Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 377
ХуЛитери: 7
Всичко: 384

Онлайн сега:
:: Markoni55
:: AlexanderKoz
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: Albatros
:: mariq-desislava
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Бe–e–e–e... История с овце
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценнка:

5
33%
 33%  [ 2 ]
4
33%
 33%  [ 2 ]
3
16%
 16%  [ 1 ]
2
16%
 16%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 6


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 31 Яну 2014 09:28:33 » Бe–e–e–e... История с овце Отговори с цитат върни се горе

Така значи. Летоска е и и аз съвестно изпълнявам синовния си дълг, а именно – спешно се трансформирам в черноработник на своите родители. Ами тъй то, туй е да си от село. Зарязвам аз големия град (демек 8 000 чиляк де има де няма) и заминавам на село (след три водки барем издокараш обитателите му на 6). Ще си кажете – ба си простотията, тоя пък в Афганистан ли се е заврял? Ми не, ще ви издумам аз. В интерес на истината баш у българско съм си, при туй на една бутилка бира път от морето (т.е. около 8 км.). За онез дето вместо да си учат уроците по география са бройкали готината учителка (демек като мен) цялата тая галамация става в Шабленска кааза, нейде у Добруджанско (барем отворете един атлас, бря).
Та стои си нашия субект с известни претенции за хомосапиенска принадлежност (напълно погрешни според бившата) и около него бодро щъкат стотина блеещи чифтокопитни. Мда, преди няколко дни бях юрист, горд служител на цяла областна администрация, държавен служиел за чудо и приказ, а сега съм полу-професионален овцепас. Виновния за съществуването ми – майка ми, се обади по телефона, рече „взимай отпуска и идвай да помагаш“. И аз ко да прая, както би се изразил Шекспир, грабнах си парцалките и хукнах към гореуказаната география. Връчиха ми тояга, зачислиха ми неясен брой овце и казаха „айде сине, избий си парите дето ги дадохме за твойто висшо“. И аз си ги избивам най-съвестно – пека се на слънце, чета си книжка, от време на време поглеждам към стадото, за да се уверя, че повечето рунести са там, хапвам сандвич и иначе казано страдам, та чак се късам. Направо не се търпи, думам ви, ама съм мъж и стискам зъби.
И както си дремя с книжка в ръка на хубавото юнско слънце, съсипвайки се от бачкане, до мен се разнася глас:
– Здравейте.
Обръщам се и какво виждам? До мен, изникнало незнайно отде, стои младо моме, чиято хубавичка муцунка казва „аз съм туристка от големия град, дошла да се опие със селския живот и домашно вино“. То пък ми се кокори насреща по същия начин, по който американски конгресмен гледа пощенски колет с място на подаване „Тора-бора, Афганистан“. Веднага ми просветва, че туй дете страда от тежка форма на ВСТВА, иначе казано: Всички Селяни са Тъпи като Връзка Алабаш. Демек с нас трябва да се говори бавно, внимателни и да не се използват думи по–дълги от „да“.
Момето поглежда овцете, за да се увери, че техния шофьор не може да чете и пише нищо по-дълго от името си и ми се усмихва чаровно.
– Здравейте – повтаря тя, за да е сигурно, че мойто я е разбрал.
И затова решавам да не разочаровам девойчето. Все пак не бива на такваз крехка възраст като двадесет лета да се разбиват цял живот градени илюзии.
– Мара ма, како – ръмжа аз, правейки страшни физиономии като дълголетен селяндур. – Да ни си съ изгубила?
– Не, не съм – усмихва се насреща ми девойката, червейки се като депутат пред прокурор. – Казах ми, че тук има... има пещери – размахва фотоапаратче. – Искам да направя малко снимки.
– Пищири? Кой туй?
– Голяма дупка в земята – обяснява богинята на филологията.
Чеша брада дето я нямам в дълбок размисъл.
– Ми ей там – соча гората наблизо. – Мислъ, че има таквоз нещо ама ни съм сигурен. Виж, па мойш да намериш.
И за да не оставя лоши впечатление се почесвам по чатала и плюя на тревата. Момичето кима, усмихвайки се все така учтиво, показва ми хубаво дупе и бързичко се отдалечава в указаната посока.
Аз пък отново се връщам към тежките си задължения на овчар, отваряйки книгата, обогатен с прозрението, че не всички породи овце са окомплектовани с четири крака.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Фев 2014 00:31:56 » Финалът е умопомрачителен Отговори с цитат върни се горе

Поздрави! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 04 Мар 2014 20:38:58 » Отговори с цитат върни се горе

Що не я разходи по гората, овцете нека си пасат... Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com