Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 533
ХуЛитери: 1
Всичко: 534

Онлайн сега:
:: Albatros

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Отвратителното второ "Аз" на един "поет"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
SAlexandrov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2014
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 20:50:21 » Отговори с цитат върни се горе

Уууу вярно!!! Бях забравил този факт... ама и никога не съм бил Автор +.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Rodenavlotos
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2010
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 20:55:11 » Питам се, обаче... Отговори с цитат върни се горе

Ккакво се цели с тази подновена кампания срещу Мисана? Сайтът е съвсем друг, дори и да е вярно, а в момента нашия колега Мисана се държи много коректно. Какво се цели? Защо отново се създават такива настроения? Определено някой се нуждае от емоции в този сайт, а не от добър и колегиален тон.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 18, 2008
Мнения: 240

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2014 21:58:38 » Отговори с цитат върни се горе

И аз това питам: Щом се е случило в друг сайт, защо се обсъжда тук?
Всъщност, Мисана предупреждава, че ще върне "жеста" - не е написал двойки от името на чужд ник, както е правил Някой някога. Не се крие. Иска мотивировка и с право.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
missana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 21, 2013
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 00:53:15 » Отговори с цитат върни се горе

Прочетох с отвращение материала, озаглавен с тенденциозното заглавие:

"» Отвратителното второ "Аз" на един "поет"

Длъжен съм да взема отношение. Ще кажа, че тук се изнася информация в стил донос, неща характерни за "творческия" почерк на определени служби. Нека всеки сам си отговори на въпроса как нещо написано в Лични в сайт Откровения се пуска във форума на друг сайт - Хулите. Лицето на което писах в Лични в Откровения се именова Стефан Балди и е с профил в Откровения:

http://otkrovenia.com/main.php?action=showuser&username=skies40heaven&tab=1

Заедно с още 2 лица /с по 2 символични публикации - колажи/ с профили:

http://otkrovenia.com/main.php?action=showuser&username=Panaiot&tab=2

http://otkrovenia.com/main.php?action=showuser&username=Sotir

наречени Панайот и Сотир. Тези три лица, които подозирам, че са едно (както е видно от изнесената информация от Лични, Стефан Балди е всъщност: Валери Станков /Албатрос/) пишеха анблок ниски оценки под всеки мой текст, назависимо от художествената му стойност и без да коментират текста ми.
В Откровения трябва да платиш 20 лв годишна такса и да станеш "Автор плюс", за да можеш да видиш кой те оценява. Аз не бях платил такава такса. Всички, които ме коментираха, ме коментираха положително и беше ясно, че трите ниски оценки не са от тях. Пожелах да разбера, кои са тези трима продлеци, които буквално са ме абонирали за ниските оценки. Затова станах "Автор плюс" и узнах горните имена. Постъпих максимално честно и почтено към подлеца, наречен Стефан Балди. Написах му писмо в Лични и му обясних, че в отговор на неговата агресия също съм написал ниски оценки на негови текстове, каквито впрочем той и заслужаваше предвид бездарното си творчество. Така, че написах тези оценки без милиграм угризение. Отношениета ми с този подлец в Откровения са от личен характер. Щях да бъда подлец като него, ако не бях отправил това предупреждение да спре да се занимава с мен. Защото не аз регистрирам фалшиви никове под чуждо име. Не аз постъпвам подло, като изнасям подобна конфидинцеална информация, а напротив - постъпил съм честно като съм му казал нещата в очите. Ако има някой, за когото се отнася заглавието: Отвратителното второ "Аз" на един "поет", то това е именно Стефан Балди - човекът с многото имена и многото лица. Но кое е истинското му лице, оставям да преценят Хулитерите.
Не се срамувам от постъпката си. Тя е реакция провокирана от систематично извършвана подлост спрямо най-силните ми текстове, публикувани в Откровения от човек с вероятно множество никове и лица. Все пак реакцията ми е била тет а тет в Лични.
Повече не смятам да давам никакви обяснения. Закъснях с отговора си, защото ме уведомиха за доноса срущу мен. Аз никога не чета нищо във форума на Хулите. Просто нямам време за това. Благодаря на лицата, които ме известиха за случилото се.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 01:47:00 » Отговори с цитат върни се горе

Кой на кого написал двойка, кой кого оскубал по опашката и кой къде се врътнал и обидил, кое било закономерно и кое не било шокиращо... Абе, хора!!! Наместо да пишете двойки, да си отговаряте и репликирате, и да се изживявате като поетични олигарси, концентрирайте се в нещо градивно! Какво ще постигнаете с джасването на една ниска оценка? Нищо друго освен да изкарате човек от кожата. Ако искате да споделите мнение, критика..., правете го, но с уважение към личността на автора било той и некадърен. Давам за пример Северянин, който поне докато следях Откровения даваше мнения и съвети в коментарите си към авторите в този сайт. /Мен лично ме е критикувал. При това силно негативно, та затова зная Smile/ Размахването на оценки от въображаеми пиедестали е не само глупаво, но и безмислено. Отворете тема и сподетете например текст, който ви е направил впечетление или е породил противоричиви чувства. Съгласна съм, че коментарщината, както е наречена в тази тема, пуска пипала навсякъде. Но като се завайкаме колко е тъпо ще променим ли нещо? Не. Но ако отваряме теми свързани с литература може би ще се почувстваме малко по-добре при възможността да обменим мнения за нещо, което харесваме. И може би просто ще подминем с усмивка и коментарщината, и двойките...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 08:00:47 » и аз Отговори с цитат върни се горе

Продавам хвалебствен коментар за кибапче и бира.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 08:18:47 » Re: и аз Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Продавам хвалебствен коментар за кибапче и бира.

Три бири, Лео! Very Happy Very Happy Very Happy
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 09:17:04 » Отговори с цитат върни се горе

Въпреки, че от месеци не публикувам тук, с "интерес" следя случващото се в "Хулите"... Без да навлизам подробности и да изказвам лично отношение към постъпките на този или онзи, определящ себе си като автор, ми се ще да отбележа, нещо, което съм отбелязвала и друг път по повод литературните напъни на някои особи, определящи се като "съвременни автори".
Изкуството никога не се е интересувало от интриги. То е безмилостно към липсата на талант и, най-вече към душевната нечистоплътност. Никога, по никакъв повод хора, стремящи се към популярност тук и сега, без да подбират методи и средства, не са успявали да оставят нещо ценно в цивилизационен план, тоест в света на голямото изкуство. Творецът е същество скромно, вглъбено. За него стои на първо място смисълът, дълбочината на човешката природа, естетиката, която може да бъде открита в неговата съвременност, усета за бъдещето... Той не се вълнува да оценява когото и да било, освен ако не бъде предизвикан агресивно, и също не се интересува от някакви си такси и въобще, от каквито и да било материални измерения на творческия процес - от конкурси, награди и прочие. Времето, неумолимото време дава най-точната оценка кой е бил искрен в своето изкуство, и кой е бил само един подражател, обсебен от идея за величие или, най-малкото - от идея да бъде диригент на събития, които не са във властта на краткия човешки живот.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
yotovava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 25, 2007
Мнения: 231
Място: София

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 09:46:05 » Отговори с цитат върни се горе

От приложената картинка обаче аз не виждам до кого е изпратено това писмо. Мисана твърди, че е до Стефан Балди от Откровения. Миналата година присъствах на новогодишните срещи и на двата сайта и фотографирах почти всички присъстващи. Ако този мейл е до Стефан, то този профил е на един млад човек от Мърчаево.
Проблемът тук е, че май държим на коментарите и оценките, а не на обективността. Когато ни коментират, отвръщаме със същия жест. И поради тази причина май не виждаме много от добрите творци да публикуват. Аз лично си признавам, че не ми стига времето да чета всичко от поезията, за прозата да не говорим, а за коментари…
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
nikikomedvenska
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 144

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 10:17:36 » Отговори с цитат върни се горе

Заплахата сама по себе си е деяние отвратително. Но за човек, имащ претенцията да бъде творец, е направо недопустима като форма на комуникация. Защото четящият има право да Не харесва, а също и право да го каже по един или друг начин. Поне 100 пъти съм казвала, че ласкавите коментари, шестичките и петичките не са показател за качеството на произведението, по-скоро за егото на автора, но подобна битка е кауза пердута и самата аз съм ставала често обект на наказателни акции. Не че съм се тръшнала от това, просто го посочвам като факт. Изобщо не си правя илюзии, че след тази дискусия коментарите ще спрат да бъдат използвани като оръжие, нито че войните за оценки и почитатели ще престанат. Но искам чисто риторично да попитам: за какъв бяс пишете бе, хора? Заради вътрешната потребност от себеизразяване или заради тълпи от... симпатизанти...
Мисля, че е най-добре тази тема да се заключи.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 11:07:04 » Отговори с цитат върни се горе

Макар да подминавам подобни теми с пренебрежение, реших да кажа моето принципно мнение, без да се влияя от случая и повода за появата на тази тема тук.
Проблемът е толкова елементарен и толкова детски, че лично в мен предизвиква усмивка и асоциира една единствена формулировка:
Смешни сте!
За високо самомнение и его има измислен термин - нарцисизъм.
Има ли значение един нарцис дали е способен, или не? Според мен няма, защото дори и уникални произведения, след подобни нарцистични изцепки, губят от своята чистота и блясък.
"На ти - дай ми" е един прийом, който се е загнездил дълбоко в коментарщината не само в литературните сайтове и дори да ми се обидите, ще ви го кажа в прав текст: хора, лекувайте си комплексите.
Определени личности толкова са се вманиачили в своето величие, че не могат да разбера и приемат елементарни истини - всеки четящ може да хареса или не това, което те пишат, само че негативни коментари се избягват по една много проста причина - тази, заради която се появява тази тема.
Какво толкова лошо има в един коментар "На мен не ми харесва"? Според мен нищо, но дали е така? Под призива на "потърпевшия" се събира цялото хвалено и галено "На ти -дай ми" общество и се започва ответно оплюване. Литературната стойност е захвърлена в небитието.
Войната на себелюбие вече има конкретна жертва и ако случайно тя е мъничко кадърна и има приятели, започва световен конфликт.
Господа и дами, не разбирате ли, че с вашето непонасящо критика его и себелюбието си, с повдигане на подобни теми вредите повече на себе си и на авторитета, който сте градили и изграждате?
Още един път го казвам:
Смешни сте!

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 11:51:30 » да ама не Отговори с цитат върни се горе

Ще побързам да изкоментирам преди да са заключили темата.

Мисля, че всеки автор преминава през детския стремеж за себеутвърждаване. Аз не съм още, а няма и каво да утвърждавам, така, че не страдам от излишна гордост. Не виждам нищо лошо в това пишещия да иска да разбере как другите приемат написаното от него. Това е обратната връзка от която се нуждае всеки един процес, пък бил той и творчески.

Е, хубаво е, ако тя е положителна. Всеки се ласкае ако му кажат, че неговото творение лъщи повече от други творения, пък били те и екстременти.

Ако е отрицателна, не се сърдете. Веки инженер знае, че процеса е стабилен, когато има отрицателна обратна връзка. Приемете го, като начин да регулирате някои кривини в творчеството си.

Проблема е тази обратна връзка да бъде истинска и да отразява реалното състояние на един процес. Нито захаросанте хвалебствия, нито прекомерните ругатни вършат работа, ако не са искрени и обективни. Но откакто Хомото е Сапиенс от тогава той е субективен, защото тая характеристика му е дадена по определение.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 13:44:23 » Всички сме прави...и какво от това Отговори с цитат върни се горе

...Найден, щеше ли да го има сайта, ако вие, самовлюбените в себе си админи, не го създадохте...аз не ви обиждам, нарцисизмът е реципрочно явление, не ставай смешен, не съди от последна инстанция, защото си админ...всичко е субективно и ти го знаиш много добре...е, и
Има ли смисъл от сайта тогава...чакам смислен отговор от теб, лично.Smile

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 14:01:34 » Отговори с цитат върни се горе

Сигурно ще повторя нещо от вече казаното, но какво да се прави - тази тема се повдига не за пръв път.

Лично мен ме смущава не толкова писъкът за оценките, колкото словесният израз на възмущението на обидения автор. Честно казано, използваната лексика напомня речите от партийни и комсомолски събрания във времената на култа. Звучат повече като поза, като начин да покажат колко правилно мисли другарят Х и как громи безпощадно този “подлец”, който не е на верния път, сиреч не му пише хвалебствия. Но полето за коментари не е частна собственост и не можеш да си избираш в него да се появяват само тези, които те харесват, само твоята “армия от фенове” с елейни славословения. Не можеш и да нареждаш кой и какво да пише там. Право на коментар има всеки. Друг е въпросът как ще бъде направен той – дали добронамерено критично или злобно и заядливо, дали откровенно и честно ще се посочат “за” и “против” (защото във всеки текст може да се открие и сполука и несполука), или просто ще се посочват само негативите, а понякога съзнателно ще се търси под вола теле.

Що се отнася до опцията с оценките, тя затова е и създадена – за да покаже отношение към даден текст. Друг е въпросът, че често липсват аргументите за оценката. “Харесах” или “Не харесах” съвсем не е основание, особено ако се поставя тройки, двойки или единици. Защото нормално е всеки автор след подобна аргументация да се запита: “Добре де, ама какво именно хареса или не?”. Както не е основание и репликата “Слаб текст” или пък куриозите от типа: основание за оценка – “Чудесно!”, а поставена оценка - тройка или двойка. Защото и такива има.

Оценяването на дадено произведение е много, ама много отговорна работа, ходене по крехък лед. Не бива да се прави с лека ръка, защото може много лесно да пречупиш някого, да подкопаеш увереността му във възможностите му. Или да повдигнеш излишно и неоснователно самочувствието на друг. Всеки учител знае колко лесно и бързо се тушира неудовлетвореността от оценката, когато тя е точно и добре аргументирана, когато си обяснил на ученика основанията си за такава оценка. Казвам всичко това с отговорността на човек, комуто години наред се е налагало да оценява другите. Както и с ясното съзнание, че има хора, които просто не могат да приемат критиката, колкото и добронамерена да е тя. Защото собственото им самомнение не го позволява.

И накрая ще добавя само това, че ако не искаш да ти пишат оценки или коментари, можеш просто да блокираш съответните опции. Да де, ама пък как да си начешеш тогава самолюбието и да въздъхнеш с удовлетворение: “Ах, колко съм велик!”.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Rodenavlotos
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2010
Мнения: 142

МнениеВъведено на: 26 Сеп 2014 14:19:54 » Моят личен опит Отговори с цитат върни се горе

Без да визирам конкретния случай, по повод различните мнения и предложения по темата, които се направиха, искам да споделя своя опит, който никак не е трудно да се следва. Приемам еднакво спокойно всички коментари- добри и не толкова добри. Казвам благодаря и на едните, и на другите, и всичко приключва. След като си предоставил произведението си за коментар, трябва да си готов и някой да не го хареса. За мен всеки един коментар ми носи полза. В повечето случаи са добронамерени и ми помагат да допринесат за усъвършенстването на творбата. Трябва да се погледне и от чисто практичната страна- човек разполага с множество безплатни редактори на стиховете сиSmile)) Винаги може нещо да не е догледано. По повод на другата щекотлива тема- ти на мен, аз на теб, ще кажа само, че поради липса на техническо време, не ми остава време да прочета абсолютно всички произведения за деня. Съвсем логично е, че когато някой ти е прочел твоето и е коментирал, най-малкото да му се отблагодариш за това внимание, като прочетеш неговото. Това е жест на внимание. Нищо повече. А за коментара- той не е задължителен. Ако те е впечатлило онова, което си прочел, можеш да му пишеш какво ти е харесало. Ако не- не е нужно да го обиждаш. Просто премълчаваш и толкова.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com