Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 861
ХуЛитери: 4
Всичко: 865

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: LATINKA-ZLATNA
:: Lombardi
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари

да, ако е конструктивно и ми хареса
84%
 84%  [ 11 ]
И кой е този, дето смее да ме редактира!?
0%
 0%  [ 0 ]
Ъку са ми мноо гриешките моа и да са замислъ
7%
 7%  [ 1 ]
Никогиш! Он ша ми вика на мене той!
7%
 7%  [ 1 ]
Всичко гласували : 13


Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 20 Ное 2012 17:53:33 » Коригирате ли нещо свое след предложение в коментари Отговори с цитат върни се горе

Въпроса е ясен. На много от нас са им предлагали да "пипнат" нещо в стиховете си, или да сменят темата, заглавието, дори целия сюжет.

На мен веднъж ми предложиха да изтрия всичките си произведения и да ходя да копам компири, което си е едно много конструктивно предложение.

Махал съм цели думи и пасажи. Но винаги след това съм се питал това мое ли е, или на оня дръвник дето ми предложи промяната Wink

Е, при вас как е? За удобство предлагам и анкета.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
lordly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2011
Мнения: 32
Място: България, Бургас

МнениеВъведено на: 21 Ное 2012 23:42:37 » Отговори с цитат върни се горе

Лео, не пипай това, което с Божията промисъл си "измъд(р)ил, щото после може повече да го "счупиш". Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 00:04:24 » Отговори с цитат върни се горе

Ти пък що настъпваш творците баш по егото, което е по-чувствително и от мазол? Колко от тях ще си признаят, че са написали нещо, различно от шедьовър? И на кого са диктували небесата: на автора или на критикуващия го дръвник? Ама ха!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GalinaBlanka
Гост





МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 11:10:08 » Отговори с цитат върни се горе

Сигурно пишещите стихове имат право - като се замислиш, като вземеш да попипваш и пощипваш тук-там стихотворението си, накрая ще се получи нещо, което няма нищо общо с първоначалната идея, с първосигналния порив, който те кара да го напишеш, а отдалечиш ли се от това - за какъв дявол ти е?
Но в качеството си на романист / въй, въй, тц-тц-тц... не страдам от излишна скромност, иначе не съм от тях, как Сийке... Laughing / аз си казвам - пак подчертавам, че това си е мое мнение - бих променила нещо в романа си, ако някой ми посочи, че противоречи на логиката и фактите. Чувствата и мислите на героите обаче не бих пипала за нищо на света!
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 11:25:31 » Отговори с цитат върни се горе

Човек трябва да е много глупав, за да не разбира, че всеки, който му „предлага” да промени нещо в гениалната си творба, е маша в ръцете на политиците и се опитва най-нагло да го манипулира, провеждайки антибългарска политика.
Както е известно на всички, единствената цел на политиците е да унищожат българската култура и да наложат чуждо на родния ни културен регион мислене и чювстване.
Да ти „предлагат” да смениш тази дума с онази – това е посегателство върху свободната воля на твореца и опит за диктатура.
Долу правителството и неговите продажни маши, прикрити зад добре заплатените синекурни длъжности на преводачи и редактори, а често и коректори!

Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 11:42:05 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
Човек трябва да е много глупав, за да не разбира, че всеки, който му „предлага” да промени нещо в гениалната си творба, е маша в ръцете на политиците и се опитва най-нагло да го манипулира, провеждайки антибългарска политика.
Както е известно на всички, единствената цел на политиците е да унищожат българската култура и да наложат чуждо на родния ни културен регион мислене и чювстване.
Да ти „предлагат” да смениш тази дума с онази – това е посегателство върху свободната воля на твореца и опит за диктатура.
Долу правителството и неговите продажни маши, прикрити зад добре заплатените синекурни длъжности на преводачи и редактори, а често и коректори!

Laughing Laughing Laughing


Нищо не разбираш, значи, безчювствена редакторке!
Знаеш ли ти какво е за един поет след това да стои над произведението си, измъчван от екзистенциалния червей на върпоса "Това МОЕ ли е, или на оня дръвник?". А!?!?
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 11:55:40 » Отговори с цитат върни се горе

elimax написа:
krasavitsa написа:
Човек трябва да е много глупав, за да не разбира, че всеки, който му „предлага” да промени нещо в гениалната си творба, е маша в ръцете на политиците и се опитва най-нагло да го манипулира, провеждайки антибългарска политика.
Както е известно на всички, единствената цел на политиците е да унищожат българската култура и да наложат чуждо на родния ни културен регион мислене и чювстване.
Да ти „предлагат” да смениш тази дума с онази – това е посегателство върху свободната воля на твореца и опит за диктатура.
Долу правителството и неговите продажни маши, прикрити зад добре заплатените синекурни длъжности на преводачи и редактори, а често и коректори!

Laughing Laughing Laughing


Нищо не разбираш, значи, безчювствена редакторке!
Знаеш ли ти какво е за един поет след това да стои над произведението си, измъчван от екзистенциалния червей на върпоса "Това МОЕ ли е, или на оня дръвник?". А!?!?

Подкрепям колегата напълно и безрезервно. Там, където жалкият редактор вижда ритъмно нарушение, просто е предаден синкопът - клетото авторово сърце не е понесло мощния напор на гиниалността му. Някой израз бил неподходящ? Каква ограниченост на четящия - та това е просто друга, нестандартна гледна точка. Нещо било невярно? Когато творците говорят, и фактите мълчат. Не били спазени законите на езика? Какъв формализъм - нима можеш да удържиш в коритото й буйно придошлата река? И нека не забравяме: прозаикът е провален поет; редакторът е провален прозаик; коректорът е провален редактор.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
chergligan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 15, 2008
Мнения: 12

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 12:40:39 » Отговори с цитат върни се горе

"...Петь по свойски, даже как лягушка" е написал мисля Маяковски.
Аз съм съгласен с това.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 13:22:28 » Отговори с цитат върни се горе

chergligan написа:
"...Петь по свойски, даже как лягушка" е написал мисля Маяковски.
Аз съм съгласен с това.


Сигурен съм, че и Сашка Васева е съгласна с това.
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 13:30:37 » Отговори с цитат върни се горе

elimax написа:
Нищо не разбираш, значи, безчювствена редакторке!
Знаеш ли ти какво е за един поет след това да стои над произведението си, измъчван от екзистенциалния червей на върпоса "Това МОЕ ли е, или на оня дръвник?". А!?!?

А какво разбираш ти от екзистенциалния червей на въпроса, който си задава всеки прозаик: "Това сега, дето го написах, народно ли е, или е антинародно аджеба и така да се каже?" М?! Поете????
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 14:43:47 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
elimax написа:
krasavitsa написа:
Човек трябва да е много глупав, за да не разбира, че всеки, който му „предлага” да промени нещо в гениалната си творба, е маша в ръцете на политиците и се опитва най-нагло да го манипулира, провеждайки антибългарска политика.
Както е известно на всички, единствената цел на политиците е да унищожат българската култура и да наложат чуждо на родния ни културен регион мислене и чювстване.
Да ти „предлагат” да смениш тази дума с онази – това е посегателство върху свободната воля на твореца и опит за диктатура.
Долу правителството и неговите продажни маши, прикрити зад добре заплатените синекурни длъжности на преводачи и редактори, а често и коректори!

Laughing Laughing Laughing


Нищо не разбираш, значи, безчювствена редакторке!
Знаеш ли ти какво е за един поет след това да стои над произведението си, измъчван от екзистенциалния червей на върпоса "Това МОЕ ли е, или на оня дръвник?". А!?!?

Подкрепям колегата напълно и безрезервно. Там, където жалкият редактор вижда ритъмно нарушение, просто е предаден синкопът - клетото авторово сърце не е понесло мощния напор на гиниалността му. Някой израз бил неподходящ? Каква ограниченост на четящия - та това е просто друга, нестандартна гледна точка. Нещо било невярно? Когато творците говорят, и фактите мълчат. Не били спазени законите на езика? Какъв формализъм - нима можеш да удържиш в коритото й буйно придошлата река? И нека не забравяме: прозаикът е провален поет; редакторът е провален прозаик; коректорът е провален редактор.


Понеже ме зарадва веселият и ироничен тон (надявам се и самоироничен) в коментарите дотук, ти, аноним, която, освен много добрата си проза, си написала и много добри стихотворения, да разбереш това, което сега ще изплющя тук. Smile
А то е:

По твоите квалификации, на които се изкефих, всеки от споменатите от теб, е нещо провалило се в собствените си очи (най малко), ама и в очите на така наречената публика. Smile
Дали в така наречената публика преобладават люде, които имат усещане свише, че и те са способни да напишат още по-гениално нещо от гениалното, прочетено от тях, това не ги прави по-лоши граждани (в смисъл - по-лоши създания сред фауната на единствената ни планета, върху която съществуваме физически).

Та, ако ми позволиш, Ганке, да запълня един пропуск в твоите квалификации, според които прекрасно си показала в общо социологическо направление кой кой е сред представителната извадка,
(понеже нищо не каза за това - какво провалило се същество е поетът),

ми, той просто е провалил се Бог.

Laughing


За тези, които видят в опита ми за шега богохулство, веднага ще звънна на мобилния телефон на Зевс! (Дано Хера да не го вдигне, надявам се, докато звъня, тя да е при Аполон)....


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: papacot на 22 Ное 2012 19:34:35 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 14:57:44 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
elimax написа:
Нищо не разбираш, значи, безчювствена редакторке!
Знаеш ли ти какво е за един поет след това да стои над произведението си, измъчван от екзистенциалния червей на върпоса "Това МОЕ ли е, или на оня дръвник?". А!?!?

А какво разбираш ти от екзистенциалния червей на въпроса, който си задава всеки прозаик: "Това сега, дето го написах, народно ли е, или е антинародно аджеба и така да се каже?" М?! Поете????


Прозаикът, Санчо, понеже виждам, че гледаш все към земята, не трябва да се органичава в рамките на собствената си нация. Той трябва да бъде комунист по душа, да милее за всички народи и да буди у цялото човечество желание за разрастването на революционната борба у всички народо-партии, членки на Коминтерна.
regina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 15, 2006
Мнения: 281

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 15:50:21 » Веселие Отговори с цитат върни се горе

Брех, че сте весели, едни такива... Басирам се, че, ако в този момент, взема да ви редактирам произведенията - до един ще писнете, или най-малкото ще ме намразите доживот.
И то няма да е защото не съм права, а защото не съм гений. Само геният има право да редактира - това ще е, наистина, последна инстанция.

Обаче, геният няма време за щуротии и с нелеката задача, да вкарат твореца в правия път, се наемат хора, които си имат самочувствие, но не и дарба.
Така стоят нещата, Лио... А на анкетата ти няма да гласувам, понеже няма:
- да, ще променя текста си, ако ме поправя талант.

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 16:23:07 » Отговори с цитат върни се горе

"Обаче, геният няма време за щуротии и с нелеката задача, да вкарат твореца в правия път, се наемат хора, които си имат самочувствие, но не и дарба.
Така стоят нещата, Лео... А на анкетата ти няма да гласувам, понеже няма:
- да, ще променя текста си, ако ме поправя талант."

Smile

Реджи, аш шъм съгльсен с теби Laughing ...вадиха ми зъбче, мила.Wink

Но питам, Лео, аджеба иска ли се талант да редактираш или всеки редактор си мисли, че е талантли Rolling Eyes

И мисля, че избора е на автора, кой да го редактира! Idea

И мисля да се обадя на Менелай, ПАПА, ако Елена си е вкъщи, а пък той воюва Laughing Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 16:28:36 » Отговори с цитат върни се горе

Папакот, според мен в твърдението ти има голяма доза истина, защото гениалният поет е целунат от Бога, но не му е равен, тъй като все пак е човек. Нещата при прозаика не са точно така, колкото и да е добър: почти всеки може да пише свястна проза, това е лесно занимание. Регина потвърждава моята класификация, колкото и да ми е неприятно, но имам забележка: геният не редактира, той пренаписва.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com