Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 463
ХуЛитери: 2
Всичко: 465

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Две напред, една назад, две напред...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 07 Апр 2011 18:42:51 » Две напред, една назад, две напред... Отговори с цитат върни се горе

Точно така, танго! Това опоетизирано заглавие ми хрумна, докато охках, пъшках, подскачах и се усмихвах по камънаците на Пирин. Ключовата дума е „усмихвам”. И крачките напред...
Smile
Всъщност, ключовете към нас самите владеят малцина извън нас. В контекста – единици са наясно, че когато откача вътрешно, хващам сокаците сама и си събирам мислите, докато предизвиквам живота. Една инжекция риск, който не предизвиква болест, а изостря сетивата, дава точните отговори в трудните моменти и връща силата. Без никакво насилие над природата ми, разбира се...

Част от тези мисли се опитвах да възпроизведа на един кротък евреин в командировка, взел ме на стоп от Княжево в посока Банско, който ококорено задаваше въпроси на база видимото.
Smile
На Симитли с искрена неохота ме остави до следващата кола, с която нацелих джакпот – директен стоп до хижа Вихрен. За двете мацки, които ме качиха, поведението ми грам не беше удивително. Впрочем, с тях се „прескачахме” чак до хижа Синаница – което беше и моята първа цел – от хижа Вихрен през Бъндеришка порта.
Image
Няма да цитирам времена – аз обикновено поставям рекорди по бавно предвижване, но искрено се кефя на панорамите
Image
и блея яко. Този път имах и добавъчно удоволствие – бях взела книгата на Ники Даутов за Пирин и на всяка почивка я вадех и кълвях като примерна ученичка.
Smile
Всъщност, точно книгата му („Аууууууу, такава тухла не бихме носили в раницата си посмъртно”) и въпросът дали познавам автора („Фук, фук, знаем се”) беше повод да набараме с двете мацки (докато поемахме дъх на едно връхче) общ познат от стопа и Планината, Андон. С последния сме правили велики простотии (чувалуване под Тодорките и не само Smile), отделно зарибяването ми за какви ли не идиотизми именно от него и искрено се кефех на обмена на информация. Изобщо, тукашните дистации ТАМ се стопяват. И нова култова реплика: „И той не би направил твоето постижение от днес, даже ние ти завиждаме!” После не се посвених да му го рекна в очите... Гадна съм!
Twisted Evil
Бях планирала две денонощия на Синаница,
Image
за да се поразходя по околните върхове. Чудесна програма, която не включваше атмосферното време, което използвах за оправдание на моите фобии... С други думи – на следващия ден почти се добрах до вр. Синаница, но когато достигнах Момин връх,
Image
мозъкът ми блокира от мъглата и пропастта под пътеката
Image
(демек, отвратната ми аерофобия се осмели да си покаже рогата – някои тук са чели разни самоиронични материалчета по повод повода...) и се изнесох първо бааааавно, а после като бито прасе към по-здравословна почва...
Smile
На сутринта леви-леви замарширувах към Тевно езеро – тази Синанишка порта наизуст я научих – през Спано поле, Чаирските езера, Превала и Мозговишка порта. И боса го правих по едно време. Страааааашен оргазъм!
Image
Всичко наред, само където не открих в пътеводителя маршрута от Спано поле до Тевно езеро – после се оказа наличен, но „замаскиран” под друго име и на няколко пъти бях на милимунда от объркването в долината на р. Башлийца, но пък срещах хора, които питах. Лигла! Ами то като те свикнат какво да очакваш на всяка крачка, почваш да мрънкаш, естествено!
Smile
Във връзка с хората ярко ми се запечатиха разговорите с двама говедари. Първият: „Не се бой! Аз само две думи да разменя с човек...” Другият, бивш учител от Петрич, ме изпрати до Превала – не защото съм искала, и не спря да разказва за живота си. Накрая издои любимата си Ева
Image
– ама как ласкаво им говореше на кравите, не е истина! – и почерпи цяла тумба случайни планинари на ез. Бъбрека. Абе въпрос на Хора и липсата им, но ако се отплесна по темата, ще стане мазало...
Мазало настъпи и в мозъка ми след изкачване на Превала – няма отразяваща дума, отразяваща гледките,
Image
а за Тевно, Каменица и сие не си слагам грях на душата с описания...
Image
И за там имах намерения за два дни с обиколка на околни върхове. Отказах се от маршрута през Краледворска порта и Малка Каменица в посока Голямата, а замених с Кози превал и подход от юг.
Image
Божей, какво драпане! Ако съм пропуснала да кажа основното предимство, когато съм сама е, че си пухтя и пръхтя бетер парен локомотив.
Twisted Evil
Извън самоиронията имаше няколко душевадчика, особено отсечката, водеща до премката между Каменица и безименната кота с Маненкото езеро отдолу, но обзорът към Яловарника, Зъбът и Куклите
Image
си струваха всяка капчица пот...
Извън шегите трябва да призная, че имаше наистина трудни участъци, но не им се тръшнах. До момента, в който мозъкът ми – не тялото, генерално отказа да продължи напред. Имаше-нямаше десет метра до върха.
Image
И защото ненавиждам насилието – и над мен, и над Планина, просто отстъпих крачка назад. Ще преглътна, че не са 2822 метра, а няколко по-малко. Само където сама се чудех докъде съм стигнала в битката със себе си, но не против себе си…

Впрочем, съвсем скоро се чудех как да обясня на непознат партньор при катерене защо спрях по средата на стената, като очевидно можех още. Няма начин да дефинираш неразбираема дефиниция. Или да обяснявам как се учи човек да казва Не. Освен да го препратя към поезията, но тогава чилякът щеше да ме намрази...
Smile
Последният траверс – Мозговишка порта, Превала, Превалски чукар, Типиците, Опрено, Възела и Башлийска порта
Image
бях оставила за последния ден и като черешката на тортата. Знаех за едно „уж незначително стеснение”, амо че съвсем значително си се притеснявах. „Притеснявах” не е думата, но да кажем – грижех се да нямам грижи. Бях оставила резервен вариант, ако участъкът е непреодолим за мен – предишната вечер едни немци бяха спрели до там и бяха заобиколили през Спано поле, да се върна до Превала и спусна към Демяница. Отдавна не се срамувам да казвам Не.
Само че почти не предвиждах реално подобна опция. Маршрутът максимално кефеше, а аз наистина обожавам височини и скали. След Превалския чукар попаднах на едни камънаци
Image
точно на билото, където зорлем пазех равновесие и си викам – това ще да е проблема! И си се фукам вътрешно. Да, ама не! Имаше роман „Един наивник на средна възраст”, та и аз. Щото хоп – докопах се до култовата теснина – Малкото или Незнамсикакво Конче,
Image
само че без помощните му въжета, и се бухнах директно, че ако почнех да мисля... То бухването хубаво, ама... Ама! Запецнах яко по едно време, яхнала една скаличка и ни напред, ни назад. Можеше само надолу – към река Мозговица или Типицките езера...
И к’во прайм ся? Ако имаше някой с мен, веднага щях да се разтреперя и размажа като масло на филийка...
Smile
Но! Когато си сам и бориш фобиите си, просто ги унищожаваш. Другата опция е те да ти светят маслото. И това се пренася за всичко и навсякъде в живота ни. За тази именно страховита, но красива философия наистина малко хора биха ме разбрали. Убедена съм, че има такива тук...
Щом ви досаждам, очевидно съм издрапала, ама по-добре не питайте как. Само че авторът на книгата ще яде махумбата! К’ви 5 минути за преминаване на т.нар. „стеснение” бе? М’чи аз само пет минути – на всяко помръдване! – се убеждавах да продължа напред, бе! Помръдването отделно...
Smile
Факт е, че си струваше. Дори само за оживяването, а Типиците, Опрено, Възела и езабща всичко – отделна история! Обаче Башлийска порта скоро няма да я помириша!
Image
Два часа до хижа Вихрен... Кой идиот е писал тези пътеводители, бе! Хъх! Фафли! Фантазьори! То лазенето ми по камъните само толкова...
Smile
Всъщност, беше повече от прекрасно. Както винаги. Просто една инжекция серум – ваксина срещу душевни болежки...
А ако се прибавят и питиетата със Среднощната вещица в дома й Банско, нещата придобиват особено интересен характер.
Smile

Юли, 2010 г.

P.S. Във времето приятели са ме „упреквали”, че лишавам обществото ни от пътеписите ми, попадащи малко настрани от чистата литература. Реших да ги послушам. Дано не към сгрешила с експеримента си... Целият албум - https://picasaweb.google.com/daring.rain/IdYDkH#

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Omaia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 06, 2007
Мнения: 263

МнениеВъведено на: 07 Апр 2011 20:17:23 » Отговори с цитат върни се горе

Знам за какво говориш, Рейни!
Ех, тези протегнати в синьото върхове...
Страхотна си! Kiss
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 07 Апр 2011 20:25:56 » Отговори с цитат върни се горе

Аз само ще кажа - благодаря!
И да знаеш, че ще се връщам тук пак, и пак... Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 07:55:46 » Поздрав Отговори с цитат върни се горе

Признавам, че не си падам по инжекциите, Рейни, но твоята инжекция риск е страхотна! Завидях ти/ с всякакви видове завист/ и много ти се радвах на чудесните снимки и коментари! Благодаря за удоволствието! Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mariq-desislava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2008
Мнения: 556

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 08:38:03 » Отговори с цитат върни се горе

Накефих се, да си призная най-искрено, едновременно на цялата очарователност на самобитния ти изказ и на красотите, на които си се фръцкала. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Black_dog
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 09:28:44 » Пресно млеко :) Отговори с цитат върни се горе

Виж к'во, rainy, да си имаме уважението Evil or Very Mad

Първо - от Витоша по-високо нема Exclamation

И второ, тия пирински връхчета нещо все в подножието си ги снимала Wink

Кобилешко млеко на Кончето - айде де! Evil or Very Mad

Не нам! Twisted Evil
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ray
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 407
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 11:16:09 » Отговори с цитат върни се горе

Рейни, благодаря за споделеното!
Глътка живителен въздух, който не ми достига вече четвърта година.
Мисля че разбирам напълно какво си преживяла. В Пирин израствам, преодолявам границите си. Обикновено хлъцвам и си казвам - "това не е пътека, от тук не се минава". След това, естествено, препятствията се преодоляват и като се обърна назад, отново си казвам - "не може да бъде, това не съм го минала аз".
Всичко е възможно в тази красива, величествена, зареждаща планина. Един такъв преход би ми дал силата и енегрията да се справям с градското си ежедневие цяла година. Smile
Отново, благодаря за споделеното!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 11:24:55 » Отговори с цитат върни се горе

Мани, мани! Ще ми се да си потътря телесата към висините, но все не се решавам, пък и от твоите снимки свят ми се зави. Някой ден може и да извърша насилие над себе си в името на природата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 12:17:43 » Отговори с цитат върни се горе

Omaia написа:
Знам за какво говориш, Рейни!
Ех, тези протегнати в синьото върхове...
Страхотна си! Kiss


Абе точно на този маршрут често си спомнях за теб и твоите предупреждения, ама корава глава!
Smile
Благодаря ти! Слънце си ти...

joy_angels написа:
Аз само ще кажа - благодаря!
И да знаеш, че ще се връщам тук пак, и пак... Very Happy Very Happy Very Happy


Значи е имало смисъл да го публикувам тук... Аз благодаря!

zebaitel написа:
Признавам, че не си падам по инжекциите, Рейни, но твоята инжекция риск е страхотна! Завидях ти/ с всякакви видове завист/ и много ти се радвах на чудесните снимки и коментари! Благодаря за удоволствието! Smile Smile Smile


Зеб, искрено и дълбоко ме зарадва! Това ми беше и идеята...

mariq-desislava написа:
Накефих се, да си призная най-искрено, едновременно на цялата очарователност на самобитния ти изказ и на красотите, на които си се фръцкала. Very Happy


Такова удоволствие е НДУ (който не е учил математика, да му мисли! Mr. Green) за моето удоволствие...
Smile
Благодаря ти!

Black_dog написа:
Виж к'во, rainy, да си имаме уважението Evil or Very Mad

Първо - от Витоша по-високо нема Exclamation

И второ, тия пирински връхчета нещо все в подножието си ги снимала Wink

Кобилешко млеко на Кончето - айде де! Evil or Very Mad

Не нам! Twisted Evil


Хахахахаа... идиот! Абе Блеки, ти не знаеш ли, че „Не нам” вече го няма? Блъсна го една пияна шофьорка... Така че не нам „не нам”!
Mr. Green
Бе мога да ти дам разни снимчици от връхчета с моя милост, ама ще ревнеш, че фотошоп е играл...
Twisted Evil
Хъх, няма мляко дрънки! Тези огромни животни доста по-стабилно се крепяха там, където аз на магия преминавах и си теглех майните кво правя там...
Smile
Благодаря ти за усмивките!

Ray написа:
Рейни, благодаря за споделеното!
Глътка живителен въздух, който не ми достига вече четвърта година.
Мисля че разбирам напълно какво си преживяла. В Пирин израствам, преодолявам границите си. Обикновено хлъцвам и си казвам - "това не е пътека, от тук не се минава". След това, естествено, препятствията се преодоляват и като се обърна назад, отново си казвам - "не може да бъде, това не съм го минала аз".
Всичко е възможно в тази красива, величествена, зареждаща планина. Един такъв преход би ми дал силата и енегрията да се справям с градското си ежедневие цяла година. Smile
Отново, благодаря за споделеното!


Много-много-много си права! Затова именно Пирин избрах за този експериментален (тук) пътепис. Иначе доста насаждания на пачи яйца се намират. Приятели вече смятат, че нарочно ги правя идиотизмите, а то талант просто...
Mr. Green
Благодаря за осмислянето, Рей!

anonimapokrifoff написа:
Мани, мани! Ще ми се да си потътря телесата към висините, но все не се решавам, пък и от твоите снимки свят ми се зави. Някой ден може и да извърша насилие над себе си в името на природата.


Поканата е отправена отдавна. Само кандисваш и съм те отнесла като куцо пиле домат! После много бързо трябва да бягам след яйцата, на които ще те насадя...
Mr. GreenSmileSmileSmile

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 12:35:10 » Лудите да са живи!!! :)) Отговори с цитат върни се горе

Завидях! За всичко, което...
И тука просто те прегръшам... щото не ми се говори. Пък... ти си знаеш Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 14:16:29 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Аха, сега ми се изЯсни, защо в онези дни инфото беше "в момента няма връзка с този номер". Брех, мазохистка с мазохистката му! Затварям очи и си представям заглавието на новата ти пиеса: "Инжекции за мазохисти - ex vitro, in vivo (vox Dei)"))))
И аз завидях. Идеше ми да вляза в пътеписа и да не изляза оттам, още щом прочетох днешните водещи заглавия на регионалната ни преса - "Напаст от кърлежи грози Варна" и "Кърлежи се въдят на воля във Варна". Такааа, я да надзърнем вътре. А, ето: "Атакуват дом за старци с анонимни доноси", "Осигуровки намаляват заплатите на акушерки", "Да върнем на лъва опашката", следват малки обяви. Я да видя в другия, аха: "Бракониери пердашат стражари за наръч дърва", "Бедните хванали гората", "Виничани искат нормално читалище и градска тоалетна", "Пациенти се залежават в психиатрията", "Васил Данев въвежда нов календар за ромите".
Не, не, я да видим из страната: "Товарен влак уби жена", "Откриха огнище на шап в община Средец",... Тц, ами какво ли става по света? Ами ето какво" "Мъж уби 12 души в училише в Рио", "НАТО уби либийски бунтовници", "Закопчаха двама нашенци Лион, източвали банкомати".
Стигаааа! Идвам с теб!
Оп, момент! Какво виждат моите очи! На последна!! страница на "Черно море". Тия трябва да са твои хора. Ти си ги подучила, признай си! Заглавие" "Журналисти от медийна група "Черно море" станаха озеленители. Подзаглавие: В чест на Седмицата на гората колегите засадиха фиданки заедно с възпитаници от Детския комплекс в село Кичево (удебеленото е от мен). Аха, дългата ръка на твоята "мафия" е стигнала чак до курорта Св.св. Константин и Елена, където хората ти за "мокри" зелени поръчки са садили дървета. Ще видим тази работа. Дистанционно ще я видим!Wink
Апропо, пристигна ли вече при теб едно добро същество да изследвате нивото на Витоша в сантиметри или още се бави? Не ме дръжте в информационно затъмнение де!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 14:22:12 » Е, и за мен беше удоволствие....------------@ Отговори с цитат върни се горе

http://www.youtube.com/watch?v=hwfRCxpTao8

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 18:44:12 » *Ирин-Пирин* + rainy = Super-Kefff Отговори с цитат върни се горе

Ех че са хубави!!!... текстовете-разсъждения, бе Г-жо... Smile , Smile
Изгледите (поне част от тях...) си ги знам... И пак ме засърбя (мерак) - да ги видя!
Ако ще и *да пукна* на някой стръмен и каменист връх... или склон ... или хребет...
...или така да се нагълтам с чистия въздух, че да се строполя... замаян!...

Как ти завижда-а-ам... от все сърце!!!
Демяница и Василашките езера... 10 дни!!!
Палатката беше *опъната* на бъбрека на Голямото василашко езеро...
Дневни жеги (по бански) и нощни зверски студове (всичко - навлечено върху теб...
Е-е-е-ех Пирин, Пирин... дано те опазят още малко... поне като парк...

Благодаря ти Галя, за красивата (макар и кратка) разходка.
Точно навреме беше... Да си помечтае човек за лятото. Laughing Laughing Laughing

Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Laughing

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 19:16:20 » Отговори с цитат върни се горе

Разкошни снимки...
Мерси..
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Апр 2011 20:57:14 » Отговори с цитат върни се горе

Ех, Дъждея...Напълни ми душичката! Surprised Very Happy Знаеш колко ти се радвам на спонтанните бягства към себе си и прегръдките с Планина! И да знаеш, че все някой път ще се окаже, че аз съм слушкала, а ти не Razz Wink Very Happy и ще трябва да ме помъкнеш със себе си на някой такъв поход,мда.. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com