Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: StudioSD
Днес: 1
Вчера: 0
Общо: 14144

Онлайн са:
Анонимни: 560
ХуЛитери: 6
Всичко: 566

Онлайн сега:
:: VladKo
:: Marisiema
:: Oldman
:: pinkmousy
:: StudioSD
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вятъра
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:42:19 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
Цитат:
ти ако искаш му измисли по ароматна и парфюмирана думичка,но съдържанието драги ми Светозар -все ще същото.

За мен нямаше да е съвсем същото, ако пръднята на вятъра останеше само в текста, а заглавието гласеше напр. "Пускане на душата на вятъра". Laughing Wink

е и?
можеш да словоблудстваш на воля,това няма да промени отношението ми към
1.текстовете и таланта на Nadie
2.отвращението ми към търсачите на популярност на чужд гръб като Шугър
3.йезуитското поведение и държание,стил " аз съм мома англичанка"

за мен темата се изчерпа.казах ,каквото мисля и смятам ,че го казах доста категорично.каквото и да си кажем оттук натътък ще е пренос на вода от девет кладенеца ,за да пълним десети.водата няма да се превърне в coeur de la lune.

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pencho_zaeka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 14, 2005
Мнения: 176
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:42:31 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:

Благодаря за психопрофила, Пенчо! Страшно ме развесели това за мачовизма. Laughing Да, имам много високи изисквания в културно и нравствено отношение, обаче... не само към противоположния пол, но и към собствения, и - разбира се, към себе си. Мога да ти посоча изказвания на други хора в астрологичния форум на Ол-а в подкрепа на последното. А може и да получиш мнение за мен от хулитери, които ме познават по-добре и/или лично: Блек кет, Есен, Райсън и др.

Ами заглавието е първото впечатление на читателя от произведението, което предопределя донякъде по-нататъшната му нагласа към него (на читателя към произведението), особено при подобни заглавия. А ако в случая авторката се идентифицира с героинята, това за мен също е много показателно. Wink


Да, наистина, не се познаваме лично, и съм далеч от мисълта да си правя окончателни изводи от едно-две изречения. Но точно тези изречения ми прозвучаха както вече казах. За заглавието си прав. Мен точно това ме привлече и бях изключително приятно изненадана от съдържанието. Има контрапункт, има гег, има всичко, което прави едно писание разказ. Не знам по какъв начин за теб е показателно евентуалното идентифициране на авторката с героинята и няма как да се досетя - не даваш никакви подсказки. Което пък ми подсказва, че всъщност нямаш какво да кажеш и просто си разменяме празни приказки тук. Нямам нищо против. Даже ще се възползвам по най-просташки начин да си направя самореклама. Преди година писах един разказ за начина, по който мъжете възприемат жените. Кръстих го "Анданте грациозо". Линк:
http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=36119&mode=flat&order=0&thold=0

Това, за мен, е верният начин. Твоето, предполагам, е претенция, или непреодоляна илюзия от детските години. Та така. Very Happy

_________________
Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 12:50:55 » Отговори с цитат върни се горе

ОК, зайке, ще погледна разказа ти.
На свой ред давам линк към последния ми засега разказ "Още нещо за триъгълниците", за който в окултния форум на Ол-а поясних, че становището на съпруга отразява авторовото. (Това относно мачовизма и претенциозността.)
http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=44997
По отношение пък на евентуалното идентифициране на авторката с героинята - признавам, трябваше да уточня: показателно е за мен, ако авторката го прави по линия на лексиката на героинята. (Което и Нади потвърди междувременно с изказването, че е от необичащите евфемизмите.) Така щяха да отпаднат неоснователните ти подозрения. Сори, сметнах, че е логично, след като преди съм споменал, че дистанцирането от героинята би се доловило от неизвеждане на нейния израз и в заглавието, да се приеме, че идентифицирането ще бъде пак спрямо този израз, но в обратно направление - на слагането му и в заглавието.
Сега, надявам се, всичко е ясно.

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
samotnata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 30, 2006
Мнения: 6

МнениеВъведено на: 02 Сеп 2006 17:05:45 » Отговори с цитат върни се горе

Така, защо намесвате all.bg - като имате нещо пртив разказите на Nadie , защо не го написахте тук, а плюете зад гърба й по други форуми, както правите не само с нея, а и с други хора. Нека да поясня нещо - заради тази ShugarBabe, аз имам бан във алл-а и немога да пиша, тъй-като тя плюеше по моите стихове и така аз естествено се защитих, но като имаш критика скъпа моя опровергай я, а не обиждай, защото обидата не е критика. Сега само 1 ще те посъветвам - чети,чети, като напишеш нещо, препрочитай го по няколко пъти, защото честно да ти кажа нищо смислено не намирам в твоите стихове ....И към Светозар - защо плюеше в алл-а, да беше дошъл тук да кажеш мнение. То най-лесно да плюете зад гърба на хората без дори да сте прочели за какво става дума.... Не правете така, защото се връща....Тук има много смислени и прекалено добри творби и мисля, че тук хората не се плюят и обиждат както правите вие в алл.бг. Ако искате да правите и тук интриги, по-добре не влизайте. Като не ви харесва, стойте си във интригантския форум - алл.бг.....
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 02 Сеп 2006 20:58:34 » Отговори с цитат върни се горе

samotnata написа:
И към Светозар - защо плюеше в алл-а, да беше дошъл тук да кажеш мнение. То най-лесно да плюете зад гърба на хората без дори да сте прочели за какво става дума.... Не правете така, защото се връща....Тук има много смислени и прекалено добри творби и мисля, че тук хората не се плюят и обиждат както правите вие в алл.бг. Ако искате да правите и тук интриги, по-добре не влизайте. Като не ви харесва, стойте си във интригантския форум - алл.бг.....

Дадох си мнението първо в Ол.бг, защото ШугърБейб отвори първо там тема. А после го доразвих и тук, когато тя премести темата.
Колкото до плюенето очевадно е кой го прави (казано иначе кой какъв език използва) - достатъчно е да се съпоставят моите постове по-горе по тази тема с тези на Среднощната вещица и с твоя сегашен.
Не знам какво е ставало между двете ви със Захарната във форум "Поезия" на Ол.бг, там не съм публикувал - именно защото смятам нивото му за доста по-ниско от това на форум "Език и литература", но за близо три години участване там, и почти също толкова време тук, мога най-отговорно да заявя, че в литературния форум на Ол-а толерантността е несравнимо по-голяма, отколкото в "Хулите". В състояние съм също да приведа достатъчно примери в подкрепа на тезата си. Което се съмнявам, че ти можеш да направиш в подкрепа на собствената си теза.
Колкото до това пък, кой се произнася, без дори да е прочел, за какво става дума, и това е очевадно - моето първоначално мнение в Ол-а, цитирано тук вчера в 8ч38м, гласеше:
"... когато видя в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение подобни термини, особено ако авторът е жена, не го чета."
Схващаш ли? Критикувам ЕДИНСТВЕНО заглавието, поради което НЯМА НУЖДА да чета текста.
Изобщо смятам, че ти и Вещицата направихте мечешка услуга на Нади с демонстрацията на културата си на водене на спора.

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 02 Сеп 2006 21:22:50 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
samotnata написа:
И към Светозар - защо плюеше в алл-а, да беше дошъл тук да кажеш мнение. То най-лесно да плюете зад гърба на хората без дори да сте прочели за какво става дума.... Не правете така, защото се връща....Тук има много смислени и прекалено добри творби и мисля, че тук хората не се плюят и обиждат както правите вие в алл.бг. Ако искате да правите и тук интриги, по-добре не влизайте. Като не ви харесва, стойте си във интригантския форум - алл.бг.....

Дадох си мнението първо в Ол.бг, защото ШугърБейб отвори първо там тема. А после го доразвих и тук, когато тя премести темата.
Колкото до плюенето очевадно е кой го прави (казано иначе кой какъв език използва) - достатъчно е да се съпоставят моите постове по-горе по тази тема с тези на Среднощната вещица и с твоя сегашен.
Не знам какво е ставало между двете ви със Захарната във форум "Поезия" на Ол.бг, там не съм публикувал - именно защото смятам нивото му за доста по-ниско от това на форум "Език и литература", но за близо три години участване там, и почти също толкова време тук, мога най-отговорно да заявя, че в литературния форум на Ол-а толерантността е несравнимо по-голяма, отколкото в "Хулите". В състояние съм също да приведа достатъчно примери в подкрепа на тезата си. Което се съмнявам, че ти можеш да направиш в подкрепа на собствената си теза.
Колкото до това пък, кой се произнася, без дори да е прочел, за какво става дума, и това е очевадно - моето първоначално мнение в Ол-а, цитирано тук вчера в 8ч38м, гласеше:
"... когато видя в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение подобни термини, особено ако авторът е жена, не го чета."
Схващаш ли? Критикувам ЕДИНСТВЕНО заглавието, поради което НЯМА НУЖДА да чета текста.
Изобщо смятам, че ти и Вещицата направихте мечешка услуга на Нади с демонстрацията на културата си на водене на спора.

ще ти бъда задължена Светозар,ако спреш да се занимаваш с мен.казах че за мен спорът с теб е приключен.разбрахме че си рицаря на търсачката на популизъм,яви се на бял кон /или магаре -тва е относително/, така че бъди така любезен да не ме замесваш в мненията си и отговорите си в следващите си постове към заинтересуваните потребители.
не виждам с какво моите постове са засегнали Нади ,но ако беше така ,то тя би ми казала.
не се явявай като адвокат на дявола,защото не знаеш ако го повикаш,какво ще се обади.
за мен сагата приключи.

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 02 Сеп 2006 22:39:38 » Отговори с цитат върни се горе

midnight_witch написа:
...разбрахме че си рицаря на търсачката на популизъм,яви се на бял кон /или магаре -тва е относително/, така че бъди така любезен да не ме замесваш в мненията си и отговорите си в следващите си постове към заинтересуваните потребители.
не виждам с какво моите постове са засегнали Нади ,но ако беше така ,то тя би ми казала.

И кои, аджеба, сте тези, които са разбрали, че съм рицаряТ на търсачката на популизъм (??? популярност?). Много ще ми е любопитно да науча. Защото в досегашните ми постове - по темата тук и преди в Ол-а - не се съдържа НИЩО за нейната личност и поезия, а само личното ми мнение за употребата на неприлични думи в ЗАГЛАВИЯТА на литературните произведения. Поради което ми се струва близо до ума, че такава асоциация, каквато правиш, е - меко казано - странна.
Смятам също, че Нади ясно разбра кой какъв е в полемиката, щом реагира така умерено и примирително. Тя, според мен, няма нужда от "адвокати" като вас двете със Самотната. Апропо, не гарантирам, че при евентуална поява на още някой такъв защитник, изопачаващ кзаното (написаното) от мен и употребяващ изрази като "плюене", "лицемерие", "словоблудстване", "йезуитско поведение", няма да се изкуша да цитирам нещо или някого. Cool

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
samotnata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 30, 2006
Мнения: 6

МнениеВъведено на: 02 Сеп 2006 22:54:20 » Отговори с цитат върни се горе

За мен спора също приключи. Просто беше тъпо и грозно да и коментирате творбите в алл-а , където може би доста малко хора са чували за тях. И следващия път като имате да казвате нещо на някого му го казвайте лично, не зад гърба му, а ти Светозар, можеше просто да не отговаряш във алл-а, а тук след като темата вяече бъде преместена.... Големи хора сте все пак. Толкова от мен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
SugarBabe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 10, 2005
Мнения: 19
Място: Varna

МнениеВъведено на: 03 Сеп 2006 22:29:06 » Отговори с цитат върни се горе

samotnata написа:
Нека да поясня нещо - заради тази ShugarBabe, аз имам бан във алл-а и немога да пиша, тъй-като тя плюеше по моите стихове и така аз естествено се защитих, но като имаш критика скъпа моя опровергай я, а не обиждай, защото обидата не е критика.


Само не ми казвай, че си Искра...
Щото ако си Искра, мога да покажа как на няколко места ти лично искаше бан от модераторите... Регна се с още поне 5 ника, писа простотии, обиди 100 души... Който е от олл.бг, си те познава.
Но не искам да разводнявам темата!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
SugarBabe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 10, 2005
Мнения: 19
Място: Varna

МнениеВъведено на: 03 Сеп 2006 22:32:05 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="midnight_witch...отвращението ми към търсачите на популярност на чужд гръб като Шугър
3.йезуитското поведение и държание,стил " аз съм мома англичанка"
[/quote]

Не бях се сетила, че така бих станала по-популярна. Можеш да си изпитваш колкото си искаш отвращение към мен, не ми пречи. Щом обичаш да говориш за хора, които не познаваш като мен и Светлозар, твоя воля.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
SugarBabe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 10, 2005
Мнения: 19
Място: Varna

МнениеВъведено на: 03 Сеп 2006 22:36:41 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

midnight_witch написа:

лицемерие
инфантилната й "поезия"
такава наглост
мре за популярност
готова да оплюе където и да е невинен и нищо неподозиращ човек,за да я постигне.


Само мога да ти кажа - благодаря за злобата, с която си ме описала! Невероятна си!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
samotnata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 30, 2006
Мнения: 6

МнениеВъведено на: 04 Сеп 2006 12:00:09 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

SugarBabe написа:


Само мога да ти кажа - благодаря за злобата, с която си ме описала! Невероятна си!


Айде да престанеш, а? Отивай си в алл-а и си прави интригите там. Ама, че с и досадна вече. Не съм Искра, ха сега познай коя съм? Smile Ти не само по нея си плюла и защо обсъждаш това в този форум кажи им го на хората лично бе, момиче, ама май нямаш доплестта да го направиш! За мен си неодушивен предмет, така, че не ме занимавай !

П.П: Не се занимавайте с тази Sugar... Тя е пълна интригантка, сега гледа и тук да прави интриги тъй-като в алл-а не успя. По скоро е горчива, отколкото сладка, бих казала... И защо тук обсъждаш хората от алл-а , а в алл-а обсъждаш хората тук. Неможеш ли да им го кажеш лично, ами го правиш зад гърба им ? Ей на това му викам аз лицемерие и интригантство!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
SugarBabe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 10, 2005
Мнения: 19
Място: Varna

МнениеВъведено на: 04 Сеп 2006 23:20:56 » :) Отговори с цитат върни се горе

Ако наричаш конкретните ми забележки към твоите творби "оплюване", проблема си е твой. Просто не прекалявай. Не може да си от 5 дни в тоя сайт и да се правиш на голяма защитничка и пазителка на всички тук от лошата ШугърБейб.
Просто е смешно и тъпо, не искам повече да се обяснявам с теб.

От всичките тука изписани приказки разбрах най-важното - че авторката на разказите се държа най-достойно и най-интелигентно от всички писатели и поети, които се хвърлиха да я защитават. Останалите ги обзе злоба и завист, която не очаквах да получа от хората на изкуството.
Всъщност ... вас едва ли ви вълнува какво мисля аз Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 04 Сеп 2006 23:51:42 » Отговори с цитат върни се горе

Оооо ама вие против разказите на Надие ли сте писали.Завъллъ!Заднишком да бяга неможете да я стигнете.Липсва ви нейното въображение и око на живописец.Така че"Много СОРИ
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 19:08:48 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Оооо ама вие против разказите на Надие ли сте писали.Завъллъ!Заднишком да бяга неможете да я стигнете.Липсва ви нейното въображение и око на живописец.Така че"Много СОРИ

Оооо, ама и ти ли се изказваш, без да си се запознал с написаното досега?! Ако с "вие" визираш ШугърБейб, Ангар и мен, да те осведомя, че двамата с Ангар възразихме ЕДИНСТВЕНО срещу употребата на неприлична дума в заглавието на поредицата. А ако визираш само девойката, да те осведомя, че - доколкото разгледах списъка с произведенията й - тя пише ЕДИНСТВЕНО поезия и като така не може да става и дума за сравняване с прозата на Нади. (Струва ми се, че се произнася без Е накрая.) Embarassed

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com