Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 788
ХуЛитери: 1
Всичко: 789

Онлайн сега:
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Имам една питанка към всички Хулитери
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
karmelitass
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 20, 2006
Мнения: 194

МнениеВъведено на: 12 Дек 2006 11:26:01 » Имам една питанка към всички Хулитери Отговори с цитат върни се горе

Искам да питам, някой чувал ли е за стихотворението "Да бъдеш жена", мисля че така се казваше.Не мога да ви олесня със автор, защото незнам кой е, на ето началото му:

"Имам най-простата служба-жена.
Силата ми е в нежността, в ласката.
Като малко слънце нося в себе си топлина.
Аз съм покорната, аз съм властната."

Само за това се сещам от стиха, ако някой го знае или го намери, ще съм му много благодарна ако го сподели тук.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
breg
Гост





МнениеВъведено на: 24 Фев 2009 00:00:32 » Отговори с цитат върни се горе

ДА БЪДЕШ ЖЕНА
Имам най-простата служба - Жена.
Силата ми е в нежността, в ласката.
Като малко слънце - нося в себе си светлина.
Аз съм покорната.
Аз съм властната.
Ръцете ми не се боят от нищо,
което мъжът би сторил.
И когато мъжете капнали спят -
Аз съм бедната, неуморната.
Аз съм им давала меч и щит,
шила съм знамена, пушка съм грабвала.
Не права` върху мойте плещи лежи,
а планина от хиляди "трябва".
Трябва да ставам в сини зори,
да съм първа в цеха, на нивата,
трябва в къщи до късно лампата да гори -
мъжете обичат да ги чакаме търпеливо.
Трябва да сме готови като деца -
да им се чудим и възхищаваме;
трябва да имаме такива сърца, които само да дават.
Защото често и най-силния мъж,
търси нашата малка сила,
защото ние сме за жадния дъжд,
а за осъдения - помилване.
Ние трябва деца да родим - и хубави и здрави,
трябва не само в скута да ги държим,
а и хора да ги направим.
Ние трябва да бъдем всичко на тоя свят -
и хляб насъщен върху трапезата,
и радващ окото пролетен цвят,
и царски жезъл.
Като слънцето да носим топлина,
като Земята да бъдем нужни -
такава е нашата проста служба -
....................................................................
Това намери Гугъл. За съжаление не е подписано. Smile
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 24 Фев 2009 07:54:09 » Здравей! Отговори с цитат върни се горе

Първото ми предположение беше Станка Пенчева - обичам тази авторка още от ученическите си години. Звучи ми наистина като неин стих. После включих в предположението си и Кинка Константинова. И това ме обърка. Ако имаш възможност, порови се в интернет - може и мъничко да ти помогна. Надявам се и успех! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zlati
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 19, 2005
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 24 Фев 2009 12:56:22 » Станка Пенчева е автор на стихотворението! Отговори с цитат върни се горе

А стихотворението се казва "Най-простата служба". Включено е в книгата й "Незабрава".Избрани стихотворения!
Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kal
Гост





МнениеВъведено на: 24 Фев 2009 18:12:00 » Re: Станка Пенчева е автор на стихотворението! Отговори с цитат върни се горе

zlati написа:
А стихотворението се казва "Най-простата служба". Включено е в книгата й "Незабрава".Избрани стихотворения!
Поздрави!


Като заговорихме за "Незабрава", ето какво се случи тогава на премиерата:

Премиера на новата книга на Станка Пенчева - "Незабрава”
05.11.2004


На 4 ноември в изпълнената до краен предел зала 8 на НДК, се състоя представянето на последната книга на поетесата Станка Пенчева.
Водещ на вечерта бе Иван Гранитски. От видните гости, застанали зад микрофона, за да изразят почитта си към голямата българска поетеса, се чуха няколко много силни пожелания, взаимствани от самата книга и различните творчески периоди на поетесата. Аудиторията беше пренесена от малката жълта къща в Сливен (родния дом на авторката), през „дългата плитка“ на студентските й години, до жената, поетесата и човека Станка Пенчева.
Добрата организация осигури уют и комфорт и сред стиховете от „Незабрава“ (прочетени от Йорданка Кузманова), присъстващите имаха възможност да се насладят на изпълненията на пиано на българското дарование Пламен Ценов. Същият представи Бах и Шопен в два различни момента от вечерта. Като олицетворение на творческите стремежи на пианиста беше изключителното изпълнение на виртуоза Владимир Владигеров (цигулка), който от своя страна изпълни „Сириец“ от Клод Дебюси.
Зад микрофона застанаха също главната редакторка на в-к „Словото днес“ - г-жа Надя Попова и художничката Лиляна Дечева, като първата поднесе своите пожелания и сама прочете стихотворение от книгата, завършвайки с думите „имената, с които една жена кръщава книгите и децата си, говорят много за нея“... Художничката от своя страна говори за това, което вижда в Станка Пенчева и изрази своята творческа мотивация, когато е пресъздавала образа на поетесата върху бялото платно.
Малко преди да приключи събитието Иван Гранитски се извини за невъзможността си да остане до края на представянето и предварително поднесе букет на поетесата от името на издателство „Захари Стоянов“. Същият, малко по-рано акцентира на един сериозен проблем и той е премахването на данък добавена стойност от българската книга. Това, както самият той каза, ще даде възможност за издаване на по-голям брой книги и те ще бъдат на по-достъпни цени за не дотам широката маса от потребители на този вид „стока“.
Вечерта беше завършена от самата Станка Пенчева, която говори за работата, любовта, семейството и приятелството, завършвайки с цитат от Пушкин (в оригинал).
След мероприятието всички присъстващи бяха поканени на коктейл.

Книгата "Незабрава" можете да закупите от книжарница Books.bg

Словото
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 24 Фев 2009 19:27:53 » Re: Имам една питанка към всички Хулитери Отговори с цитат върни се горе

karmelitass написа:
Искам да питам, някой чувал ли е за стихотворението "Да бъдеш жена", мисля че така се казваше.Не мога да ви олесня със автор, защото незнам кой е, на ето началото му:

"Имам най-простата служба-жена.
Силата ми е в нежността, в ласката.
Като малко слънце нося в себе си топлина.
Аз съм покорната, аз съм властната."

Само за това се сещам от стиха, ако някой го знае или го намери, ще съм му много благодарна ако го сподели тук.


...
Искам да попитам - някой чувал ли е за стихотворението "Да бъдеш жена"? Мисля, че така се казва. Не мога да ви улесня с името на автора, защото не знам кой е, но ето началото:
...
Щом искаш - питай, но поне се постарай малко повече в задаването на въпроса.
Smile)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
karmelitass
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 20, 2006
Мнения: 194

МнениеВъведено на: 24 Фев 2009 20:01:00 » Re: Имам една питанка към всички Хулитери Отговори с цитат върни се горе

k2 написа:
karmelitass написа:
Искам да питам, някой чувал ли е за стихотворението "Да бъдеш жена", мисля че така се казваше.Не мога да ви олесня със автор, защото незнам кой е, на ето началото му:

"Имам най-простата служба-жена.
Силата ми е в нежността, в ласката.
Като малко слънце нося в себе си топлина.
Аз съм покорната, аз съм властната."

Само за това се сещам от стиха, ако някой го знае или го намери, ще съм му много благодарна ако го сподели тук.


...
Искам да попитам - някой чувал ли е за стихотворението "Да бъдеш жена"? Мисля, че така се казва. Не мога да ви улесня с името на автора, защото не знам кой е, но ето началото:
...
Щом искаш - питай, но поне се постарай малко повече в задаването на въпроса.
Smile)))


\



Попитала съм преди 3 години. Хайде да не го правиш на въпрос, а?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com