Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 607
ХуЛитери: 0
Всичко: 607

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Да празнувам или да не празнувам "чуждите празници"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 31 Окт 2014 15:20:32 » Да празнувам или да не празнувам "чуждите празници" Отговори с цитат върни се горе

Един друг поглед:

http://www.edna.bg/kolonkata-na/da-praznuvam-ili-da-ne-praznuvam-chuzhdite-praznici-4632083

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Fyon
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 14, 2013
Мнения: 16
Място: Кралство Ланкър

МнениеВъведено на: 31 Окт 2014 16:05:39 » :)) Отговори с цитат върни се горе

Човекът е написал всичко, което ми се въртеше в главата в последните дни.
Нали не слушаме музика на национален принцип? Тогава празниците защо ги делим на "наши" и "чужди"? И кому е нужно да се закрепостяваме в някакви граници и да се вкопаваме в някакво минало? Светът непрекъснато се променя и да се опитваме да спрем този процес е като да връзваме листата обратно по клоните, за да спрем листопада.
Да ми дават повод за купон и аз да го откажа подозрително, щото човекът, който ми го дава е чужденец? Да бе! Няма да съм аз. Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Solara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 29, 2011
Мнения: 188

МнениеВъведено на: 31 Окт 2014 19:10:58 » Отговори с цитат върни се горе

Какво значи чужд празник и има ли той почва у нас?
За мен чужд празник беше едно време победата на великата октомврийска революция, ама който не го празнуваше го пращаха на хотел в Белене.Laughing
Сега никого не са изпратили на хотел, щото не почитал чуждия празник, предполагам?
Аз живея от 10 години в чужбина. Та се питам. Аз каква съм, чужденка ли? Не се чувствувам такава сред хората, с които живея, вярвайте ми. Ако беше друго, нямаше да се мъча нито секунда. Нормална съм - не мазохистка. Може би моите сънародници от България, обаче ме чувствуват като такава, не знам, а и малко ме засяга . Не се прибирам там всяко лято - виновата... Глупости излъгах. Дори и не изпитвам минимална вина. Хубаво ми е обаче, че моите колеги приемат сърдечно мартеничките ми, както и аз не отказвам шоколадите по различни поводи. А на православни и католици кой ни раздели? Богът ни е един.
Ако първообразът нa същият този Бог, според древните писания, не беше развързал навремето езиците на хората, щяхме да се разбираме без проблем, защото всъщност сме едни и същи. Страхът идва от невъзможността за комуникация. Повече отвореност към света желая! Поздрави! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 20 Ное 2014 23:24:38 » Отговори с цитат върни се горе

Според мен празникът не идва отвън, а отвътре.
Не може като на някаква марионетка да ти кажат - ето, това е денят за празнуване, радвай се! И ти да се ухилиш, защото така трябва. Или защото всички така правят.
И така - празник е, когато сърцето ти празнува.
Противното е лицеприятие, лицемерие, съобразителност, инерция, солидарност, сметкаджийство, проява на тактичност, начин на оцеляване, или всичко друго, но не и нещо, носещо празничен дух.
Мисля, това решава казуса с "чуждите" празници.

_________________
Хората се делят на умни и по-умни. Общуването с умните е удоволствие. С по-умните е загуба на време.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com