Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 805
ХуЛитери: 3
Всичко: 808

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LeoBedrosian
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - За плагиатството и не само...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2012 22:09:52 » Отговори с цитат върни се горе

Имената си РаяВид е дала доброволно при участие в конкурса "Състояние на полет", оповестени са публично в темата с номинациите, заедно с имената на всички останали номинирани.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2012 22:11:21 » Отговори с цитат върни се горе

Всъщност сега разбрах къде е използвала името си. В грешка съм, така че си взимам думите назад. Молбата ми по възможност последните ми коментари (този включително) да се изтрият. Смятам, че така е най-правилно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2012 22:17:32 » Отговори с цитат върни се горе

Много съжалявам, но в този форум от създаването на сайта през 2003 г. не е изтривано нито мнение, нито тема. Тук всичко се запазва и архивира.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
nefer-titi
Гост





МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 00:05:44 » За плагиатството Отговори с цитат върни се горе

Когато влязох в този сайт преди 1 година, се надявах, че тук ще намеря един по-хубав свят. Няколко пъти бях свидетел на остри спорове, в които се използваха грозни думи, раняващи и размазващи
личността. Днес съм омерзена от злобата, преливаща в някои коментари по случая за "плагиатството" на Раявид. Авторката се е
доказала многократно с остроумието си и творческия си потенциал,
нейните разкази "с неочакван край" се четат с лекота и удоволствие, нейните приказки ни пренасят в един вълшебен свят и са приятни и за
пораснали деца.Без нея сайтът ще бъде по-беден и скучен...
Но никой не е казал, че животът е справедлив. Затворите са пълни с
НЕВИННИ хора, защото присъдите са СУБЕКТИВНИ. Всеки греши, но
"Нека този, който е безгрешен, пръв хвърли камък."
Уверена съм, че грешката на Раявид не е умишлена, и че ще дойде
"Видовден", но това ми напомня на оня случай, когато се говори лошо
за сестра ти, а ти , ако искаш, докажи, че нямаш сестра...
nefer-titi
Гост





МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 00:19:42 » P.P Отговори с цитат върни се горе

Въпреки голямото старание на администратора, останали са още следи от присъствието на РаяВид в сайта...
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 00:57:37 » Отговори с цитат върни се горе

Защо слагаш плагиатство в кавички? Дори да не е чела разказа на Светослав Минков, сама казва, че в доста от разказите си използава като идея вицове от преди 30-40-50г. За този също. Питам къде в публикациите си, тя е написала, че е написано по едикакви си мотиви, идеи виц и др. Как ще напише, нали такива като теб трябва да се възхищават на нейния ум, интелект, остроумие и творчески потенциал. Ти може да не си уверена, че грешката и е умишлена, а аз ще ти кажа, че ако беше така, тя щеше да се извини, щеше да намери начин да се свърже с нас(повтарям се), но такова нещо нямаше и вместо да изтърпи месечното си наказание реши, че ще надхитри балъците дето висят като бръснарски каиши тук.
За два дни авторката наруши 3 пъти правилата на сайта и упорито регистрираше нови и нови никове. Лишавали сме се от доказани автори с име и издадени огромно количество книги, за много по малки нарушения.
Защо след първата забележка отнасяща се до една народна приказка, която тя изпрати за публикация като своя преди време, на нея не и светна лампичката, че вече всеки неин текст ще бъде проверяван щателно. Ние тук да не сме следствен отдел? Ако трябва да правим това с всеки регистриран и 70 човека да е екипа ни пак няма да смогнем. Давате ли си сметка, че тези хора които работят тук денонощно вместо да получават по някой лев за труда си те дават за да го има този сайт. Всеки един от тях заделя от свободното си време, от почивката си и работи така както много от вас не го правят в платената си работа.
Не сме съд и сравнението ти със затворите само ме кара да се замисля - толкова ли е изкривено съзнанието на хората вече. Всеки сам трябва да носи отговорност за действията си. От всичко което си написала излиза, че аз съм злодея, който е осъдил на заточение твоята дужка и ще дойде видов ден в който ще бъда разпнат за грешките си. Казвам ти го в прав текст - аз мога да поема и тази отговорност, а ти?

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 01:31:45 » Отговори с цитат върни се горе

Оф, бе Папа, не съм чиста и нямам претенции да съм. Плагиатство е, писах го и в другия си постинг, ама съм против зрелищните нападки и обвинения.
Иска ми се да не беше плагиатство. Иска ми се и Рая вместо да върши глупости да беше се извинила, понеже тук всички са хора а не зверове и нещата щяха да се развият по друг начин.
Едно извинение върши чудеса, а задкулисните опити за надхитряване водят до санкции и нерви. Ненужни неща са, както и разтягането на локуми от тук нататък, по мое мнение. Не съм привърженик на дългите коментарии по такива теми и ми е криво, каквото се изписа, изписа се, стига толкова. Да се върнем на литературата, моля.
Пък Рая ако си вземе бележка ще е супер, тя най-добре съзнава вината си, нали затова опитва да се защитава. Ама ако продължаваме да приказваме тук само ще подхранваме още и още... подобни...

Все тая.
Но е много тъпо да заприличваме и ние на онези форуми от типа на Сибир... какво беше.

Спокойна нощ желая на всички ни и по-малко нерви.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 10:07:20 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
Иска ми се да не беше плагиатство. Иска ми се и Рая вместо да върши глупости да беше се извинила, понеже тук всички са хора а не зверове и нещата щяха да се развият по друг начин.
Едно извинение върши чудеса, а задкулисните опити за надхитряване водят до санкции и нерви.


Аз щях да съм ПЪРВИЯ, който щях не само да простя... Че то, няма кой знае какво за прощаване!
А твоят последен постинг направо ме кара да се срамувам за избухването си!
И за мен, плагиатството се е "дребно джебчийство", когато няма комерсиални цели.
Ти, "рицарско сърце", защо не я посъветва да направи ТОВА, а не - другите простотии???

Бой..Боев, ядосан, но съжаляващ...
;=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 11:20:10 » Отговори с цитат върни се горе

RockAround_theC_l_ock написа:
Цитат:
Иска ми се да не беше плагиатство. Иска ми се и Рая вместо да върши глупости да беше се извинила, понеже тук всички са хора а не зверове и нещата щяха да се развият по друг начин.
Едно извинение върши чудеса, а задкулисните опити за надхитряване водят до санкции и нерви.


Аз щях да съм ПЪРВИЯ, който щях не само да простя... Че то, няма кой знае какво за прощаване!
А твоят последен постинг направо ме кара да се срамувам за избухването си!
И за мен, плагиатството се е "дребно джебчийство", когато няма комерсиални цели.
Ти, "рицарско сърце", защо не я посъветва да направи ТОВА, а не - другите простотии???

Бой..Боев, ядосан, но съжаляващ...
;=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


А за мен, Бой, приятелю, плагиатството е кражба. И забележи, моля те, че в този случай не става дума за първа такава. Виж и колко коментари написа в последствие въпросната дама под "прикритието" на различни никове, включително и на себе си.
Затова и по-горе употребих думата "нечистодушност".
Според мен, няма за какво да съжаляваш. Ти и Меги сте добри и състрадателни душици и ви обичам. Нека аз бъда лошият. И, както Хипо сподели, готов съм да си понеса последствията.


P.S.
Бой, за теб "некомерсиалните" кражби какво са?
Все си мисля, че освен парите, съществува и нещо друго в човешката ни общност... И начините да гледаш на себеподобните си като на такива, които можеш да прецакаш (комерсиално или не), са неизброими.


Става дума за морал - едно от понятията, чиято употреба очаквам в недалечното бъдеще да бъде забранена със закон...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 13:02:47 » За кражбите... Отговори с цитат върни се горе

И "некомерсиалните" кражби, са пак - кражби, разбира се!
Както и "благородната лъжа" си е пак - лъжа!

Ама, "женско" бе, Папакот... Жен-ско!!!
Не мога дълго да съм груб и безмилостен с него!
Казваш - "нека вие да сте милостивите, а аз - лошия". И си прав - и не си прав!
Знаеш, че правдата, доброто и истината мога и знам как да защитя.
И незащитения ти гръб, приятелю! Ще застана и ще защитя!
Без много-много да питам кой крив-кой прав...
Е, това не е вече съвсем по темата "за плагиатството"... Ама понякога е нужно - да се знае, нали? Smile Smile

Щастлив съм, когато Хулите/Форумът - не са само "говорилня"!
И затова си оставам все тук, в Хулите... И някак не ми е интересно другаде! Smile Smile (...е, туй вече си е логорея...)

Бой..Боев,
;=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 16:05:51 » ... а паметта човешка е такава - късичка... Отговори с цитат върни се горе

Някакви си 5 месеца и една така позната и забравена история... От Форума... месецът е Април, а годината 2012...
автор: yotovava

Внимание плагиатство

Цитат:
В далечната за мнозина 1991-а година Издателска къща "Български писател" пуска от печат една малка книжица със стихотворения на Валери Станков - Albatros, озаглавeна "Остави ме, любов". На страница 17-а в нея е стихотворението "СНЯГ":

Чайките сноват като попарени.
Плажът спи набръчкан под снега.
А вълната сякаш блъска зарове –
камъни търкаля по брега.

Чорлава се вдига, още сънена
светлината – къса струйка дим.
Да поседнем малко върху дънера –
за последно да си помълчим.

Или да попитаме медузите,
огъня – в нозете ни изтлял,
биха ли се взели за съпрузи
някоя скумрия и корал?

Нейде ако бях те срещнал вчера...
Но така е – времето лети.
Закопчавам якето уверено.
Свиваш устни и си тръгваш ти.

И защо сега да се нервираме?
Любовта ни хвана ли ръжда?
Как е кратко нейното умиране! –
въглен, хвърлен в морската вода.

Същото стихотворение, без третия куплет,четем на стр. 51-а в стихосбирката на г-жа Рита Генадиева "Шепа нежност", Издателство "Българска книжница", 2007 г., в чийто предговор, написан от поета Евтим Евтимов и академик Благовеста Касабова, които са и редактори на "Шепа нежност", се казва следното:

"... пред нас ще се открие един творец, който има солидно творчество, и това творчество се нуждае от едно по-задълбочено изследване. При нея словото се лее като планински поток, нашепва като Балкана над родния град, шуми като вълните на морето, което тя е събрала в своята поетична душа."

И понеже смятам, че елейните думи на академичката и поета се отнасят донякъде и за Валери Станков, искам те да получат по-широка разгласа във виртуалното пространство.

Предговорът към стиховете на г-жа Рита Генадиева завършва така: "Поезията е свещенодействие с думите!"

Сигурно Валери Станков с право ще попита: - Откога кражбата започна да се нарича свещенодействие?

И едва ли ще получи отговор.


И аз я бях забравил, но казвайки ЧРД на yotovava, изведнъж ми изплува...

;=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 30 Сеп 2012 17:53:30 » Re: ;) Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
LeoBedrosian написа:
Няма да защитавам никой, признавам, че не познавам детайлно темата, но на мен ми се случи да ме обвинят в един друг литературен сайт, че крадя от самия себе си. Там пуснах под друг ник мои творби от ХуЛите и след десетата админите любезно ме помолиха да се идентифицирам с LeoBedrosian. Не знам инак на коя морална полиция щяха да ме предадат Wink


Лео, нали уж има и закони, за каква "морална полиция" хортуваш? Smile

Гестапо например, знам ли!?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 11:48:11 » Отговори с цитат върни се горе

В момента не съм в България и нямам време да прочета всички постинги, но ми е ясно какво се е случило. Мисля си, хора, че постъпихме жестоко - разпнахме я тая жена. Трябваше да се сетим, че писането и признанието са важни за нея, но май отдавна сме забравили да проявяваме нещо, което се нарича милост.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 12:00:52 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
В момента не съм в България и нямам време да прочета всички постинги, но ми е ясно какво се е случило. Мисля си, хора, че постъпихме жестоко - разпнахме я тая жена. Трябваше да се сетим, че писането и признанието са важни за нея, но май отдавна сме забравили да проявяваме нещо, което се нарича милост.


Всеки крадец си има своите причини да го прави.
Аз бих обрал с чиста съвест банка, съществуваща благодарение на кражбите на нейните собственици.
Ако това се случи, кой би проявил милост към мен?

Някой да не се заблуди, че бих го направил, просто хипотеза. Smile

А за бездарните и крадливи "автори" рано или късно, както казва Иван Вакрилов, се появява една едноока кукувица с мотика. Smile

http://hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=156848&mode=&order=0&thold=0
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 01 Окт 2012 13:46:37 » Отговори с цитат върни се горе

papacot написа:
[Аз бих обрал с чиста съвест банка, съществуваща благодарение на кражбите на нейните собственици.
Ако това се случи, кой би проявил милост към мен?

Някой да не се заблуди, че бих го направил, просто хипотеза. Smile



Що бе папакот, какво по-голямо удоволетворение от това да ограбиш крадеца. Аз бих го направил не само виртуално, и някой да не се заблуди, че говоря само хипотетично!

Инак за интелектуалните кражби и на други места съм казвал, че ги осъждам макар да са най-трудно доказуеми. И за това, ако сам човек няма достойството и доблеста да си ги признае за другите остават само виртуалните предубеждения.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com