Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 453
ХуЛитери: 3
Всичко: 456

Онлайн сега:
:: Albatros
:: LeoBedrosian
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Какво ще се случи-мислени експерименти
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
karambol
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 25, 2009
Мнения: 181
Място: Сливо поле

МнениеВъведено на: 14 Окт 2009 23:57:37 » Какво ще се случи-мислени експерименти Отговори с цитат върни се горе

Представете си, че една сутрин се събуждате от воя на сирени, небето е странно виолетово, а в сутрешното предаване на някоя телевизия дават как Дунав мост свършва насред реката и по отсрещният бряг се разхождат...мамути.Да речем ,че е петък, работен ден и живеете в София. Никой нищо не разбира, само извънредни предавания и смущения, сякаш вън вилнее буря, но небето е чисто и някак странно виолетово, а над Витоша се развява северно сияние и мълнии от ясно небе трещят.Сядате пред компютъра, но Гугъл и Скайп няма и не можете да се свържете с дъщеря си във Франция. От офиса ви казват, че е обявено извънредно положение и да си стоите в къщи. Просто сте пропуснали тази новина и се чудите как е станало толкова бързо и какво следва от това.
Е, сирените спират да вият, а по националната телевизия казват ,че непознато природно явление е нарушило международният трафик на информация и вероятно се касае за изключително силна магнитна буря.
Вие разбира се не вярвате, защото проклетите мамути не излизат от главата ви. В крайна сметка да не са възкръснали. Макар да сте слабо религиозен човек, мисълта че това е второто пришествие и мъртвите възкръсват ви спохожда. Изведнъж решавате да се обадите на бившата(бившия) и да споделите тревогата за детето и ставащото.
Laughing
Имали желаещи да продължат или предположат какво се случва?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
regina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 15, 2006
Мнения: 281

МнениеВъведено на: 15 Окт 2009 00:07:47 » Отговори с цитат върни се горе

човекоооу...прекалил си с дизастър трилърите на Холивуд...по-вероятно е никога да не станеш от леглото, защото него го липсало, барабар с тебе...
така, че за да си наместиш психиката - две седмици на Дързост и красота и ще ти мине!! Shocked
(ако не се влошиш де...) Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Окт 2009 01:43:05 » yще се случи Отговори с цитат върни се горе

Ще се случи това което пише в БИБЛИЯТА. Не това което мислят ХУЛИТЕРИТЕ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vaia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2009
Мнения: 100

МнениеВъведено на: 15 Окт 2009 09:48:18 » Отговори с цитат върни се горе

Вероятно учените от Церн са изтървали "частицата-бог" и тя минала през главата на някой българин, лют националист, и решила да изпълни
желанието му на света да има само българи. За съжаление малцинствата на територията останали, но кой бог си свършва работата докрай, пък и може да се е смилила, защото кого ще обвиняваме тогава за "циганията" в тази държава. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
iar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 11
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 15 Окт 2009 18:48:27 » Какво всъщност се случи Отговори с цитат върни се горе

Вместо да гадая, просто отидох в редакцията на новия вестник "Галерия" на Патрашкова, която, разбира се, знае всичко и най-вече какво става в държавата ни!
Заварих я страшно развълнувана. Представете си следната сцена: Патрашкова, изправена зад бюрото си, ядосана, се кара на Явор Дачков, който седи, свит на един стол и притеснително си бърше с кърпичка очилата, а до вратата е застанал един тип, ниско остриган и набит, и с безизразна физиономия дъвче дъвка.
- Глупак! - крещи Патрашкова на Дачков - аз за какво те направих тебе заместник-главен редактор! Такава новина изпуска ли се!
- Шефке, какво да направа - мрънка той - ония селяни като ме мразят... Патрашкова всмукна от цигарата си и малко се поуспокои:
- Нищо, добре че е Алекс, че то ако се надяваме на тебе...
Тя излезе напред и шляпна майчински ниско остригания тип по бузата:
- Ето, пак Алекс ни казва какво става!...
Алекс спря да дъвче и се изплю на пода:
- Всичко е истина, Шефке, на кълна се! Първо на тебе ти давам тази информация. Знаеш ли колко ме врънкаше Яни Янев, ама аз викам - не, първо на Патрашкова ще я дам!
- Виж - обърна се Патрашкова към мен - преди малко Алексей Петров
ни донесе страхотна новина! И ти се чудиш какво става, нали? Е, и ние се чудихме! Какво става в тая държава?! Патрашкова тържествено се наведе над бюрото си, взе едни листи и ги размаха:
- Ето го документа! Всичко е тука! Строго секретно е, направо от НЕГОВИЯ кабинет!
Тя погледна благоговейно нагоре, не каза името му, но всички знаехме за Кого става дума...
Аз застинах на мястото си, Явор Дачков макар и вяло, сложи очилата си и също стана, само Алексей Петров остана с безизразно лице, но от вълнение спря да дъвче.
Погледнах титулната страница. Там, с големи черни букви пишеше:
От Негово Върховенство - Божествения Българин / БО. БО. /- до Българския народ
ПРОКЛАМАЦИЯ!
Следва продължение...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
karambol
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 25, 2009
Мнения: 181
Място: Сливо поле

МнениеВъведено на: 18 Окт 2009 12:32:02 » Отговори с цитат върни се горе

Vaia написа:
Вероятно учените от Церн са изтървали "частицата-бог" и тя минала през главата на някой българин, лют националист, и решила да изпълни
желанието му на света да има само българи. За съжаление малцинствата на територията останали, но кой бог си свършва работата докрай, пък и може да се е смилила, защото кого ще обвиняваме тогава за "циганията" в тази държава. Laughing


Laughing А може "Войните Тангра" да са разчели някой рунически надпис или книга със заклинания, или мини черена дупка е преминала през земята и сме се върнали във времето на неандерталците.Световният заговор, извънземните... или едно дете си изрязало "Велика България" от някакъв атлас и я залепило на страницата с палеолита.
Каво точно и защо може би няма значение. Интересно ми е как биха реагирали българските граждани, политиците , властта, медиите и т.н.
Какво например ще се случи с българската демокрация без зоркото око на Брюксел? Какво ще стане с трафикантите на дрого и плът, с малцинствата. Как ще реагират религиозните хора и т.н. и т.н.
Ами тези, чиито парички са в чужбина, а валутният борд, горивата.
Необозрими възможности за хумор, сатира, сарказъм и аутопсия на обществото. И трагедията на онези, загубили връзка със своите близки хора на гурбет в чужбина. Струва ми се, че дори да попаднем в Рая, скоро ще си направим Ад ,защото си го носим като ноу-хау.
Опитай пак!!
Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Vaia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2009
Мнения: 100

МнениеВъведено на: 18 Окт 2009 13:06:20 » Отговори с цитат върни се горе

karambol написа:
Vaia написа:
Вероятно учените от Церн са изтървали "частицата-бог" и тя минала през главата на някой българин, лют националист, и решила да изпълни
желанието му на света да има само българи. За съжаление малцинствата на територията останали, но кой бог си свършва работата докрай, пък и може да се е смилила, защото кого ще обвиняваме тогава за "циганията" в тази държава. Laughing


Laughing А може "Войните Тангра" да са разчели някой рунически надпис или книга със заклинания, или мини черена дупка е преминала през земята и сме се върнали във времето на неандерталците.Световният заговор, извънземните... или едно дете си изрязало "Велика България" от някакъв атлас и я залепило на страницата с палеолита.
Каво точно и защо може би няма значение. Интересно ми е как биха реагирали българските граждани, политиците , властта, медиите и т.н.
Какво например ще се случи с българската демокрация без зоркото око на Брюксел? Какво ще стане с трафикантите на дрого и плът, с малцинствата. Как ще реагират религиозните хора и т.н. и т.н.
Ами тези, чиито парички са в чужбина, а валутният борд, горивата.
Необозрими възможности за хумор, сатира, сарказъм и аутопсия на обществото. И трагедията на онези, загубили връзка със своите близки хора на гурбет в чужбина. Струва ми се, че дори да попаднем в Рая, скоро ще си направим Ад ,защото си го носим като ноу-хау.
Опитай пак!!
Laughing


http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=7428&Itemid=33
Sad
Реалността е груба и отвратителна. Знаеш ли какво ще стане?-ще завардят границите да не се разбягаме при неандерталците, а медиите ще ни промиват мозъците както и досега. Нищо истинско няма тук и истината просто ще лъсне.Може да напишеш чудесна антиутопия.
Дерзай! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Окт 2009 13:07:40 » Булгаристан Отговори с цитат върни се горе

Събудих се и изкрещях, някакъв динозавър надничаше през отворения ми прозорец и вдишваше от аромата на кафето, което припадналият ми баща беше оставил на масата.
Помислих си, че сънувам и разтърках очи, но динозавърът не изчезна, а само ми се усмихна и каза с човешки глас:
-Добро утро госпожо, бихте ли ме поканили на чаша кафе?
Учудих се на собственото си самообладание и му отговорих:
- Що за нелепост, връщайте се в праисторията, какво правите в нашето време?
А динозавърът ми отвърна съвсем невъзмутимо:
- Аз съм Бойко Борисов, какъв ти динозавър?
Пак започнах да си мисля, че сънувам, когато видях отвън огромна тълпа динозаври, които вървяха и скандираха с плакати в ръце:
- Само Българистан, долу на мамутска Румъния ...
Всичко ми се струваше като една фантастика докато не размахах зелена опашка и не съборих чашите от масата.
Когато се свестих няколко мамута ми се усмихваха и ми говореха на румънски ...

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 18 Окт 2009 17:11:52 » Отговори с цитат върни се горе

Карамбол, прочети Шекли, не боли

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
karambol
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 25, 2009
Мнения: 181
Място: Сливо поле

МнениеВъведено на: 19 Окт 2009 00:00:36 » Отговори с цитат върни се горе

copie написа:
Карамбол, прочети Шекли, не боли


Laughing http://www.chitanka.info/lib/text/8782

Снигнах до тук. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 19 Окт 2009 02:35:09 » Отговори с цитат върни се горе

karambol написа:
copie написа:
Карамбол, прочети Шекли, не боли


Laughing http://www.chitanka.info/lib/text/8782

Снигнах до тук. Very Happy

Правилна стъпка, давай нататък!
Този сайт е велик, наистина!

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
iar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 11
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 19 Окт 2009 13:42:30 » Какво всъщност се случи Отговори с цитат върни се горе

ПРОКЛАМАЦИЯ ДО БЪЛГАРСКИЯ НАРОД

Драги съграждани!
Българи!
Братя!

Аз и ГЕРБ поехме управлението на тази страна. И какво заварихме? Социалистите разсипаха България! Тези престъпници убиха дори и дядо ми! 75 години страната ни тънеше в едно блато, в което бе вкарана от БКП. Трябваше да започнем всичко отначало! Твърдо решен да измъква на всяка цена и по най-бързия начин България от блатото, Аз тайно извиках при мен всички най-добри български учени: физици, математици, химици и др. - от всички сфери на науката, работещи по целия свят, събрах ги в една тайна лаборатория, която изградихме и оборудвахме в едно от подземията на Софийското метро и им поставих задача: по най-бързия начин да изобретят Българска Машина на бъдещето, която да прехвърли България далече напред в ХХІ век, много по-напред от всички други държави и по този начин ние да изпревариме другите народи и България да застане в челото на прогреса!
Грандиозно начинание, българи!
Но тези глупаци, учените, нали ги знаете, все нещо объркват!
А пък и на нас, българите, кога ни е вървяло?!
Българска му работа - объркали нещо учените, угелпили кабелите и Машината на времето, вместо да тръгне напред, тръгнала назад...
И като тръгна, та няма спиране, уважаеми съграждани, и назад, назад, та хептен назад! Именитите наши историци сега спорят: Проф. Димитров казва, че сме се забили някъде началото на историята, проф. Овчаров казва, чи сме заорали в предисторията...
Сюблимен момент, Брятя!
Все пак задачата е изпълнена - България сега е в челото на прогреса, много преди другите народи! Заобиколени сме отвсякъде с диваци!
Дивашките племена на север, на запад и на юг гледат на нас със страхопочитание и надежда! България е предопределена да спаси света!
България е бъдещето!
Бог е българин!

19. 10. Накъде преди Христа... Великият Бойко


/ Изявление на пресцентъра на МС: Уважаеми съграждани! Вече няколко дни от всички страни: от север, от запад, от юг и по море с лодки еднодръвки пристигат представители на дивашките съседни племена. Тъй като те се обръщат към министър-председателя с обръщението: "О, Велики Бойго!" или пък с "О, Създателю Бого" или пък направо с "О, Единствений Бог!", в най-скоро време в България ще се проведе всенародно допитване /референдум/ за това как да се нарича от тук нататък Премиера, с оглед на създалата се ситуация.
Сътветнно референдума не реши как да се нарича за в бъдеще нашата република: Бугарска, Богорска, направо Богска и въобще дали ще е република вече или един Бойко, пардон, един Бог знае какво! /
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Veshter
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 10, 2006
Мнения: 136
Място: Тук някъде около, Луната...

МнениеВъведено на: 19 Окт 2009 19:13:54 » Отговори с цитат върни се горе

...И изведнъж, някъдето там - май около Христа беше, или пък около него, се появи тънка червена линия! Затрепера, запулсира усилено, зажужа страшно и изпадна в яростен резонанс. След което с трясък се пукна на хиляди червени балони и от Отвъдната Земя се появи, облечена в цикламени мантии и пурпурни шалвари, въоръжена до зъби страховита банда без команда. С гол в ръката нож един от тях стъпвайки на главите на другите се провикна:
- Ехе-е-е-е-й! Аз съм страшния червен Бей О!Станишев - Пурпурните Шалвари! Потомък и наследник на най-страшното и кръвожадно племе по тия Земи! Сега аз и моите верни до гроб четиридесет мъченика ще ви изтребим до крак с прашките си и с голите си саби! Ще ви затворим в лагери, ще ви превъзпитаме и дресираме, ще ви направим меки като захарен памук. Тези, които искат да са с нас - ще ги приберем под орловото си крило, тези, които не разбират от секира - ще хвърлим телата им на прасетата да ги изядат. След което ще има равенство и братство и за всички ще има подаръци от сърце - за кой завод, за кой банка, за кой гумени цървули! Слушате ли, ехе-е-е-е-й - ако не, ще ви отпушим ушите-е-е-е!
Земята се разтресе, насъбралите се буреносни облаци се отдръпнаха и червено слънце изгря на сянка. Хората се строиха в редици, замаршируваха бодро към огнено-червената топка в далечината и бодро запяха:

Нас червеното знаме роди ни,
нас не ще ни уплаши смъртта -
ние сме на всеки сантиметър
и така - до края на света...


Само един-двама се опитаха да избягат от строя за да отидат да си купят сърдолед заради внезапно настаналата жега, но веднага към тях се спуснаха няколко от ония - облечените в цикламени мантии и червени шалвари, и бързо, със заучени движения им облякоха по една риза. Без ръкави и с каиши вместо копчета. Естествено - в цвят лилав. Обещаха им да ги кръстят. В новата вяра...


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Veshter на 20 Окт 2009 19:04:57 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
bilkarkata
Гост





МнениеВъведено на: 19 Окт 2009 21:27:23 » Отговори с цитат върни се горе

Разбира се при Джон Уиндъм, в "Денят на трифидите" нещата са доста
по-добре изнесени, но я да видим какво може да се направи и при нас...
Хм...

На площада, пред събралите се облещени хора с кръвясали и уплашени очи
се изправи с рупор в ръка едно хилаво човече, с влажни очила, но все още колосана пижама,
сякаш не преживяла катаклизъм.
- Господа,- с фалцетно тънък глас извика то.- Ще ви помоля никой да
не пали огън с цел стопляне на крайниците, защото димът от запалените
продукти, ще нанесе непоправими щети по дробовете на оживелите
ваши събратя. Не забравяйте, че огънят не ви е приятел! По- добре
умирайте от вкочанясване, но пък ще сте живели природосъобразно...
Плюс това предното правителство е откраднало всички тонове дърва,
газ, нафта, бензин и други запалителни средства,
та по всяка вероятност вие ще запалите документите от сметната палата,
а това се наказва с глоба от 3500 лева за всеки член от
семейството, за двеста години напред.
Гласът му замря в освиркването на тълпата.
- Не го слушайте- кокетно кълчеше ръката си от китката, късо
подстриган кръглоок млад мъж,/също очилат/, облечен с бяла фанелка, бродирана
със сърп и чук отпред и отзад.- Той и вчера
приказваше врели некипели. Ту ще има увеличение на хляба, ту няма
да има. Ту ще повишават акцизите, ту няма...Тоя не знае къде се
намира. Само нови данъци са му в главата. Какво чакаме от него? Не
виждате ли, че ще ни доведе до просяшка тояга.
- Серго!- чу се изведнъж странен шепот до кръглоокият.- Другарю!
Идвай! Излизаме в Балкана. Таковата...хващаме гората, де.Кажете,
другарю, да вземем ли с нас и Елена?
- Елена ли? Та коя е тая, че да се бърка? Не, хиляди пъти не. Ние,
другарите, трябва да си останем в своята груба компания.
За жените, после ще помислим!- хитровато и гузно продума
наречения с името Серго и след като смигна игриво на оня до себе си,
се шмугна в тълпата, опивайки се от допира на хилядите мъжки тела, блъскащи се в тълпата.
daik
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 07, 2003
Мнения: 268
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Окт 2009 22:43:09 » И поетично предложение Отговори с цитат върни се горе

В очакване на варварите

Константинос Кавафис

Превод: Стефан Гечев


Какво очакваме, стълпени на площада?
Днес варварите ще пристигнат тук.

Защо това бездействие в народното събрание?
Защо народните избраници закони не създават?

Защото варварите ще пристигнат днес.
Какви закони да създават народните избраници?
Когато дойдат варварите, ще донесат закони.

Защо ли императорът е станал толкоз рано,
пред най-големите врати тържествено е седнал
на трона си замислен, със корона на главата?

Защото варварите ще пристигнат днес.
И императорът очаква да приеме
водача им. Дори му е приготвил
да му даде държавен пергамент. Във него
му е написал много титли и названия.

Защо и преторите са излезли днес
с червените си златоткани тоги?
Защо са гривни сложили със много аметисти
и пръстени с блестящи, лъскави смарагди?

Защо са взели своите най-скъпоценни жезли,
със злато и сребро прекрасно украсени?
Защото варварите ще пристигнат днес,
а заслепяват ги такива скъпи накити.
Защо прочутите оратори не идват както друг път,
за да изложат свойте мисли в красиви дълги речи?

Защото варварите днес ще дойдат.
А те се отегчават от сложни красноречия.

Защо започна изведнъж такова неспокойствие,
обърканост (лицата как станаха сериозни!)?
Защо внезапно улици, площади опустяха
и всички се прибират умислени дълбоко?

Защото падна здрач, а варварите не дойдоха.
Завърнаха се пратениците от границата
и казаха, че варвари не съществуват вече.
Сега какво ще стане с нас без варвари?
Та тези хора бяха някакво си разрешение.


1900-1911
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com