Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 834
ХуЛитери: 3
Всичко: 837

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: pastirka
:: AGRESIVE

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - За нивото на Черноморието и прочие пловдивски събития
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Vaterlo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 28, 2011
Мнения: 19

МнениеВъведено на: 01 Ное 2013 14:39:39 » За нивото на Черноморието и прочие пловдивски събития Отговори с цитат върни се горе

Знаете ли кога Марица ще се влее в Черно море? Когато морето я залее. А "още по-точно, а още по-ясно", това ще се случи именно, тъкмо, точно и баш през следващата седмица. Застрашително /за по-завистливите/ и възхитително /за ценителите на хубавата поезия/, са се надигнали две мощни варненски поетически вълни. Тези два талаза, ще имат премиери на своите книги през следващата седмица в Пловдив.

И така:

НА 8.11.2013 г., ПЕТЪК, ОТ 18.30 ч. В КАФЕ-КНИЖАРНИЦА "СИЕЛА", МОЛ "ПЛОВДИВ",МАРГАРИТА СТЕФАНОВА ЩЕ ПРЕДСТАВИ СТИХОСБИРКАТА СИ "ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ ЗА ФРАНКЕНЩАЙН".

Чаках отдавна тази книга. Не само защото за мен това е един от най-можещите автори, но и заради поетическата прецизност и вроденото чувство за художествена и човешка мяра, които са и присъщи. Вярвам до последната думичка на нейната книга, защото тъкмо такава тоналност, тъкмо такава чувствителност, тъкмо такава нормалност би могла смислено и стоплящо, въпреки тъгата, да обговори онзи Франкенщайн, в който сме превърнали живота си. В иначе богатата на стихосбирки 2013г., тази книга за мен е събитие.


В НЕДЕЛЯ, НА 10. 11. 2013г., НА СЪЩОТО МЯСТО, НО ОТ 18.00 ч., ВЕНЦИСЛАВ ВАСИЛЕВ (АТОМ), ЩЕ ПРЕДСТАВИ КНИГАТА СИ "НАПРАЗНО В СЕБЕ СИ ВИТАЯ".

Гледах през последните няколко години как Венци израства поетически от текст на текст, от седмица на седмица. Как умозрителната му, философско-трактатна нагласа все повече намираше адекватен образен изказ и се преливаше в поезия. И как, от първата до втората си книга, се превърна в един от най-обещаващите млади поети със собствена, ясно различима физиономия.


Истината е, че харесвам тези автори, обаче има защо. Истината е, че ги прочетох и препрочетох с огромно удоволствие. Истината е, че доста неща и от единия, и от другия ми се прииска да съм ги написал аз. Затова смятам за чест, че ги познавам, както смятам за чест възможността да кажа по няколко думи на техните премиери - думи, които няма как да бъдат по-предствителни от тяхното собствено писано слово.

И накрая: не помня кой беше казал нещо за витаещите във въздуха в определен момент сходни идеи, мотиви, настроения. Във Варна изглежда на мода е празнотата. "НАПРАЗНО в себе си витая" и "ПРАЗНИ приказки за Франкенщайн". Бих казал, че тези двамата са претъпкани със смисъл до болезнено усещане на празнотата. И всеки иначе по своя начин - интровертното самовглеждане на Венци, екстровертното поетическо отреагиране на празнотата при Маргарита. В рамките на два дни и половина, аз бих бил любопитен да наблюдавам такъв спектакъл на светоусещанията на живо.
Ако сте любопитни и вие - приятели, читатели, почитатели, пищещи и всякакви други люде с отношение към словесността, ЗАПОВЯДАЙТЕ!

Добрите сърфисти, както е известно, не се плашат от високи вълни. Радват им се. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 01 Ное 2013 18:59:47 » Отговори с цитат върни се горе

Ал-фе-то, Ал-фе-то!

Мерси боку, мосю Ватерло.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 01 Ное 2013 20:03:19 » Отговори с цитат върни се горе

Двама мои любими автори на пловдивска територия - и това ако не е празник!
Очаквам с нетърпение, не се мотайте...Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 01 Ное 2013 22:30:24 » Отговори с цитат върни се горе

Ехей, за мен е чест, Ватерло! Щедри думи са се сипали изпод перото ти, мисли му, ако не ги оправдая! Laughing

Благодаря ти!

Венце, Бо Smile Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 02 Ное 2013 00:35:07 » край морето му викаме на това:изтрепа рибата Отговори с цитат върни се горе

вероятно към вашия край му викат "обрули ореха"/справка " а цигани брулеха орехи". Такъв анонс си му дръпнал - яко та дрънка. Там в разсъжденията за модната във Варна дума "празно" си пропуснал и за залите ни, дето според някои... Laughing ама да не разкалваме терена, съвпадение само.
винаги съм се възхищавала на смислените ти текстове, в които задълбочените наблюдения преминават в лека шега, без да хвърлят сянка върху значимостта на фактите, които изтъкваш. Понюхал свои - философът в теб усети себеподобните и сега радостно маха с опашка. ще ми се да съм там, защото не бих искала да изпусна и звук от речта ти, но...Абе късметлии са Алфа и Атом Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Vaterlo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 28, 2011
Мнения: 19

МнениеВъведено на: 02 Ное 2013 11:10:09 » Отговори с цитат върни се горе

Алфичке, ти, слънце, си ги оправдала още с написването на стиховете. Останалото е пейзаж за думи.

Ваня, няма да успея за бала, но духом съм с вас, защото при теб винаги е уютно на душата. Онзи уют, май, за който говори и Венци...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 02 Ное 2013 11:40:50 » важното е че беше на първия есенен бал Отговори с цитат върни се горе

и твоето " а цигани брулеха орехи" остава незабравим хит. Благодаря за поетичното присъствие и на този бал. Алфа и Атом ще разплискат доволно Марица, така, че дълго ще ви държи влага в Пловдив. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 03 Ное 2013 09:41:19 » Отговори с цитат върни се горе

Да ви е готино в Пловдив! Свястна публика, хубави хора!
И Осичката ще е там на 9-ти. Поетичните празници се преместиха от Варна в Пловдив. Блазе виии!
Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 03 Ное 2013 18:40:36 » Отговори с цитат върни се горе

Варна наистина ще завижда на Пловдив този ден. София - също Smile
Марги, Венци - Марица да ви е до колене и да ви е кеф на макс! Пловдивската публика е чудесна!
Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 03 Ное 2013 20:07:50 » Отговори с цитат върни се горе

Жестоки са тия двамата! Поетически инати до безпардонност и благородство, та да не знаеш какво да им зачислиш като основно творческо качество?! Smile.
Дано да се намирам тъдява тия дни, та да се окажа в събитията.
Разноцветие в сфумато са ми, ама аз нали в (су)мрака се ориентирам по-добре, та прощавам им го с благодарностSmile.!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 07 Ное 2013 21:50:44 » Отговори с цитат върни се горе

Като съм почнала да се провиквам, мислите ли, че мога да пропусна ХуЛите, значи? Тц, не мога, никак!Smile Та, искам да се изкажа по следния начин: Няма времеееее! Утре, ако не сте забелЕзАли, е 08.11.2013г., а в неделя - 10.11. същото лето. Припомням на заблените като мен, че тези две дати не са просто ей така на дневен ред, а си имат причина за пловдивско датно измерение: на първата тук - в Пловдив, ще кацне звездата от съзвездие Кентавър Алфа-це, а на втората - всички атомчета от всички галактики ще се съберат в един Атом.Smile
Та, доскоро!Smile))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 07 Ное 2013 21:56:52 » Отговори с цитат върни се горе

Bo написа:
всички атомчета от всички галактики ще се съберат в един Атом.Smile


Оооо, ще се завърнем в крайната начална сингулярност. От кога си мечтая за това...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Valens
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 22, 2011
Мнения: 168

МнениеВъведено на: 08 Ное 2013 10:47:24 » Отговори с цитат върни се горе

Ех, че хубаво - тридневен празник за Пловдив! Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com