Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 2
Вчера: 1
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 549
ХуЛитери: 3
Всичко: 552

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: poligraf
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Какво е за вас сайта ХуЛите?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Какво е за мен сайта "ХуЛите"?

Място за релакс и веселие.
20%
 20%  [ 4 ]
Там, където бягам от реалността.
25%
 25%  [ 5 ]
Тук се опитвам да ме забележат.
0%
 0%  [ 0 ]
Място за социални контакти и запознанства с интересни и интелигентни хора.
10%
 10%  [ 2 ]
От тук черпя вдъхновение за мои проекти и си сверявам творческия часовник.
30%
 30%  [ 6 ]
Абе, влизам чат пат, ама не намирам нещо интересно и си излизам.
0%
 0%  [ 0 ]
Тук съм за да коментирам и да се заяждам с другите.
10%
 10%  [ 2 ]
Следя само определени творци, друго не правя.
5%
 5%  [ 1 ]
Всичко гласували : 20


Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 14 Ное 2013 12:40:35 » Отговори с цитат върни се горе

GalinaBlanka написа:
Да, куцо и сакато - включая моята скромна особа, се втурна да пише. Нека бе, хора. В това време на безграмотност, безхаберие, безчовечие -защо не? Нали е по-добре да търсим думите и начините да ги подреждаме по своему, отколкото да комуникираме чрез облещени и оплезени емотикони? Всеки, който пише тук, е казал нещо на някого... малко ли е? Който го хареса -ще намери начин да го каже. Който не -ще го подмине, за да търси това, което ще го накара да трепне.
Важното е да говорим. И да четем. Защото спрем ли да го правим - ще сме вид примати, на които, за да комуникират, са нужни само два пръста за клавиатурата...


Благодаря ти много за тоя коментар по темата. Вероятно и другите ще се съгласят, че той е най-пъстрия и съдържателен и идва от душата! Може и да не се съгласят всички, но твоето мнение съвпада най-пълно с моето и чувствам, че светоусещанията ни са в голям синхрон.

Да, трябва дасе говори и пише. Разбира се колкото по-добре, толкова ще бъде по хубаво и уютно в кафенето ни. Но нали самият сайт е замислен като един голям "социален" експеримент, чрез който да се проучат нагласите, вижданията, а защо не и фантазиите и въжделенията на списващите. Не е ли в това големия смисъл на творчеството.

Когато преди девет години дойдох и аз, се почуваствах особено и свойски. Приеха ме с интерес и одобрение за което благодаря на всички. Сигурно съм имал и имам много дъски за дялане, но кой няма? Най-важното, за което съм особено благодарен и на организатори и автори, коментиращи и най-вече четящи е, че те ме стимулираха за се изразявам и да пиша, което си е едно велико вълшебство, нали!?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 14 Ное 2013 19:26:03 » Отговори с цитат върни се горе

GalinaBlanka написа:
Не мога да се сдържа и аз, барабар Пенка с жените, да не взема отношение Laughing ... и сигурно най- много изявлението на Генек ме провокира. Какво бе, Генек, имаш спрямо празните балони и защо не са другаде, ами точно над моя Сопот? Над него се реят парапланеристи, аромат на рози и възрожденски дух. Някак си на чест ме засегна...

Не се засягай Галина, проблема му не си ти, нито някой от пишещите в този сайт. Човекът има непоносимост към "началници"(както той би се изразил), ръководители(както аз). След непубликуването на едно негово произведение всячески се стреми да ме засегне, от което на мен не ми пука, защото през този сайт са минали много хора с болезнено високо его, смятайки се за неповторими и най, най, най, но за нас, екипа ръководещ това място всички са еднакви и имат равни права. Всички секретни нашепвания за опит в медии, телевизии и всякакви институционални известности, тук не значат нищо, защото в този сайт 10 години не е имало и няма да има по, най и други подобни градации, колкото и да засяга егото на някой. Сопот е намесен заради албума със снимки от миналата година, когато летяхме с парапланер. Дребнавост, на която не е необходимо да се обръща каквото и да е внимание.
Лео, този сайт за мен е рожба. Наше дете, за което ние, целия екип полагаме грижи.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
genek
Гост





МнениеВъведено на: 14 Ное 2013 20:18:05 » Галина Отговори с цитат върни се горе

Нищо против Сопот. Много хубав град. Имах предвид едно лошо стихче на некадърна стихоплетка.
Що се отнася до засегнатото его на някой си, дето не го смятам за началник /както сам се определя/, не съм го упълномощавал да говори от мое име. Питането беше лично към мен и признак на простащина е да се месиш в чужд разговор.
А, че някой хора не стават най-вече за хора - то се вижда...
Галина, поздрави за хубавия Сопот!
Не се слави като Плевен с волни моми - чист град е...
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 14 Ное 2013 21:47:08 » Отговори с цитат върни се горе

Простащината си личи в изразните средства употребявани в публичното пространство. Както казах в предния пост, всички в този сайт са с равни права. В правилата на сайта е написано точно и ясно:
5. Няма да се публикуват произведения, съдържащи обиди, заплахи, клевети или двусмислени препратки към други потребители на сайта или трети лица без съгласието им, независимо дали са използвани имена, никове или други лични характеристики. Забранени са публичните конфликти, пререкания и обиди между отделните потребители или приятелски групи, както и подстрекаването им. В случай на забелязани такива, потребителите трябва незабавно да уведомят администраторите.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 15 Ное 2013 11:51:46 » Мамо! Отговори с цитат върни се горе

Наистина съжалявам, че форумът стана място за разразяване на такива отношения. Не съм целял това. Не се страхувам да ме определят като подмазвач и ще изкажа благодарност към хората на които дължим възможността да пишем и четем в ХуЛите. Благодаря лично и на уважавания от мен Хипо, както и за неговия коментар по темата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 15 Ное 2013 12:49:07 » Отговори с цитат върни се горе

Лео, всички приятели се карат понякога... Да си спомним за старата мисъл, че докато двама души не изядат една торба със сол, не могат да се опознаят и да станат близки. Very Happy Пожелавам на всички нас да се усмихнем на факта, че можем да публикуваме нещата си, да ги коментираме, да създаваме приятелства. А и врагове, с които един ден, кой знае, може да се смеем на всъщност напълно безсмислените си препирни. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 15 Ное 2013 14:38:27 » Отговори с цитат върни се горе

Iszaard написа:
Лео, всички приятели се карат понякога... Smile


Да, но дали всички се банват понякогаConfused Нямам нищо против една оздравителна кавга, която да завърши по един красив и конструктивен начин. Понякога дори е нужна. Но към темата. Не ми харесва, а вярвам и на други не им харесва, когато сайта се превръща в място на лични сблъсъци. Служебно това не го понасям и съм принуден да приемам крути мерки против ония, които се опитват да разрешават личните си проблеми със служебни постове и способи. Положението ми го позволява и го правя, макат понякога да изглеждам като малък диктатор.
Тук не визирам лекия сблъсък, ако мога така да се изразя в тоя форум, който бе решен по един безапелационен, макар и не толкова елегантен начин от Хипо. Имам пердвид редица други случаи на лични нападки, обиди и квалификации, нерядко водещи до обширни крамоли и по-сериозни последици.

Тук сме да четем, наслаждавайки се, да пообменим мисли и опит, пък и да понапишем нещичко. И всико това на фона на една приятна, необвързваща и конструктивна атмосфера, така мисля.

Забавлявайте се!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 15 Ное 2013 17:37:03 » Отговори с цитат върни се горе

"Най-добрите намерения често водят до най-голяма вреда."
Второто правило на магьосника, Лео. А ето ти и петото: не гледай думите, ами делата. Като приложиш това правило, ще ти стане ясно, че процентът на "тук съм да се заяждам" е много по-висок от 10.

Не ми стана никак ясно как на вид ведра тема пак се размириса на леш. Откровено казано нямам време да го губя в негативи, като мога да се занимавам с нещо по-забавно. Като да пиша приказки например.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Ное 2013 02:52:50 » Отговори с цитат върни се горе

Тук сме да четем, наслаждавайки се, да пообменим мисли и опит, пък и да понапишем нещичко. И всичко това на фона на една приятна, необвързваща и конструктивна атмосфера...


Много добре казано, Лео! Това ми се вижда перфектно мото на сайта и хармонично укротяване на изначално кротко създадената тема ! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 18 Ное 2013 10:30:31 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="Milvushina Откровено казано нямам време да го губя в негативи, като мога да се занимавам с нещо по-забавно. Като да пиша приказки например.[/quote]

Загърбването на проблемите не води до тяхното разрешаване. И на мен, повярвай, ми се иска да се занимавам само с градивни и позитивни неща, но живота не ми го позволява. Знам, че анкетата не е представителна и от нея не може да се вадят заключения, но целта ѝ бе да се замислим върху причините, които ни водят тук.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 18 Ное 2013 12:00:24 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Загърбването на проблемите не води до тяхното разрешаване. И на мен, повярвай, ми се иска да се занимавам само с градивни и позитивни неща, но живота не ми го позволява.


Въобще не виждам връзката с това, което казваш. Никой не ни плаща, за да киснем в Хулите. Правим го за собствено морално удовлетворение. Бих могла да използвам свободното си време, за да се заяждам с хора в нета, но не го правя. Това е избор. Правя разлика между работното си място и Хулите например. В офиса нямам опция да не се занимавам с разни кретенчета, но тук мога да стоя настрана от тях колкото си искам и да се фокусирам на важни за мен неща. Не е ли това смисълът на анкетата ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 18 Ное 2013 15:05:49 » Отговори с цитат върни се горе

Milvushina написа:
LeoBedrosian написа:
Загърбването на проблемите не води до тяхното разрешаване. И на мен, повярвай, ми се иска да се занимавам само с градивни и позитивни неща, но живота не ми го позволява.


Въобще не виждам връзката с това, което казваш. Никой не ни плаща, за да киснем в Хулите. Правим го за собствено морално удовлетворение. Бих могла да използвам свободното си време, за да се заяждам с хора в нета, но не го правя. Това е избор. Правя разлика между работното си място и Хулите например. В офиса нямам опция да не се занимавам с разни кретенчета, но тук мога да стоя настрана от тях колкото си искам и да се фокусирам на важни за мен неща. Не е ли това смисълът на анкетата ти?


Говоря принципно. Всяко място си има и позитивите и негативите. Никой не те кара да влизаш в сайта, но го правиш по своя воля, нали? Участието в който и да е клуб компания или седянка те обвързва морално и емоционално с другите участници и щеш, нещеш ставаш съпричастен. Разбира се, може да участваш само в напиването или разказването на вицове, но това не означава, че в общността няма и проблеми. Ако не искаш да ги разрешаваш си свободен да не го правиш, ако пък се чувстваш съпричастен - действай!

Същото е и с по-глобалното общество - една държава например. Може да участваш по един или груг начин в живота ѝ, а може и да седиш настрана. Аз така навремето реших да не участвам в политическия живот на страната ни и до сега стоически устоявам, въпреки, че бих колил и бесил! Но това е позиция, не поза и твърдо съм решен да я отстоявам!

А за анкетата вече написах. Тя трябва да е една лична равносметка.

Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Ное 2013 20:02:28 » много съм горда, че съм част от този сайт вече 10 години Отговори с цитат върни се горе

може би е старомодно, това, че не съм опитвала никакви други, а може би това ми е предела. Но се чувствам комфортно и сред приятели. За всичките 10 години смея да твърдя, че познавам лично много от пишещите и всички галерии, които съм обитавала носят спомена за прекрасни моменти на споделеност, смях и приятелство. Дори не мога да преброя премиерите, за телевизионните "Щръклици" мога да кажа с точност че са 24, на тази бройка ни спряха, а "Очи към себе си" е своеобразната ни среща в по широк мащаб всяка пролет, вече 10 години. Радвам се, че Баловете на поезията, посветени на всеки сезон преживяха 13-тото си издание...Статистика, но зад цифрите се крият толкова прекрасни преживявания. Вече си имаме издателство, електронна книжарница ...Ами погледнете конкурсите, вярно, там статистиката ми не претендира за представителност, но мисля че няма пропуснат без в първата тройка да се разпише хулитер. Това, както забелязвате насочи погледите на маститите издателства към автори от сайта - четири от които участваха в номинациите на "Елиас Канети". Спирам и отивам да си се фукам, ей тва е! Laughing
Да живеят админите! Няма такъв сайт!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 19 Ное 2013 09:48:43 » Re: много съм горда, че съм част от този сайт вече 10 години Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
може би е старомодно, това, че не съм опитвала никакви други, а може би това ми е предела. Но се чувствам комфортно и сред приятели. За всичките 10 години смея да твърдя, че познавам лично много от пишещите и всички галерии, които съм обитавала носят спомена за прекрасни моменти на споделеност, смях и приятелство. Дори не мога да преброя премиерите, за телевизионните "Щръклици" мога да кажа с точност че са 24, на тази бройка ни спряха, а "Очи към себе си" е своеобразната ни среща в по широк мащаб всяка пролет, вече 10 години. Радвам се, че Баловете на поезията, посветени на всеки сезон преживяха 13-тото си издание...Статистика, но зад цифрите се крият толкова прекрасни преживявания. Вече си имаме издателство, електронна книжарница ...Ами погледнете конкурсите, вярно, там статистиката ми не претендира за представителност, но мисля че няма пропуснат без в първата тройка да се разпише хулитер. Това, както забелязвате насочи погледите на маститите издателства към автори от сайта - четири от които участваха в номинациите на "Елиас Канети". Спирам и отивам да си се фукам, ей тва е! Laughing
Да живеят админите! Няма такъв сайт!

Да Благодарим на Маркони за изчерпателното изложение и интересните препратки. Наистина много са случките и събитията за отбелязване и сайта може само да се гордее с това.

Сега се сещам за още едно, може би най-важното му значение. Значението, което, всеки ще се съгласи, че най-много си заслужава. Това е спомагането и приноса на сайта ни за запазване, развитие и обогатяване на българската култура. Когато навсякъде българщината се асоциира с простащина и най-ниски човешки страсти, когато обективно или субективно характерните ни черти все повече се размиват в глобализма, намаляваме популационно и изчезваме културно нашия сайт си остава едно място за напердничава, жива и ярка българска култура. Вярно, има и произведения на чужди езици, но това подчертава още повече самобитността на пишещите и неомаловажава културните ни традиции.

Затова пишете приятели. Колкото по-хубаво, толкова по-добре е това. Творете и не забравяйте българското. То ни е запазило през вековете и само то може да ни опази и развие като нация!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com