Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 812
ХуЛитери: 4
Всичко: 816

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Какво чета в момента...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 04 Сеп 2015 23:31:27 » Re: Калин Терзийски Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:
LeoBedrosian написа:
Тоя човек ме комплексира:

http://www.edna.bg/kolonkata-na/sybitieto-na-2015-a-godina-za-men-4639542


Мен не, Лео, просто не го чета...нещо не го вярвам... прекалено много думи за сравнително обикновените неща от живота. Rolling Eyes


Smile Very Happy Laughing Спомням си от филма на Форман как австрийския император каза на Моцарт, че е използвал прекалено много ноти(мисля, че беше във "Вълшебната флейта"), Доки, та за това се разсмях, приятелю!


Ами, да , прекалено много ноти..но той е просто един император Лео, не е поетът Никос ~~)))))))))))

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Сеп 2015 15:19:01 » Аз чета...Перце от дим - Мария Донева Отговори с цитат върни се горе

Ела по-близо – да допрем обувките
със влажни носове да се подушат.
Ела да си опитаме целувките.
Дали ще е удобно да се сгуша

до рамото ти? Слушай. Капят капки
от покривите. Всичко се разтапя.
И аз така. Устата ти е сладка,
а пък студът по пръстите ме хапе.

Ела да се допрем. Така приличаме
на две врабчета във пейзажа зимен.
Любов ли ще е? Да не го наричаме
с такова тежко и голямо име.

Снегът от някой покрив ще се срути,
докато обитаваме момента,
и ще отлитне чувството нечуто –
перце от дим над чаша чай от мента.

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 02 Окт 2015 10:08:22 » Re: Калин Терзийски Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:
LeoBedrosian написа:
Тоя човек ме комплексира:

http://www.edna.bg/kolonkata-na/sybitieto-na-2015-a-godina-za-men-4639542


Мен не, Лео, просто не го чета...нещо не го вярвам... прекалено много думи за сравнително обикновените неща от живота. Rolling Eyes


Smile Very Happy Laughing Спомням си от филма на Форман как австрийския император каза на Моцарт, че е използвал прекалено много ноти(мисля, че беше във "Вълшебната флейта"), Доки, та за това се разсмях, приятелю!


А аз се сетих, братче...прости, че късно репликирам хе за измислените легенди, че Салиери е ненавиждал Моцарт и тем подобни простотии...той, придворният композитор, го е лансирал и на премиерите му е бил най отпред, в представителната ложа на балкона...исках да кажа, че някои сценаристи и режисори манггизи чупят продавайки съвестта си, ако я имат, друга тема...за жълти стотинки и лимоната с фафла ахахахаах
Айе, со здраве и малко кьотек, както е обичал да казва Пею, га е бил хайдутин...за заблудените овце въ стадото човешко, не ли така, какво мислиш...

Всъщност, Лео, още си препрочитам Чудомир...

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 02 Окт 2015 10:55:05 » Re: Калин Терзийски Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
LeoBedrosian написа:
doktora написа:
LeoBedrosian написа:
Тоя човек ме комплексира:

http://www.edna.bg/kolonkata-na/sybitieto-na-2015-a-godina-za-men-4639542


Мен не, Лео, просто не го чета...нещо не го вярвам... прекалено много думи за сравнително обикновените неща от живота. Rolling Eyes


Smile Very Happy Laughing Спомням си от филма на Форман как австрийския император каза на Моцарт, че е използвал прекалено много ноти(мисля, че беше във "Вълшебната флейта"), Доки, та за това се разсмях, приятелю!


А аз се сетих, братче...прости, че късно репликирам хе за измислените легенди, че Салиери е ненавиждал Моцарт и тем подобни простотии...той, придворният композитор, го е лансирал и на премиерите му е бил най отпред, в представителната ложа на балкона...исках да кажа, че някои сценаристи и режисори манггизи чупят продавайки съвестта си, ако я имат, друга тема...за жълти стотинки и лимоната с фафла ахахахаах
Айе, со здраве и малко кьотек, както е обичал да казва Пею, га е бил хайдутин...за заблудените овце въ стадото човешко, не ли така, какво мислиш...

Всъщност, Лео, още си препрочитам Чудомир...


Че нал точно туй твърдя, че Франц Йозеф, или както там му беше името, в опит да се представи авторитетно нямал какво да издума и сред кратко почесване на носа, което си е характерен знак за липса на мисъл се е изцепил с нотите Smile Ха, Доки, приятелю. Ти да не ми прие думите лично? Аз тъй си хортувам, да става лафа.

Аз за кютека съм драснал едно кратко фейлетонче, сегиз ще се постарая да го възпроизведа:

И тъй, седял си един инвалид в количката в парка на един малък и скучен градец. Седял си и си миришел неприятно, което карало съгражданите му, които се наричали тъй само от куртуазия да го заобикалят, а като не можели да избегнат срещата си с вонящото му тяло запушвали носа си с кой каквото имал под ръка.

И както си седял, не щеш ли насреща му се задава пре-любопитна интернационална компания, дошла да отразява изборите за кмет на градеца. Та нашата компания се състояла от двама представители на шумно противоречащи си велики нации. Демек от един Янки и представител на близката нам Батюшка Рус, водени от Господин Балкански.

Виждайки месния окаяник видния представител на най-развитата световна демокрация, янкито, де веднага набрал телефона за спешни нужди, които от спешни у нас станали на смешни - 112 и поръчал да дойде имидиътли линейка, която да се погрижи за изпадналия в безмилостно положение човечец. Каква била неговата покруса, да разбере, че у тоя градец смешната помощ била преструктурирана от десет години и ще трябва да почака около месец. Раздразнения от обаждането му оператор с безизразен глас добавил, че ако до тогава трупа се вмирише да го поставят във обикновена битова вана и да го зарият със лед.

Виждайки неудобството и конфуза на своя опонент, батюшка Иван решил да демонстрира как се решават подобни казуси с помощта на някои морално остарели, но все още ефективни методи, използвани в недалечното минало в неговата родина от един мустакат грузинец. Тъкмо се навел да извади от кобура в крачола си инструмента на справедливото възмездие, когато видял, че Господин Балкански усърдно кастри дълъг, жилав и чепат клон, откършен от близкия свинакòв храст.

И ето, че тук идва най-любопитната и поучителна част от нашия разказ в която възтържествува справедливостта, равенството и равноправието и всичко това постигнато с методите и средствата на местната народна традиция. Виждайки надвисването на непосредствената заплаха за целостта на крайниците му, инвалида скокнал чевръсто от инвалидния си стол и подобно на младо яре с няколко скока се отървал в близкия парков шубрак от свинакòвицата.

А господин Балкански със спокоен и уверен тон обяснил на двамата чужденци, че у нас това, което не става со кротце и со благо става со малко кютек.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 03 Окт 2015 00:19:56 » Re: Калин Терзийски Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:
LeoBedrosian написа:
doktora написа:
LeoBedrosian написа:
Тоя човек ме комплексира:

http://www.edna.bg/kolonkata-na/sybitieto-na-2015-a-godina-za-men-4639542


Мен не, Лео, просто не го чета...нещо не го вярвам... прекалено много думи за сравнително обикновените неща от живота. Rolling Eyes


Smile Very Happy Laughing Спомням си от филма на Форман как австрийския император каза на Моцарт, че е използвал прекалено много ноти(мисля, че беше във "Вълшебната флейта"), Доки, та за това се разсмях, приятелю!


А аз се сетих, братче...прости, че късно репликирам хе за измислените легенди, че Салиери е ненавиждал Моцарт и тем подобни простотии...той, придворният композитор, го е лансирал и на премиерите му е бил най отпред, в представителната ложа на балкона...исках да кажа, че някои сценаристи и режисори манггизи чупят продавайки съвестта си, ако я имат, друга тема...за жълти стотинки и лимоната с фафла ахахахаах
Айе, со здраве и малко кьотек, както е обичал да казва Пею, га е бил хайдутин...за заблудените овце въ стадото човешко, не ли така, какво мислиш...

Всъщност, Лео, още си препрочитам Чудомир...


Че нал точно туй твърдя, че Франц Йозеф, или както там му беше името, в опит да се представи авторитетно нямал какво да издума и сред кратко почесване на носа, което си е характерен знак за липса на мисъл се е изцепил с нотите Smile Ха, Доки, приятелю. Ти да не ми прие думите лично? Аз тъй си хортувам, да става лафа.

Аз за кютека съм драснал едно кратко фейлетонче, сегиз ще се постарая да го възпроизведа:

И тъй, седял си един инвалид в количката в парка на един малък и скучен градец. Седял си и си миришел неприятно, което карало съгражданите му, които се наричали тъй само от куртуазия да го заобикалят, а като не можели да избегнат срещата си с вонящото му тяло запушвали носа си с кой каквото имал под ръка.

И както си седял, не щеш ли насреща му се задава пре-любопитна интернационална компания, дошла да отразява изборите за кмет на градеца. Та нашата компания се състояла от двама представители на шумно противоречащи си велики нации. Демек от един Янки и представител на близката нам Батюшка Рус, водени от Господин Балкански.

Виждайки месния окаяник видния представител на най-развитата световна демокрация, янкито, де веднага набрал телефона за спешни нужди, които от спешни у нас станали на смешни - 112 и поръчал да дойде имидиътли линейка, която да се погрижи за изпадналия в безмилостно положение човечец. Каква била неговата покруса, да разбере, че у тоя градец смешната помощ била преструктурирана от десет години и ще трябва да почака около месец. Раздразнения от обаждането му оператор с безизразен глас добавил, че ако до тогава трупа се вмирише да го поставят във обикновена битова вана и да го зарият със лед.

Виждайки неудобството и конфуза на своя опонент, батюшка Иван решил да демонстрира как се решават подобни казуси с помощта на някои морално остарели, но все още ефективни методи, използвани в недалечното минало в неговата родина от един мустакат грузинец. Тъкмо се навел да извади от кобура в крачола си инструмента на справедливото възмездие, когато видял, че Господин Балкански усърдно кастри дълъг, жилав и чепат клон, откършен от близкия свинакòв храст.

И ето, че тук идва най-любопитната и поучителна част от нашия разказ в която възтържествува справедливостта, равенството и равноправието и всичко това постигнато с методите и средствата на местната народна традиция. Виждайки надвисването на непосредствената заплаха за целостта на крайниците му, инвалида скокнал чевръсто от инвалидния си стол и подобно на младо яре с няколко скока се отървал в близкия парков шубрак от свинакòвицата.

А господин Балкански със спокоен и уверен тон обяснил на двамата чужденци, че у нас това, което не става со кротце и со благо става со малко кютек.


Е, те за това става дума, Лео...

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 05 Окт 2015 09:10:26 » Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

https://www.youtube.com/watch?v=bQtixvkTBQw

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Окт 2015 11:42:17 » Re: Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
https://www.youtube.com/watch?v=bQtixvkTBQw


сънувах, че в тюба са пуснали аудио книги Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 07 Окт 2015 14:26:57 » Re: Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:
https://www.youtube.com/watch?v=bQtixvkTBQw


сънувах, че в тюба са пуснали аудио книги Very Happy


...ти сън ли си или те имаа Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 07 Окт 2015 15:01:59 » Re: Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
LeoBedrosian написа:
doktora написа:
https://www.youtube.com/watch?v=bQtixvkTBQw


сънувах, че в тюба са пуснали аудио книги Very Happy


...ти сън ли си или те имаа Laughing


без майтап, научих, че някъде, някой в мрежата е пуснал "Владетелят" на Николо Макиавели, аудио формат в изпълнение на о. з. генерал Твръдко Пиринчев.

Много я търсих, но уви. Ако някой знае нещо ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 08 Окт 2015 19:11:16 » Re: Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:
LeoBedrosian написа:
doktora написа:
https://www.youtube.com/watch?v=bQtixvkTBQw


сънувах, че в тюба са пуснали аудио книги Very Happy


...ти сън ли си или те имаа Laughing


без майтап, научих, че някъде, някой в мрежата е пуснал "Владетелят" на Николо Макиавели, аудио формат в изпълнение на о. з. генерал Твръдко Пиринчев.

Много я търсих, но уви. Ако някой знае нещо ...


Тойзи генерал не съм го чувал, но чичко Гугъль знае почти всичка за Николо Макиавели...
Док Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 09 Окт 2015 09:50:49 » Re: Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:

Тойзи генерал не съм го чувал, но чичко Гугъль знае почти всичка за Николо Макиавели...
Док Rolling Eyes


Голяма работа е Николо, който в моя сканиран пидиеф е наречен Пиколо. Още навремето (16 в.) човека е казал, че силна държава се опира на силна войска и закони. А у нас ... не ми се помисля, кое от тия двете е по-зле!

да ти пратя ли тоя пидиеф, приятелю?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Окт 2015 14:10:55 » Re: Аз чета музика... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:

Тойзи генерал не съм го чувал, но чичко Гугъль знае почти всичка за Николо Макиавели...
Док Rolling Eyes


Голяма работа е Николо, който в моя сканиран пидиеф е наречен Пиколо. Още навремето (16 в.) човека е казал, че силна държава се опира на силна войска и закони. А у нас ... не ми се помисля, кое от тия двете е по-зле!

да ти пратя ли тоя пидиеф, приятелю?


Ода, прати ми го тойзи пидиеф, братче Rolling Eyes Embarassed Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
eleaalexa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 10, 2015
Мнения: 15
Място: Over the rainbow

МнениеВъведено на: 06 Яну 2016 12:00:48 » Отговори с цитат върни се горе

В момента чета ''Моята прекрасна книжарничка'', на германската писателка Петра Хартлиб. Това е история за една жена и нейната сбъдната мечта, роман, който описва грижата за един магазин за хартиено щастие. Всеки ред е написан с любов и искрящо чувство за хумор.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 10 Яну 2016 01:25:29 » Преглеждам по диагонал... Отговори с цитат върни се горе

ЗАКОН ЗА ОБЯВЯВАНЕ НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ В БЪЛГАРИЯ ЗА ПРЕСТЪПЕН

Обн. ДВ. бр.37 от 5 Май 2000г.

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 10 Яну 2016 16:37:10 » Отговори с цитат върни се горе

Чета, по-точно слушам как някаква бабичка седи във форумната седянка и си говори сама разни бабешки истории, и си викам - а бе, я чакай да разгърна пак "От две до пет" на К. Чуковски! Very Happy
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com