Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 763
ХуЛитери: 6
Всичко: 769

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Elling
:: Boryana
:: mitkoeapostolov
:: LATINKA-ZLATNA
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вятъра
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
samotnata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 30, 2006
Мнения: 6

МнениеВъведено на: 31 Авг 2006 14:12:45 » Отговори с цитат върни се горе

Nadie , идеята ти за дарението е прекрасна... Поздрави и ти желая успех Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 31 Авг 2006 14:54:33 » Отговори с цитат върни се горе

Nadie написа:
Я, виж колко много желаещи. И без това ми се въртеше в ума една идея. Ако ме подкрепите ще започна дискусия във Въпроси и предложения: останали са ми около 70 бройки от книжката у дома. Малко множко са ми за дом-музей и за това си мислех да ги обявя за продажба в Хулите - 5 лева е бройката, а изкараните пари (350 лева, ако се продадат всички бройки) да даря за коледен купон на Хулите в Жолиото. Притеснявам се как ще се възприеме. Какво ще ме посъветвате?

действай. според мен желащите ще сме повече от бройките книжки,
Нади.

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
res
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2006
Мнения: 156

МнениеВъведено на: 31 Авг 2006 15:17:47 » И Отговори с цитат върни се горе

И подкупи раздаваш?!! Може. Smile Smile Smile
Ще участвам. Smile Пращай.Smile
Обаче си калкулирай и пощенските разходи. Smile
Изобщо - отваря ти се работа. Ако я пращаш с наложен платеж, цената ще е друга. Ако парите се изпратят със запис - друга цифла се получава. Хайде - приятно смятане. Smile
Щом си готова - надуй фанфарите. Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Anouk
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 15, 2004
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 31 Авг 2006 16:20:36 » Отговори с цитат върни се горе

Запиши и мен за книга
Smile
Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 31 Авг 2006 22:47:36 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

SugarBabe написа:

" откривам поредицата от разкази, озаглавена със звучното име "Пръдня на вятъра".
Всички чакат с нетърпение продължението на "Пръдня"-та. И всъщност заглавието идва от репликата на главната героиня: "Ще се омъжа за този, който ми докаже, че любовта не е пръдня на вятъра!".

Романтично, а?"


Ако ти, Шуга Бейби, намираш това заглавие за некрасиво, трябва да ти кажа че и аз го чувствам така. Даже мисля че е грозно. И не бих си купил книжката просто защото не искам да си имам пръдня вкъщи.

От друга страна изглежда само ние с тебе го чувстваме така - сигурно защото има нещо сбъркано в детството ни.

От трета страна не виждам нищо лошо в това заглавие - аз съм се замислил няма и за десетина минути над него, а авторката го е обмисляла с месеци; взела е предвид всичко за и против и щом го е избрала, значи така е трябвало, значи то е правилното. И сигурно и то дава принос за успеха на разказите й.

А за това, че поезията не се чете - Надие и разказите й нямат никаква вина. Вината си е в нас, в поетите. И не толкова в тебе например - за твоята поезия; а в поетите като цяло - ние сме виновни хората да не намират и да не очакват от поезията нищо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 08:28:44 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
Ако ти, Шуга Бейби, намираш това заглавие за некрасиво, трябва да ти кажа че и аз го чувствам така. Даже мисля че е грозно. И не бих си купил книжката просто защото не искам да си имам пръдня вкъщи.

От друга страна изглежда само ние с тебе го чувстваме така...

Не сте само вие двамата - ето какво написах онзи ден в литературния форум на Ол.бг по същия повод:
Цитат:
... когато видя в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение подобни термини, особено ако авторът е жена, не го чета.

Допълвам: ако въпросният израз на героинята беше останал само в текста на разказа, чрез което - според мен - авторката би показала, че се дистанцира от нея, ОК, но употребяването на този израз и като заглавие не мога да приема, под критериите ми за естетика е. Пример: бъкащите от неприлични изрази мутрешки романи на Хр. Калчев имат съвсем прилични заглавия.

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 09:15:52 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
angar написа:
Ако ти, Шуга Бейби, намираш това заглавие за некрасиво, трябва да ти кажа че и аз го чувствам така. Даже мисля че е грозно. И не бих си купил книжката просто защото не искам да си имам пръдня вкъщи.

От друга страна изглежда само ние с тебе го чувстваме така...

Не сте само вие двамата - ето какво написах онзи ден в литературния форум на Ол.бг по същия повод:
Цитат:
... когато видя в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение подобни термини, особено ако авторът е жена, не го чета.

Допълвам: ако въпросният израз на героинята беше останал само в текста на разказа, чрез което - според мен - авторката би показала, че се дистанцира от нея, ОК, но употребяването на този израз и като заглавие не мога да приема, под критериите ми за естетика е. Пример: бъкащите от неприлични изрази мутрешки романи на Хр. Калчев имат съвсем прилични заглавия.

като "Цикълът на Месалина",нали Светозар. и понеже поетите и поетесите са ефирни човешки същества ,те не се кранят ,не ходят до WC,нямат цикъл ,/освен поетичен!!!/
я стига с това лицемерие.
не може , да не си чел нещо и да изказваш мнение.това ми прилича на йезуитство.или да не изядеш шоколад ,само защото е завит във амбалажна хартия.ами как къде са тук лъскавото станиолче ,панделките и финтифльошките?
тук ще отговоля и на ангар.не са виновни поетите ,че Шугър не я четат.
виновна е инфантилната й "поезия".
не мога да допусна ,че може да има такава наглост- нея я четат 3 пъти повече от мен.ами да .четат я.но Нади се е доказала.Нади е талантлива .
А какво е доказала Шугар? че мре за популярност. че е готова да оплюе където и да е невинен и нищо неподозиращ човек,за да я постигне.
аре немаше нужда!

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: midnight_witch на 01 Сеп 2006 09:47:48 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Nadie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2004
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 09:40:27 » Отговори с цитат върни се горе

Хора, на едно събиране на Хулите rajsun, когото много харесвам, каза една мъдра мисъл: Само парата (с ударение на втората сричка) се харесва на всички. Едни са по-деликатни, други не обичаме евфемизмите. Преди доста време се бях натъкнала на един разказ, който много ме разсмя: момиче било влюбено, ама до полуда. Дебнело обекта на чувствата си непрестанно, не смеело да сподели любовта си. Един ден решило да го изненада и се промъкнало зад него да му затвори очите. Да се пошегувка, един вид. Момчето, горкото, така се стреснало, че пръднало силно. Така за един кратък миг приключила любовта. Понякога, когато човек се вземе много на сериозно, може да пропусне важни неща. Не си струва заради една пръдня...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pencho_zaeka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 14, 2005
Мнения: 176
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 09:48:40 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:

Не сте само вие двамата - ето какво написах онзи ден в литературния форум на Ол.бг по същия повод:
Цитат:
... когато видя в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение подобни термини, особено ако авторът е жена, не го чета.

Допълвам: ако въпросният израз на героинята беше останал само в текста на разказа, чрез което - според мен - авторката би показала, че се дистанцира от нея, ОК, но употребяването на този израз и като заглавие не мога да приема, под критериите ми за естетика е. Пример: бъкащите от неприлични изрази мутрешки романи на Хр. Калчев имат съвсем прилични заглавия.


Според мен, твоето изказване в ол.бг и тук те разкрива като мачовист, претендиращ за естетизъм и изтъкан от изисквания към противоположния пол. Тежко на жените около теб..... Wink

На мен ми се струва нелепо да се критикува заглавие вместо самото произведение. При това не виждам защо трябва да се допуска, че авторката иска да се дистанцира от героинята. За мен, например, е точно обратното.

Колкото до Шугър - прочетох някои нейни стихове. Рядко си позволявам да се изказвам за поезия, защото не се чувствам квалифицирата за това. Едно, обаче, е ясно - с този шум около разказа на Надие, доста хора са полюбопиствали точно като мен и броя на четенията на стиховете й рязко се е вдигнал. На тва му викам аз рекламен финт. Друг е въпросът доколко е успешен.

_________________
Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 09:56:13 » Отговори с цитат върни се горе

Да, Midnight witch, и "Цикълът на Месалина" имах предвид. Защото човек, който прочита за пръв път заглавието на романа, не може да бъде сигурен за какъв точно цикъл иде реч. (Макар че месечният женски цикъл е най-близо до ума.) Впрочем същият този цикъл първо, не е неприлична дума, и второ, не се асоциира пряко и непременно с неприятни звуци и миризми, както е с пръднята.
Пък ако наричаш лицемерие отхвърлянето на употребата на нецензурни изрази "в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение", то това за мен е твърде показателно. Cool

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
midnight_witch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2005
Мнения: 336

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:04:03 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
Да, Midnight witch, и "Цикълът на Месалина" имах предвид. Защото човек, който прочита за пръв път заглавието на романа, не може да бъде сигурен за какъв точно цикъл иде реч. (Макар че месечният женски цикъл е най-близо до ума.) Впрочем същият този цикъл първо, не е неприлична дума, и второ, не се асоциира пряко и непременно с неприятни звуци и миризми, както е с пръднята.
Пък ако наричаш лицемерие отхвърлянето на употребата на нецензурни изрази "в заглавието на публикувано на специализиран сайт литературно произведение", то това за мен е твърде показателно. Cool

мдам цикълът е поетичен ,ах! като циклите на сезоните ,деня и ноща ,приливът и отливът,ох чакай че ме изби на чалга чак.
обаче пръдня...ми не ние не пърдим в храма на Ерато.това са просто миризмата на амбър и мускус ,които се носят от нас, в ритъм и рима.
да така го наричам.Ли це ме ри е.
ти ако искаш му измисли по ароматна и парфюмирана думичка,но съдържанието драги ми Светозар -все ще същото.

_________________
Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен.
Вонегът
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:18:55 » Re: Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вя Отговори с цитат върни се горе

pencho_zaeka написа:
Според мен, твоето изказване в ол.бг и тук те разкрива като мачовист, претендиращ за естетизъм и изтъкан от изисквания към противоположния пол. Тежко на жените около теб..... Wink

Благодаря за психопрофила, Пенчо! Страшно ме развесели това за мачовизма. Laughing Да, имам много високи изисквания в културно и нравствено отношение, обаче... не само към противоположния пол, но и към собствения, и - разбира се, към себе си. Мога да ти посоча изказвания на други хора в астрологичния форум на Ол-а в подкрепа на последното. А може и да получиш мнение за мен от хулитери, които ме познават по-добре и/или лично: Блек кет, Есен, Райсън и др.

Цитат:
На мен ми се струва нелепо да се критикува заглавие вместо самото произведение. При това не виждам защо трябва да се допуска, че авторката иска да се дистанцира от героинята. За мен, например, е точно обратното.

Ами заглавието е първото впечатление на читателя от произведението, което предопределя донякъде по-нататъшната му нагласа към него (на читателя към произведението), особено при подобни заглавия. А ако в случая авторката се идентифицира с героинята, това за мен също е много показателно. Wink

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:26:02 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
ти ако искаш му измисли по ароматна и парфюмирана думичка,но съдържанието драги ми Светозар -все ще същото.

За мен нямаше да е съвсем същото, ако пръднята на вятъра останеше само в текста, а заглавието гласеше напр. "Пускане на душата на вятъра". Laughing Wink

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Nadie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2004
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:31:55 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
Цитат:
ти ако искаш му измисли по ароматна и парфюмирана думичка,но съдържанието драги ми Светозар -все ще същото.

За мен нямаше да е съвсем същото, ако пръднята на вятъра останеше само в текста, а заглавието гласеше напр. "Пускане на душата на вятъра". Laughing Wink


Хора, на едно събиране на Хулите rajsun, когото много харесвам, каза една мъдра мисъл: Само парата (с ударение на втората сричка) се харесва на всички. Едни са по-деликатни, други не обичаме евфемизмите. Преди доста време се бях натъкнала на един разказ, който много ме разсмя: момиче било влюбено, ама до полуда. Дебнело обекта на чувствата си непрестанно, не смеело да сподели любовта си. Един ден решило да го изненада и се промъкнало зад него да му затвори очите. Да се пошегувка, един вид. Момчето, горкото, така се стреснало, че пръднало силно. Така за един кратък миг приключила любовта. Понякога, когато човек се вземе много на сериозно, може да пропусне важни неща. Не си струва заради една пръдня...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Сеп 2006 10:37:20 » Отговори с цитат върни се горе

Добре, Нади, но това го прочетох още при първото постване в 9.40. Confused

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com