Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 408
ХуЛитери: 1
Всичко: 409

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - "Емигрантът" или най-краткият разказ в световната
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Matador
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 24, 2007
Мнения: 156
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 08 Фев 2009 14:44:20 » "Емигрантът" или най-краткият разказ в световната Отговори с цитат върни се горе

Емигрантът – Луис Фелипе Ломели

– Забравил ли сте нещо?
– Дано!

El emigrante – Luis Felipe Lomelí

– ¿Olvida usted algo?
– ¡Ojalá!



След „Динозавърът” на Аугусто Монтеросо се появява разказът „Емигрантът” на мексиканския писател Луис Фелипе Ломели, публикуван в книгата му Ella sigue de viaje през 2005 год.

Луис Фелипе Ломели е роден е в Гуадалахара, Мексико, през 1975 година. Инженер-физик, биотехнолог и еколог и кандидат за научната степен доктор по философия. Живee и публикува в различни старани на Латинска Америка. Написал е само няколко книги (твърдейки, че не иска да хаби повече хартия). Todos santos de California (La flauta magica) Калифорнийските вси светии – Магичната флейта , издадена през 2002 година, е първата му книга, за която получава наградата Еl Premio Nacional de Literatura «San Luis Potosí. Втората му книга е Ella sigue de viaje от 2005 год., в която е включен и разказът „Емигрантът”. Издал е няколко научни труда, сборник с рецепти, а също така книга с репортажи от различни дестинации Café con piernas (Кафе с крака).

Луис Фелипе Ломели е получавал различни награди за свои текстове, най-престижната от които е El Premio Latinoamericano de Cuento "Edmundo Valadés" за разказа El cielo de Neuquén, който също е включен в книгата му Ella sigue de viaje.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
whitetomcat
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 25, 2006
Мнения: 167
Място: Добрич

МнениеВъведено на: 08 Фев 2009 15:01:30 » Да допълня Отговори с цитат върни се горе

кой разказ минавал за най-краткия в т.н. "нучна фантастика" - чел съм някъде, пусто не се сещам къде, преди десетки години, в някакъв предговор към кига на Саймък май беше: "Това се случи след последната ядрена война. Последният човек стоеше сам в празната си къща. На вратата се почука", нещо такова, преразказвам по памет, за което се и извинявам.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
seso-sms-o
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2006
Мнения: 113
Място: rousse

МнениеВъведено на: 08 Фев 2009 17:33:56 » Отговори с цитат върни се горе

SmileБе не знам къде да си сложа мойто произведение за най-най-най.... /май тук го публикувах/ - та то е със заглавие: "Писмо до USA", а съдържанието му е: $O$
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 10 Фев 2009 09:29:22 » кратко е Отговори с цитат върни се горе

seso-sms-o написа:
SmileБе не знам къде да си сложа мойто произведение за най-най-най.... /май тук го публикувах/ - та то е със заглавие: "Писмо до USA", а съдържанието му е: $O$
Няма автор, който да се мери със seso! Ето и моето предложение от сферата не етичната фантастика:

Един българин се съюзил с друг за благото на трети.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
seso-sms-o
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2006
Мнения: 113
Място: rousse

МнениеВъведено на: 10 Фев 2009 11:12:49 » Отговори с цитат върни се горе

Благодарско за комплимента! Та - Лео - що не станеш инициатор! -заедно с всички в сайта - глей ма!!! за кандидатстване в Рекордите на Гинес - за най-ситно лит.произведение в свет.литература?! Smile Някой знае ли къде и как да се кандидатирам серьозно! Smile Idea
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
seso-sms-o
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2006
Мнения: 113
Място: rousse

МнениеВъведено на: 17 Фев 2009 15:40:24 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Споко! Оказа се, че в книгата на Гинес не може да се кандидатства - в раздел литература - за най-къса творба /май и за най-дълга/ ; правени са опити с 1 буква, знак, знаци - но ако нещото е най-кратко - то не може да се подобрява рекорда, а рекордите са за това - да се чупят; за повече подробности от Там - искат пари. Някои са пробвали, явно. Само разлайвахме кучетатаSmile))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 17 Фев 2009 19:32:53 » Отговори с цитат върни се горе

seso-sms-o написа:
SmileБе не знам къде да си сложа мойто произведение за най-най-най.... /май тук го публикувах/ - та то е със заглавие: "Писмо до USA", а съдържанието му е: $O$


Цецо, а може и

$? Laughing

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
seso-sms-o
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2006
Мнения: 113
Място: rousse

МнениеВъведено на: 17 Фев 2009 20:10:08 » Отговори с цитат върни се горе

ми да!!! що не! заглавие обаче Балканска судбина ил нещо такова; никой друг няма да ни разбере; Къде е драмата, къдей?Smile Има сакрали фрази - напр. Не сакаш ли да ми купиш кюмуру - сетих са, след 2 дни ще честваме!!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 01 Авг 2013 15:50:51 » ! Отговори с цитат върни се горе

Днес ми върви да изкопавам стари интересни теми. И като се има предвид, колко много ми допада краткия изказ темата отново ме впечатли.

А seso е великолепен със краткото си и точно чувство за хумор! Ето и от мен:

Вик за помощ, или Бюджет 2013

$,€||¥ щото инак †
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 02 Авг 2013 13:43:55 » Допълнение ... ;) Отговори с цитат върни се горе

Един българин се съюзил с друг за благото на трети.

И той ги предал...

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 02 Авг 2013 13:53:17 » Re: Допълнение ... ;) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Един българин се съюзил с друг за благото на трети.

И той ги предал...


Стила на това е Суров реализъм

Краткостта е висше изкуство както и добрата перифраза. Например определението на Ленин за Революцията може спокойно да се тълкува в следния аспект:

Условвия за революция (сексуална) имаме тогава, когато оня от горе не може, а оная отдолу не иска Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 02 Авг 2013 14:03:24 » ))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

<b>Условвия за революция (сексуална) имаме тогава, когато оня от горе не може, а оная отдолу не иска </b>

О, Лео, не мисля така...според мен е Преход Rolling Eyes , дълбоко екзистенциален...и продължителен, със затихващи кръгове бавно, просто... камък хвърлен в блато. Wink

И аз да перифразирам един от известните сифилитици: Embarassed

"Изневярата е висша форма на доверие." Laughing Laughing Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 02 Авг 2013 14:12:10 » Re: ))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Условвия за революция (сексуална) имаме тогава, когато оня от горе не може, а оная отдолу не иска

О, Лео, не мисля така...според мен е Преход Rolling Eyes , дълбоко екзистенциален...и продължителен, със затихващи кръгове бавно, просто... камък хвърлен в блато. Wink

И аз да перифразирам един от известните сифилитици: Embarassed

"Изневярата е висша форма на доверие." Laughing Laughing Laughing


Абе преход, преход, ама като преходим много и стигаме до качествен скок в обятията на друг/друга и тогава започва изливането на едни количествени натрупвания, ум да ти зайде, а Док?

И те така се стига до "висшата форма на доверие"!

чекай и аз да сложа едно усмихнато личице въпреки, че това е в противовес на закостенелите ми литературни убеждения Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 02 Авг 2013 14:58:47 » За количеството и качеството... Отговори с цитат върни се горе

"Абе преход, преход, ама като преходим много и стигаме до качествен скок в обятията на друг/друга и тогава започва изливането на едни количествени натрупвания, ум да ти зайде, а Док?

И те така се стига до "висшата форма на доверие"!

<i>чекай и аз да сложа едно усмихнато личице въпреки, че това е в противовес на закостенелите ми литературни убеждения </i>"

Да, Лео, защото знаем, че количествените натрупвания се изливат в качество... и то само след някакви си 8 - 9 месеца хех

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 02 Авг 2013 15:18:27 » За сега си ми фаворита Отговори с цитат върни се горе

seso-sms-o написа:
SmileБе не знам къде да си сложа мойто произведение за най-най-най.... /май тук го публикувах/ - та то е със заглавие: "Писмо до USA", а съдържанието му е: $O$


И понеже прозаиците ореваха орталъка че няма за тях конкурс - готова съм да организирам и реализирам такъв - за кратко прозаично произведение. Не казвам най-кратко, за да не обезмислим литературите му качества. Но кратко - става. Ако някой се наеме да формулира точно регламента, аз се заемам с останалото - организация, зала, награден фонд и т.н къкто си му е редът. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com