Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 816
ХуЛитери: 2
Всичко: 818

Онлайн сега:
:: diogen
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Моето мнение за поредицата от разкази "Пръдня на вятъра
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Nadie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2004
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2006 09:31:12 » Никът ми е Надие, с ударение на е-то Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
kuklara написа:
Оооо ама вие против разказите на Надие ли сте писали.Завъллъ!Заднишком да бяга неможете да я стигнете.Липсва ви нейното въображение и око на живописец.Така че"Много СОРИ

Оооо, ама и ти ли се изказваш, без да си се запознал с написаното досега?! Ако с "вие" визираш ШугърБейб, Ангар и мен, да те осведомя, че двамата с Ангар възразихме ЕДИНСТВЕНО срещу употребата на неприлична дума в заглавието на поредицата. А ако визираш само девойката, да те осведомя, че - доколкото разгледах списъка с произведенията й - тя пише ЕДИНСТВЕНО поезия и като така не може да става и дума за сравняване с прозата на Нади. (Струва ми се, че се произнася без Е накрая.) Embarassed


Произнася се Надие, с ударение на е-то Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2006 09:51:28 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за пояснението!

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
SugarBabe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 10, 2005
Мнения: 19
Място: Varna

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2006 18:52:21 » :) Отговори с цитат върни се горе

И от цялата работа какво излезе - че авторката е пич, а виртуалното стискане на ръката ми от Midnight Witch си е било само пръдня на вятъра...
Нади, обещавам, че наистина ще прочета и другите ти разкази. Личи си, че имаш дар слово. В тези ме подразниха някои изрази, леко разговорния стил и въздуха в главите на главните герои, но все пак ти си авторката и ти решаваш как ще се случват нещата.
Ако имаш желание, можеш и ти да прочетеш моята инфантилна поезия!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2006 23:48:20 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Оооо ама вие против разказите на Надие ли сте писали.Завъллъ!Заднишком да бяга неможете да я стигнете.Липсва ви нейното въображение и око на живописец.Така че"Много СОРИ


Хехехе, ама че я разхвали, Куклар! Плахо, плахо, плахо и свенливо като ученичка - така все още пише Надие!

“Танцуването е като еб...то – не е важно как изглеждаш, а как го чувстваш! …Не забелязвам нищо от пейзажа, освен мъжките му обитатели и кои от моите органи (сърце, стомах, зърна на гърди, п..ка) ги карат да потреперват…Мадам, щом искате да бъдете начукана, ще бъдете! … Женската има прекрасна п…а за вечни времена. Ни буря, ни сняг, ни нощна тъмнина могат да я помръднат. Тя е непоклатима – винаги там, винаги готова!... Започнах да мразя, да се чувствам грозна, разлюбена, смърдяща – всички класически симптоми на недое..ната жена! … Аз излъчвах здраве и добро самочувствие, каквото можеше да излъчва жена, нае..на за един ден четири пъти от двама различни мъже… /Изреченията са от книгата на Ерика Джонг “Страх от летене”. Разбира се там няма точки, думите са си изписани целите, както се произнасят/.

Ето така се пише, ако искаме книгата да стане бестселър! А какво е написала Надие – една “пръдничка”, а и тя “на сладко мирише” – както би казал Дончо Цончев!

Иска ми се да се появи една българска писателка, достойна за славата на Пена - победителката във всички международни конкурси! Две авторки ми вдъхваха такива надежди – Пепел и Росса. Но къде ли се загубиха, та отдавна не съм ги срещал?!

Във всеки случай задачата си стои!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Belin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2006
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 08:33:48 » [b]бъдете естети[/b] Отговори с цитат върни се горе

Хора,
бъдете естети. Не всички сме поети, много малко са, но сме тук за да задоволим потребността си от естетика.
Няма нищо неестетично в заглавието "Пръдня на вятъра". Напротив, евала на автора, че е успял да привлече публика дори още със заглавието, а после, естествено, и със съдържанието.
Но когато видя в личните сайтове на някои от публикуващите хвърчащи бели гълъби, когато някой си е избрал звучня псевдоним shugarbaby в сайт за БГ литература (а не в теен чат за срещи), когато друг си слага аватар с зализан алаброс и тъмни очила, следващ толкова се е забързал да отговаря, че изпраща коментари с безсилни грешки (неодушивен, доплестта) ... е това нарушава чувството ми за естетика, става ми мъчно за всички графомани и неграмотници, но ми е мъчно и за мен, задето си губя времето да отсявам от плявата, красивото го няма, поезията също, да не говорим за естетиката.
Моля, хора, преди да се пишете за поети, опитайте да сте естети. Не всички трябва да са художници, за да виждат красивото в цветовете на есента. Не всички са музиканти, но могат да заплачат, докоснати от красива песен. Опитайте да цените таланта във всяка форма, красотата във всеки детайл, значимото във деня ни... както Надие опитва да направи с разказите си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 09:43:32 » Re: [b]бъдете естети[/b] Отговори с цитат върни се горе

Belin написа:
Хора,
бъдете естети. Не всички сме поети, много малко са, но сме тук за да задоволим потребността си от естетика.
Няма нищо неестетично в заглавието "Пръдня на вятъра". Напротив, евала на автора, че е успял да привлече публика дори още със заглавието, а после, естествено, и със съдържанието.
Но когато видя в личните сайтове на някои от публикуващите хвърчащи бели гълъби, когато някой си е избрал звучня псевдоним shugarbaby в сайт за БГ литература (а не в теен чат за срещи), когато друг си слага аватар с зализан алаброс и тъмни очила, следващ толкова се е забързал да отговаря, че изпраща коментари с безсилни грешки (неодушивен, доплестта) ... е това нарушава чувството ми за естетика, става ми мъчно за всички графомани и неграмотници, но ми е мъчно и за мен, задето си губя времето да отсявам от плявата, красивото го няма, поезията също, да не говорим за естетиката.
Моля, хора, преди да се пишете за поети, опитайте да сте естети. Не всички трябва да са художници, за да виждат красивото в цветовете на есента. Не всички са музиканти, но могат да заплачат, докоснати от красива песен. Опитайте да цените таланта във всяка форма, красотата във всеки детайл, значимото във деня ни... както Надие опитва да направи с разказите си.

Горните, парадоксални за мен разсъждения върху естетиката ми напомниха за един подвизавал се тук преди философ, който също много държеше на естетиката, и същевременно употребяваше изрази като "мистицизмът осира цялата работа". (С което си вкарваше и логически автогол предвид на други свои изявления, но това е друг въпрос.)
Това за аватара, предполагам, се отнася за мен. Затова пояснявам, че той всъщност е собствената ми снимка, а тъмните очила са именно поради естетични (и здравословни) причини.
Колкото до грешките в постовете, има голяма разлика между неволното объркване на две букви, съседни една на друга на клавиатурата, и явно граматическите грешки от рода на "с зализан" вместо "сЪС зализан".
Изобщо смятам, че цитираното беше поредната мечешка услуга, оказана на Надие от неин пишман-адвокат. Embarassed

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 18:34:50 » Отговори с цитат върни се горе

Хвала на Дали и цитираните от него древни авторитети! Нещо поговорката хич не се връзва с мнението на един съвременен авторитет по разделно хранене, ама нейсе - нали важното е шоуто да продължава?! Laughing А Дали е бил майстор на шоуто, дали?! Wink

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
SugarBabe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 10, 2005
Мнения: 19
Място: Varna

МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 18:41:26 » Re: [b]бъдете естети[/b] Отговори с цитат върни се горе

Belin написа:

Но когато видя в личните сайтове на някои от публикуващите хвърчащи бели гълъби, когато някой си е избрал звучня псевдоним shugarbaby в сайт за БГ литература (а не в теен чат за срещи), когато друг си слага аватар с зализан алаброс и тъмни очила...


Човека, който си е избрал от галерията човечето с кръвясалото око, ми говори за естетика... Rolling Eyes
Колкото до ника ми, който така и никой не написа правилно, а специално ти - с 2 грешки... той ми е подарък от един човек, който много ме обича и си го ползвам с удоволствие. "Теен" съм била отдавна (май си искала да напишеш тийн, а?). Недей изпада в ситуация на лични нападки, става грозно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 19:46:20 » Отговори с цитат върни се горе

Пръднята. Има я при Рабле. Има я при Вийон. Има я при Луи дьо Финес, "Зелева супа"... Което идва да докаже, че пръднята има своето присъствие в изкуството.
Не съм чел сборника "Пръдня на ватъра". Лично аз не харесвам "миризливите текстове", но не ги отричам. Ако пръднята се ползва с мярка от добър автор, тя може да свърши по-добра работа и от Шанел №5. Защото може да защити авторова позиция. Залпово.
Според мен "граничните" думички и денотати не бива да се отричат априори. Пример: филма "Полет над кукувиче гнездо", сцената със сакатото момче, което падна в тоалетната със стихосбирка в ръка и изпадна в истерия: "Лайна и поезия!"... Покъртително.
Изводът - важно е кой и как борави със скандалните слова.
Така мисля аз. Ако сте съгласни - добре. Ако не - помислете пак Laughing. Бъдете здрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
arzu
Гост





МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 21:29:26 » Отговори с цитат върни се горе

petkraski написа:
...Изводът - важно е кой и как борави със скандалните слова.


Цялата тази тема ти буквално я приключи с това си изречение! Само бих отбелязала, че е много важно кой и как ги чете... Smile !

Поздрав!
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 08 Сеп 2006 23:04:27 » Отговори с цитат върни се горе

Сега се сетих и за една песничка, с която се забавлявахме в детската градина:

Отишъл бай Петлешков
във кино "Комсомол"
и седнал бай Петлешков
на счупения стол.
Сторът казал "Кръц!",
бай Пелешков - "Пръц!".

П.С. Ерго, срещаме пръднята дори в аналите на поезията за деца! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pencho_zaeka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 14, 2005
Мнения: 176
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2006 15:38:57 » Re: [b]бъдете естети[/b] Отговори с цитат върни се горе

SugarBabe написа:


Човека, който си е избрал от галерията човечето с кръвясалото око, ми говори за естетика... Rolling Eyes
Колкото до ника ми, който така и никой не написа правилно, а специално ти - с 2 грешки... той ми е подарък от един човек, който много ме обича и си го ползвам с удоволствие. "Теен" съм била отдавна (май си искала да напишеш тийн, а?). Недей изпада в ситуация на лични нападки, става грозно.


Кво му е пък на кървясалото око? А на Шугър Бейби друго освен розово май не отива.....

_________________
Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Nadie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2004
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2006 15:53:55 » Дали Жак Превер не е естет? Отговори с цитат върни се горе

Като жълта светкавица
един портокал
прелита през пречките
и цопва във кофата.
Арестантът сияе,
до уши олайнен:
"Тя не ме е забравила!
Тя мисли за мен!"

Дето се вика и лайната могат да бъдат естетични, когато става дума за любов. И за Жак Превер, де.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2006 18:59:21 » i ot men edna prudnia Отговори с цитат върни се горе

taka gi vijdam neshtata az: mudri vojdove, v krug subrani.. vseki smuchi dulbokomisleno lulata na samoupoenieto, posle nadiga kulka i puska edna zdrava prudnia.. drugite kimat "da, da, sega obache shte vidish az kvo moga..". Ne moga da ne blagodaria na Shuggar za ubiistveno-sladkata prudnichka s koiato e podela iniciativata! Ta taka, namestvam se sred suveta i ei taka kakto si puskam edna zvuchna na viatura se radvam vse pak: spomnih si za detskite godini, za smeshnite filmi, za Dali i Jacque Prevert.. napravo me surbi dali da ne pusna prevodi na Charles Bukowski i negovoto "Otvoreno putle"Smile .. e, ne iztrupvaite, moje prosto da se ogranicha s prevod na "All the Assholes in the World and Mine".. Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com