Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 894
ХуЛитери: 8
Всичко: 902

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy
:: Icy
:: nina_nina
:: Elling
:: Marisiema
:: LioCasablanca
:: GalinaBlanka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - В какви жанрове пишете обикновено?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 23 Ное 2013 04:38:59 » В какви жанрове пишете обикновено? Отговори с цитат върни се горе

Всеки си има вкус и харесва определен жанр повече от другите и затова и обикновено пише именно в този жанр. Аз например съм луд по научната фантастика и затова обикновено творчеството ми е научна фантастика. Е, харесвам също ужаси, свръхестествени трилъри (моля да се отбележи, че това не означава, че вярвам в такива неща, вкл. и в богове), но много рядко пиша неща в последните два жанра. Имам някои идеи за последните два, но все не намирам време или спокойствие вкъщи, за да седна да ги напиша. Не знам за вас, но на мен определено ми трябва спокойствие и тишина с "килограми" (съчетани с подходящата музика за отпускане на ума), за да мога да напиша нещо и то да става за четене. И доколкото мога - старая се да няма правописни и/или пунктуационни грешки.
А вашите (любими) жанрове, в които пишете творчеството си какви са?
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 23 Ное 2013 17:27:07 » Отговори с цитат върни се горе

А какво цели този опит за анкета?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 23 Ное 2013 17:44:22 » Отговори с цитат върни се горе

Трябва ли непременно да има цел? Не може ли просто да попитам? Има спамерски теми от типа "Какво слушам в момента", но за нея никой нищо не казва.
Май този сайт ще се окаже не това, което очаквах. "Само името му голямо...", дето има един израз. Rolling Eyes
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 23 Ное 2013 18:05:42 » Отговори с цитат върни се горе

Къде го чукаш, къде се пука. Дори бегъл поглед ще забележи, че в сайта се пише най-вече поезия. И всъщност не жанровете са толкова важни, колкото качеството на текстовете.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 23 Ное 2013 23:11:11 » Отговори с цитат върни се горе

Щях да кажа съвсем същото като Аноним. Пак съм изпреварена!

Ние, белетристите, съм забелязала, че забравяме за поетите. А те май не знаят, че ние същестуваме! Laughing

Като финансист по занятие ще ти кажа, че цифрите говорят сами за себе си. Ето какво говори сухата статистика: в разделите Поезия плюс Любовна Лирика има 95 000 произведения. В Разкази, заедно с Фантастика и Романи общо са 9600. Това означава, че 90% от публикациите тук са поезия.

Та, тези от нас, които активно пишем проза, сме една шепа хора и всеки си пише своето. Трудно е да се определи жанр при разказите. Какво пиша аз е било тема на дискусия, защото нито е фентъзи, нито е приказка, нито е фантастика. Виж сама и ще разбереш защо вписването им в жанр е невъзможно, а и ненужно.

Ако се интресуваш кой пише конкретно фантастика, можеш да провериш съответния раздел. Smile

Ако питаш какво четем, справка мнението на Ано. Стига да е добре написано, жанрът няма значение. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kristi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2005
Мнения: 729

МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 01:25:17 » Отговори с цитат върни се горе

rado84 написа:
Трябва ли непременно да има цел? Не може ли просто да попитам? Има спамерски теми от типа "Какво слушам в момента", но за нея никой нищо не казва.
Май този сайт ще се окаже не това, което очаквах. "Само името му голямо...", дето има един израз. Rolling Eyes


Раничко ти е да подскачаш голям ли е сайта или не. Преди още да си се поогледал, задаваш въпрос, на който би си отговорил и сам, ако първо се беше заел да попрочетеш повечко. Smile Да, има и пишещи фантастика, но те не са много, бунтарче. Хайде, с добро! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 18:18:27 » Отговори с цитат върни се горе

kristi написа:
rado84 написа:
Трябва ли непременно да има цел? Не може ли просто да попитам? Има спамерски теми от типа "Какво слушам в момента", но за нея никой нищо не казва.
Май този сайт ще се окаже не това, което очаквах. "Само името му голямо...", дето има един израз. Rolling Eyes


Раничко ти е да подскачаш голям ли е сайта или не. Преди още да си се поогледал, задаваш въпрос, на който би си отговорил и сам, ако първо се беше заел да попрочетеш повечко. Smile Да, има и пишещи фантастика, но те не са много, бунтарче. Хайде, с добро! Smile

Въпросът беше, че за една далеч не спамерска тема веднага ми направиха проблем, ама безсмислени теми като "какво слушам в момента", "какво гледах последно" - никой не прави проблем. Затова се издразних.
Явно е, че все пак ще трябва да си поиграя кода на някой блог и да станат нещата както аз искам.
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 19:20:21 » Отговори с цитат върни се горе

1. Никой не ти е правил проблем, но ти много бързо направи опит да станеш център на внимание във форума и сайта. Проблема е само във въображението ти.
2. Не говори за спам, защото тази тема може спокойно да се нарече така, след като е обсъждана много пъти и има достатъчно подобни в архивите. Просто няма кой да чете.
3. Разделите в сайта на брой 21 са един вид жанрово(с малки изключения) разделени и ако беше си направил труда да прочетеш ориентира, да посетиш тук, там някой и друг раздел щеше да добиеш представа.
4. Правиш квалификации за нещо, което още не си опознал, нещо което е на 10 години, и се е доказало, а ти все още незабърсал жълтичкото около устата си в него, вече определяш кое, що. Няма лошо, но как мислиш, ако някой дойде в твоята къща и от вратата започва да ръси определения, ти , а тук домакините - в случая всички които са наоколо преди теб, какви изводи ще си направят?
Сега ще ти кажа един много стар анекдот за Айнщайн, не го приемай лично, а принципно:
Та великия Айнщайн имал нужда от помощник и помолил да му осигурят такъв.
- Какъв помощник Ви трябва? - попитали го от човешки ресурси.
- Умен и работлив - отговорил и Айнщайн след което допълнил - но това е най рядко срещаната комбинация в природата затова, ако се затрудните - умен и мързелив. Ако не намерите и такъв, искам глупав и мързелив, но в никакъв случай, подчертавам - в никакъв случай глупав и работлив.

Та да се върнем на темата. Препоръчително е да се чете, за всичко е препоръчително да се чете. В този сайт се създадоха и се доказаха доста имена, но никой не им е поднесъл нищо наготово. Така, че четене му е майката, останалото е няколко процента талант и късмет.

Сега спокойно, без да бързаш се ориентирай в обстановката и дерзай. Тук със сигурност ще срещнеш почитатели, приятели и читатели. Ще срещнеш и писатели, но само от теб зависи дали ще си създадеш удобно, приятно и прохладно местенце, където да се чувстваш уютно и творчески или ще си подложиш врящо котле, което да кипи, пръска и фрачи!

На слука!

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 19:54:01 » Отговори с цитат върни се горе

rado84 написа:
Явно е, че все пак ще трябва да си поиграя кода на някой блог и да станат нещата както аз искам.


Всеки може да си създаде един блог и да си пише в него до припадък. Няма лошо. Въпросът е, искаш ли някой да го чете?

В наше време не е достатъчно да създадеш един уникален и супер добър продукт. Трябва да знаеш как да привличаш вниманието и интереса на хората. Това иска време и определено усилие, което няма нищо общо с умението за програмиране.

Един напълно безплатен съвет от мен. Едва ли ще го разбереш, но все пак. С морков често можеш да спечелиш много повече, отколкото с тояга. Или пък с чесън. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 20:32:01 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Тук със сигурност ще срещнеш почитатели

Да, виждам ги "почитателите" - на разказа 32 прочита (макар че се съмнявам да са го изчели докрай) и нито един коментар или оценка. Представям си ако пратя романа, който е 84 страници А4 - сигурно ще има 1-2 прочита до края на първата страница и пак нито един коментар или оценка.
Целта да се регистрирам беше друга - не за фенове. Беше, за да остане някъде това, което съм написал за времето, когато вече няма да има кой да пише повече. Rolling Eyes

anonimapokrifoff написа:
Къде го чукаш, къде се пука. Дори бегъл поглед ще забележи, че в сайта се пише най-вече поезия.

В такъв случай аз няма какво да търся тук, още по-малко пък почитатели.
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 20:53:29 » Отговори с цитат върни се горе

rado84 написа:
hixxtam написа:
Тук със сигурност ще срещнеш почитатели

Да, виждам ги "почитателите" - на разказа 32 прочита (макар че се съмнявам да са го изчели докрай) и нито един коментар или оценка.


Ти искаш да те четат, а ТИ, уважаеми, кого си прочел? ТИ един коментар към чуждо произведение имаш ли?

Ако търсиш внимание и оценка, трябва да си готов да дадеш същото в замяна. Докато не схванеш този прост принцип, ще продължаваш да се ядосваш защо, санким, никой не те чете.

В този сайт има 13000 потребители. 13000 чукчи писатели, но колко от тях са и читатели? Всеки има претенции да е голям и велик. Дали ти идва на ума, че голяма част от активните потребители се познават лично?

Айде да ти задам един въпрос. Ти като идеш в книжарница, кого си купуваш? Автор, който никога не си чувал? Към кое име ще посегнеш - познато или непознато? Помисли по този въпрос преди се разпениш, че имаш малко четения. Име се гради с време и усилие. Ти си тук от няколко дни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Kalina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 25, 2005
Мнения: 51
Място: с. Кратунци

МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 21:28:53 » Отговори с цитат върни се горе

rado84 написа:

В такъв случай аз няма какво да търся тук, още по-малко пък почитатели.


Възгеч бе, Радко! Ама кък така - Shocked
едвам додЕ и крушити си сбираш.
Ни щели, кайш да та читат?!
Прустаци! Ко да им придиряш...
Ей ся ши ида да ти плясна 5
и изубилну дажи ш`кументирГам!
Ут пътя йощ са виждаш - пръф истет!
Напръй ги тука сички да умирГат! Shocked
Забий копита кату мули пусред мост
и тропай с крак - ей тъй шти са пулучи! Mr. Green
Утга та чакам яз - такъв безценен гост
да доди на акъл да ма научи! Rolling Eyes
Чи дажи ши прифанат и край мен,
и най-накрая в сайта ши са съмни...

Дан са убаждат пойчи ич серсеми,
ами да земат сички да са гръмнат! Idea Exclamation
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 24 Ное 2013 22:42:21 » Отговори с цитат върни се горе

Milvushina написа:
Ти искаш да те четат, а ТИ, уважаеми, кого си прочел? ТИ един коментар към чуждо произведение имаш ли?

(...)

Айде да ти задам един въпрос. Ти като идеш в книжарница, кого си купуваш? Автор, който никога не си чувал? Към кое име ще посегнеш - познато или непознато? (...)

Когато и/или ако намеря нещо по мой вкус - тогава ще коментирам. Но с тази поезия, за която се споменя по-горе - не виждам как ще стане. От всичките години, през които съм писал нещо то не е било поезия. Само едно - на английски - си беше чиста случайност и не се брои. Като цяло за мен поезията е разхищение на родния език. Може би това е и една от причините да го напиша на английски.
Относно другия ти въпрос - предпочитам не чак толкова известните автори. Преди да си купя и прочета "Лунният звяр" дори не бях чувал за Дейвид Морел, но ме привлече заглавието. Има и още един автор, български фантаст, към чиято книга посегнах в една библиотека във Велинград. Страшно интересен роман се оказа, но с моята скапана селективна памет запомних само първото име на автора - Георги. Фамилията и заглавието до ден днешен не мога да си ги спомня. Помня само, че действието се развиваше в България, малко преди турското робство.
И знаеш ли защо избирам по-малко известни автори? Нека ти дам един пример: рок групата Металика. Известни са единствено, защото им правят огромни реклами и явно имат читави рекламни агенти, а иначе самата група е откровено некадърна. Същото е и с писателите - предпочитам по-малко известните, защото обикновено известните са известни единствено заради качеството на рекламата, но не и заради нещо друго. Може би само Стивън Кинг се явява изключение от това правило.
Аз лично не целя да ставам известен или да ми издават творчеството - мразя да съм център на внимание и славата не е нещо, което ме влече. Всичко, което правя го пиша единствено за удоволствието от писането (от това, че аз определям правилата и действието) и честно казано не ме интересува дали даденото нещо ще получи положителна или отрицателна оценка. Но поне един окуражаващ коментар (независимо дали положителен или отрицателен) не би било зле - само колкото да покаже на автора, че не си губи времето с качване на творчеството си в този сайт.
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 00:15:41 » Отговори с цитат върни се горе

Млади момко, говориш за жанрове - фантастика, фентъзи и научна фантастика, от който в личната ми библиотека има над 1800 заглавия. Срещал ли си имена като Сергей Павлов - (Лунна дъга), Урсула Ле(Льо) Гуин - (Лявата ръка на мрака, Землемория), Дъглас Адамс, Джон Уиндъм, Лари Нивън, да не споменаваме Артър Кларк, Рей Бредбъри, Робърт Шекли, Клифорд Саймък, Хари Харисън, Доминго Сантос, Хауърд Лъвкрафт, Петер Богати, Жерар Клайн, братя Стругацки, Юрий Медведев, Ал. Беляев, Алексей Толстой...
Да продължавам ли?- Деймън Найт, Хенри Катнър, Пол Андерсен, Харлън Елисън, Гордън Диксън, Робърт Сивърбърг, Роджър Зелазни, Зена Хендерсън, Джефри Карвър, Хенри Хагард, Бари Лонгиър, Кейт Лаумър, Курт Ласовиц, Мишел Жори, Робърт Хайнлайн, Франк Хърбърт, Ярослкав Вайс, да не забравя Лем - българските Емил Манов, Павел Вежинов, Величка Настрадинова, опс Любен Дилов и много много други. Представи си, аз, притежателя на тези книги фантастика(това са около една трета от библиотеката ми), някой от които са четени многократно, драскам стихчета и римушки без претенции, без да се интересувам, кой, колко пъти ме е чел или коментирал.
В дългите си години, понякога скучен живот( едно време нямаше интернет и играехме на карти) стигнах до една много важна закономерност. Този, който най-малко знаеше играта, независимо каква е, бридж, белот, сантасе, канаста, вист, постоянно подканяше - хайде бе, кога ще започваме да играем, няма ли да седнем най после. Тогава се роди и първия закон на Хипо и той гласи следното:
Меракът е обратно пропорционален на възможностите.
Както всеки закон и този има частни случаи. Много ми се иска ти да си такъв.
Колкото до рекламата, да важна е, но кадърността на автора е много по важна. Стойността на произведението е много по важна. Кинг е един добре реализиран, посредствен автор в сравнение с повече от изброените от мен по горе. Имам предвид българските, които са на сравнително по ниско ниво.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 00:54:12 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Колкото до рекламата, да важна е, но кадърността на автора е много по важна. Стойността на произведението е много по важна.

Ами аз точно това се опитах да кажа, но както винаги никой не ме разбра (често и аз самият не се разбирам какво искам да кажа Laughing ), а именно - че търся по-малко рекламираните автори или ако щеш - тези с най-некадърната реклама. Обикновено именно между тях се намират хора с изключителен талант, какъвто е Дейвиди Морел - не губи своето и на читателя време с излишни обяснения, а набляга само на най-важното и ако прави някакви пейзажни описания и/или обяснения, то е, защото имат пряка връзка с действието и по този начин привлича вниманието ти и те държи в напрежение какво ще стане по-нататък.
Ако вземеш "То" на С. Кинг и махнеш излишното, то този роман спокойно ще се събере в едно книжле от 100-ина страници и нормален 90-минутен филм.
Правя това сравнение между Стивън Кинг и Дейвид Морел, за да разбереш какво лично аз намирам за талантливо и по принцип какво търся в романите. И разтягането на локуми в няколкостотин страници за мен далеч не е талант, а показва само липса на идея какво ще стане нататък в романа. Докато прочетеш дългото обяснение/описание и вече си забравил какво е станало с героите. Laughing
Единственото изключение за дълга книга, което правя, е "Граф Монте Кристо". Да, няколкостотин страници, но тя е единствената дебела книга, която прочитам и препрочитам по няколко пъти, защото ми харесва. Филмът с Жерар Депардийо не е лош, но него го гледам само, когато ме мързи да чета. Laughing Embarassed
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com