Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 787
ХуЛитери: 2
Всичко: 789

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Урок по раздвижване на мозъка!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 18:36:49 » Урок по раздвижване на мозъка! Отговори с цитат върни се горе

Животните ядат и хората го правят..
Животните спят,хората също.
Животните се защитават,ние също.
Животните правят секс,но и ние също.
И животните и ние имаме деца и домове.
Ако животно се пореже ще му потече кръв,при нас също е така.
Всички тези прилики съществуват.Тогава защо отричаме приликата,че и ние и животните имаме душа?Това не е логично!Трябва да учим логика?В логиката има нещо наречено аналогия.Аналогия означава да стигнеш до заключение чрез откриване на много допирни точки.Ако има толкова много прилики между животните и хората защо отричаме тази допирна точка?Това не е логично!Това не е наука!


Нека да разсъждаваме върху товаSmile

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 19:23:43 » Отговори с цитат върни се горе

а защо изобщо е нужно да делиме животните от хората? Rolling Eyes
от гледна точка на биологията ние също сме едни животни (за това и правим всички онея работи дето си изброила). Razz
прилики м/у животните и хората няма!
хората СА животни! Exclamation
въпреки че някои се мислят за богове... Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 20:16:11 » Отговори с цитат върни се горе

не можеш да принизяваш така човек.. Exclamation Ако той е животно,то тогава той е най-висшето.. Shocked Има неща,които човека може да направи,а животното не.. Idea В такъв случай по скоро излиза,че животните са хора...А и в това,което съм написала се излага и нещо друго-вегетарианствто... Rolling Eyes

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: roni_16_f_sf на 13 Апр 2005 20:31:16 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 20:30:03 » Отговори с цитат върни се горе

аз не принизявам нищо, ти възвеличаваш излишно.
думата ЖИВОТНО няма нищо общо с еволюционния стадий в което самото животно се намира.
животно е дъждовния червей, кучешката тения, птицата киви, птицечовката, косатката а също и антилопата гну.
се едно да кажеш че като наричам дъждовния червей животно принизявам антилопата гну.
ние може да сме най-еволюиралите животни, но това не ни прави НЕ-ЖИВОТНИ.
и какво за вегитарианството?
дай да си говорим за категорическия императив по-добре.
бай дъ уей Кант също е животно! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 20:36:42 » Отговори с цитат върни се горе

Вегетарианството се намесва,за да стане нещо като защита на животните..Щом и те и ние имаме души защо трябва да ги убиваме,за да ги ядем....

От друга страна...червеят не може да се сравнява с антилопата,защото те са различен клас животни от гледна точка на биологията..А и аз не съм ги разделяла нито съм влагала нарицаелен смисъл в думата"животно"


Не е доказано от каде е произлязал човека,но ако той е произлязал от животно,то тогава с право определя всяка личност като такова(патица,свиня и т.н.) Laughing

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 20:51:30 » Отговори с цитат върни се горе

това че еди кой си има душа нищо не значи.
ако хищниците имат душа защо ядат жертвите си (които по твоите думи също имат такава) ?
защото са хищници.
всеки вид, без значение на какъв еволюционен стадий се намира, е агресивен до толкова до колкото може.
мароканските скакалци ако не живееха толкова кратко щяха да превърнат земята в абсолютна пустош, и това че имат душа изобщо не би помогнало в случая. Very Happy
сега наши, човешки вид животни, е доминиращ и следователно нашата агресивност е най-ефективна.
ние, подобно на едни хищници, не убиваме животните защото ги мразим, а защото ни пречат...като изсечеш една гора за да направиш там поредния човешки термитник убишах лияди видове...на кого му пука?
на мене лично не.
няма връщане назад.
само напред!
до край!
венсеремос! Cool

ПП:евентуален аргумент че това закономерно ще доведе до САМОунищожение няма да спре процеса.
всеки вид е експанзивен дотолкова, доколкото му стигнат силите...после резонно идва краят...и така до края на света!
ентропия и т.н.

ППП: освен това няма нищо по-хубаво на тоя свят от изпечена на скара вратна пържолка от прасе.
прасетата имат симпатични зурлички, но това няма да ме смили!
ще си ги хапвам, пък който иска да нагъва марулки.

ПППП:а дали марулките също нямат душа? Laughing
дали вегетарианците не са едни гадни мародери, едни ужасни веган-фашисти? Very Happy
мястото им е в Хага при Слобо! Evil or Very Mad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mojsei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 24, 2004
Мнения: 136
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 21:15:24 » Човекът и животното Отговори с цитат върни се горе

Темата, която се поставя е важна, но трябва да се направи и правилна постановка, а да се постави и цел на дискусията. В тази връзка възникват следните въпроси:
1. Каква е приликата между човека и животното?
2. Каква е разликата между тях?
3. Какъв е механизма за самоосъзнаване на човека?
С отговора на тези въпроси става възможно да преценим защо ни е нужна тази дисусия, а тя е нужна.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 13 Апр 2005 21:24:39 » Re: Човекът и животното Отговори с цитат върни се горе

[quote="mojsei"] а тя е нужна.[/quote]

а, що бе, чудесно ще минем и без нея. Very Happy
пък и да дискутираме или не, все тая, земята се върти а папата е мъртъв!
това е!.

ПП: от друга страна що па да не си почешем езиците, нали за т`ва сме разумни същества... Twisted Evil
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 17:28:53 » Отговори с цитат върни се горе

В едно те подкрепям...нищо не можем да променим,но не съм съгласна,че ние убиваме,защото животните ни пречат..Ако хищниците убиват,то е за да оцелеят и това оправдава постъпката им,но това,което ние правим(както ти каза за пържолите) вече е лакомия и разглезеност...Има толкова много други неща,които можем да ядем...и без месо можем..Не е ли така?

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 18:58:44 » Отговори с цитат върни се горе

ами не е така.
научно е доказано че ние сме от тоя тип животни дето се хранят едновременно и със зеленчуци и с месо (не си спомням точното название на такива животни).
повече от маймуните които са най-близко еволюционно до нас (шимпанзета и орангутани) са точно такива-ядат и месо и разтителна храна, организмът им го изисква.
не бъркай хората с крави и овце.
Laughing
глезотия е да си веган защото съзнателно си НАЛАГАШ (глезиш!) да не ядеш нещо което ти се яде...в последствие даже си въобразяваш че ТАКА СЕ ЧУВСТВАШ ПО-ДОБРЕ, така както закоравялия пушач си въобразява че ако след хранене не запали една цигара ще умре. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 19:02:40 » Отговори с цитат върни се горе

Не съм съгласна!Хората дори се пречистват(постят),а и е доказан ефекта от неяденето на месо...Аз лично съм го тествала и мога да те уверя,че дори и без месо ще оцелееш..Имам приятели,които повече от 20 години да вегетарианци и са в много добро здравословно състояние..

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 20:35:51 » Отговори с цитат върни се горе

а този довод е абсолютно безсмислен.
аз сега мога да ти кажа че гробищата са пълни с вегетарианци, и ще бъда прав.
ако искаш да ми кажеш че като почна да ям марули и САМО това ще ме направи безсмъртен-еми прекалила си с литературата по тоя въпрос май. Razz
ако се стремиш да водиш ЩО ГОДЕ нормален живот и да се храниш ЩО ГОДЕ нормално (което в никакъв случай не значи да пасеш като пребозало теле) също ще се чувстваш отлично.
аз като ти казах че обичам вратни пържоли не ти казах с това че на ден изяждам по 25 кг. такива.
даже лятото изобщо не ям такива, но не защото ТРЯБВА (или еди кой си ЛАма в еди коя си книжка е казал така) ами просто щото от жегата ми се яде нещо пхо-леко-пиленце, риПка и т.н.
джанки и марулки не обичам, кво да правя...
а и ако хапвам джанки и пия вода, ще зема да изтека после в тоалетната целия... Shocked
доброто здравословно състояние е сложна категория, вярно е че храненето е ключов фактор в случая, ама изобщо не е определящ...
бе изобщо тея философии тип "НАЗАД КЪМ ПРИРОДАТА" ми седят доста измислени, главно защото ми ги пробутват хора сраснали се с ърбън-начина на живот.
ако искаш да живееш здравословно и пълноценно-ей ти Родопи ей ти Рила...и трева има в изобилие там.
ама се съмнявам че ще се лишиш от "магията на града".
аз лично не бих! Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 21:14:59 » Отговори с цитат върни се горе

Не ме разбирай погрешно!Не казвам,че трябва да ядеш само зеленчуци..Има толкова хубава друга храна..(картофки,яйца,сладкиши..и т.н.)..а за гробищата не си прав...

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
pepa_kk
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 22, 2004
Мнения: 20

МнениеВъведено на: 15 Апр 2005 10:10:25 » Отговори с цитат върни се горе

roni_16_f_sf написа:
не можеш да принизяваш така човек.. Exclamation Ако той е животно,то тогава той е най-висшето.. Shocked Има неща,които човека може да направи,а животното не.. Idea :

Доста си внимавала в часовете по биология и естествознание, но някак си пропуснала и колко много неща има, които животните могат да правят , а ние не. Да ги изброявам ли?
За какво принизяване тогава иде реч?
Колкото до вегетарианството-Шурко е абсЕлютно прав,гробищата са пълни със здравословно живели вегетарианци.
Каква е тезата ти? Че няма да ядеш месо ,защото животното има душа ли?
Обяснявай го това на лъва в зоологическата градина(щото не ти пожелавам да се срещаш при други обстоятелства с него) и на многоуважаемия г-н Х.Лектър Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
roni_16_f_sf
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2005
Мнения: 73
Място: Sofiq

МнениеВъведено на: 15 Апр 2005 10:17:41 » Отговори с цитат върни се горе

Съгласна съм,че има различия между хората и животните.Не съм го отричала никога.Аз обачех наблегнах на друго-ако животните ядящи месо убиват то е за да не погинат..Ние хората какво правим?Убиваме за удоволтвие,угаждаме си с мръвчици,но всъщност можем и без тях.Не е ли така?Така е!

_________________
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters, compared to what lies within us."
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя Yahoo куриер MSN куриер ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com