Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 462
ХуЛитери: 1
Всичко: 463

Онлайн сега:
:: Albatros

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Летящият човек
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
78%
 78%  [ 11 ]
4
7%
 7%  [ 1 ]
3
7%
 7%  [ 1 ]
2
7%
 7%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 14


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 16 Май 2016 09:34:35 » Летящият човек Отговори с цитат върни се горе

Лежеше по гръб на тревата и замечтано гледаше как кръжат ятата пойни птици, как се завръщат от юг, отново да свият своите гнезда на тази земя. Той обичаше това, обичаше да смята, че парчето земя, на което е поел дъх и живее е важно и за птиците. В този момент се изпълваше с гордост. Заслушан в песните и вятъра, усещащ с гърба си поникващите растения, той се унесе в мечти. В селото го смятаха за луд, защото не поемаше по пътя, който гонеха всички. Прагматичните им мечти го изпълваха с отвращение. Не го съжаляваха само защото наследи къщата с двора на родителите си и си садеше и отглеждаше сам плодовете и зеленчуците, кокошки и дори една козичка, която в този момент на унес го близна по лицето.
- Божидаре, Божидаре, стани, че идат кравете с деда ти Петра. – чу се гласът на леля Станка. Божидар не искаше да става изпълнен с толкова аромати и звуци, с толкова живот и красота, изобщо не му бе до кравите, но нямаше как. Тези животни всеки ден отиваха на паша по този път.
- Добре лельо Станке, ей сега. Да можех цял ден да си лежа така и козичката да пасе до мен, направо нямаше да откажа.
- Ей, ти си голем мечтател, яз немам време за твоите глупосте. – перна го през врата леля Станка.
Божидар влезе в двора и веднага се захвана с плевене и копане. Говореше си с растенията като с деца:
- Ето сега ще ви полея, нека ви е свежо, виж как пчелиците жужат, да можех и аз така, да летя, волен и смел. Сега с това тяло съм закотвен, добре, че мога да мечтая. Няма да си дам мечтите никому.
Изведнъж от лозницата тупна едно птиче, малко, нестабилно и си нарани крилцето. Божидар веднага го взе и го прибра, нахрани го с трошици и му разгледа крилцето. Птичето изглеждаше уплашено, но Божо му заговори нежно:
- Ей, братче, ще ти помогна, няма да те оставя в бедата, ще полетиш свободно, ще отидеш в гнездото си. Аз съм ти приятел, не се плаши.Добре, че падна при мен, а не в двора на дядо ти Петя, че щеше да те убие с лопатата. –Птичето като,че ли разбра и се успокои. Божидар се грижи за него както може една седмица и то отлетя.
- Лети, лети, вместо мен, нека очите ти видят онова, което на мен не е писано.
През нощта той сънува странен сън. Присъни ми се, че вижда жар птица и тя му дава крила, но му казва, че само ако запази в себе си детето, ще може да ги използва за да спасява изпаднали в беда. На сутринта когато се събуди, имаше чувството,че има нови възможности. Сякаш чуваше на другия край на света. Причу му се, че някой в планината се е загубил и изтърколил в трап с наранен крак. Изведнъж, като на сън полета с големите си крила и се издигна високо, високо. Прелетя над селото, над реката, издигна се още по високо и се почувства волен, също като птица. Издигна се към планината и в едно дере видя една девойка с раница, беше се търкулила в един трап и викаше за помощ. Той се стрелна към нея и я измъкна от трапа:
- Качи се на крилете ми мила девойко! – Тя се качи доста изненадана, мислейки, че е сън. – Къде да те отнеса?
- В селото от другата страна на планината, аз съм дъщерята на попа. – каза го и се отпусна на гърба на Божидар.
- Не съм те виждал преди, прекрасна девойко, въпреки,че съм ходил на събор във вашето село. – продължи да я разпитва Божидар.
- Няма как да си ме виждал, аз живея в пустата столица. Да можеше да си живея тук, най-добре щеше да ми е.
В този момент Божидар разбра, че е получил още едни крила, крилата на любовта!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 17 Май 2016 12:48:46 » Отговори с цитат върни се горе

Птичета винаги разбират. Успокояват се в ръцете ти щом им заговориш. Зная езика им.

П.П. Аз бих отрязала последната част с любовната история. Сънят си е полет-мечта. Един чифт крила стигат Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ESTEBAN
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 16, 2016
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 24 Май 2016 19:24:07 » Отговори с цитат върни се горе

Много добър разказ, заслужава да спечели.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
onda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2009
Мнения: 7

МнениеВъведено на: 25 Май 2016 09:15:08 » ВЪЛНУВАЩА МЕЧТА! Отговори с цитат върни се горе

Вълнуваща мечта в един кратък, но много съдържателен разказ !
"Няма как да си ме виждал, аз живея в пустата столица. Да можеше да си живея тук, най-добре щеше да ми е.
В този момент Божидар разбра, че е получил още едни крила, крилата на любовта!"

_________________
Няма по-голям грях от неосъзнатата глупост!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lubara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 29, 2009
Мнения: 121
Място: Велико Търново и София

МнениеВъведено на: 25 Май 2016 10:03:34 » Отговори с цитат върни се горе

Последното изречение е най-голямото клише на света.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
fortemotore
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 03, 2008
Мнения: 42
Място: Благоевград/ София

МнениеВъведено на: 29 Май 2016 23:49:18 » Отговори с цитат върни се горе

Хубав разказ!

_________________
Силвия
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 17 Юни 2016 19:51:33 » Отговори с цитат върни се горе

Smile

Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com