Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 405
ХуЛитери: 6
Всичко: 411

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: LeoBedrosian
:: pc_indi
:: Elling
:: pastirka
:: Markoni55

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Трагикомичната коментарщина
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 19 Авг 2016 15:43:08 » Трагикомичната коментарщина Отговори с цитат върни се горе

1. Що е коментарщина? - Явление, при което потребител в литературен сайт непрекъснато, десетки пъти на ден, коментира, несъзнавайки, че е ужасно досаден за нормалния читател. За разлика от коментирането, при което коментиращият се изявява рядко, само когато нещо наистина го е развълнувало, при коментаторщината потребителят дърдори непрекъснато по съвсем други причини.

2. Защо комнтаторстват, а не коментират някои потребители? - Ами само от патологична суетност . При тях изобщо не става дума за съпричастност към прочетеното, творчески порив , уважение към автора и подобни. Нее, чрез непрекъснатото и досадно каканижене, чрез убийствената логорея те целят само едно - да се набият на очи, да привлекат вниманието към себе си, да бъдат забелязани. Като пряко следствие от това интимната им мисъл е този, когото са похвалили, да им върне жеста, да започне една нескончаема въртележка от взаимно дърдорене, та произведенията им да бъдат по-четени.

3- Защо коментарщината е трагикомична ? - Комична е ясно защо - коментаторстващият служи за забавление на нормалния читател, който наблюдава подскоците на дърдорещия, галенията му по перушината на принципа "който се хване" / ласкае много автори, та шансът някой да му отговори да е по-голям/, но понякога и му писва / на читателя, не на дърдоркото, на когото никога не писва да дърдори/. Какво да мисли читателят, когато новорегистриран потребител в някой сайт по 20 пъти на ден бълва "коментари", освен че тоя новодошъл е просто досадник и нарцис?... Коментарщината обаче е и трагична - в основата й е неудовлетвореността на дърдорещия от реалната му самобитност, търсенето на изява в илюзорния свят на виртуала, отчаяният стремеж да блесне пред себеподобни.

4. Терапия на коментарщината. - Съвсем проста и ефективна. Да не се обръща внимание на натрапливата логорея.
И да се престане с бълването на коментари на кило от някои, които са трагикомични по съдържание и досадни по форма.
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Авг 2016 20:01:14 » Re: Трагикомичната коментарщина Отговори с цитат върни се горе

[quote="hamster"]1. Що е коментарщина? - Явление, при което потребител в литературен сайт непрекъснато, десетки пъти на ден, коментира, несъзнавайки, че е ужасно досаден за нормалния читател. За разлика от коментирането, при което коментиращият се изявява рядко, само когато нещо наистина го е развълнувало, при коментаторщината потребителят дърдори непрекъснато по съвсем други причини.

2. Защо комнтаторстват, а не коментират някои потребители? - Ами само от патологична суетност . При тях изобщо не става дума за съпричастност към прочетеното, творчески порив , уважение към автора и подобни. Нее, чрез непрекъснатото и досадно каканижене, чрез убийствената логорея те целят само едно - да се набият на очи, да привлекат вниманието към себе си, да бъдат забелязани. Като пряко следствие от това интимната им мисъл е този, когото са похвалили, да им върне жеста, да започне една нескончаема въртележка от взаимно дърдорене, та произведенията им да бъдат по-четени.

3- Защо коментарщината е трагикомична ? - Комична е ясно защо - коментаторстващият служи за забавление на нормалния читател, който наблюдава подскоците на дърдорещия, галенията му по перушината на принципа "който се хване" / ласкае много автори, та шансът някой да му отговори да е по-голям/, но понякога и му писва / на читателя, не на дърдоркото, на когото никога не писва да дърдори/. Какво да мисли читателят, когато новорегистриран потребител в някой сайт по 20 пъти на ден бълва "коментари", освен че тоя новодошъл е просто досадник и нарцис?... Коментарщината обаче е и трагична - в основата й е неудовлетвореността на дърдорещия от реалната му самобитност, търсенето на изява в илюзорния свят на виртуала, отчаяният стремеж да блесне пред себеподобни.

4. Терапия на коментарщината. - Съвсем проста и ефективна. Да не се обръща внимание на натрапливата логорея.
И да се престане с бълването на коментари на кило от някои, които са трагикомични по съдържание и досадни по форма.[/quote]

Laughing Laughing Laughing
Rolling Eyes Rolling Eyes
Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mirei
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 24, 2008
Мнения: 40

МнениеВъведено на: 19 Авг 2016 21:11:33 » Отговори с цитат върни се горе

hamster, остави човека да си танцува, не е настъпил никого

коментарщината и отказът от коментари като че ли са на една и съща везна
опитвам се да ти кажа, че изобщо не ти прави чест това, което си подхванал
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 19 Авг 2016 21:55:50 » безкрайна разлика Отговори с цитат върни се горе

Не съм съгласен изобщо с теб - двете неща са коренно различни.
Да се откажеш да предаваш и приемаш коментари е знак, че си над нещата, не държиш да те похвалят и съответно да им върнеш жеста, и лично за мен само тези, които изобщо не коментират, са мамбър уан - дошли са в един сайт, за да творят, а не на раздумка.
Докато коментарщината е ... вече я описах.

Ужасяващо е да видиш в един литературен сайт как едни и същи потребители до втръсване се натрапват.
Тук не е чак така, но в другите 2 сайта е ужасяващо, да се повторя.
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 08:20:11 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Аз не разбрах, какво се предлага?
Ако е да се разреши да пишат и коментират само тези, които знаят и могат, то как да се забрани на другите, такива като мен?
И от сайтовете да ги изгониш, ще грабнат химикалките и моливите, и моливите им да изгориш, ще започнат да рецитират, и рецитирането да им забраниш - ще пропеят. Ако не на глас, то наум Wink
Е, трябва да има - и сигурно има! - някакво сито.
Но кой го държи това сито и как отсява - това не знам Embarassed
И нямам нито възможности, нито желание, но на желаещите да се хванат и те за това сито и да го друскат - много здраве от мен, от сърце!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 09:18:22 » няма забрани Отговори с цитат върни се горе

Райсън,здравей!
Никой нищо не забранява. Просто размишлявам върху прекомерното, натрапливо и напълно вредно за литературата бълване на коментари, което няма нищо общо с нормалното коментиране, против което никой не би могъл да има нищо против.
Когато потребител заради безкрайна логорея и образуване на "влакчета" със себеподобни - чатене вместо коментари, е със забрана за коментари в един сайт, прехвърля се във втори, където също след серия скандали се самоизтрива, и цъфне на трето място със същия рецидив - тогава може ли да се говори за коментиране?Не, просто е патология. Такива има доста из нета.
Ситото всеки сам си избира. И главното е чувството за мярка - да не досаждаш прекалено само заради мерак да те забележат.
4eren_angel
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 12:24:38 » Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми hamster,
в качеството на какъв, се опитвате да налагате собствените си стандарти по отношение на коментарната политика в литературните сайтове?
Собственото Ви творчество е напълно ограничено за оценяване и коментари (!?), но сайтът Ви е дал това право и никой не може да оспори решението Ви да сте "заключен" автор.
И като оставим настрана абсурдната Ви публикация, с абсолютно несъстоятелни аргументи (коментарната активност тук е по-ниска от два коментара на час), да не говорим че от писанията Ви, изобщо не става ясно кой е потребителят, който Ви дразни с коментарите си (което е още по-голямо недоразумение, защото който и да е той - няма как да е коментирал Ваша творба, за да имате поне основание да го нападате)?
А разсъжденията Ви тук се подразбират ту за за този сайт, ту се оказва, че касаят другите сайтове, а не този... Малко прецизност, би била осветляваща, не мислите ли?
Да не говорим, че би било добре да внимавате с употребата на научни термини, защото терминът Логорея обозначава ненужен и безсмислен поток от думи в говорната реч и е неприложим когато става дума за писменост. За писмеността терминът е друг.
И накрая - защо не помолите администрацията тук, след като сте ограничили оценките и коментарите към публикациите си, да НУЛИРА и броя четения към тях и да се погрижи числото там завинаги да си остане НУЛА. Вече видях един автор тук в такова положение и съм убеден, че ... честолюбието Ви ще бъде напълно задоволено, ако се наредите до него. Така ще сте убедително НАД ВСИЧКИ. Smile
С уважения,
В. Димитров.
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 12:37:57 » хахаха! Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми г-н Димитров, и от вашето изявление прекрасно се виждат неадекватните ви разбирания за творчеството и творческия процес - за вас над всичко са количествените параметри, изразяващи се в броя на прочити и коментари, които нямат нищо, ама нищо общо с творчеството, проличават ясно също клюкарските ви тежнения, доколкото насочвате вниманието от принципните въпроси в темата към конкретен потребител.
И от космоса се вижда, че визирам вас, но , както изисква етиката, без посочване, но вие бяхте така добър да се представите сам.
Не налагам преценки, а изказвам мнение, защото форумът е за това.Представям си как ви липсват разни бубета,и цветита и фоксита, с които да затлачвате пространствата, но тук за щастие е е така.
А коментарщината, на която вие сте ярко проявление, е нещо ужасно неприятно и вредно. Не необходимо да бъда нападнат, за да изразя становище.
4eren_angel
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 12:52:37 » Отговори с цитат върни се горе

Всъщност, hamster, липсвахте ми Вие. Сега само изчаквам да видя кога ще блеснете тук и като Елена Тодорова, или като neulovim, donos... - паметта ми вече изневерява и отказва да ми поднесе всичките Ви виртуални и безкрайно етични превъплъщения, но съм убеден, че са Ви останали достатъчно изобретателност и находчивост, за да ме зарадвате с нови, още по-впечатляващи и етични превъплъщения.
Благодаря Ви, че така услужливо насочихте прожекторите към мен, но чак толкова блясък ми идва в повече. Затова Ви оставям сам на сцената и се наслаждавайте! Сега вече прожекторите греят само за Вас. Smile
P.s.: Разочарован съм ,че Ви няма в коментарните ми полета. Липсвате ми там осезателно. Ах, простете! Забравих, че Вие сте категорично срещу коментарите. (Но другите сайтове имат памет и там блестяхте с коментарна активност, на която би завидял и .... хайде да не го споменавам, човекът, а и заради чувствителността Ви към Етиката)Smile И пак помислете за предложението ми за НУЛАТА! В него има много... идейност.
Приятно блестене, hamster (или който и да сте) !
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 13:01:58 » мили боже! Отговори с цитат върни се горе

Склонността ви към клюкарщина е потресаваща - връщате се към събития от друго време и на друго място, ровичкате, бърникате, методи, абсолютно неприсъщи за литературен сайт, камо ли от претендиращ да е творец.
Драги ми господине, ето я изначалната деформираност , извратеност и абсурдност на представите ви за Творчеството. В него творецът не цели да блесне, не се опиянява от броя на прочитите, коментарите, облизванията, които вие обожавате. В Творчеството човек е сам със себе си, вглежда се в себе си, а не във фустите на потребителките, не дрънка празни приказки, заключил е оценките си, защото не му трябват и са смешни.
Принципно вие, г-н Димитров, не сте Творец, няма да бъдете. Затова не бих твърдял, че точно тук ви е мястото. то е при фокситата и цветитата. Very Happy
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 14:09:42 » Отговори с цитат върни се горе

Хайде, стига сте се надвиквали във форума. Това, че си имате лична вражда, която продължава кой знае откога и кой знае от колко сайта се влачи, не е причина да я правите публично достояние за всички. Минете на лични. Хамстер, по принцип съм бил съгласен с теб за разни други теми, но сега грешиш. Лично мнение, естествено и не очаквам да се съгласиш с мен. Сайтът трябва да бъде отворен - публикуваш, коментираш, коментират те и отговаряш (майната му на оценките, съгласен съм за това). За чий ... ще публикуваш творба, ако не искаш да научиш мнението на другите за това, което си написал? Пиши си на една тетрадка вкъщи тогава и не го показвай на никого. Щом си имал смелостта да покажеш таланта (или "таланта") си пред други хора, то трябва да приемеш и тяхното мнение, да не говорим, че почти всички сме анонимни и дори да бъдеш оплют, нищо не губиш Wink А и в сайт, със средно 15 000 четения и колко, 10 коментара дневно е нелепо да се говори за някакво задръстване, досада или нещо подобно. Напротив, смятам, че коментарите трябва драстично да се увеличат, пиша го като човек, който ги чете всичките, за разлика от публикуваните творби Smile Аз, примерно се дразня много повече от надменни хора, които демонстративно отказват да отговорят дори с едно фалшиво "Благодаря", след като си направил труда да споделиш положителното си мнение за тяхното произведение и особено от оня тип автори, които си пишат високи оценки и хвалебствия от другите си 2 или 3 профила тук. Добре, че почти изчезнаха. Точка по този въпрос от мен. Леле, колко думи изписах, за човек, който мрази публичните дискусии... Ако ти, и 4ерен ангел ме репликирате, няма да получите отговор.

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 14:34:07 » не е така Отговори с цитат върни се горе

Елинг, личните вражди нямат значение, въпросът е принципен. Не съм виновен, че довтаса този, когото никъде не съм споменавал, за да блесне, разбира се, и да се набие на очи Very Happy
А принципно моето становище е обратно на твоето. Литературният сайт е сайт за творчество, нещо като музей, в който се създават произведения на изкуството, и те за мене са най-истински в чист вид, без всевъзможните наслоения. Знам, че обичаш да коментираш и разменяш коментари, но това принизява един литературен сайт, превръща го в говорилня, в битпазар.
Коментарите не обогатяват една творба, те я оплитат в лепкава мрежа, в паяжина, вътре в която текстът се задушава.
Преди малко гледах една авторка тук - пише оригинално, но текстовете й с по 40 -50 - 60 - 70 коментара, ужас. Осакатени, опорочени, затрупани под тинята.
Творбите са истински в чист вид - така мисля аз.
Breeze
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2013
Мнения: 13

МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 15:14:17 » Отговори с цитат върни се горе

А аз си мислех, че такива теми са минало за този сайт. Sad
Наивница, наивница на средна възраст. Embarassed
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 20 Авг 2016 15:35:08 » не са минало Отговори с цитат върни се горе

Защото нищо не се е променило, откакто са били обсъждани тези проблеми.
Все така някои издигат коментарите в култ и смятат, че колкото една творба има повече коментари, е по-върховна.
Все така коментарите са средно един на десет, другото е повече или по-малко комично възхваляване, което изпълва с неописуема гордост и наслада получилия го и той тутакси връща жеста
Все така е задръстването от празнословия, идеална среда за разцъфтяване на графоманията и грандоманията.
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 27 Авг 2016 13:40:57 » тук ли му е мястото на този? Отговори с цитат върни се горе

Ето какъв шедьовър на простащината, вулгарността, цинизма, безвкусицата, наглостта и арогантността се мъдри от снощи в сайта.

"от 4eren_angel на 26.08.2016 @ 23:36:14
(Профил | Изпрати бележка)
Най-после и малко стойност! Само че долу, а не горе. Smile
Хензел и Гретел, в яростна атака срещу нахалника, който довтаса, за да им обърка Литературното 69... Дали ще излезе и Рапунцел, за кратка Литературна солова мастурбация? Какъв спектакъл!
Отивам за пуканки, връщам се и сядам на първи ред. Продължава, нали?
Smile
Имам два въпроса към модераторите.

Редно ли е да не бъде изтрит коментар, който твърди, че аз и потребителката tearfly, с която от много време пишем в тандем, си правим поза 69 и литературно мастурбираме?

Тук ли е мястото на потребител с подобен речник, който превръща сайтовото пространство в тоалетна?
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com