Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 570
ХуЛитери: 0
Всичко: 570

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Човек, дори и добре да живее, все един ден си взема...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оцента

5
78%
 78%  [ 11 ]
4
7%
 7%  [ 1 ]
3
14%
 14%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 14


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 18 Фев 2011 11:17:54 » Човек, дори и добре да живее, все един ден си взема... Отговори с цитат върни се горе

...домашен любимец

Ако още се колебаете какъв домашен любимец да си изберете, горещо ви препоръчвам – всякакъв, но не и заек! Нищо, че е годината на Заека и било много късметлийско! И като ви кажат, че това е „една малка, пухкава топка”, не им вярвайте – пухкава и сладка топка е само първата седмица, а после е голям, тлъст, вилнеещ разбойник.
Но да почна подред.
Първият ни домашен любимец беше едно вълнисто папагалче – Попи. Щерката твърдеше, че трябва да се „социализира” и го оставяше да лети по цял ден. Вследствие зрънца просо и курешки имаше на най-невероятни места. Но дъщеря ми го тренираше да говори, да прелита през препятствия и Попи беше едно много дружелюбно същество – кацаше на раменете и главите на гостите, кълвеше от чиниите им и каканижеше от 5 сутринта.
Следващият хулиган беше Марти – морско свинче. Ако някой ви каже, че морските свинчета са безшумни – не се лъжете! Още щом Попи почнеше да крещи, Марти почваше да цвърчи – издаваше едни високи, пискливи инфразвуци и нищо, освен храна, не го караше да спре. Съответно и Марти се „социализираше,, - така щото търчеше и гризеше де що свари, а няма да ви казвам за миризмата.
Някъде по това време дойде и Джери – ловджийско гонче! О, бедната аз!
”Мамо, нямай грижа, аз ще го извеждам!” – уговори ми щерката. Колкото вие сте го извели, толкова и тя. Джери имаше нужда да тича по десет километра дневно, но понеже беше злобен и се хвърляше на хора, тичаше само „на каишка”. Познайте кой беше на другия край на каишката! Сняг, студ, тъмно – но аз като една луда обикалях блока с Джери напред! Ах, да, Джери също се социализираше – тапетите в антрето са наръфани и издрани до човешки бой. И рано сутрин си беше купон – щом Попи и Марти почваха да крещят, Джери започваше неистово да лае! А когато тръгвахме за море, начеваше атракцията – дори някой да се съгласеше да гледа папагала, Марти и Джери висяха отвсякъде.
Последва един относително щастлив период – без домашни любимци. Но какво ми стана миналото лято – съгласих се да вземем зайче. О, заблудена аз! Цялата предишна менажерия не се равнява и на една стотна от белите на този Дракула. За името му имаше разнобой – аз предложих Максимилиан, щерката – Октавиан Августус, но Цезар отпадна, защото „той не е имал щастлива съдба” – както каза дъщеря ми. Не знам за Цезар, но този заек определено има щастлива съдба – вместо да бъде направен с картофи и ориз, той ни тероризира ежесекундно. Като за начало ми прегриза зарядното на GSM-a и то го прегриза на няколко равни места, така че да не може да се залепи – “Е, какво толкова – трябва да се социализира!” – каза дъщеря ми. Дръдонките навсякъде не ги броим – но Зайо прегриза де що имах китка, цвете и растение. Изкопа сандъчетата на терасата, наниза сушени чушки също изяде, а накрая прегриза кабела на тонколонките. Разбира се, много е сладък, когато търчи напред – назад и прави пируети във въздуха или със засилка си отваря вратата и помръдва доволно уши. Но от няколко дни е хвърлил поглед на кабела на интернета – гризва го за малко и бяга. Така че, ако скоро ме „заотняма” в Хулите - да знаете – не че не ви обичам, но просто нямаме кабел вече. Така и така надъвка вестник”Уикенд”, дето имах публикувано стихче, ама сега съвсем ще ми спре социалния живот – да му се не види и социализирания заек!
Затова, приятели, не слушайте старило, а...агрххх ...какво се случва с интернета...ужас...може би кабела..., а?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
GINKO_PRIM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 28, 2009
Мнения: 234

МнениеВъведено на: 18 Фев 2011 15:01:34 » :))) Отговори с цитат върни се горе

Много, ама много сладурско! Smile))))
С папагалите и аз съм наясно. Минах и през "улична превъзходна" кучка, за която вдигна ли глава към тавана, опушената вагонна шарка ми напомня "що е то пожар и има ли почва у нас?". Smile))
Заекът и свинчето определено смятам да ги прескоча в този живот.
Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 18 Фев 2011 17:10:21 » Отговори с цитат върни се горе

Имам две идеи! Закачи го с щипки за ушите на балкона - дано осмисли поведението си. Ако продължава, има кабели, по които тече 220 волта. На защитниците на животните ще кажеш - нещастен случай.
Не го хвърляй, обади се, става капама...ха, ха. спокойно, не съм доктор Лектър! Very Happy Хубав текст! Very Happy 5
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Фев 2011 22:16:10 » Отговори с цитат върни се горе

Браво!!!
Успех!
5

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 02 Мар 2011 09:54:21 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Заекът си е на далавера отвсякъде - няма какво да се жалиш!
Very Happy
Ако тръгваш някъде на почивка - остави го на мен и нямай грижи!
Wink
5

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com