Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 689
ХуЛитери: 0
Всичко: 689

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Екатерина Митева представя "Царят на Тракия"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 14 Дек 2015 17:04:39 » Екатерина Митева представя "Царят на Тракия" Отговори с цитат върни се горе

Галерия „Арт Маркони“
Представя
Роман – книга първа от трилогията
„ЦАРЯТ НА ТРАКИЯ”
автор
Екатерина Митева
18.30 ч. 18.12.2015г.
Галерия „Арт Маркони“ ,Варна, ул. „Охрид“ 22

„Здравей, читателю! Може би се питаш кой е Лизимах? Не си чувал за него? Или пък знаеш легенди за несметните му богатства, за огромните му хазни, за прословутата му алчност и сребролюбие? Навярно си чел и това, че той е бил един от неколцината „генерали” на Александър Велики, които са наследили империята му. За иманярите Лизимах е тема номер едно, те мечтаят да открият пещерите, в които той е укривал съкровищата си. Тъжно е, че само с това е известен някогашният цар на Тракия – с количеството на притежаваното от него злато. Ще ти призная, читателю, че допреди няколко години и моите познания се разпростираха в тези най-груби щрихи. Дотогава, докато не се зарових в житието на мъжа, оприличаван от съвременниците си на митичния Херакъл. Едва тогава прозрях каква силна, интелигентна, харизматична личност е Лизимах. И реших да го разкажа. С лошите и с хубавите му страни. С цялата му сложна природа. Смятам, че в историята са потулени и унищожени много факти, които могат да докажат, че е засенчвал с качествата си самия Александър Велики. Сянката, която е хвърлял върху него, е откриваема в древните писмени извори – все някъде в историята има следи, ако се чете по-внимателно.
Искам да се обърна и към историците, които ще отворят тази книга и ще вдигнат укоризнено пръст. Аз не съм научен работник и романът ми не е документалистика, не е реферат или дипломна работа, а е художествена творба. Постарах се да не го обременявам с безброй термини, които постоянно трябва да се издирват из речниците. Смятам, че това ще пречи на читателя и ще спъва полета на въображението му. Придържала съм се изцяло към фактите, следвала съм хронологията в историческите събития, но като автор на художествено произведение съм употребила празните места в пъзела, давайки своеобразен прочит на биографията на моя герой. А в това житие пише: „Лизимах, син на Агатокъл от Пела.” Толкова! Почти нищо! За такъв колосален владетел дори е смешно. И понеже там, където свършва историята, започва легендата, аз си позволих да я сътворя. Ето – точно тук разместих заровете. Честа практика в тогавашния свят е било да се изпращат деца на владетели в съседни царства като залог за мир и добросъседство. Недоказуемо е какво се е случило с внука на цар Котис I. Знае се, че момчето е предадено от баща си Керсеблепт в двора на Филип II. Историята мълчи за неговата съдба. Няколко години след него по-малкият му брат също потегля за Пела. Одриското царство започва да се разпада от вътрешни междуособици, докато много по-малката Македония неочаквано набира мощ и все повече расте.
И още нещо! На фона на материалните битки за власт, богатства и корони, в романа ми тихо и кротко пристъпва човек – старец с бели дрехи. Кой е той и откъде идва? Каква е неговата мисия? Какво е неговото име? Дали и днес не е сред нас? Може би сте го срещали дори? Четете!
В ръцете ви е първият том на моята белетристична творба: „ЦАРЯТ НА ТРАКИЯ”.
Удоволствието да споделя с вас, читателите, е мое – Екатерина Митева
Екатерина Митева е автор на книгите: "Късметчо" 1998 - поетична поема и книжка за оцветяване с авторски илиюстрации; 2005 г - стихосбирката "Чергарка", където илюстрациите отново са авторско дело. 2012 - излиза от печат стихосбирката "Кет" , а малко след тях двете детски поеми "Златно зрънце" и "Прелетният Врабчо"- където илюстрациите са цветни.
От 2007 - до 2011 работи в ТВ "Черно море" репортер, а също автор и сценарист на историческо предаване. Покрай него се сблъсква с интересни факти от нашата история, които провокират интереса й да продължи да изучава историята по нашите земи през античността. През 2015 година сюжетът за роман започва да се избистря, героите се раждат и първа част от книгата е написана. В момента работи върху втората част от трилогията "Царят на Тракия.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Valens
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 22, 2011
Мнения: 168

МнениеВъведено на: 14 Дек 2015 19:23:38 » Отговори с цитат върни се горе

Успех! Мислено съм с вас!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
_katerina_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2009
Мнения: 509
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Дек 2015 15:21:37 » Успех! Отговори с цитат върни се горе

Чакам с нетърпение!

_________________
skype kati_35
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 15 Дек 2015 15:44:45 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за духовната подкрепа. Писането на такъв тип литература не е много лесно занимание, изисква се сериозна предварителна подготовка и ровене в научни трудове. Книгата ми обаче е доста далеч от сухата и многословна проза, не натоварва читателя. Действието ще е динамично и драматично бих казалаSmile, а тракийските мистерии ще надничат от всеки възможен ъгъл...
Опитвам се да възкреся спомена за една велика историческа личност, да и дам плътност, живот... Дано да съм се справила.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Дек 2015 20:03:27 » Ох така ме притиска времето, ама чета Отговори с цитат върни се горе

Наистина си успяла да влезеш в стил, който звучи и приказно, и увличащо, но и сериозно. Удивляваш ме с многото сложни имена на героите/как ще ги запомниш до края не те знам /, с детайлите, които много образно пренасят в една непозната атмосфера, изпълнена с тайнственост. Има всичко в твоята книга: и любов, и мистика, и драма, и нещо също толкова важно, за да бъде исторически роман - придържане към общоизвестни факти без да ги предъвкваш скучно. Комплименти Кати!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 15 Дек 2015 23:47:31 » Браво, Катя!!! Отговори с цитат върни се горе

Успех на трилогията, най- приятелски!!!
Тя е знак за дълбоката ни история...тук на Балканите...
Радвам се, че виртуално се знаем!!!
Дай Боже някой ден да си видим и очите!!!
Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kasiana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2009
Мнения: 236
Място: Козлодуй - Русе

МнениеВъведено на: 16 Дек 2015 15:01:58 » Отговори с цитат върни се горе

Честитита нова литературна рожба!Smile
Откъде може да си я закупят тези от нас, които не са от Варна?

Сърдечни поздрави!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 16 Дек 2015 18:38:07 » Отговори с цитат върни се горе

Касиана и Залтия! Благодаря ви! Ще се радвам да се видим някой ден!

Все още не съм мислила как точно може да се разпространява за тези, които не са от Варна. Това ще го обявя допълнително тук.

Днес е вълнуващ ден за мен, защото най-сетне успях да взема книгата от печатницата. Забавянето с почти месец от уговорения срок ме поизнерви, но пред празниците явно е така. Това е първият ми роман. Всъщност е първата ми белетристична книга. По-различно е от издаването на стихосбирки и детски книги, има си своите тънкости, които за следващата - втора част ще са ми известни.
А сега е време за празнуванееееSmile)))
Ще се радвам на тези, които дойдат в галерията на Ваня, за да вдигнем наздравици послучай РД на "Царят на Тракия" Wink Имам едно мъничко опасенийце, че ще попрепълним залата, но ще е веселоSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 16 Дек 2015 18:44:50 » Отговори с цитат върни се горе

Успешна премиера и от мен, katbalu!
Желая ти много книги и много читатели!

Поздрав на Маркони и приятелите от Варна!
Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 16 Дек 2015 21:13:41 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря Латинка!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 18 Дек 2015 13:31:13 » На добър час, Кет Балуу! :) Отговори с цитат върни се горе

До довечера, алилуя систър! Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Дек 2015 13:58:47 » Е Док Отговори с цитат върни се горе

ще се радвам да те видя и теб. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 18 Дек 2015 15:53:32 » Отговори с цитат върни се горе

Време не останаSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 18 Дек 2015 17:43:52 » Успех!!! Отговори с цитат върни се горе

Пожелавам ти безброй читатели, Кет! Жалко, че съм толкова далеч и не мога да присъствам, но се надявам ти да дойдеш в Бургас, заедно с новата книга!
Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 21 Дек 2015 16:25:19 » Отговори с цитат върни се горе

Искам да изкажа благодарност на всички, които откликнаха на първия полет на моята книга. На нейното първо представяне пред света. Рожденият й ден отмина и тя... вече полетя!!!
Къде и как може да се открие - това ще съобщя допълнително, защото тепърва предстоят срещите ми с разпространители. Първата й спирка е в галерията на Ваня Маркова. Със сигурност до два дни ще е между книгите на Миро - момчето, което продава на открит щанд стара и нова литература в началото на ул. "Александър Малинов" Щандът е точно срещу хотел "Черно море", а улицата е веднага след севастополския "Макдоналдс" / варненци ме разбрахаWink/ До два часа книгата ми ще кацне и в книжарницата на Ели Георгиева - Билкарката. Всеки, който я познава, знае къде да намери и моята книга. С разпространението към други градове, ще се заема след празниците...
А ето и малко снимки от събитието. Филмът - по нататъкWink Тепърва ще го обработвам....
До нови срещиSmile

https://www.facebook.com/ekaterina.miteva.50/posts/998094233581323?pnref=story
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com