авторите не се възползват от тази чудесна възможност да докажат, че оценките не ги интересуват. Не би и трябвало да се интересуват, тъй като оценките нямат абсолютно никакво значение и смисъл. Те не биха могли да изразяват стойността на един текст, наличието и липсата на качества, а са абсолютно имагинерна величина. Пълна илюзия, фата моргана.

И единственият отговор, който намирам, е суетата. Блазни се уважаемият автор от факта, че може да има оценки, те в неговото съзнание са критерий за качество и индикатор за значимост, и като така е отворил широко портите си за оценяването. Very Happy

Суетата може да е най-човешкото качество, може да е генетично заложена у творците, но никой и нищо не може да ме убеди, че е нещо хубаво.

И лично аз най.много уважавам авторите тук, които не желаят да бъдат оценявани. Защото не са суетни. Rolling Eyes


Дрън-дрън, ярина!
Суетата се определя и като прекомерна вяра в собствените си възможности. Ще направя малък разбор на текста, който е цитиран по-горе.
1. Изразът "никой и нищо не може да ме убеди" е суета.
2. Изразът "И единственият отговор, който намирам, е суетата" е суета.
3. Изразът "Не би и трябвало да се интересуват, тъй като оценките нямат абсолютно никакво значение и смисъл." е суета.
4. Изразът "Те не биха могли да изразяват стойността на един текст, наличието и липсата на качества, а са абсолютно имагинерна величина ."

Трябва доста да си си повярвал, за да пишеш толкова категорично и по такъв инфантилен начин да обобщаваш неща, които няма как да са ти ясни. И не на последно място, когато трепнеш с мигли, да откриваш нова тема с нулево значение.
И да завърша с един уикицитат за суетата:

Всичко е суета, а да откриете това е най-голямата суета. — Джон Хобс

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 17:16:41 » е те това е Отговори с цитат върни се горе

Bockpece написа:
Ranvir написа:
Най. хубавото на този сайт за мен е възможността да се откажеш от това да те оценяват и да те коментират. Вторият от трите литературни сайта изобщо не позволява това, третият пък го разрешава само ако специално си платиш Very Happy Very Happy

Често се питам защо по-голямата част от авторите не се възползват от тази чудесна възможност да докажат, че оценките не ги интересуват. Не би и трябвало да се интересуват, тъй като оценките нямат абсолютно никакво значение и смисъл. Те не биха могли да изразяват стойността на един текст, наличието и липсата на качества, а са абсолютно имагинерна величина. Пълна илюзия, фата моргана.

И единственият отговор, който намирам, е суетата. Блазни се уважаемият автор от факта, че може да има оценки, те в неговото съзнание са критерий за качество и индикатор за значимост, и като така е отворил широко портите си за оценяването. Very Happy

Суетата може да е най-човешкото качество, може да е генетично заложена у творците, но никой и нищо не може да ме убеди, че е нещо хубаво.

И лично аз най.много уважавам авторите тук, които не желаят да бъдат оценявани. Защото не са суетни. Rolling Eyes


Дрън-дрън, ярина!
Суетата се определя и като прекомерна вяра в собствените си възможности. Ще направя малък разбор на текста, който е цитиран по-горе.
1. Изразът "никой и нищо не може да ме убеди" е суета.
2. Изразът "И единственият отговор, който намирам, е суетата" е суета.
3. Изразът "Не би и трябвало да се интересуват, тъй като оценките нямат абсолютно никакво значение и смисъл." е суета.
4. Изразът "Те не биха могли да изразяват стойността на един текст, наличието и липсата на качества, а са абсолютно имагинерна величина ."

Трябва доста да си си повярвал, за да пишеш толкова категорично и по такъв инфантилен начин да обобщаваш неща, които няма как да са ти ясни. И не на последно място, когато трепнеш с мигли, да откриваш нова тема с нулево значение.
И да завърша с един уикицитат за суетата:

Всичко е суета, а да откриете това е най-голямата суета. — Джон Хобс

Laughing понеже не мога да го " излайкам"

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 17:39:43 » Страшно забавна картинка Отговори с цитат върни се горе

Няколко автора, решили да позволяват оценяването, вместо да се позамислят и да преценят, че то е лишно от смисъл, изразява само и единствено четкане на егото си и е неприсъщо за творци, се захващат да философстват.
Първият коментар на Че Гевара отбелязва нещо, което споменатите не са в състояние да осъзнаят - "Отдавна се отказах от оценките, напомнят ми за ученическите години и не са критерий за стойност в творческите занимания".
Ето това е инфантилност, скъпи ми Воскресе - да идеш и да цъкнеш някаква оценка някъде. Като че ли творбата е хранителен артикул и го оценяваш по вкусови качества. Very Happy

Не се опитвайте да легитимирате суетността си, а просто заклчете оценяването. Толкова е просто.

След като доста хора са го направили, очевидно не боли Very Happy
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 29 Юни 2015 17:56:35 » Заключете темата, толкова е просто... Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
Няколко автора, решили да позволяват оценяването, вместо да се позамислят и да преценят, че то е лишно от смисъл, изразява само и единствено четкане на егото си и е неприсъщо за творци, се захващат да философстват.
Първият коментар на Че Гевара отбелязва нещо, което споменатите не са в състояние да осъзнаят - "Отдавна се отказах от оценките, напомнят ми за ученическите години и не са критерий за стойност в творческите занимания".
Ето това е инфантилност, скъпи ми Воскресе - да идеш и да цъкнеш някаква оценка някъде. Като че ли творбата е хранителен артикул и го оценяваш по вкусови качества. Very Happy

Не се опитвайте да легитимирате суетността си, а просто заключете оценяването. Толкова е просто.

След като доста хора са го направили, очевидно не боли Very Happy


БЛА БЛА... И ТОВА Е СУЕТА...РИСКУВАХ ДА СЪМ СУЕТЕН ЗАРАДИ СУЕТАТА ХАХ

ДОК ДИКСИТ


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com