Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 831
ХуЛитери: 3
Всичко: 834

Онлайн сега:
:: Albatros
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - В какви жанрове пишете обикновено?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 01:16:07 » Отговори с цитат върни се горе

Много рядко се впускам в дискусии, но не мога да не подчертая, че всичко това е много субективно. Един харесва едно, друг друго. Всеки си е изградил свой стереотип, начин, представа и виждане така, че личните мнения, за едно могат да съвпаднат, за друго да са на 180 градуса, но точно в това е есенцията на живота. Разнообразието, хилядите гледни точки придават оня колорит, който убива сивотата и стъпква ограниченията водещи до скучно еднообразие. Пречупвайки погледа през собствената си призма, никога не трябва да забравяме, че около нас има хиляди, милиони други погледи, които не са длъжни да виждат същото, което и ние, затова поставянето под един общ знаменател е вредно, дори бих казал пагубно. В повечето случаи съвпаденията в тези виждания се откриват сами и избързването може само да навреди или попречи на това. Времето е неотменим фактор, щом иде реч за литература и изкуство.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 11:22:31 » ей ами да Отговори с цитат върни се горе

Хипо, ти спомена някои автори от личната си библиотека. Я да мина да се поразровя, хм?
Радо, представи си, че съм публикувал тук текстове за които има не повече от един читател. При това не съм сигурен дали е жив. Ако случайно се разпознаеш - ще ме зарадваш, че част от духа му е дошла при тебе.
Но има и друга страна - не всички читатели са безвредни. Гарсия Лорка срещна такъв умен и разбиращ читател.
Тогава кое да запазим - написаното или ръката, която го пише? А може би окото, което чете?
Апропо, кога последно си пял с цяло гърло?

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 15:32:24 » ето темата Отговори с цитат върни се горе

Определено мога да кажа, че това е моята тема. Макар и да не съм я пуснал аз. Благодаря на автора ѝ.

Нямам любим жанр. Не, че не пиша предимно в един или два, но не са ми любими. Има такива, които повече ми се удават и други, които дори не ги разбирам. Пример - Чистия български. Според мен е излишен и вероятно е приумица на някой, който се е чудил къде да си пусне щуротиите. В същия момент няма жанр "Драма". Когато написах първата си, "Приятелска смърт" повдигнах въпроса, но админите бързо го свалиха с категоричното: "Няма да има такъв раздел!" И аз си млъкнах.

Харесвам много Хайку. Кратката форма е голям майсторлък. Вероятно най-големия. Имам много, повечето пълни бози, някои по-успешни, но така и не схванах майсторлъка му. Краткия разказ е една моя стара любов. Обичам я от студентските си години и дори по-рано, когато по литература Другарката Карастоянова ни караше да правим критичен анализ на Вазов и Йовков.

Поезията. Ех, поезията! Един стил, в който се боя да се нарека чирак. Желанията ми са големи, но възможности - йок Sad Блазя на можещите го, които се броят на едната ръка, повярвай.

Заключението ми е, че всеки, който има самочувствието да пише трябва да го прави автоматично и без да се грижи особено за формата. Ако се случи разказ, да е разказ. Заредят ли се строфи, хубаво. Напънат ли те символи, не ги удържай, да се леят.

Най-важното е да се забавляваме и да не спираме естествените си напъни, дори те да ни водят до тоалетната!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rado84
Гост





МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 18:32:24 » Re: ей ами да Отговори с цитат върни се горе

sradev написа:
Хипо, ти спомена някои автори от личната си библиотека. Я да мина да се поразровя, хм?
Радо, представи си, че съм публикувал тук текстове за които има не повече от един читател. При това не съм сигурен дали е жив. Ако случайно се разпознаеш - ще ме зарадваш, че част от духа му е дошла при тебе.
Но има и друга страна - не всички читатели са безвредни. Гарсия Лорка срещна такъв умен и разбиращ читател.
Тогава кое да запазим - написаното или ръката, която го пише? А може би окото, което чете?
Апропо, кога последно си пял с цяло гърло?

Не знам това какво общо има с темата, но все пак ще ти отговоря - с цяло гърло пея заедно с тези 3 песни всеки път като ги чуя, а ги слушам почти през ден, защото това е една от най-великите хардкор групи:
https://www.youtube.com/watch?v=04F4xlWSFh0
https://www.youtube.com/watch?v=9og62dL9P-8
https://www.youtube.com/watch?v=0mXnlWHPgg4

Между другото, търсачката на сайта не открива нищо с автор sradev.
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 20:09:33 » да Отговори с цитат върни се горе

Не знам за търсачката и не отговарям за нея, но този текст ще си има име с линк, а от там линкове до писаниците ми тук. Но понеже съм графоман - пълно е с плява.
а за въпроса ми за пеенето - радвам се за теб.
Защото който не пее - зло мисли.

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 25 Ное 2013 20:17:43 » Отговори с цитат върни се горе

За втори път се изказваш неподготвен, Радо84. Търсачката открива всичко което искаш, ако я ползваш както трябва, а не както мислиш, че знаеш. Възможностите на този сайт са много по-големи отколкото ти си представяш, освен това, направи си труда да прочетеш ориентира(за втори път ти го препоръчвам).
Регистрирайки се тук, си заявил, че си съгласен с правилата на този сайт. Нарушението им не се толерира.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com