Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 780
ХуЛитери: 5
Всичко: 785

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: Heel
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - 29. май - ден на национален траур
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 14:08:38 » 29. май - ден на национален траур Отговори с цитат върни се горе

Утре е ден на траур в памет на отишлите си от нашия свят край Ямбол. Дано мястото им в другия е по-добро.
Смъртта връхлита и по празници. Да помълчим.

Ако може, утре да се въздържим от публикуване и коментари. Поне в раздел "Хумор и сатира".

Бог да ги прости.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 14:50:34 » Отговори с цитат върни се горе

Не съм съгласна с така написаното съобщение. Неясно е.
От всеки край на България всеки ден си отиват хора. По принцип!

Не мисля, че е много разумно да призоваваш към въздържание от публикуване и коментари. Много моля!
Ставаш краен в реакцията си.
Поплачи си като ти е тежко, но не е нужно да се затвори чак сайта утре за да покажем човечност.


Иначе Бог да ги прости отишлите си хора от и край Ямбол!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 15:08:16 » Отговори с цитат върни се горе

beche написа:
Не съм съгласна с така написаното съобщение. Неясно е.
От всеки край на България всеки ден си отиват хора. По принцип!

Не мисля, че е много разумно да призоваваш към въздържание от публикуване и коментари. Много моля!
Ставаш краен в реакцията си.
Поплачи си като ти е тежко, но не е нужно да се затвори чак сайта утре за да покажем човечност.


Иначе Бог да ги прости отишлите си хора от и край Ямбол!




Сайтът е отворен и за теб и за елегантната ти арогантност нон-стоп. Не се притеснявай. По принцип. И бог да те пази.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 16:56:13 » Отговори с цитат върни се горе

beche написа:
Не мисля, че е много разумно да призоваваш към въздържание !
Въздържанието е най-висша добродетел. Да сe въздържим от писане, да поспрем да бръщолевим ненужни въпроси, да понамалим яденето и прекратим пиенето, да не щипем женичките си по дупето и да намалим употребата на минерална вода, хавански пури и 14-годишен Джони! Back to nature!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 17:25:12 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че щом денят е обявен за национален траур, редно е да се съобразим. Но пък е прекалено да не се публикува и коментира, това е все едно да спрем да работим и само да тъгуваме.
По-подходящо ми се струва това да важи само за раздел "хумор и сатира', както се прецизира papacot.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Elishka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2008
Мнения: 7

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 20:37:50 » Отговори с цитат върни се горе

Аз пък, след тези коментари тук, се замислям колко сме хора. Най-вече, заради извода, който си извадих от тях: "Какво като са умрели, ние нали сме живи"! Така грозно ми прозвуча. Да, животът за нас продължава, продължаваме да работим, защото от това зависи прехраната ни, но къде има място за сравнение публикуването в сайта с работата и изобщо, какво ще ви сбърка 1 ден. Не ви е жизненоважно!

Аз ще си помълча! Светла им памет!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 28 Май 2009 22:50:46 » Отговори с цитат върни се горе

Elishka написа:
Аз пък, след тези коментари тук, се замислям колко сме хора. Най-вече, заради извода, който си извадих от тях: "Какво като са умрели, ние нали сме живи"! Така грозно ми прозвуча. Да, животът за нас продължава, продължаваме да работим, защото от това зависи прехраната ни, но къде има място за сравнение публикуването в сайта с работата и изобщо, какво ще ви сбърка 1 ден. Не ви е жизненоважно!

Аз ще си помълча! Светла им памет!


Този грозен извод все пак си е твой, Elishka. Никой нито го мисли, нито го казва. Обсъждаме.
Моят пък извод от твоя постинг е, че искаш да ни покажеш, че само ти си човек, ние не сме хора. Дали не може да мине без обвинения в измислени грехове?
Сигурна съм, че не си се замислила какъв порой ще се изсипе на главите на бедните админи след само един ден спиране на публикации. Така че - по-полека.
А загиналите - Бог да ги прости!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
temenujka62
Гост





МнениеВъведено на: 29 Май 2009 03:56:58 » аз мисля Отговори с цитат върни се горе

Приятели, смятам, че не това е решението, по-скоро нека се опитаме да призовем колкото може повече хора към разумно движение по пътищата, за да не стават такива трагедии - ежедневие! Макар нелепа и жестока, нека смъртта на загиналите ни отрезви, поне това им дължим! Поклон пред паметта им!!!
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Май 2009 11:54:54 » Всеки понеделник – ден за национален траур! Отговори с цитат върни се горе

Човек, ако му е писано да мре – добре е да бъде в обща катастрофа!

Тогава на мястото на произшествието пристигат президентът и премиерът с бодигардовете си; държат се речи: от управляващите – че за предотвратяване на такива инциденти все още не всичко е направено, а от опозицията – че нищо не е направено; обявява се ден за национален траур; забавленията се отменят; свирят се траурни маршове; прави се общо погребение, издига се общ паметник; на ранените се дават по 5 000, а на близките на загиналите - по 10 000 лева. Така и трябва да бъде.

Но какво се прави, когато ни сгазват поотделно – нищо! А нали всеки ден от катастрофи загиват по двама-трима човека, а всяка седмица – по седемнайсет. Защо всеки понеделник да не бъде обявяван за ден на национален траур – в памет на жертвите, загинали през седмицата?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 29 Май 2009 14:16:30 » Re: Всеки понеделник – ден за национален траур! Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
Човек, ако му е писано да мре – добре е да бъде в обща катастрофа!

Тогава на мястото на произшествието пристигат президентът и премиерът с бодигардовете си; държат се речи: от управляващите – че за предотвратяване на такива инциденти все още не всичко е направено, а от опозицията – че нищо не е направено; обявява се ден за национален траур; забавленията се отменят; свирят се траурни маршове; прави се общо погребение, издига се общ паметник; на ранените се дават по 5 000, а на близките на загиналите - по 10 000 лева. Така и трябва да бъде.

Но какво се прави, когато ни сгазват поотделно – нищо! А нали всеки ден от катастрофи загиват по двама-трима човека, а всяка седмица – по седемнайсет. Защо всеки понеделник да не бъде обявяван за ден на национален траур – в памет на жертвите, загинали през седмицата?


Съгасен съм с теб, Ангар.
Особено с това:
"Но какво се прави, когато ни сгазват поотделно – нищо!"
Особено, ако се приеме и буквално, и като метафора.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
fil_diankov
Гост





МнениеВъведено на: 29 Май 2009 16:53:11 » Стих от Дора Ефтимова Отговори с цитат върни се горе

Черен ден – Спасов ден

Спасов ден – пореден курбан –
за здраве не, а жертви невинни!
Шофьор с автобус, атаман
и всички пред него безсилни.

Отново ужас и ад, и сълзи,
и въпроси за нечия вина.
Господи, моля те – душата спаси,
не на мъртвите, а на цялата страна!
djuliano7
Гост





МнениеВъведено на: 30 Май 2009 15:59:20 » Отговори с цитат върни се горе

Вчера, в деня на национален траур, зам - министърът на вътрешните работи Румен Андонов е бил на банкет?!!!
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 30 Май 2009 23:02:53 » Отговори с цитат върни се горе

djuliano7 написа:
Вчера, в деня на национален траур, зам - министърът на вътрешните работи Румен Андонов е бил на банкет?!!!


Май ще го уволняват. Предполагам - поради предизборната ситуация...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
galina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2008
Мнения: 316
Място: някъде по морския бряг

МнениеВъведено на: 31 Май 2009 21:19:47 » Отговори с цитат върни се горе

Всички приказки бледнеят пред смъртта. Връщам се от родното село на баща ми. Три от загиналите са от там и са мои лични познати. Селото е потънало в скръб. Едната загинала е млада около 40 годишна жена, другите две са по-възрастни близки свати - свекърва и тъща. Децата им бяха изложили телата на своите майки едно до друго за поклонението. Тия жени са част от групата за фолклорни песни към читалището и са били на този събор за да участват в концерта. Сутринта са тръгнари весели и нагиздени във везаните си сукмани и след час е трябвяло да покажат своето изкуство пред събралите се за празника на манастира хора. Автобусът убиец, с повредени спирачки, се е спуснал неочаквано от върха на Бакаджика и се е врязъл в нищо не подозиращите хора. Мачкал ги е като валяк цветя, а костите им пукали ужасяващо. Лицата на повечето са обезобразени. Нашите жени са разпознати по красивите им сукмани, с които са тръгнали да пеят, а не да умират. Останалите свидетели на този ужас са в шок и твърдят, че никога вече няма да бъдат тия хора, които са били досега...Бог да даде покой на душите на всички загинали.

_________________
Ако се приемаш прекалено сериозно, знай, че се обричаш на вечно разочарование!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com